ارتش سرخ دات کام

اخبار

جنگ نه، این مسابقه صلح است ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 7 اظهار نظر

-

5 روز پیش

جنگ نه، این مسابقه صلح است

ارتش سرخ دات کام :
جنگ نه، این مسابقه صلح است
بسیاری از ما به عنوان روزنامه‌نگار و اهل رسانه برای بزرگ جلوه دادن حساسیت یک مسابقه ویژه فوتبال از عنوان «جنگ» استفاده می‌کنیم اما زمین مسابقه فوتبال هیچ‌وقت شبیه زمین جنگ نبوده و نخواهد شد. اصالت فوتبال با صلح و دوستی گره خورده است و هر کاری کنید این تنه به تنه شدن‌ها حتی اگر به دعوای فیزیکی بینجامد عبارت «جنگ» را در ذهن متبادر نخواهد کرد چرا که قرار است همان بازیکنانی که مثل گلادیاتور در زمین مسابقه به جان هم افتاده بودند آخر همان بازی با یکدیگر دست بدهند، به هم خسته نباشید بگویند و با فشردن دست دیگری یا حتی در آغوش کشیدن طرف مقابل برایش آرزوی موفقیت کنند.

با این مقدمه اصلاً قصد ندارم از نگاه فوتبالی به مسابقه امشب پرسپولیس – النصر نگاه کنم. درباره این بازی از حدود سه هفته قبل گفته، نوشته و خوانده‌ایم. همه چیز را درباره النصر و پرسپولیس می‌دانیم و از کیفیت دو تیم، کارآیی ستاره‌های حریف و توان میزبان به صورت دقیق اطلاع داریم پس بیایید به جای فوتبال و تقابلی که خیلی‌ها دوست داشتند به جنگ تشبیهش کنند، از صلح و دوستی حرف بزنیم.

مسابقه امشب پرسپولیس مقابل النصر اولین مسابقه‌ای است که به میزبانی یکی از دو کشور ایران و عربستان در تقابل تیم‌های فوتبال دو کشور برگزار می‌شود. هشت سال قبل و بعد از ایجاد تنش سیاسی بین دو کشور مقرر شد مسابقات باشگاهی و ملی بین دو کشور در زمین ثالث برگزار شود اما بالاخره موعد صلح و آشتی فرا رسید تا یک تیم ایرانی میزبان تیمی از عربستان باشد.

از سابقه عداوت‌هایی که به زمین فوتبال کشیده شد مصداق زیاد داریم اما یکی از آنها دم دست‌تر است و اتفاقاً به تقابل امشب مربوط می‌شود. 19 فروردین 1394 در تقابل پرسپولیس و النصر اتفاقات عجیبی افتاد که نشأت گرفته از پررنگ شدن جنگ نسبت به صلح در زمین فوتبال بود. تیم النصر با لباسی وارد زمین شد که شبیه لباس رزم بود – یا می‌شد اینطور برداشت کرد – و گل مهدی طارمی و حرکت بعد از گل او بخش دیگری از این جنگ را به تصویر کشید. البته که همان زمان می‌شد به این نکات توجه کرد که النصر برای تقابل با پرسپولیس عمداً آن لباس چریکی را انتخاب نکرده یا شادی گل عجیب طارمی جوابی بوده به بازیکن تیم حریف که در بازی رفت بعد از سه بر صفر شدن بازی به سود النصر همان حرکت را انجام داده بود اما تنش تاریخی بین تیم‌های فوتبال دو کشور آنقدر زیاد بود که ناخودآگاه می‌شد همه چیز را به جنگ و نبرد ارتباط داد و از صلح حرفی نزد.

امروز اما زمان آشتی و صحبت از دوستی است.

فوتبال آمده که صلح و دوستی را در بین کشورها و ملت‌ها بسط دهد و امشب نوبت صلح و دوستی ایران و عربستان است. اتفاقی که بعد از جلسات دیپلماتیک سران دو کشور قرار است در زمین فوتبال عینیت یابد. توجه کنید که مسابقه پرسپولیس – النصر به عنوان اولین دیدار رسمی تیم‌های دو کشور در زمین یکی از این دو کشور امشب چیزی فراتر از یک مسابقه فوتبال خواهد بود و یک رویداد رسمی به عنوان افتتاحیه از سرگیری روابط حسنه بین دو کشور محسوب می‌شود. اصلاً می‌شود برای این دیدار فوتبال یک عنوان ویژه برگزید: «مسابقه افتتاحیه دوران صلح».

امشب خبری از لباس جنگی و کری‌خوانی‌های عجیب در زمین نخواهد بود. امشب فقط فوتبال است که در زمین مسابقه حرف می‌زند. امشب قرار است فوتبال ببینیم و به خاطر صلحی که برقرار شده از خود فوتبال لذت ببریم.

امشب باید تمام عداوت‌های تاریخی و آنچه قبل‌تر در ذهن‌مان بیخود نقش بسته بود را دور بریزیم. امشب قرار است فصلی نو را آغاز کنیم. فصل لذت بردن از فوتبال بدون تنش‌های تاریخی و فکر کردن به اینکه اگر ببریم یک جنگ را برده‌ایم و اگر ببازیم حتماً در میدان جنگ شکست خورده‌ایم.

امشب فوتبال صلح را به خانه‌هایمان می‌آورد پس از آن لذت ببرید.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/156503
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
جان فدای پرسپولیس

0

2

5 روز پیش

امشب باید جنگی تاریخی باشه با شکست عربا.ما مردم ایران اگه اینحوری نبودیم الان این وضع نداشتیم با کشوری که جز ثروت ترین کشور جهان چون غیرت نداریم و اتحاد .بدشم مگه رونالدو از دایی.کریمی.مهدوی کیا .هاشمیان بهتره که اینجوری شرف خودتون بردید.تابحال کدوم کشور واسه ستارگان دوست داشتنی ما کوچکترین استقبالی داشته.ما مردم ایران هر چی مثل حیوان سوارمون بشن و تحقیر حقمونه .وگرنه به ما چی که رونالدو چ خری باشه چ کمکی به شما میشع .خیلی بی غیرت و .......هستید ...... بی نهایت.همیشه ما لرا باید تاوان بی غیرتی و خری شمارو بدیم .تا کی


فرشاد شیخ الاسلامی

0

1

5 روز پیش

با نگارنده این متن کمی اختلاف نظر دارم ، البته فلسفه ورزش فوتبال ، و کلا" تمامی ورزشها ، در درجه اول تندرستی و سلامت جامعه و بعد ایجاد صلح و دوستی بین ملل و اقوام مختلف و لذت بردن از ورزشه ، در این مسئله کوچکترین شبهه ای نیست ، البته این بشرطی تحقق پیدا میکنه که دولتهای این ملل گوناگون ، این ورزش را سیاسی نکنن و از برد و باخت های آن در در مسائل سیاسی سواستفاده سیاسی نداشته باشن .❤🌹🌹🌹🌹🌹


علی کاربر

0

4

5 روز پیش

به امید بردی تمام عیار وتاریخی انشالله به امید خدا


پدراام دهدشتی

0

6

5 روز پیش

امشب بردی تاریخی به امید خدا


دختر پرسپولیس ❤🔥

0

3

5 روز پیش

به امید پیروزی ارتش سرخ کبیر ❤❤❤❤❤


حسین هدایتی

-4

5

5 روز پیش

ما هیچ جنگی توی زمین فوتبال نداریم اما توی میدان جنگ قدرت شکست دادن خیلیهارو داریم. آروم باشید و از حضور پر قدرت ابرقدرت فوتبال فوتبال ایران در قاره آسیا لذت ببرید،یحیی جوری اینارو انالیز کرده و بچه ها جوری توجیه هستند که بعید میدونم با اختلاف کمتر از دو گل برنده این بازی باشیم انشاءالله الرحمان
این بازی صادقی و ترابی داغ میزارند روی دل النصریها داغ نهاااااا داااااااااااااااااغ میزارند


احمد نوری اسرمی

0

3

5 روز پیش

الان فقط وقت پاره کردن النصر و رونالدو و رفقاست

بازی های پرسپولیس

2-0

پرسپولیس

النصر عربستان

سه‌شنبه, 28 شهریور
ساعت 21:30

ورزشگاه : آزادی

داور : ایلگیز تانتاشف

نظرسنجی

از عملکرد بازیکنان در بازی مقابل النصر راضی بودید؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 علی نعمتی 1
2 سعید صادقی 1
3 گئورگی گولسیانی 1
4 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
5 یاسین سلمانی 1
نام بازیکن تعداد گل
نام بازیکن تعداد گل
برنامه بازی ها

هفته 5 لیگ برتر

چهارشنبه, 29 شهریور

ملوان 2 - 0 پیکان 17:45
هوادار 0 - 1 تراکتور 18:30
صنعت نفت - گل گهر تعویق

پنج‌شنبه, 30 شهریور

مس رفسنجان 2 - 0 آلومینیوم 18:15
استقلال خوزستان 1 - 2 ذوب آهن 19:00

دوشنبه, 10 مهر

پرسپولیس - استقلال تعویق
شمس آذر - نساجی تعویق
سپاهان - فولاد تعویق

فینال جام حذفی

هفته 1 لیگ قهرمانان آسیا

سه‌شنبه, 28 شهریور

پرسپولیس 0 - 2 النصر عربستان 21:30
استقلال تاجیکستان 0 - 0 الدحیل قطر 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 پرسپولیس 4 4 10
2 استقلال 4 4 9
3 آلومینیوم 5 1 9
4 تراکتور 5 0 9
5 سپاهان 4 7 8
6 گل گهر 4 4 8
7 ذوب آهن 5 0 8
8 ملوان 5 4 7
9 نساجی 4 1 5
10 هوادار 5 -1 5
11 مس رفسنجان 5 -2 5
12 صنعت نفت 4 -4 4
13 پیکان 5 -4 3
14 شمس آذر 4 0 1
15 استقلال خوزستان 5 -4 1
16 فولاد 4 -10 0
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 1 2 3
2 استقلال تاجیکستان 1 0 1
3 الدحیل قطر 1 0 1
4 پرسپولیس 1 -2 0

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال