ارتش سرخ دات کام

تحلیل ها

بيانيه شركت فرهنگي ورزشي پرسپو ...

نویسنده : ارتش سرخ

-

نظرات : 0 اظهار نظر

-

14 سال پیش

بيانيه شركت فرهنگي ورزشي پرسپوليس

بيانيه شركت فرهنگي ورزشي پرسپوليس
ارتش سرخ دات کام :

سلام و درود بر پیامبر عظیم الشأن اسلام، حضرت ختمی مرتبت صلی الله علیه و آله و سلم و اهل بیت طاهرین او از علی تا مهدی علیهم السلام.

 

ایرانِ بزرگ برخوردار از تمدّنی ده هزار ساله و فرهنگی غنی است؛ فرمان کوروش و وصیّت داریوش در دوران طلایی هخامنشیانِ یکتاپرست، در حالی مالامال از وجوه تأمین عدالت اجتماعی و دفاع از حقوق همه مردم و نه فقط طبقه اشراف و بلندپایگان بود که غرب و شرق عالم هنوز درکی از تمدّن و حقوق مدنی انسان نداشتند.

 

پرسپولیس، به معنای «شهر ایران» یا «ایران شهر» است. داریوشِ کبیر بنا داشت تا با برپاییِ قصری که گویای عظمت ایرانیان در همه عالم باشد، آن را به عنوان نمادی از اوج تمدّن و معماری ایرانی بنمایاند. از این رو پرسپولیس نمادی ایرانی و نشانی جاودانه از حضور و ظهور ایرانیان در پهنه عالم است. هر کجا که نام پرسپولیس به چشم می خورد، یادآور تمدن چند هزار ساله ایرانیان است و دست مایه افتخار آنان. ایرانیانی که پس از ظهور اسلام، به واسطه یکتاپرستی تاریخی خود، بی درنگ آیین اسلام را به عنوان نماد پیونددهنده زمین و آسمان پذیرفته و افتخار آن را یافتند که پیامبر رحمت (ص) این گونه بفرمایند که "اهل پارس، یاران قائم آل محمد (ص) در آخرالزمان اند."

 

پیوند ایرانیت و اسلامیت، پیوندی پایدار و جاودان است و نشانی از ایمان مردمی. مردمی که تمدّن چندهزار ساله شان با تفکر و تمدّن اسلامی در هم آمیخت و ایران اسلامی را نگین جهان ساخت تا امروز شاهد جلوه نمایی انقلابی باشد که با نام اسلام و در مهد ایران محقّق گردیده و می رود تا ان شاء الله تلألوء انوار آن عالم را دربرگیرد.

 

دیرزمانی پیش، در سال 1344 شمسی، تیم فوتبال پرسپولیس پا به عرصه وجود نهاد. برگزیدن این نام در زمانی در جامعه ایرانی تدبیر گردید که نه فقط اسلامیت ایران بلکه ملّیّت و هویّت مردم نیز در شرف نابودی قرار داشت. در این فضا و بر اساس باورداشتی چنین، از روز تأسیس باشگاه پرسپولیس تاکنون، شاهدیم که انبوه هواداران این نام بزرگ هماره و در همه جا تنها دغدغه شان اعتلای ایران و ایرانی بوده است؛ چه پیش از ظهور انقلاب اسلامی که این همیّت در رویارویی با هرآنچه رنگ و بوی دربار و درباریان را داشته و حمایت آنان را یدک می کشیده تجلّی می یافت و چه امروز که با بهره گیری از هم افزایی هوادارانِ میلیونی به طور جدّی و واقعی در همه عرصه های تلاش و سازندگی در کنار حاکمیت مردمی خویش قرار گرفته تا دگربار اوج تمدّن ایرانی-اسلامی را بر بلندای گیتی در اهتزاز ببینند.

 

اینک انبوه هواداران پرسپولیس نه فقط برآن اند که تیم فوتبالِ محبوب خود را در جام آسیایی، مقتدر و باصلابت ببینند، بلکه آماده اند تا در تمامی عرصه های ورزشی-فرهنگی کشور حضوری فعّال داشته و در اعتلای باشگاه خود مشارکت نمایند. این شکوه زمانی در بستر حقیقی خویش قرار گرفته و اوج می گیرد که همه هواداران به عنوان صاحبان اصلیِ نام و نشان پرسپولیس، سهمی در مالکیت آن داشته و خود را شریک واقعی ارتقای همه جانبه آن بدانند.

 

شرکت فرهنگی-ورزشی پرسپولیس که برای نخستین بار در سال 1370 به عنوان امانت دار مردم، مالک اصلی امتیاز باشگاه پرسپولیس لقب گرفته و پس از آن به واسطه رخدادهایی نامیمون، پیوند ظاهری خود را با بدنه اصلی باشگاه ورزشی پرسپولیس از دست داد، در صدد است تا در نخستین فرصت با واگذاریِ سهام به همه هواداران در سراسر ایران اسلامی و جای جای جهان، این باشگاه مردمی را به تک تک ایرانیانی که با نام "پرسپولیس" هویّت تاریخی خود را بر دوش می کشند بازگرداند.

 

هرچند نام و عنوان "پیروزی" -که در این مدت بر باشگاه پرسپولیس نهاده شده و البته هنوز هم با گذشت 17 سال از اقبال عمومی برخوردار نشده- نیز زیبنده و برازنده ایرانیان است؛ اما پرسپولیس، همیشه "پرسپولیس" است و به یاری خدا، هویّت آن در کنار شرکت فرهنگی-ورزشی پرسپولیس با همان نام و همان نشان تاریخی، همواره "پرسپولیس" خواهد ماند.

 

اینک این شرکت با اعتقاد کامل به این امر که هویّت پرسپولیس می بایست در کنار باشگاه ورزشی پرسپولیس ثمره عینی داشته و ارکان مالکیتی خود را به بدنه هواداران خود بازگرداند، تمهیدات لازم را برای واگذاری سهام این باشگاه در بورس های اوراق بهادار کشور اندیشیده و اعلام می دارد آمادگی دارد ظرف مدت کوتاهی سهام مالکیتی خود را به انبوه هواداران عرضه نماید. باور پرسپولیس این است که با بهره گیری از ابزارهای نوین و علمی مدیریت می توان اثربخشی و کارآیی بخش اقتصاد را به پشتیبانی از صنعت ورزش کشور آورده و با حمایتِ هوادارانِ میلیونی، مقدمات توسعه و تعالی آن را فراهم کرد.

 

بدین منظور، شرکت فرهنگی-ورزشی پرسپولیس در آستانه هجدهمین سال تأسیس، بیانیه ارزش ها، مأموریت و چشم انداز خود را به عنوان نخستین گام در راه شفاف سازی چارچوب های اخلاقی، ماهیت و افق های کاری آتی با هدف ارتقای پرسپولیس به جایگاه واقعی و متعالی خود اعلام می دارد:

 

ارزش های محوری و چارچوب اخلاقی

 1. باور به ظهور مصلح جهانی و آماده سازی جسمی و روحی در زمان انتظار

2. رعایت مبانی اخلاق و شرع در کلیه شؤون، همچون پای بندی به نظم، ادب، آراستگی و درست کاری؛ و پهلوان پروری به جای قهرمان پروری

3. قداستِ کارآفرینی، تولید ثروت مشروع و توجه به سود اقتصادی و ایجاد منفعت متقابل متعادل برای ذی نفعین در چارچوب اخلاق حرفه ای و شغلی

4. تأکید بر منافع ملی در کنار منافع گروهی و تقویت غرور ملّی در هواداران و مخاطبین

5. باور به فتح قلّه های قهرمانی و ارجحیت موفقیت تیم بر موفقیت فردی

6. تأکید بر یادگیری مستمر، کارِ گروهی و تشریک مساعی

7. تعهّد به تعقّل و دوراندیشی در کنار جسارت در تصمیم گیری های کلان

 

 

بیانیه مأموریت

 گروه شرکت های پرسپولیس، با بهره گیری از پیشینه تاریخی، اعتبار و هویتِ ملّی نهفته در نام "پرسپولیس" تلاش می کند تا سازوکاری فرهنگی، ورزشی و اقتصادی برای فعلیت بخشی به پتانسیل هوادارانِ میلیونی پرطرفدارترین باشگاه ورزشی آسیا مهیا نموده و علاوه بر ترویج هواداری پاک و برنامه محور، پشتوانه ای اقتصادی برای فعالیت در عرصه های فرهنگی و ورزشی ایجاد نماید.

ما خود را نسبت به فراهم آوردن بستر پرورش و بروز استعدادهای ناب ایرانی در پهنه جهان متعهّد دانسته و بر سهم داشتن تک تک ایرانیان در سرنوشت و پیشرفت پرسپولیس و تعلّق کامل آن به مردم تأکید می کنیم. همچنین، بهره گیری از فناوری های برتر ورزشی، اطلاعاتی و ارتباطاتی به عنوان زیرساخت تحوّل و توسعه خدمت رسانی به مخاطبان و تولید ثروت مشروع با هدف ارتقای سطح زندگی ایشان، محور فعّالیت های ما خواهد بود.

 

گرچه اولویت اصلی گروه، رضایت و ارتقای سطح مشارکتِ هوادارانِ پرسپولیس است؛ امّا نه تنها همه ایرانیان در هر کجای جهان مخاطب ما هستند، بلکه هر ملّتی که با فرهنگ غنی پارسی پیشینه مشترک دارد، همراه و همگام با پرسپولیس شمرده می شود. بنا داریم تا افزون بر رنگ سرخ، فرهنگ مشترک پرسپولیس را بر پایه ارزش های اخلاقی و دینی، باور به ظهورِ مصلح جهانی و لزوم آماده سازی جسمی و روحی در زمان انتظار شکل دهیم.

 

گروه شرکت های پرسپولیس خود را در قبال خِیل هواداران و ورزشِ ملّی کشور مسؤول دانسته و تلاش می کند تا با تأمینِ مادّی و معنوی پیشکسوتان و پیشگامان ارتقای ورزش، زحمات ایشان را ارج نهد.

 

چشم انداز آتی

 گروه شرکت های پرسپولیس خود را موظّف می داند در پنج سال آتی مجموعه ورزشی خود را با حداقل ظرفیت 70 هزار نفر تأسیس نموده و با راه اندازی آکادمی های ورزش منطقه ای در سطح کشور که به تقویت تیم های پایه پرسپولیس منتهی می شود، زیرساخت های لازم را برای تحقّق چشم اندازِ آن که قهرمانی باشگاه در سطح جامِ قهرمانان آسیا و نمایندگی ایرانِ عزیز در جامِ بین ِقاره ای است، فراهم آورد.

 

این شرکت با هدف توسعه هواداری پاک و ارتقای فرهنگ عمومی ورزش همگانی به طور اکثری در جای جای ایران اسلامی، از طریق راه اندازی کانال تلویزیونی ویژه باشگاه و همچنین جامعه اینترنتی هواداران پرسپولیس، ارتباط مستقیم بین باشگاه و مخاطبین آن را فراهم آورده و با استقرار نظام های اطلاعاتی و ارتباطاتی علاوه بر خدمت رسانی به هواداران؛ بازیکنان و پیشکسوتان خود را تحت حمایت های مادّی و معنوی خود قرار خواهد داد.

 

گروه شرکت های پرسپولیس با بهره گیری از اتاقِ فکرِ کارآمد و اثربخش، با راه اندازی بانک، بیمه، فروشگاه های زنجیره ای تابعه و... پشتوانه اقتصادی فعالیت های فرهنگی-ورزشی خود را مهیا کرده و جامعه پرسپولیس را از محصولات و خدماتی باکیفیت با برندِ "پرسپولیس" برخوردار خواهد نمود.

 به امید اهتزاز پرچم ایرانِ اسلامی بر بلندای آوردگاه های مهم ورزشی جهان

 یا علی مدد

لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/150
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
اولین نفری باشید که نظرش را ثبت می کند.
بازی های پرسپولیس

0-1

آلومینیوم

پرسپولیس

پنج‌شنبه, 26 بهمن
ساعت 17:15

ورزشگاه : امام خمینی اراک

داور : بیژن حیدری

نظرسنجی

به نظر شما اوسمار در ادامه لیگ موفق خواهد بود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 شهاب زاهدی 6
2 گئورگی گولسیانی 4
3 علی نعمتی 1
4 سعید صادقی 1
5 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
6 یاسین سلمانی 1
7 محمد عمری 1
8 امید عالیشاه 1
9 محمدحسین کنعانی‌زادگان 1
10 نبیل باهویی 1
نام بازیکن تعداد گل
نام بازیکن تعداد گل
1 سعید صادقی 2
2 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 17 لیگ برتر

چهارشنبه, 02 اسفند

گل گهر - پیکان 14:30
استقلال خوزستان - آلومینیوم 16:00
نساجی - مس رفسنجان 16:30
پرسپولیس - تراکتور 17:15

پنج‌شنبه, 03 اسفند

هوادار - شمس آذر 15:00
صنعت نفت - فولاد 16:00
ملوان - استقلال 17:15
سپاهان - ذوب آهن تعویق

یک هشتم جام حذفی

یکشنبه, 20 اسفند

پرسپولیس - نفت و گاز گچساران تعویق

هفته 6 لیگ قهرمانان آسیا

سه‌شنبه, 14 آذر

پرسپولیس 1 - 2 الدحیل قطر 19:30
استقلال تاجیکستان 1 - 1 النصر عربستان 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 استقلال 16 15 35
2 سپاهان 15 18 31
3 پرسپولیس 16 8 30
4 تراکتور 15 11 28
5 ملوان 16 9 27
6 گل گهر 16 8 26
7 ذوب آهن 16 2 25
8 آلومینیوم 16 -1 25
9 شمس آذر 16 4 21
10 مس رفسنجان 16 -9 16
11 هوادار 16 -6 15
12 فولاد 16 -15 15
13 پیکان 16 -9 12
14 نساجی 16 -11 11
15 صنعت نفت 16 -14 11
16 استقلال خوزستان 16 -10 9
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 6 6 14
2 پرسپولیس 6 0 8
3 الدحیل قطر 6 0 7
4 استقلال تاجیکستان 6 -6 3

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال