انجمن های هواداران پرسپولیس
بازگشت   انجمن های هواداران پرسپولیس > فوتبال داخلی > کلوپ پرسپولیس > مربیان و بازیکنان گذشته
اطلاع رسانی

آخرين ارسالهاي انجمن
پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش

قدیمی 04-27-2015, 05:55 PM
αяισ
بازيكن اصلي
αяισ آواتار ها

نام حقیقی: آریو
تشکر شده 325 بار در 123 نوشته
بازیکن مورد علاقه: داش علی کریمی
αяισ is on a distinguished road
پیش فرض پاسخ : هواداران پیام صادقیان

بازیکن باید حرمت پیرهنی که تنش کرده رو رعایت کنه و اگه خطایی کنه هم باید منتظر تنبیه باشه
اما باید شرایط رو هم دید
حواشی صادقیان زیاد بودن اما همه تقصیر ها که متوجه صادقیان نبوده
دوستمون خوب حرفی زد
وقتی پیام بخاطر ارتباط نزدیکش به دایی از سوی درخشان تبدیل به یه نیمکت نشین محض میشه کجا باید توانایی هاش رو نشون بده
همه بازیکنها مثل هم نیستند و هر کس صبرش یه اندازه ای داره
یکی میشه اسطورمون مهدوی کیا که رو نیمکت بود بدون هیچ اعتراض و حاشیه ای
یکی میشه سوشا پاچان که تا شنید تو ترکیب نیست اون حرکات رو کرد
یکی هم میشه صادقیان که چند ماهه رو نیمکته و بالاخره صبرش سر اومد
من معتقدم صادقیان بد کرد اما باهاش هم بد برخورد شد
چرا صادقیان امسال هیچ شباهتی با صادقیان پارسال نداره؟؟؟
چه چیزی تغییر کرده؟؟؟
وقتی جواب این سوال رو پیدا کردیم میتونیم بفهمیم دلیل تمامی این حاشیه ها چی بوده
ضمنا اقا کریم به عنوان یک بزرگتر خیلی بهتر میتونست مدیریت کنه این حرکات رو نه اینکه با داد زدن جلوی جمع کسی رو تحقیر کنی بعد انتظار لبخند هم داشته باشی
αяισ آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 3 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 04-27-2015, 06:25 PM
PaRaStO_o
سرپرست تيم
PaRaStO_o آواتار ها

نام حقیقی: parastoo
تشکر شده 8,192 بار در 2,611 نوشته
بازیکن مورد علاقه: cr7
مربی مورد علاقه: sir Alex Ferguson
حالت من:
Ghati
PaRaStO_o is on a distinguished road

حرفاتون درست از رو لج و لجبازی نیمکت نشین شد و اینجوری شد باید از نظر فنی افت کنه نه اخلاقی. این دو تا بحث جدا هستن . من هیچ شکی ندارم پیام از نظر فنی خوبه و بهش ظلم شد تو پرسپولیس ولی اینا توجیه مناسبی برای رفتارهای صادقیان نیست. اگه با نظم و حرفه ای میبود شک نکنید فصلهای بعد چشم امید پرسپولیس خود صادقیان میبود ولی حیف که اخلاق نداره و همیشه که مربی نیست اینو تربیت کنه خودش باید درست رفتار کنه متاسفانه صادقیان جنبه اومدن به تیم بزرگ رو نداشت تو ذوب اینقد درگیری نداشت که اینجا داشت

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

PaRaStO_o آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 2 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 04-27-2015, 06:37 PM
alibigi
سرپرست تيم
alibigi آواتار ها

تشکر شده 2,290 بار در 993 نوشته
حالت من:
Ghafelgir
alibigi is on a distinguished road

نقل قول:
نوشته اصلی توسط αяισ نمایش پست ها
بازیکن باید حرمت پیرهنی که تنش کرده رو رعایت کنه و اگه خطایی کنه هم باید منتظر تنبیه باشه
اما باید شرایط رو هم دید
حواشی صادقیان زیاد بودن اما همه تقصیر ها که متوجه صادقیان نبوده
دوستمون خوب حرفی زد
وقتی پیام بخاطر ارتباط نزدیکش به دایی از سوی درخشان تبدیل به یه نیمکت نشین محض میشه کجا باید توانایی هاش رو نشون بده
همه بازیکنها مثل هم نیستند و هر کس صبرش یه اندازه ای داره
یکی میشه اسطورمون مهدوی کیا که رو نیمکت بود بدون هیچ اعتراض و حاشیه ای
یکی میشه سوشا پاچان که تا شنید تو ترکیب نیست اون حرکات رو کرد
یکی هم میشه صادقیان که چند ماهه رو نیمکته و بالاخره صبرش سر اومد
من معتقدم صادقیان بد کرد اما باهاش هم بد برخورد شد
چرا صادقیان امسال هیچ شباهتی با صادقیان پارسال نداره؟؟؟
چه چیزی تغییر کرده؟؟؟
وقتی جواب این سوال رو پیدا کردیم میتونیم بفهمیم دلیل تمامی این حاشیه ها چی بوده
ضمنا اقا کریم به عنوان یک بزرگتر خیلی بهتر میتونست مدیریت کنه این حرکات رو نه اینکه با داد زدن جلوی جمع کسی رو تحقیر کنی بعد انتظار لبخند هم داشته باشی
داداش اقا کریم به پیام میگه بشین سره جات میبینه صادقیان گوش نمیده خودشو زده به کوچه ی علی چپ بعد به نظرت باید چیکار میکرد ؟ ! ؟

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
alibigi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر برای پست مفید ازalibigi تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 04-27-2015, 07:35 PM
babak red
مدیر كل
babak red آواتار ها

نام حقیقی: بابک
تشکر شده 35,281 بار در 10,083 نوشته
بازیکن مورد علاقه: 24 ابدی
مربی مورد علاقه: دایی(اقای گل جهان)
حالت من:
Ashegh
babak red is on a distinguished road

میدونم پیام چی میکشه الان.وقتی تو یه تیم عضوی و از نظر فنی خوبی اما بازی بهت نمیدن خیلی زور داره. مخصوصا اینکه بازیکنای بدتر از تو رو بازی بدن و هر بازی تو ترکیب باشن مثل علی عسگری یا خانزاده . درسته پستشون فرق میکنه اما بازم زور داره برات. من به پیام حق میدم و اینم میگم که مقصر فقط و فقط درخشان بود. هم باهاش لج کرد چون فکر میکرد بازیکن داییه و هم بهش فرصت نداد. به پیام ظلم شد ولی کاش تحمل میکرد. نتونست تحمل کنه. ضمن اینکه خودشم میرفت تو حاشیه. کسی که ساعت 4 صبح تو اینستا پست بده نباید انتظار داشت ازش که تو تمرینات خمیازه نکشه. میدونم پیام میره تو یه تیم دیگه و اونوقت حسرتش رو میخوریم

همیشه میشه شروع کرد!
حتی وقتی فکر میکنی دیره ،تو دنیای ما آدم ها
فقط وقتی به اندازه کافی تاریک بشه میتونی ستاره هارو ببینی و درک کنی..
هیچ وقت نا امید نشو اراده کن و تموم موانع اطرافت رو مجبور کن
به اراده محکمت احترام بذارن
خودتو باور کن.
(این متن هدیه پرستو عزیزه)

babak red آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

قدیمی 04-28-2015, 09:25 AM
سرخ پوش
مربي
سرخ پوش آواتار ها

نام حقیقی: احسان
تشکر شده 420 بار در 187 نوشته
بازیکن مورد علاقه: علی کریمی - كريم باقري- مهدوی کیا
مربی مورد علاقه: آلن راجرزکه تاج رو شش تایی کرد
حالت من:
Khoonsard
سرخ پوش is on a distinguished road

بازخوانی اتفاقی که پیام را از چشم پرسپولیسی‌ها انداخت

صادقیـــان با قلعه‌نویــی مذاکره کرده بود؟!

از اولین باری که شایعه استقلالی‌شدن پیام صادقیان را شنیدیم، خیلی می‌گذرد. آن موقع حمید درخشان تازه پرسپولیس را تحویل گرفته بود و صادقیان با معرفی خود به‌عنوان بازیکن علی دایی حاشیه‌سازی را به شیوه‌ای تازه و متفاوت آغاز کرده بود. همان روزها بود که گفتند پیشنهاد استقلال را در جیب دارد اما خودش مدعی شد که هرگز به تیم رقیب نخواهد رفت.
کمی بعد دوباره نام او را کنار نام استقلال شنیدیم و این بار، شایعه مذاکره صادقیان با امیر قلعه‌نویی بر سر زبان‌ها افتاد. خودش گفت که مذاکره‌ای در کار نبوده اما پیغام و پسغام‌ها‌یی را دریافت کرده است. حتی در ابتدا سعی داشت با نشان دادن این پیامک‌ها به هم‌تیمی‌هایش ثابت کند که چقدر مورد توجه سرمربیان تیم‌های لیگ برتری است اما خیلی طول نکشید که شایعه‌ها درباره او پا را فراتر گذاشته و از وقوع برخی اتفاق‌ها و مذاکره‌های پنهانی بین این بازیکن و اطرافیان سرمربی استقلال خبر دادند.
شایعه‌هایی که پیام صادقیان دیگر دوست نداشت درباره‌‌شان حرف بزند اما دست‌کم متوجه شد که می‌تواند روی پیشنهاد تیم رقیب حساب کند. در واکنش به همان شایعه‌ها و اتفاق‌ها بود که حمید درخشان تصمیم گرفت صادقیان را کنار بگذارد و هنوز یادمان نرفته این حرفش را که «برخی مسائل را نمی‌توانم در رسانه‌ها مطرح کنم.»

درخشان که متوجه شده بود بازیکنش با پیشنهاد وسوسه‌کننده فلان تیم مواجه شده، ابتدا می‌خواست این موضوع را مدیریت کند. برای همین نه آن را رسانه‌ای کرد و نه حتی درباره‌اش با مسوولان باشگاه حرفی زد اما هر چه می‌گذشت، بی‌انضباطی‌های پیام صادقیان هم تشدید می‌شد. کار تا جایی پیش رفت که در نهایت سرمربی پرسپولیس تصمیم به اخراج این بازیکن گرفت اما جالب وقتی بود که مدیریت وقت باشگاه بدون اطلاع از این قضیه صادقیان را برگرداند.

بعد از جدایی درخشان و حضور برانکو، پیام صادقیان در مصاحبه‌هایش گفت که فیکس نبودنش در پرسپولیس به دلیل لجبازی‌های درخشان بوده و حتی وعده داد که با حضور برانکو او فضای جدیدی را تجربه کرده و از این پس در پرسپولیس حضور بیشتری خواهد داشت. حال آنکه مرد کروات هم نه تنها به این بازیکن میدان نداد، بلکه سرنوشتی مشابه را برایش رقم زد.
پیش از این اخراج اما اتفاق‌های مهم دیگری هم رخ داده بود. نمونه‌اش خداحافظی ناگهانی اما رسمی پیام صادقیان از هواداران پرسپولیس در یکی از صفحات شخصی‌اش در شبکه‌های اجتماعی که شایعه‌ها آن را به مذاکره دوباره‌اش با سرمربی استقلال ربط داده‌اند. راست و دروغش گردن راوی اما می‌گویند امیر قلعه‌نویی به صادقیان وعده داده که او در تیمش فیکس خواهد بود و برای قراردادش هم رقم درشتی را از باشگاه طلب می‌کند و اینگونه برای فصل بعد با او به توافق رسیده است.
اتفاقا صادقیان که همین چند وقت پیش گفته بود دیگر دنبال حاشیه نمی‌رود، در بازی با سایپا دوباره حاشیه‌ساز و به همین خاطر اخراج شد تا این بار شائبه عمدی بودن این رفتارش را بشنویم. شایعه‌ها دوباره دهان باز کردند و این بار، این پرسش را پیش‌رویمان گذاشتند که رفتار عجیب و غریب پیام صادقیان آیا ناخواسته بوده یا او به عمد می‌خواسته با اخراج از پرسپولیس به پیشنهادهای ریز و درشتش فکر کند؟
پاسخ این پرسش‌ها را باید در جایی دیگر جست اما اینطور که برانکو حکم داده، پیام صادقیان دیگر شانسی برای بازگشت به پرسپولیس ندارد و شاید شایعه‌ها راست گفته باشند که قرار است در هفته‌های آینده خبرهای عجیب و غریبی درباره این بازیکن اخراجی بشنویم.

پرسپوليس يعني عشق

ویرایش توسط سرخ پوش : 04-28-2015 در ساعت 09:29 AM
سرخ پوش آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

قدیمی 04-28-2015, 10:39 AM
OKHTAPUS
مربی
OKHTAPUS آواتار ها

نام حقیقی: اُخـــــــتــاپـــــوس
تشکر شده 1,492 بار در 609 نوشته
بازیکن مورد علاقه: کـــــریس رونـــــالـــدو
مربی مورد علاقه: هــرکـــی مــــربــی رئــال بــاشــه
حالت من:
Ghamgin
OKHTAPUS is on a distinguished road

پینوکیو هم آدم شد
ولی این یارو اگه صد سالم بگذره همینه که الان هس می مونه
درست بشو نیست که نیست
اینو بعدنا هم متوجه میشین خودتون
اصلا تعادل روحی روانی نداره ...دلیلشم نمیدونم ولی میدونم که باید بره ار پرسپولیس
بسه دیگه اینهمه حقارت
شخصیت تیمی رو حداق به تیممون برگردونین
با رفتن امسال خانزاده و مکانی و پیام 100%موافقم برا فصل جدید

OKHTAPUS آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

قدیمی 04-28-2015, 12:44 PM
αяισ
بازيكن اصلي
αяισ آواتار ها

نام حقیقی: آریو
تشکر شده 325 بار در 123 نوشته
بازیکن مورد علاقه: داش علی کریمی
αяισ is on a distinguished road

بهتره هیچ وقت از احتمالات حرف نزنیم و بر اساس واقعیات حرف بزنیم
هنوز معلوم نیست خود قلعه نویی فصل بعد تو استقلال باشه اون وقت ما پسپولیسیا داریم ترکیب فصل بعد استقلال رو میچینیم!!!!!!!!!!1
αяισ آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر برای پست مفید ازαяισ تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 05-01-2015, 01:36 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

نام حقیقی: فرزان
تشکر شده 26,417 بار در 13,397 نوشته
بازیکن مورد علاقه: رونالدو _ رائول _ کریستیانو رونالدو _ هادی نوروزی
مربی مورد علاقه: سرالکس فرگوسن ـ کارلو آنجلوتی ـ برانکو ایوانکوویچ
حالت من:
Khoonsard
Farzan is on a distinguished road

درباره ما و پیام صادقیان؛ نکند مقصر باشیم

اول/ خالکوبی، آرنج، خمیازه، تتلو، اینستاگرام، قلیان، شب نشینی، توهین نژادی، شیشه های رختکن، نیمکت، دلهره و حالا اخراج. همه ی چیزهای وحشتناکی که پسر حسن صادقیان را از قهرمان جام جهانی نوجوانان و خدای پاس گل ذوب آهن رسانده به این جا. به بغض خفه ی بعد از سقوط. به این که چه طور عادت پدر از سرش افتاده و بی خیال رویا شده. حوالی کدام بد از ظهر از خواب پریده و برای همیشه فراموش کرده دریبل بزند. پای کدام رفقای بد نشسته و تصمیم گرفته روی مادر را دیگر سفید نکند. درام غم انگیزی است آخر این همه استعداد کاپیتان «امید» مان در بیست و سه سالگی. آدم دلش می گیرد از این همه آگهی ترحیم روی پیشخوان هر صبح. عصبی می شود از این روزهای نیکبخت و مجاهد شدن. بعد از همه ی سال های شیرین قبل اما ، پیام فقط همین یک سال آخر را کج رفته. هنوز بچه تر از این هاست که نشود پایش را از بیراهه بیرون کشید. ته وجودش این قدر دارد که دل مان را ببرد و برای خودش کسی بشود دوباره. هنوز زنده است. رویای دورتموندش تب کرده ولی تمام نکرده. چشم هایش شاید هنوز بسته باشد اما پشت تمام آن دریبل های لب خط حتما ذکاوتی هم هست. آن قدر که قاطی آدم های بند پول و پارتی دور و برش، ما رفقای هرگز ندیده را هم دریابد. ما که وسط این شهر شلوغ، خود پیام را که نه، فوتبالش را فهمیده ایم. که حیف مان می آید از جادوی تلف شده ی این ساق ها و فکر می کنیم که تمام شدنش روی این نقطه حتما چیزهای زیادی را عوض می کند.

دوم/ پیام خیلی وقت است دیگر به خودش مربوط نیست. این را باید همان وقتی که قاطی دریبل و دلبری، داشت میم مالکیتش را به دنیا می داد، می فهمید. که این جا، پشت این نیمارِ صادقیان شدن ها، اولین اشتباه خیلی وقت ها شاید آخرین اشتباه باشد. که شهرت کنار پول و پورشه و رونق اینستاگرام، آفتی هم دارد. آدم هایی هم هستند که به هوای تیترهای کلفت تر و کلیک های بیشتر لگد پرت کنند سمت پرسه های لب پرتگاهش و نان بخورند از سفره ی رحم الله من یقرا فاتحه برای میّتی که هنوز زنده است! تمام این ها شوی انتلکچوال نیست، پیام مقصر است. خیلی هم مقصر است. اما آن قدر زدیم و آن قدر خورده که فقط برای چند خط بشود همه ی بداخلاقی هایش را کناری گذاشت و فکر کرد به این که نکند ما هم مقصریم. ما که آدم های حرف مردمیم. روزنامه هایی که خیلی وقت ها از شیشه کثیف تریم و هشتگ به دست هایی که دست فُتاده گرفتن هایمان را توی همان فارسی چندم راهنمایی جا گذاشته ایم و آمده ایم توی کار دنیا. پس، پیام صادقیان اگر همین یک نفر نباشد – که حتما نیست – کمی هم فکر کنیم به خودمان. به پادآرمانشهر این روزهای مان. به آدم هایی که می شناختیم و دنیا – و ما - هیچ راه گریزی برای هیچ کدام شان نگذاشتیم. فکر کنیم به مکافات زمین.

علیرضا ارژنگ زاده

Farzan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 4 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 05-02-2015, 02:53 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

نام حقیقی: فرزان
تشکر شده 26,417 بار در 13,397 نوشته
بازیکن مورد علاقه: رونالدو _ رائول _ کریستیانو رونالدو _ هادی نوروزی
مربی مورد علاقه: سرالکس فرگوسن ـ کارلو آنجلوتی ـ برانکو ایوانکوویچ
حالت من:
Khoonsard
Farzan is on a distinguished road

نامه پیام صادقیان به هواداران پرسپولیس/ درس گرفته ام، برخاسته ام که جبران کنم

ارتش سرخ دات كام :
پیام صادقیان مهاجم پرسپولیس که در فهرست خروجی های این باشگاه قرار دارد، با انتشار نامه ای خطاب به هواداران از آنها حلالیت طلبید.

صادقیان که یکی از مهمترین استعدادهای فوتبال ایران در چند سال گذشته به شمار می رود، در سال دوم حضور در پرسپولیس اوقات خوشی نداشت و به دلایل مختلف از جمله مصدومیت و محرومیت، نتوانست کارایی لازم را در جمع قرمزها داشته باشد و سرانجام از این تیم جدا خواهد شد. این در حالی است که او در فصل پیش بدون شک، بهترین بازیکن تیمش بود و شاید ثبات فنی پرسپولیس و حضور علی دایی باعث این مساله بود. صادقیان در این نامه که کمی هم تلخ و احساس برانگیز است، ابراز امیدواری کرده که با حضور در یک فضای متفاوت شرایط خود را باز بیابد و محبت هواداران را در یک روز بهتر، جبران کند. فرزند حسن صادقیان فوتبالیست تکنیکی تبریزی همچنین در بخش دیگری از نامه اش به موضوع فقدان پدر پرداخته که البته دردناک است. چه خوب که صادقیان همانطور که در این نامه وعده داده به شرایط خوبش بازگردد. این همان چیزی است که همه علاقه مندان به فوتبال در ایران، آن را آرزو دارند. صادقیان وعده داده که به یک تیم خارجی خواهد رفت...

این نامه را بخوانید:

به نام حضرت دوست که هرچه دارم از اوست

هموطن عزیز! هوادار گرامی! سلام.

در ابتدا وظیفه خودم می دانم که این عید فرخنده را که به نام مبارک پدر مزین شده را به همه هموطنان عزیزم به ویژه پدران فداکار و دلسوز کشورم تبریک بگویم. صحبتم را از پدر، این تکیه گاه بی همتا شروع می کنم. بی شک اگر من هم این تکیه گاه را در کناره داشتم و از نصایح و راهنمایی های او بهره مند می شدم، در زندگی ام گام های محکم تری بر می داشتم. افسوس که این بنده حقیر از داشتن این نعمت یگانه سالهاست که محروم است. به هر حال وظیفه خودم می دانستم که ضمن تبریک این روز عزیز چند کلامی هم با هواداران پرسپولیس این حامیان همیشگی ام سخن بگویم.

باور کنید دوری سخت است.محرومیت از پوشیدن پیراهنی که عاشقش هستی دردناک است. اما می دانم که در این اتفاق تلخ پیام صادقیان بیش از هر کس دیگری مقصر است. افسوس که اتفاقات تلخ و حاشیه ها اجازه نداد در این فصل آنطور که هواداران سرخ لیاقت دارند برای آنها انجام وظیفه کنم. خودم را نمی بخشم که چندین مرتبه آنها را نامید و موجبات رنجششان را فراهم کردم.اما می دانم که باید از زندگی درس گرفت. امروز نوبت درس گرفتن من است.برخاستم که جبران کنم.می دانم که مسیری طولانی پیش رویم قرار دارد.

با مشورت با دوستان و بزرگان به این نتیجه رسیدم که برای شروع دوباره و فاصله گرفتن از حاشیه ها بهتر است مدتی از فوتبال ایران فاصله بگیرم. مدیر برنامه هایم در تلاش است تا مقدمات انتقالم به یک تیم خارجی را فراهم کند. مطمئن هستم این تغییر می تواند برایم سازنده و مفید باشد. با رخصت از شما هواداران و تمامی اعضای خانواده پرسپولیس مدتی از خانواده ام دور خواهم شد.

در این مسیر نیازمند دعای خیر شما دوستان هستم. یقین دارم در آینده روزهایی خواهند رسید که دوباره در کنار شما هواداران صمیمی موفقیت های تیم محبوبمان را با پیراهن و پرچم های سرخ جشن می گیریم. منتظر پیامی دیگر باشید.پیامی که به آن افتخار کنید.

به امید دیدار

پیام صادقیان

Farzan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

قدیمی 05-02-2015, 03:37 PM
babak red
مدیر كل
babak red آواتار ها

نام حقیقی: بابک
تشکر شده 35,281 بار در 10,083 نوشته
بازیکن مورد علاقه: 24 ابدی
مربی مورد علاقه: دایی(اقای گل جهان)
حالت من:
Ashegh
babak red is on a distinguished road

خدا کنه پیام بره یه تیم خارجی و با دست پر برگرده. هممون پیام رو دوست داریم ولی خودش خراب کرد.هرچند درخشان هم مقصر بود.

همیشه میشه شروع کرد!
حتی وقتی فکر میکنی دیره ،تو دنیای ما آدم ها
فقط وقتی به اندازه کافی تاریک بشه میتونی ستاره هارو ببینی و درک کنی..
هیچ وقت نا امید نشو اراده کن و تموم موانع اطرافت رو مجبور کن
به اراده محکمت احترام بذارن
خودتو باور کن.
(این متن هدیه پرستو عزیزه)

babak red آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران تگ شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش