ارتش سرخ دات کام

اخبار

ترابی: نیازی به تبریک رقبا نداریم ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 21 اظهار نظر

-

2 هفته پیش

ترابی: نیازی به تبریک رقبا نداریم

ارتش سرخ دات کام :
ترابی: نیازی به تبریک رقبا نداریم
پرسپولیس در حالی قهرمانی در لیگ برتر را جشن گرفت که مهدی ترابی بدون‌شک یکی از بهترین بازیکنان این تیم در فصل گذشته بود. ترابی در هفت، هشت بازی گذشته عملکردی فوق‌العاده در پرسپولیس داشت و در نهایت توانست چهارمین قهرمانی‌‌اش را با این تیم در لیگ برتر جشن بگیرد. با ترابی درخصوص قهرمانی در این فصل صحبت کردیم و او تأکید کرد که پرسپولیس شایسته‌ترین تیم برای قهرمانی بود. گفت‌وگو با ترابی را می‌خوانید.

*از بازی در قائمشهر شروع کنیم که در پایان یک لیگ سخت در نهایت قهرمان شدید.
خدا را شکر می‌کنم که فصل به بهترین شکل ممکن برای ما تمام شد و یک قهرمانی دلچسب را تجربه کردیم. البته هنوز کار ما تمام نشده، چون می‌خواهیم قهرمانی در جام حذفی را هم به هواداران هدیه بدهیم که درصورت وقوع این اتفاق، سوپرجام هم مال ما خواهد شد. ما می‌خواهیم فصل را با بهترین شرایط تمام کنیم.

*اما بعد از قهرمانی در لیگ و همچنین شکست‌دادن استقلال، تصور برخی این است که شاید جام‌حذفی را چندان جدی نگیرید؟
خیر، پای یک جام در میان است و ما قبلا هم این تجربه شیرین را داشتیم که در لیگ برتر و جام حذفی دبل کنیم. هر تیمی این شانس را ندارد که در 2جام قهرمان شود و حالا باید از این موقعیت نهایت استفاده را ببریم. البته کار راحتی نداریم و ابتدا باید از سد هوادار عبور کنیم. این بازی سخت است و ما متأسفانه در لیگ برتر به آنها باختیم و حالا دوست داریم آن شکست را جبران کنیم.

*این چهارمین قهرمانی تو در لیگ برتر است، درست است؟
بله، من سال اول که به پرسپولیس آمدم با هدایت آقای برانکو دبل کردیم و آن فصل برای من شیرینی خاصی داشت. بعد از آمدن آقایحیی هم پرسپولیس 3قهرمانی در لیگ آورد. ما می‌توانیم همین روند را ادامه دهیم و فکر می‌کنم فصل بعد هم می‌توانیم مدعی اول قهرمانی باشیم.

*به‌نظر می‌رسد بازی با سپاهان و باختی که در ورزشگاه آزادی داشتید، یک نقطه انفجار برای پرسپولیس بود؟
بعد از باخت به سپاهان خیلی‌ها گفتند کار پرسپولیس تمام شد و ما دیگر قهرمان نمی‌شویم. ما بعد از بازگشت به تمرینات قرار گذاشتیم همه بازی‌ها را ببریم و حتی اگر قهرمان هم نشویم، حداقل به‌خودمان می‌گوییم که تلاش کردیم اما نشد. ما حتی اندازه یک تیم، بازیکنِ در خطر محرومیت داشتیم ولی در همه بازی‌ها فقط میلاد سرلک در دربی کارت گرفت و بازی را از دست داد. این نشان داد که روی کارمان تمرکز داشتیم و زمانی که سپاهان به ملوان امتیاز داد، همه‌‌چیز دوباره در اختیار ما قرار گرفت. ما در لیگ امسال واقعا تلاش کردیم، سختی کشیدیم و این قهرمانی خیلی به ما چسبید. پرسپولیس شایسته‌ترین تیم برای قهرمانی بود.

*در این چند هفته توسط استقلال و سپاهان 2رقیب جدی‌تان با هجمه‌های مختلفی روبه‌رو شدید.
ما در یک مقطع با از دست دادن چند امتیاز مهم، در رده سوم قرار گرفتیم، پس چرا آن زمان حرفی توسط آنها زده نمی‌شد؟ عد‌ه‌ای می‌خواهند با مطرح‌کردن برخی مسائل به شعور فوتبالی‌ها توهین کنند ولی فکر می‌کنم مردم ما خیلی خوب فوتبال را می‌فهمند. ما توجهی به حرف‌های مسخره نداشتیم و تمرکزمان روی کار خودمان بود. پرسپولیس 8بازی آخر خودش را برده و این قدرت و کیفیت فنی تیم را نشان می‌دهد.

*ساپینتو هم در پایان لیگ گفت که به پرسپولیس تبریک نمی‌گوید چون لایق قهرمانی نبود.
ما نیازی به تبریک‌گفتن سرمربی تیم حریف و رقیبان‌‌مان نداریم. وظیفه ما این بود که کار خودمان را انجام دهیم و خوشحالم که قهرمان شدیم. آمار و کیفیت یک تیم همه‌‌چیز را نشان می‌دهد.

*می‌توان گفت که از لحاظ فردی، این بهترین فصل تو بود؟
من چند سال پیش هم در یک فصل 11 یا 12 گل برای پرسپولیس زدم. امسال هم 7گل زدم و 8پاس گل دادم، اگر هم خوب بودم به‌خاطر عملکرد تیم است. وقتی تیم خوب باشد عملکرد بازیکن هم به چشم می‌آید.

*بازگشت هواداران به ورزشگاه‌ها هم کمک زیادی به شما کرد، درست است؟
شک نکنید همینطور است. در بازی با پیکان کارمان گره خورده بود و با تشویق و فشار هواداران به گل رسیدیم. آنها در بهترین زمان ممکن تیم را حمایت کردند و انرژی فوق‌العاده‌ای به ما دادند.

*چند ‌ماه پیش در صفحات مجازی مورد هجمه‌های شدیدی قرار گرفتی. آیا این موضوع روی تو تأثیر منفی گذاشت؟
همه‌‌چیز فقط مجازی بود. من در ایران زندگی می‌کنم و می‌دانم واقعیت چه چیزی است. من به این مسائل اهمیتی نمی‌دادم و می‌دانستم خیلی از چیزها فیک است و برخی هم دوست داشتند تمرکز من و تیم را به هم بریزند.

*مثل اینکه مدت‌ها در اینستاگرام فعالیت نداشتی؟
بله، ما موقعیت حساسی در لیگ داشتیم و تصمیم اکثر بازیکنان این بود که کمتر در فضای مجازی باشیم.

*یحیی گل‌محمدی هم در این فصل یک عملکرد فوق‌العاده از خودش به یادگار گذاشت. در مورد نقش او در این قهرمانی صحبت می‌کنی؟
او نیازی به تعریف من ندارد. در بین 4تیم اول جدول فقط پرسپولیس مربی ایرانی داشت و 3تیم دیگر مربی خارجی داشتند اما یحیی گل‌محمدی پرسپولیس را قهرمان کرد. او ثابت کرد از مربیان بسیار خوب لیگ برتر است. ما با آقایحیی یک کار نیمه‌تمام داریم و آن‌هم قهرمانی در آسیا‌ست که امیدوارم یک روز به این عنوان برسیم.

*بیرانوند هم فصل خوبی را در پرسپولیس سپری کرد و نقش مهمی در قهرمانی داشت، قبول داری؟
بله، ما بازی‌سازی را از عقب شروع می‌کنیم و فراموش نکنید که بدون زیر توپ‌زدن یا به‌اصطلاح فوتبالی‌ها «بزن زیرش» قهرمان شدیم. در این شرایط بیرانوند که بازی با پای خوبی دارد، خیلی به ما کمک کرد. او در خط دروازه یک مهره قابل‌اطمینان است.

*فصل بعد هم در پرسپولیس هستی؟
من فصل بعد هم با پرسپولیس قرارداد دارم.

*فکر می‌کنی یحیی گل‌محمدی هم در پرسپولیس بماند؟
آقایحیی هم قرارداد دارد. ما دوست داریم که او همچنان در پرسپولیس بماند.

*مرادمند هفته گذشته در یک مصاحبه گفت پرسپولیسی‌ها‌ بترسند از اینکه در فینال جام حذفی به استقلال بخورند. در این مورد چه نظری داری؟
جوابی برای حرف‌های مرادمند ندارم. اگر به فینال رفتیم و با استقلال روبه‌رو شدیم، تلاش می‌کنیم که برنده شویم.

*در مورد شرایط تیم ملی بعد از آمدن امیر قلعه‌نویی چه صحبتی داری؟
ما باید از آقای قلعه‌نویی حمایت کنیم و بهترین امکانات ممکن را در اختیار سرمربی قرار دهیم. امیدوارم که در جام ملت‌ها شرایط خوبی داشته باشیم و قهرمان شویم.

*به‌نظر تو شانس قهرمانی داریم؟
چرا نداشته باشیم؟ ما ایران هستیم و هیچ‌وقت کم نمی‌آوریم.

*خیلی‌ها از فدراسیون بابت کنار گذاشتن اسکوچیچ و آوردن کی‌روش، انتقاد کردند. فکر می‌کنی تصمیم فدراسیون درست بود؟
من در زمان آقای اسکوچیچ بازی نمی‌کردم و ایشان به من میدان نمی‌داد. با آمدن کی‌روش شرایط تغییر کرد و من در جام جهانی بازی کردم. هر 2مربی برای تیم ملی زحمت کشیدند و برایشان آرزوی موفقیت دارم.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/154834
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
دختر پرسپولیس ❤🔥

0

0

1 هفته پیش

دقیقا😑😏❤❤❤❤


الماس پرسپولیس

0

2

2 هفته پیش

استقلال انقد به فکر انتقام از ما تو فیناله که جلو پاش رو هم حتی نمی بینه ! ما برا هر بازی آنالیز و برنامه جداگانه داریم در حالیکه اونا بجای تمرکز رو بازی با نساجی ، در حال رویا پردازی فینال هستند.. فکر نکنم بیان بالا


مجید اسمعیل زاده

0

1

2 هفته پیش

مهدی جان اونا دارن چشمشون درمیاد اون وقت توقع تبریک داری


علی جمالی

0

1

2 هفته پیش

امیدوارم مثل نیم فصل دوم همیشه بدرخشی ومالذت ببریم چون ماایرانیها دلخوشیمون شده همین فوتبال وگرنه دیگه فقط مرده متحرکیم


حسین سانبلی

0

2

2 هفته پیش

ایول گل گفتی عشقی آقامهدی ❤️😍


امیر حسین

0

3

2 هفته پیش

درود بر شما آقای ترابی عزیز ! متاسفانه رقیب یک اصطلاح محترمانه ای است که اصلا در شان استقلال و سپاهان نیست که آنها را رقیب خطاب کرد اعضای اینها یک مشت اراذل و اوباش هتاک و نامحترمی هستند که وصله انسان به آنها هرگز نمی چسبد و نه ارزش ورزش را فهمیده و نشان دادند تا ابد بی لیاقت باقی خواهند ماند.نمونه اش مدیر قبلی سگهای آبی است که بخاطر ضربه زدن به حریف به اصالت قوم خودش هم رحم نکرده و عده ای از افراد پلید طرفدار استقلال را به عنوان تماشاگرنما قاطی طرفداران پرسپولیس می نماید تا در بازی پرسپولیس و تراکتور به قوم غیور آذری توهین و فحاشی نموده و بدین سان محبوبیت قاطع پرسپولیس را در آذربایجان پایین بیاورند .در حالی که خود این مدیر شیاد و شیطان صفت متولد آذربایجان و اصالتش ترک آذری است. اما غافل از اینکه در قران خطاب به فریبکاران آمده است که مکر خداوند بهترین مکرهاست.طوری که عاقبت کار این شیطان صفتها نتیجه عکس داد.نه تنها محبوبیت رنگ قرمز روز بروز ببشتر شده بلکه نفرت مردم آذری هم از این افراد رذیل و تیم شان هر روز بیشتر میشود .بنده برای اثبات ادعایم حاضرم یک نظرسنجی مردمی در میان طرفدارن تراکتور انجام شود که تیم محبوب شما علاوه بر تراکتور کدام تیم است؟ بدون شک پرسپولیس بالای ۸۰ درصد رای می آورد.البته زنوزی، کاظم محمودی کیسه کش و.....از این قاعده مستثنی هستند.


فرزاد زارعی

0

2

2 هفته پیش

همیشه به قطار در حال حرکت سنگ میزنند ، خداوکیل ببینید یه کلمه بی ادبی و توهین تو حرفاش نبود . این مکتب پرسپولیس قهرمانه


رشید پیروز

0

2

2 هفته پیش

ماشالله به تیم ... ماشالله به ترابی .... ماشالله به این مصاحبه قشنگ


msa

0

2

2 هفته پیش

نیاز به تبریک دیوانه ودلقک نیست


امیر سروری

0

3

2 هفته پیش

فقط حسرت اینو میخورم که آقای گل لیگ از پرسپولیس نبود که اگه لوکادیای بی مرام فرار نمیکرد با 22 گل بالاتر از همه میشد


امین براتی رشوانلو

0

3

2 هفته پیش

ماشالله آقای ترابی پرسپولیسی بامعرفت پیش بسوی جام حذفی


خان پرسپولیسی

0

5

2 هفته پیش

ترابی عزیز ،،غیرتت مثال زدنیه ،عشقی پسر پرسپولیس 🌹💕🌹💕🌹💕🌹💕🌹💝


سید حسین موسوی

0

3

2 هفته پیش

خدواند نگهدارت باد تو مرد هستی با تعصب امیدوارم همیشه موفق باسید


آرین

0

3

2 هفته پیش

درود بر شیر پسر پرسپولیس... درود بر شرف و غیرتت مهدی جان.... دمت گرم داداش کولاک کردی.... امیدوارم در کنار پرسپولیس به قهرمانی آسیا برسی و ویترین افتخاراتتو کامل کنی..... درود بر شعور و شخصیت بالایی که داری شیر مرد پرسپولیس ♥♥♥♥ محکم و استوار برید برای نابود کردن تیم هوادار و کیسه و کسب جام حذفی


الماس پرسپولیس

0

2

2 هفته پیش

الماس پرسپولیس


امید فلاح

0

1

2 هفته پیش

جام حذفی یک جام نیست دو جامه. چون دبل کنیم سوپرجام هم بدون بازی به پرسپولیس میرسه. یک تیر و دو نشان. و هرجور شده باید جام حذفی و سوپرجام را باهم بالای سر ببریم.


جعفر باقری

0

1

2 هفته پیش

هزاران درود ومرحبا به درک و فهم و شعور شما خداوند پشت و پناه شما ،تا انشاالله فصل بعد هم برای تیم ما بدرخشید ❤️❤️❤️❤️❤️❤️


جعفر باقری

0

2

2 هفته پیش

باسلام به دوستان پرسپولیسی ،مهدی ترابی قطعاً بهترین بازیکن تیم است هر بازی که آماده وسرحال باشه همان انرژی به بازیکنان منتقل میشه وتیم هم سر حاله دوستانی که بازی هارو پیگیری میکنند متوجه حرف وکلام بنده میشن انشاالله مهدی همیشه سرحال و آماده باشه که یکی از ستون های تیمه،❤️❤️❤️❤️❤️❤️🌺🌺🌺


احمد نوری اسرمی

0

2

2 هفته پیش

بعید میدونم مرادمند به فینال برسه چون فینال بین ما و نساجی برگزار میشه انشاالله


سیدمحمودطباطبایی

0

1

2 هفته پیش

باسلام به همه پرسپولیسیها
انشاءالله جام حذفی هم بترکونید


حسین هدایتی

0

9

2 هفته پیش

ماشاءالله ترابی هزار الله اکبر به شما سالار،نیم فصل اول به همه همینجا گفتم مهدی بعد از جام جهانی میاد رو فورم خوشحالم که با آمادگی خودت هم تیم رو قهرمان کردی هم هوادارهات رو سربلند کردی ماشاءالله به غیرتت تاج سرم

بازی های پرسپولیس

1-2

پرسپولیس

استقلال

چهارشنبه, 10 خرداد
ساعت 19:45

ورزشگاه : آزادی

داور : اشکان خورشیدی

نظرسنجی

بهترین بازیکن بازیکن پرسپولیس برابر استقلال کدام بازیکن بود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 مهدی ترابی 7
2 یورگن لوکادیو 6
3 سعید صادقی 6
4 گئورگی گولسیانی 6
5 محمد عمری 4
6 شیخ دیاباته 3
7 میلاد سرلک 2
8 سینا اسدبیگی 2
9 دانیال اسماعیلی‌فر 2
10 امید عالیشاه 1
11 مهدی عبدی 1
12 وحدت حنانوف 1
13 لئوناردو پریرا 1
14 عیسی آل‌کثیر 1
15 علی نعمتی 1
16 سروش رفیعی 1
نام بازیکن تعداد گل
1 گئورگی گولسیانی 4
2 عیسی آل کثیر 3
3 مهدی ترابی 2
4 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
5 سیامک نعمتی 1
6 وحید امیری 1
7 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 30 لیگ برتر

پنج‌شنبه, 28 اردیبهشت

فولاد 2 - 2 آلومینیوم 18:00
نفت م.س 5 - 1 ملوان 18:00
ذوب آهن 3 - 3 هوادار 18:00
استقلال 7 - 1 تراکتور 18:00
پیکان 1 - 1 مس رفسنجان 18:00
گل گهر 0 - 1 صنعت نفت 18:00
مس کرمان 1 - 2 سپاهان 18:00
نساجی 0 - 4 پرسپولیس 18:00

فینال جام حذفی

چهارشنبه, 10 خرداد

پرسپولیس 2 - 1 استقلال 19:45
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 پرسپولیس 30 33 66
2 سپاهان 30 32 65
3 استقلال 30 30 62
4 تراکتور 30 8 52
5 مس رفسنجان 30 13 47
6 گل گهر 30 4 45
7 آلومینیوم 30 5 40
8 فولاد 30 2 40
9 ذوب آهن 30 1 36
10 هوادار 30 -10 33
11 پیکان 30 -16 28
12 ملوان 30 -19 27
13 نساجی 30 -18 26
14 صنعت نفت 30 -14 25
15 مس کرمان 30 -14 22
16 نفت م.س 30 -37 20

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال