انجمن های هواداران پرسپولیس
بازگشت   انجمن های هواداران پرسپولیس > فوتبال داخلی > کلوپ پرسپولیس > اسطوره های سرخ
اطلاع رسانی

آخرين ارسالهاي انجمن
پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش

قدیمی 10-09-2012, 08:38 PM
Masoud
ریش سفید انجمن
Masoud آواتار ها

نام حقیقی: مسعود
تشکر شده 31,861 بار در 9,641 نوشته
حالت من:
Motarez
Masoud امتیاز غیر فعال شده است.
پیش فرض پاسخ : @كلوپ هواداران علي دايي @

وقتي دايي «فقر» را فراموش نمي كند / روزي كه نماد اعتراض، زبان انتقاد شد

ارتش سرخ دات كام: 1- از زمان پيوستن علي دايي به جرگه مربيان، اغلب اوقات كنفرانس هاي مطبوعاتي او پرسروصدا، داغ و خبرساز از كار درآمده است. شخصيت غيرقابل مهار دايي و صراحت لهجه كم نظير او باعث شده است تا معمولا خبرنگاراني كه پاي صحبت هاي شهريار مي نشينند، دست خالي به محل كارشان برنگردند. حافظه افكار عمومي طي چند سال اخير اظهارنظرهاي آتشين و بي پرده فراواني را از دايي به ثبت رسانده است؛ از حملات بي واهمه به مديران غيرورزشي تا حمايت از ورزشكاراني كه به زعم او، حق شان در حال پايمال شدن بوده است. سير تكاملي دايي به ويژه طي دو سال اخير باعث شده است تا فحواي كلام اين اسطوره فوتبال ايران نيز تغييرات جالب توجهي داشته باشد و بيشتر به سمت بازگويي برخي از معضلات اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي ميل كند. او در تازه ترين موضع گيري اش در همين چارچوب، بعد از پايان بازي تيمش با پيكان كه دست بر قضا به برتري راه آهن هم انجاميد، با ادبياتي واضح، بخشي از مهم ترين مشكلات اين روزهاي مردم كشورمان را مورد اشاره قرار داد و پرده از رنج هاي ملموسي برداشت كه سياسيون و خيلي از مديران كشور چندان تمايل ندارند به طور صريح به آنها بپردازند: «فقط مساله تعليق احتمالي فوتبال مطرح نيست. الان در خيلي از حوزه هاي ديگر هم مردم ما مسايلي دارند كه كسي در موردشان توضيح نمي دهد. كاش معجزه اي بشود و يك نفر پاسخگوي مشكلات اقتصادي مردم باشد!» به اين ترتيب مردي كه طي يك سال گذشته بارها ادعا كرده دوست ندارد نماد اعتراض مردم باشد، حالا سعي كرده هم آواي گلايه ها و انتقادات آنان باشد و با تكيه بر جايگاه ممتازش به عنوان يك ستاره ملي، حرف هايي بزند كه خيلي از اوقات در برگيرنده آلام عمومي و رازهاي مگو و آزاردهنده هم ميهنانش است.

2- شايد اگر همه چيز سرجاي خودش بود، كسي از يك مربي فوتبال انتظار نداشت از تريبوني كه مخصوص بررسي مسايل فني و تاكتيكي حاكم بر تيم است در راه بازگويي مشكلات اجتماعي سود ببرد، اما سكوت سنگين آنها كه مسوول اند و نيز رنج فزاينده و مبهمي كه بر بدنه جامعه تحميل مي شود، مخاطب را ناگزير مي كند به استقبال سوپر استاري برود كه شرح دهنده حال و قال او شده است. پيش از اين بارها ستاره هاي تراز اول دنياي فوتبال كه اهليت جهان سومي داشتند، در اعلام وفاداري به مصالح و منافع مردم شان لب به سخن گشوده اند؛ روماريو و رونالدو نازاريو از وضعيت معيشتي دشوار مردم در برزيل يك دهه قبل سخن گفتند و ليونل مسي، همين هفته گذشته در مصاحبه با ال پايس، از فقري گفت كه در آرژانتين موج مي زند و هنوز هم حال او را فرسنگ ها دورتر از بوينس آيرس بد مي كند. بله؛ اين رفتاري حرفه اي نيست، اما بي ترديد «انساني» است. وقتي آنها كه بايد موضع بگيرند سكوت كرده اند و وقتي آنها كه بايد حساب گوشه گوشه مملكت را داشته باشند فقط حواس شان به قيمت كالاها در «محله» خودشان است، چه بهتر كه ستاره هاي محبوب مردم كه روي دوش آنها به قله افتخار رسيده اند، گاهي تلنگري بزنند و از دردي بگويند كه هموطنان شان را ذره ذره به زانو در مي آورد. حالا اينجا علي دايي يكي از همان هاست؛ هم او كه حكايت دست به خيري اش اين روزها سينه به سينه نقل مي شود، او كه اولين ملاقاتي سرشناس زلزله زده هاي آذربايجان است و او كه در سالن كنفرانس راه آهن در اكباتان، حرف هايي مي زند كه خيلي ها دلشان مي خواست 48 ساعت قبل تر در نشست خبري پاستور در موردش چيزي مي شنيدند!

3- دايي مي پرسد «چرا كسي پاسخگوي مشكلات اقتصادي مردم نيست؟» جواب اين سوال شايد آنجايي باشد كه خيلي از كارگزاران و مديران كشور در چنين حوزه هايي، مثل دايي و ديگران طعم فقر را نچشيده اند و نمي دانند حتي آبدارترين سيلي ها هم فقط براي مدت كوتاهي صورت را سرخ نگه مي دارند! اگر برآمده از تنهايي و تنگدستي باشي و اگر همه جهان بيني ات فقط به وسعت جيب خودت نباشد، محال است در روز رستگاري، حال هم كيشان پيشين ات را از ياد ببري. اين، موضوعي نيست كه آقازاده ها و مديران مولتي ميليونر چيزي درموردش بدانند. آنها اغلب از خانه هاي سرد، شكم هاي گرسنه و غرورهاي تحقيرشده، تصويري در ذهن ندارند و نمي توانند تراكم اندوه را لابه لاي دست هاي خالي حس كنند. اگر دايي هنوز دغدغه جهيزيه خواهر فلان جوان غريب زاهداني را دارد و اگر علي كريمي حتي در برزخي ترين روزها و دوزخي ترين لحظات پس از اخراجش هم مي تواند هزينه هاي درمان نوزاد هفت ماهه را قبول كند، ريشه اش را بايد در وجدان بيدار و نيز دردآشنايي ديرين آنها در كوچه پس كوچه هاي اردبيل و مارليك كرج جست وجو كرد. شايد اگر اقتصاد ما از انحصار سرمايه دارها و نفتكش هاي غول آسا و تالارهاي شيك خارج مي شد و شايد اگر مسوولان اقتصادي ما حصر خود خواسته شان در طبقات بالا دست جامعه را مي شكستند و سري به لايه هاي زيرين و حقيقي زندگي مردم مي كشيدند، اوضاع خيلي بهتر از اين مي شد. امثال دايي و كريمي هنوز مجالي براي لمس «فقر» دارند، چون فوتبال اصولا پديده اي است كه در بطن جامعه جريان دارد و از علايق توده هاي فرودست مردم سرچشمه مي گيرد. اينجا هنوز مي توان تماشاگر نگون بختي را با كفش هاي پاره ديد، يا نوجوان مستعدي را كه با كوله بار نحيفش از شهرستان آمده تا با شكم گرسنه در مسير آينده اي بهتر عرق بريزد. مردان و زنان ناتوان و عريضه به دستي كه هر روز نااميد از همه جا، پشت درهاي محل تمرين ستاره ها صف مي كشند، شايد باعث شوند تصوير فقر و عجز همچنان جلوي چشم سوپراستارها زنده باقي بماند. اين اما، متاسفانه اتفاقي نيست كه زياد در همايش ها و اجلاس ها و سمينارهاي پي درپي مديران و مسوولان رنگارنگ كشور تكرار شود. آنجا، تنگدستي مدتهاست كه به يك واژه نخ نما و غيرملموس تبديل شده است؛ چيزي كه چون آقايان ابعاد حقيقي اش را حس نمي كنند، چنان كه بايد باورش ندارند.

4- حول و حوش يك ماه پيش بود كه رييس دولت در مورد شرايط فوتبال و تيم ملي كشورمان اظهارنظر كرد و حالا اين علي دايي است كه بايد سراغ مشكلات حاد اقتصادي مردم برود؛ چنانچه پيش تر امير قلعه نويي هم گوشه اي به مشقات مالي و حتي معضلات مهم زيست محيطي هموطنان مان زده بود. چه مي شود كرد؟ به قول خود شهريار «اينجا ايران است».

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
VIVA RED ARMY
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Masoud آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 4 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 10-10-2012, 10:14 AM
babak red
مدیر كل
babak red آواتار ها

نام حقیقی: بابک
تشکر شده 35,281 بار در 10,083 نوشته
بازیکن مورد علاقه: 24 ابدی
مربی مورد علاقه: دایی(اقای گل جهان)
حالت من:
Ashegh
babak red is on a distinguished road

یک عکس، یک خاطره: جایزه 1000 دلاری علی دایی

علی دایی بهترین بازیکن دیدار ایران- ژاپن در مقدماتی جام جهانی 1994

Ali Daei 1993

سایت گل- این عکس مربوط به 19 سال قبل در همین روزهاست: مسابقات مقدماتی جام جهانی 1994 که مرحله نهایی آن با حضور ایران، عراق، عربستان، کره شمالی، کره جنوبی و ژاپن در اواخر مهر ماه 1372 در دوحه قطر برگزار شد. تیم ملی ایران در آن مسابقات عملکرد ضعیفی داشت و مقابل کره جنوبی در اولین بازی 3- صفر شکست خورد. ایران در دومین بازی با درخشش علی دایی 2-1 ژاپن را شکست داد که در آن بازی دایی بهترین بازیکن میدان شد و جایزه هزار دلاری آن مسابقه را بدست آورد که به نرخ آن روز حدود 170 هزار تومان می شد. این عکس متعلق به همان بازی است.
گفتنی است علی دایی در پایان آن مسابقات به عنوان بهترین بازیکن تورنمنت نیز انتخاب شد و یک جایزه 5 هزار دلاری به او تعلق گرفت.

همیشه میشه شروع کرد!
حتی وقتی فکر میکنی دیره ،تو دنیای ما آدم ها
فقط وقتی به اندازه کافی تاریک بشه میتونی ستاره هارو ببینی و درک کنی..
هیچ وقت نا امید نشو اراده کن و تموم موانع اطرافت رو مجبور کن
به اراده محکمت احترام بذارن
خودتو باور کن.
(این متن هدیه پرستو عزیزه)

babak red آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 3 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 10-10-2012, 03:44 PM
محمد ماهان
مربی
محمد ماهان آواتار ها

نام حقیقی: محمد رضا
تشکر شده 586 بار در 308 نوشته
بازیکن مورد علاقه: کریمی.مسی
مربی مورد علاقه: قطبی.گواردیولا
حالت من:
Ghamgin
محمد ماهان is on a distinguished road

اکبررضایی محمدرضا

فوتبال برای علی دایی همیشه میدان جنگ بوده است.میدان نبرد و اراده.فقط کافیست کمی به عقب برگردیم.

در فوتبالی که ستارهای نابش مثل علی کریمی فرهاد مجیدی و خداداد عزیزی بهترین سالهای فوتبالشان را با انتخاب اشتباه و عدم انگیزه کافی برای خوب ماندن از دست داده است علی دایی بدون شک یک استثنا و یک اسطوره خود ساخته است.هر چه دارد از خودش دارد و از خدایی که میگویند بغلش کرده.بر خلاف این تصور اگر خدا کسی را بغل کرده باشد همان استعداد هایی هستند که قدر نبوغشان را خود ندانسته اند تا در اوش خدا بمانند.

علی دایی اسطوره و تاریخ سازی است که فوتبالش تمام زیبایی شناسی های فوتبالی پس میزند.قد بلند و دویدن نه چندان مسلط و عدم سرعت و تکنیک خاص.اما تلاش همین انتی استار امروز دایی را جهانی ترین چهره فوتبال ایران و شاید تاریخ سازترین گلزن اسیا کرده است.

تا روزی که بود به اندازه گلهایش منتقد بزرگ داشت و وقت رفتن هم زیبا نرفت هرگز.دایی که تمام فوتبالش پر از فراز و نشیب های محبوبیت بود وقت رفتن از فوتبال ملی محبوب نرفت.اما فوتبال باشگاهی و سایپا شروع تجربه جدیدی بود تا فرازش را باز با اراده خودش ببیند.

مربیگری دایی هم مثل فوتبالش پر از رفتن ها و امدن ها بوده است.قهرمانی با سایپا و فاجعه ای در تیم ملی.قهرمانی های جام حذفی ولیگ و اسیایی که برای پرسپولیس از بین رفتند.دایی مربیگریش هرگز ثبات فوتبالش را نداشته است.نشیب هایی که در فوتبالش با اراده پشت سر گذاشته بود در مربیگریش انگار دارد ادامه پیدا می کند.اما او ناگهان به قله محبوبیت صعود کرد؛ چیزی که شاید برای خودش هم باورکردنی نبود و شاید از همین روست که بازآن را از کف خواهد داد...
در زمان بازی اگر جنگی بود همان درون زمین و در تمرین بود.حرف ها همان جا زده میشد.اما مربیگری چیزی ورای بازی کردن درون زمین است.ثبات شخصیتی تیم و مدیریت روحی بازیکنان چیزی است که دایی از آن غافل است.جنگ های رسانه ای دایی برای بالا بردن تیمش نیست.فقط حرف از من و منیت است.من و مایلی کهن.من و کاشانی و امروز من و تارتار
گرچه دایی نماد روزهای اعتراض فوتبالی هاست اما در نهایت مردم مدال ها ی پهلوانی را برای اسطوره هایی میدهند که برای آنها بجنگند نه خودشان.امروز اما دایی محبوب هم پتانسیل رفتن به همان بیراهه را دارد.دایی هم ورای فوتبال و مربیگری اش سالم شناخته شده است.اما اصرار بیهوده به اینکه من خوبم و همه بد دایی را هم کم کم به ورطه شک و تردید مردم می کشاند.

محمد ماهان آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

قدیمی 10-20-2012, 03:12 PM
saeed1372
پیشکسوت انجمن
saeed1372 آواتار ها

نام حقیقی: سعید
تشکر شده 10,388 بار در 3,604 نوشته
بازیکن مورد علاقه: هر کی پرسپولیسی باشه
مربی مورد علاقه: علی دایی
حالت من:
Ashegh
saeed1372 is on a distinguished road

دايي:کسي که مسخره‌ام کردسربازفراري است

علي دايي انتقادهايي را به آزاد بودن سرباز فراري که وي را مورد تمسخر قرار داده بود، عنوان کرد. سرمربي تيم راه آهن همچنين معتقد است که شرايط پرسپوليس در بازي فردا (يکشنبه) بهتر از تيمش است.

علي دايي سرمربي تيم فوتبال راه‌آهن در نشست خبري پيش از بازي با پرسپوليس تهران، بيان کرد: قبل از هر چيز پيروزي غرور آفرين تيم ملي برابر کره را به همه تبريک مي گويم. اين بازي يکي از بهترين بازي‌هاي تيم ملي و مخصوصا در نيمه دوم بود که برد پر ارزشي به دست آمد.

به گزارش ايسنا،وي ادامه داد: درباره پرسپوليس هم گفتن ندارد. اين تيم هميشه بزرگ بوده، هست و خواهد بود. دچار نوسانات شده، اما مطمئنم که بهتر مي‌شود. پرسپوليس در دو بازي آخرش نشان داده که رو به جلو حرکت مي‌کند و ما بازي سختي مقابل اين تيم خواهيم داشت. اگر سه امتياز بازي را کسب کنيم به صدر جدول مي‌رسيم. به همين دليل به دنبال برد خواهيم بود، تمرينات خوبي را انجام داده‌ايم و اميدوارم که خدا حق را به حقدار بدهد و هر تيمي که بهتر بازي مي‌کند پيروز شود.

سرمربي راه‌آهن در ادامه با بيان اين که اما و اگر در اين بازي زياد است، افزود: خدا را شکر مي‌کنم که تاکنون نتيجه‌ بدي نگرفته‌ايم. امکانات و اردوهاي خوبي که باشگاه در اختيارمان قرار داده باعث شده تيم از هر لحاظ آماده شود و ما روز به روز بهتر مي شويم. مطمئنا اگر اتفاقي نيفتد امسال حرف‌هاي زيادي براي گفتن خواهيم داشت. به هر حال بازي فردا دشوار است و ما به نتايج هفته‌هاي اول پرسپوليس نگاه نمي‌کنيم و ملاک‌مان دو بازي آخر اين تيم مخصوص بازي‌شان مقابل نفت تهران است. پرسپوليس در اين بازي عالي بود و اگر بدشانسي نداشت پيروز مي‌شد. ما با تيم بزرگي بازي مي‌کنيم و با بازيکنان بزرگي روبرو هستيم. به همين دليل حواسمان را بايد جمع کنيم تا نکات فني را به خوبي اجرا کنيم. مطمئنا اگر اشتباه داشته باشيم به ضررمان تمام مي‌شود.

دايي ادامه داد: ما يک بازي عقب افتاده‌ هم داريم و اگر پرسپوليس را ببريم شرايط بهتري خواهيم داشت. ما بايد از موقعيت‌ها استفاده کنيم. بازيکنانم شايستگي اين را دارند که جزو سه تيم اول جدول باشند. هر روز سخت کار مي‌کنيم و سعي مي‌کنيم که بازي به بازي بهتر شويم و هر بازي را به چشم فينال مي‌بينيم.

وي همچنين درباره بازيکنان مصدومش در اين بازي و همچنين نبودن علي کريمي در اين ديدار، توضيح داد: مهدي زارعي يکي از بهترين بازيکنانم است. اما متاسفانه اين بازيکن را در اختيار نخواهم داشت، مطمئنا ما در اين بازي ضربه بيشتري مي خوريم. اما پرسپوليس آنقدر کهکشاني است که با نبود چند بازيکن تغييري پيدا نمي‌کند. مهدي بازيکن بزرگي است، اما در دو هفته‌ اخير او را در تيم نداشتيم و سعي کرديم که جاي خالي‌اش را با ساير بازيکنان پر کنيم. در آن طرف پرسپوليس آنقدر مهره روي نيمکت دارد که برايش تفاوتي ندارد. پرسپوليس روند رو به رشدي را پيدا کرده است و من آرزو مي‌کنم به جز ما جلوي تمام رقيبانش موفق باشد.

سرمربي راه‌آهن همچنين درباره مطالباتش از پرسپوليس، گفت: با توجه به تورم اقتصادي در کشور ارزش طلبم از پرسپوليس يک سوم شده. الان يک سال است که از پرسپوليس رفته‌ام، اما هنوز از اين باشگاه طلب دارم، اين در حالي است که برخي از مربيان با آقايان رابطه خوبي دارند پولشان را گرفتند و رفتند، اما ما که حرفي نزديم منتظريم. متاسفانه آدم زماني که ساکت مي ماند به حقش نمي رسد، الان مجبورم اگر تا آخر هفته‌ پولم را ندهند به کميته‌ انضباطي شکايت کنم و حقم را بگيرم.

وي همچنين در پاسخ به اين پرسش که تعطيلات ليگ به ضرر راه‌آهن شد يا به نفع‌اش؟ عنوان کرد: براي ما فرقي نمي‌کند. پرسپوليس شرايط بهتري از ما داشت. آنها دو ماه زودتر از ما شروع کردند و بازيکنانش دور هم بودند. با اين حال من دوست دارم تمام حريفانم با تمام قوا جلوي ما حاضر شوند. من فکر نمي‌کنم که بازيکنان پرسپوليس با يک هفته نبودن عقب بيفتند. آنها از همه تيم‌ها زمان بيشتري داشتند و به هيچ عنوان اين مساله نمي‌تواند تاثيرگذار باشد.

سرمربي راه‌آهن در پاسخ به اين پرسش که آيا اگر خودش در پرسپوليس بود، باز هم اين حرف را مي‌زد؟ گفت: فرقي نمي‌کند. باز هم ديدگاه همين بود. مگر من در تيم‌هايي نبودم که بازيکن ملي‌پوش داشتند. ما براي سربلندي تيم کار مي‌کنيم و تمام سعي مان اين است تا بازيکنانمان در سطح ملي بازي کنند، چون باعث غرور همه ماست. به هر حال نظر سرمربي تيم ملي اين است که از راه‌آهن بازيکن دعوت نکند و من نمي‌توانم به او بگويم که حتما از تيم ما بازيکن بردار. شما به جايگاه راه‌آهن در جدول نگاه کنيد. تمام سعي مان اين است که به تيم ملي بازيکن بدهيم، اما اين که سرمربي‌اش نمي‌خواهد بايد حق را به او داد. در اردوي کيش من پنج بازيکن خوبم را نداشتم. حال چه فرقي مي‌کند که اين بازيکن در تيم ملي بوده است يا مصدوم. من آن را در اختيار نداشتم. نمي‌دانم شما با طرح اين پرسش به دنبال چه برداشتي هستيد. يادمان نرود که بازيکنان پرسپوليس در تعطيلات براي تيم ملي بازي کردند و تمريناتشان براي انجام بازي بزرگ با کره بود و با کسب برد از لحاظ روحي آماده‌اند. ما بازيکنان آنچناني نداريم که پول آن چناني هم به آنها داده باشيم. مجموع پرداخت‌هايمان به بازيکنان شايد يک سوم يا يک چهارم هزينه پرسپوليس نباشد، اما به اعتقادم برنامه‌ريزي درست مهم است و خدا را شکر مي‌کنيم که کمي نشان داده‌ايم درست کار کرديم.

علي دايي در ادامه نشست خبري درباره سوال خبرنگاري درباره برنامه‌هاي طنز مجريان که حرکات او را به نمايش مي‌گذارند، گفت: به هر حال بزرگ بودن چنين تبعاتي هم دارد، مخصوصا در مملکتي که به دنبال چنين مسايلي هستند. به اعتقادم مملکت ما آنقدر مشکل دارد که بايد به آن برسيم. بعضي‌ها چشم ديدن بزرگان را ندارند و براي فرد شناخته شده اي مثل من از اين کارها وجود دارد و من ناراحت نمي شوم. بزرگان تاوان‌هايي دارند که بايد داد، مخصوصا در اين مملکت. وقتي‌ يکسري مسايل ساده را حل نمي‌کنند، نبايد انتظاري داشت، به نظرم طنز با مسخره کردن فرق مي‌کند. طنز بايد مردم را بخنداند نه اين که لودگي و تمسخر باشد، به هر حال وقتي قانون نيست نمي‌شود کاري کرد، البته مي شود کاري کرد، اما وقتش نيست، من اگر وقتم را براي حرف آدم‌هاي احمق و لوده صرف کنم از زندگي مي‌مانم.

وي در ادامه با اشاره به اين که فردي که او را به تمسخر گرفته سرباز فراري است، افزود: اگر وارد زندگي شخصي اين آدم شويم مي بينيم که وجودش براي جامعه ضرر است. او سرباز فراري است. وقتي نيروي انتظامي نمي‌تواند اين آقا را به خدمت بگيرد، من علي دايي چه کار مي‌توانم کنم. بگذاريد خودشان با چنين برنامه‌هاي حال کنند. بعضي موقع‌ها از سايه خودمان هم مي ترسيم. اين کارها امروزه رواج پيدا کرده است. به هر حال يکي از اين آقايان سرباز است و شما مي دانيد که کجا برنامه اجرا مي‌کند، پس چرا تا به حال او را بازداشت نکرده‌ايد. سربازي فقط براي قشر محروم است؟ در ضمن من که ليسانس هم گرفته‌ام به سربازي رفته ام. در مجموع نمي‌شود به اين مسايل جواب داد و جوابش را بايد از مسئولان بگيريد نه من.

جانم فدای هوادار واقعی پرسپولیس
اگه عاشقی، سعی کن به عشقت برسی چون وقتی بره دیگه رفته!
اگه عاشق نیستی پس تلاش نکن که طعمش رو بچشی!
چون تلخترین شیرینی روزگاره...

saeed1372 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 2 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 10-20-2012, 04:43 PM
محمد ماهان
مربی
محمد ماهان آواتار ها

حالت من:
Ghamgin

هر کشوري تاريخي دارد که با نام مردان و زنان غيور زينت گرفته و تقريبا تمامي انسانها به دنبال آن هستند که در گذشته برهه اي را بيابند که باعث تفاخر ايشان بر ساير ملل گردد؛ بي آنکه بينديشند خود نيز بخشي از تاريخ آيندگان هستند و آنچه را امروز انجام مي دهند ثبت شده، معياري براي نمرده دادن به نسل کنوني خواهد بود.
يکي از مواردي که از اواخر قرن 18 ميلادي جزو تاريخ کشورهاي صاحب نام شده، موفقيتها و شکستهاي ورزشي است. امروزه اکثر ملتها به توفيقات گذشته ورزش خود مي بالند و آن را دليلي بر دارا بودن استعدادهاي ذاتي و هوشي و درايت نسل خويش مي دانند.
در انگلستان هنوز که هنوز است “بابي چالتون” را محترم مي شمارند. در آلمان نيز شرايط مشابه وجود دارد و “بکن بائر” را قيصر خطاب مي کنند. برزيلي ها نيز از اين غافله عقب نمانده اند و پس از سالها “پله” را يک اسطوره نگاه داشته اند و خرسندند که بهترين بازيکن قرن بيستم از آمريکاي لاتين برگزيده شده است.
جامعه ورزشي آرژانتين به داشتن بازيکني چون مارادونا افتخار مي کند. در ايران نيز همواره به قهرمانان گذشته خود احترام مي گذارند اما اين اواخر عواملي دست به دست هم داد تا يکي از پرافتخارترين چهره هاي ورزشي کشور و اسطوره فوتبال آسيا به بدترين شکل ممکن با تيم ملي فوتبال وداع کند. از علي دايي مي گوييم، بازيکني که علي رغم اينکه در سن و سال نسبتا بالا به فوتبال ايران معرفي شد بيش از يک دهه تلاش کرد و نام فوتبال اين سرزمين را بر سر زبانها انداخت.
سال 1993 و مسابقات انتخابي جام جهاني را به ياد آوريد. در بين 6 تيم جايگاهي بهتر از پنجمي نيافتيم ولي علي دايي بهترين بازيکن رقابتها شناخته شد.

در سال 96 و جام ملتهاي آسيا مجددا او بود که با به ثمر رساندن گلهاي فراوان بهترين گلزن لقب گرفت و به عنوان لژيونر راهي “آرمينيا بيله فيلد” شد. در آن باشگاه نه چندان نامدار آلماني هم آنقدر خوب کار کرد که “بايرن مونيخ” به سراغش آمد و يک سال با معروفترين و يکي از پر افتخارترين تيمهاي جهان فوتبال قرار داد بست.
آن شبي که او با پيراهن “هرتابرلين” دو گل به چلسي زد را هم به خاطر داريم و گلي را که در “سن سيرو” درون دروازه آث ميلان کاشت فراموش نمي کنيم.
دايي در سطح ملي گلهاي فراواني به ثمر رساند تا جايي که از پله برزيلي و پوشکاش مجارستاني جلو زد و حالا بهترين گلزن تاريخ فوتبال جهان يک ايراني است.
آري، او امروز ديگر مانند دوران اوجش نيست، بدون شک اگر زودتر فوتبال را کنار مي گذاشت بهتر بود ولي اين موضوع نبايد باعث شود تا همه زحماتي که براي فوتبال ايران کشيده است را فراموش کنيم.
کمترين کاري که فدراسيون فوتبال قادر به انجام آن است برگزاري ديدار تدارکاتي با يکي از صاحب نامترين و مشهورترين تيمهاي ملي جهان است تا با حضور شخصيتهاي سياسي ورزشي در آن ديدار ضمن تقدير از افتخار آفريني وي به نوعي از تلاشهاي او در راه سربلندي و اعتلاي نام فوتبال ايران در آسيا و جهان قدرداني شود. فراموش نکنيم امثال دايي ها با اندوخته هاي فراوان از سالها حضور مستمر در ميادين ورزشي قادرند همچنان در فوتبال نه در کسوت .

این کاربر برای پست مفید ازمحمد ماهان تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 10-23-2012, 10:46 PM
Ali TiFo30
مدير بازنشسته
Ali TiFo30 آواتار ها

تشکر شده 20,312 بار در 6,139 نوشته
حالت من:
Bitafavot
Ali TiFo30 is on a distinguished road

دست خط علی دایی

سرمربی تیم فوتبال راه آهن که صاحب دفتری در ساختمان جدید باشگاه شده است دست‌خطی با آرزوی موفقیت برای باشگاه نوشت.

تعداد 3 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 10-24-2012, 09:32 AM
محمد ماهان
مربی
محمد ماهان آواتار ها

حالت من:
Ghamgin

پرسپولیس بعد از پیروزی در بازی با راه‌آهن باز هم به حاشیه رفت
واكنش تند علي دايي به حرف‌هاي رویانیان

سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن بخش عمده‌ای از نشست خبری را به صحبت درباره‌ اظهارات رویانیان اختصاص داد.
به گزارش ایسنا، سرمربی فوتبال راه‌آهن پس از شکست تیمش برابر پرسپولیس در هفته دوازدهم لیگ برتر در نشست خبری اظهار کرد: ما شروع بدی در این بازی داشتیم و با وجود اینکه می‌دانستیم پرسپولیس روی ضربات ایستگاهی قوی است و حتی در تمرین‌هایمان روی این ضربات کار کرده بودیم، اما باز هم دو گل به همین شیوه دریافت کردیم.

در ادامه خبرنگاری از دایی درباره بی‌احترامی برخی افراد به اسطوره‌های پرسپولیس از جمله دایی، کریمی و خوردبین و همچنین صحبت‌های رویانیان پرسید که سرمربی راه‌آهن گفت: من اصلا دوست نداشتم جواب این آقا را بدهم فقط برای روشن شدن افکار مردم باید مسائلی را مطرح کنم. متاسفانه فردی که تنها مدت کوتاهی است به پرسپولیس آمده حالا دایه مهربان‌تر از مادر شده و این حرف‌ها را می‌زند. من می‌خواهم بپرسم به غیر از اینکه در راهنمایی و رانندگی بوده مردم جای دیگری او را دیده‌اند؟ چه کسی گفته که من همه چیز خود را از پرسپولیس دارم؟ من هرچه دارم از آن بالایی دارم. پرسپولیس و تیم ملی همه وسیله هستند. وقتی در بانک تجارت بودم بهترین گلزن آسیا در رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی شدم. اگر پرسپولیس 20 میلیون به من می‌داد، من با انتقالم به تیم‌های خارج از کشور 4 - 3 برابر آن پول را برای پرسپولیس فراهم کردم. نمی‌دانم این آقا کجا بزرگ شده که چنین حرف‌هایی می‌زند؟
وی افزود: اعتقاد به ریشه است. شما اول باید ببینید که علی دایی کجای این فوتبال بوده است و بعد حرف بزنید. شمایی که همه چیز خود را از بنده خدا دارید. اصلا شما گذشته‌ای ندارید که من بخواهم به آن اشاره کنم. فکر نکنید از شما می‌ترسم! علی دایی از هیچ کس نمی‌ترسد فقط از آن بالایی می‌ترسد. آدم باید مسلمان باشد اما به مردم دروغ نگوید. شما بودید که اول فصل گفتید کهکشان می‌سازم و به خاطر تبلیغ خودتان و دیده شدن در میان مردم از این و آن حرف زدید. شما به من بدهکار هستید اما به خاطر اینکه برای خود تبلیغ کنید رفتید با قهرمانان وزنه‌برداری و دوومیدانی در المپیک قرارداد بستید. من حق خود را می‌خواهم آیا این بد است که فردی به دنبال حق خود باشد؟ حتی من سه ماه پیش با احترام کامل به باشگاه پرسپولیس نامه زدم و برای طلب خود درخواست کردم. دایی در ادامه انتقادهای تند خود از رویانیان گفت: علی دایی جواب هزار نفر مثل تو را هم می‌دهد. تویی که یک بنده خدا به زور به پرسپولیس آورده است، اما امثال علی دایی و علی کریمی بین مردم خواهد ماند. مگر می‌توانید با دو مشاوره غلط علی دایی را جلوی مردم قرار دهی. همه می‌دانند که من چطور درآمد کسب می‌کنم. حال یک سوال دارم. شمایی که مدیر دولتی بودید، این پول‌ها را از کجا آوردید؟ نکند شما مولتی میلیاردر بودید و ما خبر نداشتیم! وی افزود: همه می‌دانند که من برای پرسپولیس و تیم ملی چه بازی‌هایی انجام دادم وقتی که به السد قطر رفتم بیشتر از دو میلیون مارک برای پرسپولیس سود فراهم کردم، اما مگر من زندگی‌ام را از بنده خدا گرفتم؟ شما هستید که تا به یک پست و مسندی می‌رسید، خودتان را گم می‌کنید. اصلا خنده‌ام می‌گیرد. چند وقت پیش یک نفر می‌گفت که بعضی‌ها می‌گویند دایی با بازیکنان پرسپولیس رابطه دارد. این موضوع اصلا غیرطبیعی نیست. خیلی از بازیکنان تیم‌ها در مشکلات‌شان با من مشورت می‌کنند. شما خجالت نمی‌کشید که درباره من این حرف‌ها را می‌زنید؟
وی در ادامه گفت: شما فردا پس فردا رفتنی هستید اما مطمئن باشید که امثال علی دایی همیشه در دل مردم می‌مانند و شماها هیچ کاری نمی‌توانید بکنید. من از شما خبرنگاران می‌پرسم که آیا تا به حال من را به غیر از این شکل و قیافه جور دیگری دیده‌اید؟ من همیشه همین طور بوده‌ام. کمی با مردم روراست باشید و کمی معرفت داشته باشید. شما که تا الان از ناپاکی فوتبال دم می‌زدید و می‌گفتید که من برای مبارزه با این ناپاکی‌ها به فوتبال آمده‌ام شما که تا به حال هر زمان صحبت می‌کردید از دایی و کریمی تعریف می‌کردید. حالا چه شده که به دنبال تخریب این دو نفر هستید؟ شما که سهل است بزرگ‌تر از شما هم نمی‌تواند علی دایی را خراب کند. من باز هم می‌گویم که هرچه دارم از لطف خدا بوده، متاسفانه آنهایی که آمدند خودشان را چسباندند میلیاردها به جیب زدند و رفتند. واقعا تاسف می‌خورم شمایی که دو روز است به فوتبال آمده‌اید و اصلا به عمرتان ورزشگاه ندیده بودید می‌آیید شال قرمز می‌پوشید و طرفدار پرسپولیس می‌شوید. مشکل ورزش ما همین است که افراد سیاسی و غیرفوتبالی به آن می‌آیند. شما اصلا در حدی نیستید که راجع به علی دایی حرف بزنید.
وی افزود: البته بعد از این بیشتر راجع به این آقا صحبت می‌کنم. شما حق زن و بچه من را می‌خورید. کسانی که بعد از علی دایی به پرسپولیس آمدند پول خود را گرفتند و رفتند اما فقط من مانده‌ام.

این کاربر برای پست مفید ازمحمد ماهان تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 10-25-2012, 07:03 AM
zamara
ریش سفید انجمن
zamara آواتار ها

نام حقیقی: اسماعيل
تشکر شده 25,976 بار در 8,947 نوشته
بازیکن مورد علاقه: علی کریمی
مربی مورد علاقه: هیچکس
حالت من:
Mehraboon
zamara will become famous soon enough

به نظر شما اینجا علی دایی به نیکی کریمی چی گفته ؟
.
.
.
.
.
.
عشوه از نوع علی دایی!!!

توجه به
و رعایت آنها نشانگر شخصیت خوب شماست.
با ورزش ، سلامتی و نشاط و زیبایی خود را حفظ كنید

پرسپولیس بی همتاست
پرسپولیس بی پرواست
پرسپولیس خون در رگهاست
پرسپولیس همیشه محبوب دلهاست
zamara آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر برای پست مفید ازzamara تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 10-26-2012, 01:40 PM
zamara
ریش سفید انجمن
zamara آواتار ها

نام حقیقی: اسماعيل
تشکر شده 25,976 بار در 8,947 نوشته
بازیکن مورد علاقه: علی کریمی
مربی مورد علاقه: هیچکس
حالت من:
Mehraboon
zamara will become famous soon enough
Exclamation پاسخ : @كلوپ هواداران علي دايي @

دایی سیاستمدار زیرکی است!

اگر علی دایی، روزی ورزش را رها کرد و وارد عالم سیاست شد و در سیاست نیز سری در میان سرها درآورد، هیچ جای شگفتی ندارد.
سایت هوادار سرخ: او حتی اگر در عالم ورزش هم باقی بماند، اگر از بخت کم نیاورد، کم و بیش همان راهی را می رود که میشل پلاتینی فرانسوی طی کرده است. یعنی شخصیت و نوع برخوردش با دیگران، نشان می دهد که او مایل است مدیری بلندپایه در عالم ورزش شود؛ مدیری مورد احترام رجل سیاسی دنیا.
دایی به دوردست ها نگاه می کند و بالا و بلند می پرد! او به سرمربیگری راه آهن قانع نیست. او نه پی حشمت و جاه که از بد حادثه به در باشگاه راه آهن به پناه آمده است. راه آهن منزلگاهی ست در مسیر صعودی دایی. اگر دایی را دوباره بر نیمکت مربیگری تیم ملی و یا حتی بر مسند ریاست فدراسیون فوتبال دیدید، تعجب نکنید.

اما چرا علی دایی سیاستمدار خوبی می شود (مراد سیاستمدار موفق است)؟
سیاست حوزه اتخاذ تصمیمات و در پیش گرفتن اقداماتی ست که هدف آنها تدبیر و ساماندهی مصالح و منافع عمومی است. سیاستمدار خوب برای رسیدن به اهدافش، نیازمند استفاده مناسب از نیروهای موثر در عرصه عمومی است. هیچ سیاستمداری با موافقت همه بازیگران نیرومند و موثر عرصه عمومی مواجه نیست. بنابراین، سیاستمدار کارآمد باید ائتلاف کند و باید بداند چه زمانی از چه کسی انتقاد کند و چه زمانی در تجلیل دیگران سخن بگوید.

رجل سیاسی واقعی، کسی است که به گاه ضرورت، به سمت دشمن خود نیز دست دوستی دراز می کند و حتی اگر لازم شد، به او نان قرض می دهد! او کاری ندارد که منافع دیروزش ایجاب می کرد که آن دشمن را به زمین ذلت بزند. امروز اگر منافعش ایجاب کند، او را تا آسمان عزت بالا می برد.
دشمنی ها و دوستی ها رجل سیاسی، برای او طریقیت دارد نه موضوعیت. هیچ کس دشمن ابدی او نیست و هیچ کس نیز دوست همیشگی اش محسوب نمی شود. با هر کس که بست برای رسیدن به هدفی اساسی است و از هر کس که گسست، باز برای رسیدن به همان هدف! و آن هدف اساسی چیزی نیست جز تامین منافع و علائق او.
در سیاست هیچ حکمی ابدی نیست. حکم ها تابع مصلحت اند و مصلحت نیز با منفعت بی ارتباط نیست. عقلانیت مرد سیاست نیز معنایی جز لحاظ کردن همین امور ندارد.

همه به یاد دارند که وقتی علی دایی سرمربی تیم ملی شد، علی کریمی ناچار شد ساکش را ببندد و اردوی تیم ملی را ترک کند. دایی و کریمی، دو پادشاه بودند که در یک اقلیم نمی گنجیدند. چنین بود که دایی، با پیش انداختن فدراسیون، کاری کرد که کریمی از تیم ملی برود. فدراسیون کریمی را اخراج کرد و دایی هم هیچ نگفت!
اما علی کریمی که بود؟
علی کریمی همان کسی بود که دایی امروز او را در فوتبال ایران “ماندگار” می داند. فرض کنیم دایی با تیم ملی به جام جهانی ۲۰۱۰ صعود می کرد و هنوز هم مربی تیم ملی بود. در این صورت، سه سال و نیم بود که “علی کریمی ماندگار” در تیم ملی جایی نداشت.
در واقع دایی با رویکرد حذفی خودش به علی کریمی، تیشه به ریشه ماندگاری “جادوگر” می زد ولی روزگار به دایی فرصت نداد که دست علی کریمی را از دامان تیم ملی کوتاه کند؛ و کریمی در تیم ملی “ماندگار” شد.

بلایی که دایی نتوانست در تیم ملی بر سر کریمی بیاورد، در پرسپولیس بر سر عابدزاده آورد.
دایی که آمد، عابدزاده ناچار شد از پرسپولیس برود؛ چرا که عابدزاده بیش از حد محبوب بود و دایی بهتر از هر کسی می دانست که مردم عابدزاده را بیشتر از او دوست دارند. این گونه شد که دایی، اسطوره دروازه بانی ایران را فرستاد روی سکوهای محل تمرین پرسپولیس برای آنالیز تمرین تیم دایی! بعد هم عابدزاده از پرسپولیس رفتنی شد و ترجیح داد که چیزی علیه دایی نگوید و همه کاسه کوزه ها را بر سر کاشانی بشکند. زور عابدزاده به آقای قدرتمند نرسید و بی جنجال علیه دایی، رفت.
اما هیچ بعید نیست که فرداروز، دایی به تجلیل از عابدزاده ای برخیزد که تا دیروز چشم دیدنش را هم نداشت. مگر نه اینکه امروز با کریمی چنین می کند؟ چرا با عابدزاده نکند؟! روزگار دگرگون می شود و منافع آدمیزاد نیز. دوستی ها و دشمنی ها هم، وقتی که بر پایه منافع شخصی باشند، خیلی راحت جا عوض می کنند.
باری سیاستمدار زیرک، کسی است روحیه معلق زدن های شگرف را داشته باشد. راه و رسم دلجویی از دشمن دیروز را بداند و اگر منافعش در تقرب جستن به او بود، به او تقرب بجوید. و برعکس، اگر بارها و بارها به پاسداشت کسی برخاسته باشد، چو لازم شد، در خوارداشت او هیچ کم نگذارد!

دایی خوب می دانست که تا کی باید حامی غمخوار باشد و کی باید از او انتقاد کند. او با کاشانی هم چنین کرد. زمانی شاگرد پروین بود و زمانی هم هر چه می توانست علیه پروین گفت و دست آخر نیز، صلاح خویش را در مصالحه با پروین دید.
روزی پای علی کریمی را از تیم ملی برید و اینک علی کریمی را می ستاید. روزی کریم باقری را می ستود و دیگرروز، درب خروجی باشگاه پرسپولیس را به باقری نشان داد.

دایی را انصاری فرد به راه آهن آورد اما سرانجام حضور دایی در راه آهن، خروج انصاری فرد از این تیم بود!
این ها که گفتیم، البته به این معنا نیست که علی دایی برای خودش اصولی ندارد. دایی هم احتمالاً اصولی دارد که به آنها پای بند باشد. او برای رسیدن تحقق اصول خودش، این گونه ائتلاف و اختلاف می کند. شاید دایی یک اصل بیشتر نداشته باشد و آن هم تحقق منافع شخصی باشد. اما رجل سیاسی موفق، کسی است که در راه تحقق اصول فراتر از منافع شخصی اش نیز، این گونه قابلیت انعطاف و گسست و پیوست داشته باشد.

کسی چه می داند؟ شاید دایی با همین روحیه، روزی در فیفا هم نفوذی به دست آورد و رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا شد و جایگاه فوتبال ایران را در آسیا جهان، اعتلا بخشید! و شاید هم روزی همه برگه های رای خود را با اسم علی دایی پر کردند و به صندوق های انتخابات ریاست جمهوری انداختند! کسی چه می داند؟!

توجه به
و رعایت آنها نشانگر شخصیت خوب شماست.
با ورزش ، سلامتی و نشاط و زیبایی خود را حفظ كنید

پرسپولیس بی همتاست
پرسپولیس بی پرواست
پرسپولیس خون در رگهاست
پرسپولیس همیشه محبوب دلهاست
zamara آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر برای پست مفید ازzamara تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 10-26-2012, 06:33 PM
C D E M
سرپرست تيم
C D E M آواتار ها

نام حقیقی: مونا
تشکر شده 5,692 بار در 1,759 نوشته
بازیکن مورد علاقه: میثاق_لمپارد_مسی_بکهام
مربی مورد علاقه: دایی_مورینیهو_جلالی
C D E M will become famous soon enough

حرف های تکراری.حرف های تکراری.
اصلا عجیب نیست.
این مقاله ی بالا دیگه خون هوادارای دایی رو به جوش نمیاره چون مخالفای دایی تا قبل از تو شیپور داد می زدن که دایی پول و سرمایش رو از جاهای نامعلوم میاره،دیدن نتیجه نمیده و همه چیز واضحه از یه راه دیگه وارد شدن.
منصب رو با پول میشه خرید.مقام دولتی رو می شه با پول خرید.بازیکن رو میشه با پول خرید.داور رو میشه با پول خرید.اما محبوبیت مردمی چیزیه که هیچ مولتی میلیاردی نمی تونه با پول بخردش.

میخواستم بیشتر از اینا بنویسم اما جمله ی بالام جواب تمام خط های مقاله ی بالا رو داد.
موفق باشید
C D E M آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر برای پست مفید ازC D E M تشکر به عمل آورده است:
پاسخ

برچسب ها
علی دایی

کاربران تگ شده
""جادوگر"", 6 تایی ها, A S Roma, A.R.Perspolisi, A.t.i, afabet, afshini, agha, Ahmad.taj, Aida_red, alaya, Ali TiFo30, alidadkhah, AlirezaaR, AM1NR3Z4, Amir_onlyperspolis, AnGeLiNa, Arjang, armond, ASAL, AYLAR, AYT@K, ♥perspolis♥, ✫زهـــرا✫, babak red

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش