ارتش سرخ دات کام

تحلیل ها

جام برای پرسپولیس از بازار نقل ...

نویسنده : مهدی طاهرخانی

-

نظرات : 7 اظهار نظر

-

3 روز پیش

جام برای پرسپولیس از بازار نقل و انتقالاتی می آید

جام برای پرسپولیس از بازار نقل و انتقالاتی می آید
ارتش سرخ دات کام :
پرسپولیس برای قهرمانی متوالی ششم چه چیز کم دارد و آیا آنها با همین روند جام می گیرند؟با این وزن نازل نیمکت،با این تک تاکتیک فعلی که پلن دومی در آن دیده نمی شود پاسخ تا حدودی منفی است.

مگر اینکه رقبا در نیم فصلدوم افت فاحشی را آغاز کنند که این گزاره خارج از دسترس قرمزهاست. اما چرا برای قهرمان شدن، انها محتاج تقویت هستند ؟ در همین بازی با فجر حد فاصل گل مهدی ترابی و سوت پایان مسابقه را لحاظ کنید، چه می بینید؟ مدعی قهرمانی برابر تیم پایین جدول در ورزشگاه آزادی. قبل از گل ،اتوبوس فشرده فجری ها، بی دقتی حمله وران قرمز در زدن ضربات آخر و حتی بدشانسی دلایلی بود برای نرسیدن به گل اما به هر ترتیب آن گل سرنوشت ساز و حساس زده شد و سوال این است چرا فوتبال پرسپولیس بعد از پیش افتادن با قبل از آن تفاوت نکرد؟ فجرجلو نکشید چون می دانست ممکن است با گل دوم کارش تمام شود اما پرسپولیس دست از حملات همه جانبه برداشت چون می ترسید غافلگیر شود.

با این وجود تاکتیک مناسب و دم دستی که در اکثر تیم های بزرگ جهان می بینیم یک چیز است، دادن فضا به تیمی که عقب افتاده، جلو کشاندن آنها و سپس ضد حملات برق آسا. نمونه دم دستی می خواهید؟ همین فوتبالی که استقلال در مسجد سلیمان انجام داد و در آن زمین ناهموار با ۳ گل پیروز شد و می‌توانست بیشتر هم بزند. چرا؟ چون می‌دانست قرار است چه کاری را انجام دهد.

سوای بازی مالکانه، سوای فوتبال زیبا، سوای تملک و خوب دواندن توپ، آنچه در نهایت باعث پاس شدن چک گرانبهای شما می شود، آن توپی است که از روی خط دروازه حریف رد می شود.پرسپولیس و استقلال در این فصل دو قطب مخالف و روبری هم بودند اگر چه در بحث امتیاز (فارغ از امتیاز های پخش شده گل‌گهر) فاصله شان تنها یک پوئن است.با این وجود یک تقاوت معنا دار در نتیجه گیری آنها مشهود است.

آنچه امروز مجیدی در استقلال انجام می دهد ابزارخاص خودش را می خواهد چه از بعد بازیکن تند و تیز و رونده چه از لحاظ بار روانی که از شانس خوب او لیگ ما بی تماشاگر است و فشاری از سوی هواداران خودی متوجه او نمی‌شود.تصور کنید در بازی با مس دست کم چهل هزار هوادار استقلال در ورزشگاه ازادی بود، طبیعتا به مذاق هوادار خوش نمی آمد که تیمش عقب بنشیند و چشم به ضد حملات بدوزد فشارهوادار به خودی خود در خانه باعث می شود تیم جلو بکشد و تاکتیک کادرفنی بهم بخورد اما مجیدی از نبود هوادار و خالی بودن سکوها نهایت بهره را در اجرای اهدافش برده است.

به بحث قبلی برگردیم صحبت از تک بعدی بودن فوتبال پرسپولیس است. بحیی در پنجاه سالگی باید پخته ترین دوران مربی گری اش را سپری کند، فوتبال مالکانه بسیار زیباست او دو سال متوالی با همین متد تیمش را قهرمان لیگ برتر کرد اما در آسیا اتفاق دیگری رخ داد و پاییز سال ۹۹ همه دیدند چگونه با دفاع منسجم و بازشدن سریع،تیم هایی مانند پاختاکور، السد و النصر کار را به پرسپولیس واگذار کردند حتی در همین بهار سال ۱۴۰۰ و در کشورهند ،پرسپولیس بازهم تلفیقی از فوتبال مالکانه و استفاده از ضد حملات را در دستور کارش داشت و نتیجه گرفت. ولی امروز درهفته پانزدهم لیگ ۲۱ ام می بینیم بیشترین ضربه از بابت نقل و انتقالات متوجه یحیی شده است.

۳ عنصر ارزشمند را در ستون فقرات تیمش از دست داد؛ کنعانی، احمد نور و مغانلو اما یادمان نرود سپاهان و استقلال هم به گونه ای چنین وضعیتی داشتند آنها هم بازیکنان مهمی را از دست داند اما آنچه موجب شد پرسپولیس دست کم تا امروز نسبت به ان دو تیم، بازنده نقل و انتقالات جلوه دهد ،مربوط به جذب بازیکنان مورد نیاز یحیی بود. یحیی قادر به اجرای ضد حملات برق آسا نیست چون خریدهای نقل و انتقالات این فصل فاصله زیادی با جدا شده‌ها دارند.

فاصله پرسپولیس و صدر چه یک چه سه امتیاز باشد، اهمیتی ندارد مهم انقلاب زمستانی است که باید رخ دهد، خروجی ها کاملا مشخص اند و حالا این هنر سرمربی و مدیر عامل جدید است که بتواند عناصر مورد نیاز را جذب کن .

هنر مدیرعامل است که تکلیف دو تاجیکی را مشخص کند تا یحیی ، واهمه ای از بازی دادن به آنها نداشته باشد. اسامی که مطرح می شود شاید حقیقت نداشته باشد اما در بین بازیکنانی که اسمشان در میان شایعات هست،به شرط خوش‌سلیقگی عناصری هستند که جان تازه ای به خط حمله پرسپولیس می بخشند.کلید قهرمانی یحیی در نیمفصل فصل گذشته چه بود؟ اضافه شدن ترابی،مغانلو وآل کثیر این سه هم در آسیا به کار تیم آمدند و هم در نیم فصل دوم عصای دست یحیی شدند. پس باید قبول کرد پرسپولیس قادر است نیمفصل دوم جام را از آن خود کند به شرط آنکه خون تازه به رگ های این تیم افزوده شود.

شاید بگویید مگر تاثیر یکی دو بازیکن چقدر است؟ خیلی ساده یامگا را از سبد خرید استقلال حذف کنید نتیجه چه می شود؟ بله ولو یک خرید خوب قادر است سرنوشت را تغییر دهد وقتی که فاصله امتیاز ها برای قهرمان به یکی دو امتیاز می رسد همان تک خرید جام را برای شما ضمانت می کندماموریت رضا درویش از همین امروز شروع شده، به شرط نگاه صحیح یحیی به بازیکنان قابل جذب و همچنین خالی کردن رختکن تیم از عناصر امتحان پس داده و اضافی.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/146881
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
نادرقلی کیانی

0

2

2 روز پیش

تنهاراه برون رفت پرسپولیس اوردن یک پاسورودومهاجم گلزن کلاسیک خارجی ازانتخاب مهاجمان ایرانی چیزی عایدپرسپولیس نمیشودخاک توسریحیی اگرسروش واحمدزاده راجذب میکردالان بهترین وضعیت رادرصدرجدول داشتیم اب درکوزه وماتشنه لبان میگردیم


نادرقلی کیانی

0

3

2 روز پیش

پاسهای روبه عقب یاران یحیی درحین حمله مثل سوهانی قلب ومغزمارامیخوره ایکاش به جای پاسهای روبه عقب وتکراری تمرین دهندگان کارهای تاکتیکی تیم پلن های مختلف پاس وحرکت روبه جلووبر۰نامه های متنوع هجومی رابه اجرادربیاورندتاحریف نتوانه تاکتیک های هجومیه پرسپولیس راخنثی کنه متاسفانه درپرسپولیس تنوع تاکتیک کارهای روبه جلووجودندارداگرهم باشه شددرمقابلهباهمه تیمهابه یک سبک میباشدوبه تناسب ساختاردفاعی تیم حریف حرکتی صورت نمیگیرداگربه علتی مهدی ترابی غایب باشدهیچ امیدی به همین بردهای علی اصغری درپرسپولیس هم متصورنیست عدم بهره مندی ازدومهاجم موقعیت شناس درکنارعبدی تیم حریف رابه اشتباه می اندازدوعبدی میتواندبه راحتی خلاقیتهای خودرانمایان کند


....

0

2

3 روز پیش

کامران جان اگه دوست داری به یحیی بگم طارمی و آزمون رو هم برات بیاره


آرش فرهادی

0

1

3 روز پیش

رامین رضاییان برادفاع راست یه بازیسازمثل بشاریامسلمان یارفیعی یه دروازه بان خوب دومهاجم شش دانگ یکی علیپوریه خارجی بازم هرچی آقایحیی بگه ولی ازنظرمن هوادارباچهارخریدخوب قهرمانی مال پرسپولیسه استقلال که قطعا‌ًافت میکنه ولی سپاهان بیشترازپنج باخت نیم فصل اول باخت نمیده وافت نمیکنه چون بازیکنای خوبی داره وهماهنگ میشن بهترنتیجه میگیرن درنتیجه پرسپولیس بایدبهترنتیجه بگیره بازی رودروببره تاقهرمانی تکرارکنه


کامران آرمون

0

3

3 روز پیش

با خرید رضا قوچان نژاد رامین رضاییان علی علیپور و شهاب زاهدی مشکل خط حمله پرسپولیس حل میشه


p.r.s
(در پاسخ کامران آرمون)

0

0

10 ساعت پیش

اینها که میگی اراده و عرضه ای میخواد که فعلا وجود خارجی نداره


احمد نوری اسرمی

0

2

3 روز پیش

پارسال نیم فصل اول عیسی محروم بود مهاجم نداشتیم ولی نیم فصل دوم عیسی از محرومیت برگشت و ترابی هم از قطر برگشت تیممون راه افتاد و قهرمان شد امسال هم به همت مدیریت و کادر فنی چند بازیکن خوب بگیریم مثل پارسال بریم برای قهرمانی و انشااله دبل هتریک 💖💖💖💖💖💖

بازی های پرسپولیس

3-0

ذوب آهن

پرسپولیس

دوشنبه, 27 دی
ساعت 15:30

ورزشگاه : فولادشهر

داور : موعود بنیادی فرد

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر ذوب آهن کدام بازیکن بود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 عیسی آل کثیر 4
2 مهدی عبدی 4
3 مهدی ترابی 3
4 حامد پاکدل 1
5 رضا اسدی 1
6 میلاد سرلک 1
7 فرشاد فرجی 1
8 علی شجاعی 1
9 سیامک نعمتی 1
10 کمال کامیابی‌نیا 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سیامک نعمتی 2
2 علی شجاعی 1
3 مهدی شریفی 1
4 عیسی آل کثیر 1
برنامه بازی ها

هفته 15 لیگ برتر

پنجشنبه, 23 دی

مس رفسنجان 0 - 0 پیکان 15:00
ذوب آهن 0 - 0 گل گهر 15:00
نفت م.س 0 - 3 استقلال 15:30
آلومینیوم 0 - 0 سپاهان 15:00
تراکتور 1 - 1 نساجی 15:00
هوادار 1 - 2 صنعت نفت 15:00
پرسپولیس 1 - 0 فجرسپاسی 17:30
فولاد 2 - 0 پدیده 17:00

یک شانزدهم جام حذفی

دوشنبه, 29 آذر

پرسپولیس 4 - 0 ویستا توربین 14:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 استقلال 15 19 35
2 پرسپولیس 15 11 32
3 سپاهان 15 13 29
4 آلومینیوم 15 6 24
5 مس رفسنجان 15 7 23
6 پیکان 15 2 22
7 فولاد 15 -1 21
8 گل گهر 15 -2 21
9 نساجی 15 0 20
10 صنعت نفت 15 -3 19
11 ذوب آهن 15 -5 18
12 هوادار 15 -4 14
13 تراکتور 15 -5 13
14 فجرسپاسی 15 -7 12
15 نفت م.س 15 -12 11
16 پدیده 15 -19 4

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال