انجمن های هواداران پرسپولیس
بازگشت   انجمن های هواداران پرسپولیس > فوتبال داخلی > کلوپ پرسپولیس > اسطوره های سرخ
اطلاع رسانی

آخرين ارسالهاي انجمن
پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش

قدیمی 07-19-2016, 02:59 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

نام حقیقی: فرزان
تشکر شده 26,417 بار در 13,397 نوشته
بازیکن مورد علاقه: رونالدو _ رائول _ کریستیانو رونالدو _ هادی نوروزی
مربی مورد علاقه: سرالکس فرگوسن ـ کارلو آنجلوتی ـ برانکو ایوانکوویچ
حالت من:
Khoonsard
Farzan is on a distinguished road
پیش فرض پاسخ : کلوپ هواداران علي كريمي(جادوگر)

جادوگر از پرسپولیس رفت، شاهنامه بی رستم شد

ارتش سرخ دات كام :
هر آمدنی یک رفتنی هم دارد. این جمله می تواند تسلی بخش پایان هر چیز دل انگیزی باشد. اما بدون شک از دست دادن جادوگر فوتبال ایران و آسیا، با همچین جملات کلیشه ای تسلی نخواهد یافت و حسرت خداحافظی با پیراهن سرخِ پرسپولیس تا ابد در دل هواداران پرسپولیس و خودِ علی کریمی خواهد ماند.

علی کریمی، دو سال پیش در چنین روزی پس از به دست آوردن چیزی غریب در تاریخ فوتبالش یعنی جام قهرمانی، در منطقه ای غریب و به دور از عاشقان و سینه چاکانش برای همیشه از فوتبال رفت. او تا آخرین لحظه انتظار تماس مدیران پرسپولیس را کشید اما وقتی دید نه مدنظر سرمربی است و نه رفاقتی با مدیرعامل دارد، میخ ها را بر دیوار زد و کفش ها را برای همیشه آویخت تا فوتبال ایران بدون جادوگر شود و شاهنامه از رستم برود.

برای همچین روز تلخی نه می شود از افتخار آفرینی هایش نوشت، نه از دریبل های ویرانگرش و نه از مردانگی اش. امروز همه باید حسرت بخوریم که چه جواهری را از دست دادیم و اجازه حضورش در تیم محبوبش را ندادیم! خداحافظ علی کریمی، ما چراغ ها را برایت روشن نگه خواهیم داشت تا روزی با تکیه بر صندلی سرمربیگری پرسپولیس، قلب مالامال از عشق ما سرخ ها را باز هم به تپش اندازی...

محمدهمتی/ ارتش سرخ دات کام

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Farzan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 3 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 07-31-2016, 06:28 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

خاطره بازی توئیتر AFC با هت تریک علی کریمی

ارتش سرخ دات كام :
تقویم فوتبالی توئیتر رسمی فدراسیون فوتبال آسیا یادی از درخشش علی کریمی در دیدار دوستانه مقابل کره کرده است.

توئیتر فدراسیون فوتبال آسیا با انتشار عکس زیر در توضیح آن نوشته: در همین روز در سال 2004، علی کریمی در دیداری که ایران 4 بر 3 کره را در جام ملت های آسیا 2004 در چین برد هت تریک کرد.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

تعداد 2 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 08-01-2016, 02:16 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

کریمی: رضاییان می تواند به پرسپولیس کمک کند/ هرچه برانکو بگوید، هواداران باید به آن احترام بگذارند

ارتش سرخ دات كام :
کاپیتان پیشین پرسپولیس گفت: رامین رضائیان می تواند به پرسپولیس کمک کند اما نظر من مهم نیست و سرمربی تیم باید در این باره تصمیم گیری کند.

علی کریمی در گفت و گویی درباره حضورش در اردوی پرسپولیس اظهار داشت: پرسپولیس خانه من است و هیچ وقت از اینجا جدا نبوده ام.خوشحالم کادر فنی و بازیکنان را دیدم.

وی درباره شایعه حضورش در کادر فنی پرسپولیس گفت: خیر. هیچ صحبتی با من درباره این موضوع نشده بود. الان هم وضعیت پرسپولیس خوب است و نیازی به من نیست. هر وقت قسمت شد در ورزشگاه آزادی حضور پیدا می کنم و به عنوان یک هوادار پرسپولیس را تشویق و حمایت می کنم.

ستاره اسبق تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: هواداران همیشه به من لطف داشتند. فعلا همه چیز خوب است اما به موقعش و در روزهای سخت سعی می کنم در کنار تیم باشم. الان که شرایط خوب است دیگر همه چیز خوب است و مشکلی هم وجود ندارد. انشاالله هیچ وقت روزهای بد به سراغ پرسپولیس و هواداراش نیاید.

کریمی در پاسخ به این سوال که اگر مربی بود اجازه می داد رامین رضائیان به تیمش برگردد یا خیر بیان داشت: من کاری به نوع رفتن رامین رضائیان ندارم. ایرادی که من می گیرم به نحوه بستن قرارداد است. در این سطح شرط و شروطی در قراردادشان می گذارند که به نظر من چندان حرفه ای نیست. به هر حال او شرایطی داشت که از پرسپولیس رفت و من هم به کار او ایراد نمی گیرم. چون به هرحال زندگی ورزشی خودش است و اختیارش را دارد که به هر تیمی خواست برود اما دیدید که به یک ماه هم نکشید که خودش فهمید چه تصمیمی گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: به نظرم رامین رضائیان می تواند به تیم کمک کند اما الان نظر من مهم نیست. تیم سرمربی دارد و باید ایشان تصمیم بگیرند. اما رامین می تواند به نظر من به تیم کمک کند و می تواند مهره مثمرثمری باشد. باید توجه داشت که امسال پرسپولیس باید در سه جام شرکت کند. در ادامه بازی ها طولانی و فشرده می شوند. به همین دلیل اگر تیم بازیکن خوب داشته باشد خیالش راحت است. در نهایت تصمیم با برانکو است و هرچه او بگوید باید هواداران به آن احترام بگذارند.

کریمی درباره خداحافظی اش از فوتبال و اینکه بازی خداحافظی برای وی گرفته نشد، بیان داشت: از این موضوع خیلی وقت گذشته است و نمی خواهم درباه اش صحبت کنم. به فکر بازی خداحافظی هم نیستم. نیازی هم نمی بینم که این کار صورت بگیرد یا درباره اش صحبت کنم.

قدیمی 08-08-2016, 02:17 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

علی کریمی در نقشی دیگر

ارتش سرخ دات كام :

پیشکسوت پرسپولیس طی ماه های اخیر مراقبت از سرخپوشان را بر عهده گرفته است، او با بازیکنان قهر می کند و لازم باشد برایشان وساطت می کند تا پرسپولیس حالش خوب باشد.

چرا یک بازیکن محبوب دل مردم می شود و آن دیگری با وجود تلاش زیاد محبوب نیست؟ آیا باید همه دلیل محبوبیت ها را در دریبل روی یک قاب دستمال جستجو کرد و یا تیپ و قیافه عجیب و غریب و مانکن؟

واقعیت این است که موارد بالا حتما روی ستاره شدن موثرند اما روی محبوب شدن باید همچنان منتظر موارد بیشتری بود. علی کریمی یکی از محبوب ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران است.

کریمی برای دل خودش کار خیر می کند، نمی دانیم هنوز هم آن «نوا خانه» در ورامین را دارد و هزینه نگه داری بچه های بی سرپرست را به دور از هیاهو و تبلیغات دارد یا نه؟وی گاهی به ورامین می رفت و فقط با بچه های بی سرپرست و بد سرپرست و بی خانمان فوتبال بازی می کرد.

خصوصیات شخصی علی کریمی به کنار، به پرسپولیس می رسیم و او را با برخی از دیگر پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس بدون ذکر نام مقایسه می کنیم.

برخی پیشکسوتان هستند که علیه تیم مصاحبه می کنند، آنها آنقدر این کار را انجام می دهند تا پست مورد نظر خودشان را بگیرند، بعد که پست را می گیرند و از منافع مادی و معنوی آن بهره مند می شوند، تا روزی که هستند کمک خاصی نمی کنند و فقط تعریف و تمجید می کنند تا بمانند.

علی کریمی اما مثل یک بزرگ تر عمل می کند، لازم باشد با رامین رضائیان و طارمی قهر می کند و آنها را از صفحه شخصی اش کنار می گذارد، لازم باشد برای آنها وساطت می کند، سر تمرین پرسپولیس می رود و بازیکنان و مربی را شارژ روحی می کند.

او دنبال پست نیست، دنبال مقام و پول نیست، خودش است، خسته از محبوبیت و مشتاق تنهایی و خلوتی برای خودش. او را مقایسه کنید با پیشکسوتانی که مدام علیه باشگاه هستند، هر روز علیه تیمشان حرف می زنند و تا پست نداشته باشند کمک نمی کنند، پست هم که داشته باشند بعضا کمک نمی کنند.

علی کریمی داستان دیگری دارد، نوع و جنس پیشکسوت بودنش هم متفاوت است، چوب لای چرخ نیست، استخوان در گلو نیست، او اینجا هم دریبل زن است و افتخار آفرین.

قدیمی 09-21-2016, 12:27 AM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

کنایه علی کریمی به کی روش در حمایت از برانکو

ارتش سرخ دات كام :
محبوب ترین چهره فوتبال ایران معتقد است می توان لیگ را با تعطیلات کمتری برگزار کرد.

علی کریمی هم درست مثل برانکو ایوانکوویچ از تعطیلی های مداوم لیگ انتقاد کرده و گفت: «این تعطیلی ها باعث می شود تیم های لیگی چند بار بدنسازی کنند تا از فرم خارج نشوند در حالی که می توان لیگ را با تعطیلات کمتری برگزار کرد.»

همانطور که می دانید کریمی و کارلوس کی روش رابطه سردی دارند و در جریان دعوای کی روش - برانکو هم چهره محبوب پرسپولیسی ها به شدت از برانکو حمایت کرده است.

سرمربی پرسپولیس هم بعد از دربی با اشاره به مصدومیت وحید امیری و تعطیلات لیگ به کی روش نیش و کنایه هایی زده بود.

قدیمی 09-21-2016, 12:28 AM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

طوفان علی کریمی علیه مرد موزامبیکی؛ آقای تاج! چشم گوی برخی نباشید

ارتش سرخ دات كام :

کاپیتان پیشین تیم ملی وقفه در برگزاری مسابقات لیگ برتر را به چالش کشید.

علی کریمی در مطلبی تعطیلات لیگ برتر را به چالش کشیده است.

کریمی عنوان کرد: روى صحبتم با اقاى تاج هست که رییس جدید فدراسیون هستن ایشون!!! اقاى تاج من فکر میکنم که لیگى پویا و منظم میتونه ضامن موفقیت و تیم ملى قوى باشد، این همه تعطیلى براى تیم ملى که اسکلت اصلیش رو بازیکنان لژیونر که فقط ٢،٣ روز قبل از بازى به تیم ملحق شن، براى چیه!؟؟ همه کشورهاى دنیا درگیر این بازیها هستن ، ایا اونها هم این چنین برنامه ریزى میکنن!؟؟ بله واسه همه ما ایرانیها صعود به جام جهانى لذت بخش است، ولى فکر میکنم با یه برنامه ریزى بهتر واصولى که در تمام دنیا مرسوم هست میتونیم به این مهم دست پیدا کنیم با این تفاوت که به باشگاههاى کشور که این همه هزینه میکنن هم لطمه نمیخوره، اقاى تاج شما اومدید که مشکلات گذشته رو برطرف کنید ولى چیزى که درست نشده هیچ اوضاع نسبت به گذشته وخیم تر شده، کاش یه مقدار جذبه داشته باشین ودر مقابل مصاحبه هاى کسى که پشتش قایم شدین واکنشى هر چند اندک نشان میدادید تا ما میفهمدیم که واقعاً اومدی که تغییرات اساسى در فدراسیون را رقم بزنید!

وی افزود:صعود به جام جهانى مهمه خیلى مهمه ولى من فکر نمیکنم به قیمت از بین رفتن باشگاهها و بازیکنان لیگ، اقاى تاج شما رییس فدراسیونى هستین که وظیفه اصلیش اول مدیریت لیگهاى فوتبال خصوصاً تیمهاى پایه که اینده سازان فوتبال هستن، میباشد. یه نصیحت دوستان میکنم اقاى تاج تا دیر نشده روش کارتون رو عوض کنید، چشم گوی بعضیا نباشید،بزارین وقتى از این فوتبال رفتین اسمتون به نیکى یاد شود همانند صفاییها، دادکانها، !! هنوز دیر نشده نه دیر نشده است.

قدیمی 10-04-2016, 01:18 AM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

علی کریمی حساب استقلالی ها را کف دستشان گذاشت

ارتش سرخ دات كام :
کاپیتان پرسپولیس با انتشار عکسی پاسخ پیام برخی از استقلالی ها را داد.

علی کریمی با قراردادن عکسی از خود در یکی از دربی هایی که حضور داشته، خطاب به استقلالی ها پیامی را صادر کرد. او در این باره نوشت:

«بدون شرح.میخواستم فقط یه چیزى رو یاداورى کنم، به قول بعضیا من جامى نگرفتم ، اول اینکه جامى که من گرفتم رو بعضیا باید توى تلویزیون ببینن، دوم اینکه درسته اگه جامى نگرفتم ولى عوضش چیزى رو بدست اوردم که خیلیا با کلى جام نتونستن بدست بیارن، پس لطفاً دیگه فکر نمیکنم جاى حرفى باشه. تا حالا از این پستا نزاشتم ، ولى بعضیا مجبورم کردن ، چیزى که عوض داره گله نداره. با عذر خواهى از طرفداراى واقعى و با شخصیت تیم استقلال.»

به نظر می رسد علی کریمی با انتشار این عکس به تعداد بالای مدافعان استقلال برای کنترل خودش اشاره کرده است و به نوع کری سنگینی برای آنها خوانده است.

این کاربر برای پست مفید ازFarzan تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 10-25-2016, 12:06 AM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

پست ویژه بالاک برای علی کریمی

ارتش سرخ دات كام :
کاپیتان سابق تیم ملی آلمان با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش به تمجید از کاپیتان سابق پرسپولیس و تیم ملی ایران پرداخت.

میشائیل بالاک بین سال های 2005 تا 2007 در بایرن مونیخ، هم بازی علی کریمی بود و چند روز پیش اسطوره تیم فوتبال پرسپولیس از هوادارانش در صفحه ایستاگرام خواست که او را فالو کنند.

بالاک با تشکر از علی کریمی در صفحه ایستاگرام خود نوشت: «خیلی ممنون علی. خاطرات خیلی خوبی بود کنار تو بازی کردن در بایرن مونیخ. مرسی از مردم ایران بابت پشتیبانی شان. خیلی خاطرات خوبی بود بازی در کنار تو در سال 2004 در ایران. به امید دیدار مجدد.»

این کاربر برای پست مفید ازFarzan تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 11-04-2016, 11:53 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

کریمی: از تاج و اسدی بپرسید چرا برخی بدون مدرک، مربی تیم ملی شده اند/ تیم ملی همه چیز دارد اما آقایان بازهم شاکی هستند

ارتش سرخ دات کام :
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس و تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: فدراسیون فوتبال به بازیکنان پاداش می دهد، لباس خوب می دهد، مسافرت و اردوی خوب و بازی تدارکاتی و همه چیز را در اختیار بازیکنان قرار داده است، اما باز هم می بینیم آقایان شاکی هستند.
علی کریمی در گفت وگویی، در مورد حضورش در دوره مربیگری c، شرایط تیم ملی، لیگ برتر، باشگاه پرسپولیس، گلزنی سردار آزمون و... به مصاحبه پرداخت که ماحصل آن را می خوانید:

اتفاق خوبی است که کار مربیگری را آغاز کرده اید. با این انگیزه تا چه مقطعی ادامه می دهید؟
فعلاً کار را شروع کرده ام، اما باید ببینیم تا کجا می توانم پیش بروم. انگیزه به کنار، دوست دارم اطلاعاتم را بالا ببرم. قضیه مربیگری نیاز دارد تا فاکتورهای مختلفی که وجود دارد را در ذهن مان تقویت کنیم. اگر کسی قرار است کار را یاد بگیرد، باید ریزه کاری ها را نیز بیاموزد. من هم در این دوره از کلاس ها شرکت کردم تا اطلاعاتم در مورد مربیگری را بالا ببرم. حضورم مقطعی نیست و تا وقتی از کلاس اخراجم نکنند، هستم.

شما الان وارد این کلاس شده ای اما برخی بدون داشتن مدرک مربی گری، روی نیمکت تیم ملی می نشینند. نظرتان در این مورد چیست؟
چنین سؤالی را باید از مسئولان فدراسیون به خصوص آقای علیرضا اسدی که دبیرکل فدراسیون است و به محل تشکیل کلاس ما هم آمده است، بپرسید. همچنین باید بپرسید چه کسانی هستند که مدرک مربیگری ندارند و دستیار سرمربی تیم ملی یا مربی لیگ برتر شده اند. این سؤالی است که باید متولیان برگزاری مسابقات که مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون هستند، پاسخ بدهند. اگر شجاعت دارید، باید از رئیس فدراسیون و دبیرکل در این مورد بپرسید نه من که بازیکن بودم و امروز کنار کشیده ام.

کیفیت کار تا به حال برای شما چطور بوده و آیا می شود به شرایط این فوتبال امیدوار بود؟
باید شرایط را دید. باید ببینم این فوتبال هایی که از تلویزیون پخش می شود چه چیزی به ما می دهد. ما باید به یک هدفی برسیم و چیزهایی را به دست بیاوریم. باید از فوتبال روز اروپا یاد بگیریم نه اینکه فقط دنبال آن باشیم یک بازی 90 دقیقه ای را از جام جهانی یا جام ملت های اروپا ببینیم. باید آدم ها را بفرستیم خارج از این مرزها تا فوتبال روز دنیا را یاد بگیرند. کسانی که در اروپا شاغل فوتبال هستند، مثل ما آدم هستند و دست و پا دارند. هیچ کدام شان هم از کره مریخ نیامده اند.

آیا فضایی هم برای کار وجود دارد؟
در این سال ها، کمی بیشتر به مربیان جوان بها داده شده است. مثل منصوریان و فکری که البته نمی دانم فکری هنوز هم مربی گری می کند یا نه. وضعیت خیلی خوب نیست به خصوص در لیگ های پایین تر که باید متولیان و مسئولان به این قضیه رسیدگی کنند. امیدوارم شرایطی پیش بیاید که برای مربیان جوان هم جا باز شود. البته این موضوع را به خاطر خودم نمی گویم چون برای من کار وجود داشت و اگر می خواستم با هر شرایطی کار کنم، در جایی که بودم، می ماندم. باید خیلی مسائل تغییر پیدا کند و فکر بهتری برای آینده کنیم.

دوباره یکسری حاشیه ها در مورد فوتبال به وجود آمده که بیشتر آن، در داخل فدراسیون و تیم ملی است. چه نظری در مورد این حواشی دارید؟
قبل از هر چیز متأسفانه رسمی شده که برخی می گویند تا من حرف می زنم، حاشیه درست می شود اما کسی این را نمی گوید که به هر حال من فوتبالی هستم و باید در مورد رشته تخصصی ام صحبت کنم. من نباید در مورد بسکتبال یا هندبال نظر بدهم اما متأسفانه شرایط طوری است که تا حرفی می زند، می شود حاشیه. بخشی از این حاشیه ها هم به خاطر برخی خبرنگاران است. بالاخره در هر حرفه ای آدم خوب و بد وجود دارند. من یک حرفی می زنم اما یک تیتر دیگری از صحبت هایم بیرون می آید که باید در این مورد فکری شود. الان در مورد تیمی که یک ماه دیگر بازی دارد، صحبت کنم، می گویند برای آن تیم حاشیه درست کرده ام. مگر می شود با یک جمله من یا یک کلمه حرف من، یا جواب سؤالی که داده ام، برای یک تیم حاشیه ساخته شود. متأسفانه فرهنگ بدی درست شده و امیدوارم هر چه زودتر برطرف شود. من فقط گفتم وقتی همه شرایط خوب است، چرا این همه بحث به وجود می آید. تا به حال در 15 سال گذشته چه زمانی این همه امکانات در تیم ملی داشتیم؟ پیراهن مارک آدیداس، پرواز چارتر، استفاده از زمین چمن اصلی ورزشگاه آزادی. همه این ها فاکتوری برای موفقیت است. باید این موضوع در ابتدا مشخص شود که ما بعد از انقلاب و تا جایی که من یادم می آید، چه زمانی چنین امکاناتی داشتیم که بابتش این همه بحث می شود؟ من که قبل از انقلاب نبودم، اما از بازیکنان باتجربه و قدیمی شنیده ام که هیچ وقت چنین امکاناتی نبوده است.

پس ایراد کار کجاست؟
این همه بحث باید در یک نشست خبری مطرح شود. مسئولان فدراسیون باید بنشینند صحبت کنند و به صورت شفاف به مردم بگویند چرا این قدر حرف و حدیث وجود دارد. الان آقایان از چه چیزی ایراد می گیرند؟ ایراد کار وقتی امکانات لازم وجود دارد، کجاست؟ فدراسیون پاداش می دهد، لباس خوب می دهد، مسافرت و اردوی خوب و بازی تدارکاتی و همه چیز را دارد، ولی باز هم می بینیم آقایان شاکی هستند. البته پاداش ها نوش جان بازیکنان باشد، ولی نمی دانم این همه گلایه و حرف و حدیث بابت چیست؟ ان شالله رئیس فدراسیون صحبت کند. اصلاً خبرنگاران باید از رئیس فدراسیون این مسائل را بپرسند تا شفاف سازی شود و ایشان بگوید این همه حرف و اعتراض، به خاطر چیست؟ این که نمی شود یک نفر حرف بزند، آن یکی جواب بدهد، این یکی بیانیه بدهد. سرمربی تیم ملی با این همه امکانات، دیگر چه چیزی می خواهد که باز هم اعتراض می کند؟ باید آقایان به یک برنامه زنده تلویزیونی بروند و تکلیف را روشن کنند. مربی تیم ملی باید بگوید دیگر چه چیزی می خواهد که در اختیارش قرار داده شود. حالا یا فدراسیون می تواند آن را مهیا کند و یا نمی تواند. این همان موضوعی است که باید مشخص شود. بیایند ما را روشن کنند. به عنوان مثال شنیدم که آخرین اختلاف با آقای عابدینی بوده است و البته نمی دانم بعد از آن چه شد.

گویا مشکلات تا حدودی حل شده است.
خب، خدا را شکر که حل شده است. باید تا بازی بعدی منتظر بمانیم! البته من همه چیز را می دانم، چون چهار ماه در تیم ملی بودم و البته هیچ کدام از امکاناتی که امروز در اردو وجود دارد را آن زمان نداشتیم. من نمی توانم به خاطر خیلی از مسائل صحبت کنم. خبرنگاران در یک برنامه باید پیگیری و اطلاع رسانی کنند تا مردم بدانند چه اتفاقاتی در حال رقم خوردن است و در فدراسیون چه می شود. نباید بگذاریم مردم که این همه مشکل دارند، از فوتبال هم بنالند. زندگی مردم پر از گرفتاری است و ما باید کاری کنیم که خیال شان از این فوتبال را حت باشد و بگویند فوتبال دیگر مشکلی برای شان درست نکرده است. چند سال قبل، بالاترین پاداش به بازیکنان تیم ملی 100 دلار بود اما امروز بابت یک بازی دوستانه کلی پاداش می دهند. الان صحبت کنم، می گویند حاشیه سازی کرده است. خدا را شکر که تیم ملی فعلاً در صدر جدول است و فکر نمی کنم حرف های من هم تاثیری بر صدرنشینی ما داشته باشد.

شما فکر می کنید ما به جام جهانی صعود می کنیم؟
من معتقدم ما به جام جهانی صعود کرده ایم. اصلاً در گروهی هستیم که مثل آب خوردن صعودمان به جام جهانی شکل گرفت و امروز باید به فکر برنامه ریزی برای حضور در مراحل مختلف جام جهانی باشیم، نه اینکه هنوز به صعود فکر کنیم. ما از گروه صعود کرده ایم و از امروز باید برنامه های مان برای انجام بازی های تدارکاتی قبل از جام جهانی و اردوی های موثر را پیگیری کنیم. خیلی ها این مصاحبه را ببیند، حرف هایی خواهند زد و حتماً می گویند کریمی دوباره تیم ملی را به حاشیه برد اما الان تیم ملی باید به فکر آماده سازی قبل از حضور در مرحله نهایی جام جهانی باشد نه اینکه استرس صعود را داشته باشد.

فکر می کنید برای این کار، بودجه ای هم به تیم ملی بدهند؟
بودجه را باید در ابتدا درخواست کنند و سپس مشخص شود به تیم ملی تعلق می گیرد یا نه. این سوال را باید از مسئولان فدراسیون فوتبال بپرسید.

سردار آزمون هم گل بسیار مهمی در لیگ قهرمانان آسیا وارد دروازه اتلتیکو مادرید کرد. نظرتان در مورد این گل چیست؟
گل او را دیدم اما متاسفانه رستوف بازی را باخت اما همین که یک ایرانی در لیگ قهرمانان اروپا بازی می کند برای ما افتخار است. سردار آزمون بیشتر از اینها جا دارد تا پیشرفت کند. حضورش برای همه ما افتخار است. اینکه یک ایرانی در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده و گل می زند حتماً غرورآفرین است.

سردار می تواند بازیکن بزرگی مثل شما شود؟
مثل من که نه، بهتر از من می شود. این جاده باز است و همه می توانند حتی به رئال مادرید بروند. سردار آزمون جوان است و نباید فکر کند که با گلزنی در لیگ قهرمانان یا موفقیت در تیم ملی همه چیز تمام شده است. او باید به جایگاهی برود که خودش دوست دارد. بالاخره هر بازیکنی برای خودش یکسری اهداف را دنبال می کند و ان شالله به هدفش برسد. من فکر می کنم سردار هر کجا هم برسد، باعث خوشحالی مردم می شود.

حضور شما در این کلاس ها می تواند تضمینی برای حضورتان روی نیمکت تیم ها باشد؟
سیستم من این طور است که می گویم هر کسی باید به چیزی که حقش است برسد. در وهله اول، دوست داشتم رفقای قدیمی را ببینیم و بعد کلاس ها را بگذرانم که به همین خاطر به کلاس مربی گری آمده ام ولی با این مدارک نمی شود مربی گری کرد اما امیدوارم هر چیزی به موقع اش برای ما اتفاق بیفتد.

اوضاع و احوال پرسپولیس را چطور ارزیابی می کنید؟
در مورد صدرنشین لیگ برتر که صحبت خاصی ندارم. فقط اینکه باشگاه باید تیم را تقویت کند و یکسری دیگر یارگیری داشته باشد. برانکو بهتر از هر کس دیگری صلاح تیمش را می داند. نظر شخصی من این است که پرسپولیس رفته رفته که به انتهای فصل نزدیک شود، دچار فشردگی مسابقات می شود و در آن شرایط، نیاز به بازیکنان بیشتری در لیست خود دارد. به همین خاطر نیاز به یارگیری و تقویت نیمکت تیم است نظر من این بود که باید ساسان انصاری را حفظ می کردند چون بازیکنی است که می توانست کمک های زیادی به پرسپولیس کند اما در نهایت من و امثال من صحبت هایی که به ذهن مان می آید را می گوییم. در نهایت سرمربی است که تیمش را می شناسد و باید در مورد همه چیز اظهارنظر و تصمیم گیری کند.

قبول دارید بازیکنان خارجی که به پرسپولیس آمده اند از کیفیت بالایی برخوردار نیستند؟
گاهی اوقات در استقلال و پرسپولیس بازیکنانی وارد می شوند که شرایط خوبی ندارند. خیلی کم بازیکنان خوب هم به این دو باشگاه آمده اند مثل ساموئل و جان واریو برای استقلال یا ابراهیم توره برای پرسپولیس که تاثیرگذار بودند. از این اتفاقات خوب خیلی کم رخ داده است. باشگاه ها باید بازیکنی بگیرند که به تیم کمک کند. نیم فصل شرایط خوبی است که از این فاصله زمانی استفاده کنند و چند یار دیگر به تیم اضافه کنند.

به نظرتان امکان دارد روزی یک تیم ایرانی قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود؟

این موفقیت، نشد ندارد، اما خیلی سخت است. باید دید شرایط چطور است. باشگاه های کشورهای عربی می روند و بهترین بازیکنان را با هر قیمتی که دل شان خواست، جذب می کنند و این موضوع کار ما را خیلی سخت می کند. ما برای رسیدن به جایگاهی که می خواهیم باید خیلی بیشتر تلاش کنیم. از سوی دیگر، ساپورت باشگاه به لحاظ امکانات و پول هم مهم است.

انتخاب وزیر جدید ورزش را چطور ارزیابی می کنید؟
من در این مورد مصاحبه کردم و برای سلطانی فر آرزوی موفقیت دارم. خیلی ها فکر می کنند چون نام این وزارتخانه، ورزش است، پس وزارت خانه مهمی نیست اما به نظر من وزارت ورزش جزو سه وزارتخانه اول از لحاظ اهمیت قرار دارد زیرا وزارت ورزش و جوانان است. جوانانی که می خواهند استارت زندگی آینده شان را بزنند. باید با وجود وزیر جدید، اتفاقاتی بیفتد که شرایط جدیدی ساخته شود و جوانان کشورمان بتواند راه شان را خودشان انتخاب کنند. آنها باید آن قدر انتخاب های مختلفی داشته باشند که بتوانند به دنبال چیزی که دوست دارند، بروند. متاسفانه بحث مواد مخدر هم در کشور ما زیاد شده و ورزش یکی از آپشن های مبارزه با اعتیاد است. وزارت ورزش باید طوری عمل کند که مردم به دنبال ورزش، تحصیل و ورزش قهرمانی بروند. امیدوارم پس از تغییر وزیر، تغیرات بیشتری ببینیم. وزیری که انتخاب شده، کارهای بزرگی برای جوانان انجام بدهد و بتواند به ساختن آینده این کشور کمک کند. در نهایت تلاش ها باید به ساخته شدن مملکت مان منجر شود.

حالا که از فوتبال خداحافظی کرده اید، دل تان برای چه چیزی تنگ می شود؟

برای فوتبال بازی کردن دلتنگ شده ام. در این مدت فقط در بازی های دوستانه حاضر شدم. دلتنگ هستم اما نه آن طور که بخواهم هر روز به آن فکر کنم چون شرایط موجود در فوتبال ایران، انگیزه ای به من نمی دهد که بروم و بازی کنم. امیدوارم وضعیت تغییر کند و ما هم برویم و در چند بازی دوستانه، جایی که لازم است بازی کنیم.

قدیمی 11-07-2016, 08:12 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

پیغام اینستاگرامی علی کریمی در صبح روز تولدش

ارتش سرخ دات کام :
شماره 8 محبوب و فراموش نشدنی پرسپولیس در روز تولد خودش از پیام های فراوان هوادارانش تشکر کرد.

امروز روز تولد علی کریمی است و طبق رسم این روزها هواداران به صفحه اجتماعی وی رفته و پیام های تبریک خود را سرازیر کردند.

جادوگر در واکنش به انبوه پیام های تبریک هواداران با انتشار پستی در صفحه اجتماعی خود نوشت: «بسیار سپاسگزارم و امیدوارم لیاقت این همه مهربونى و لطف رو از جانب شما دوستان و عزیزان داشته باشم و روزى بتونم این دریاى محبت رو جبران کنم.»

وی ادامه داد: «دنیا را برایتان شاد شاد و شادى را برایتان دنیا دنیا آرزو می کنم.

پاسخ

کاربران تگ شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش