ارتش سرخ دات کام

اخبار

حاشیه‌نشین بزرگ ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 7 اظهار نظر

-

6 روز پیش

حاشیه‌نشین بزرگ

ارتش سرخ دات کام :
حاشیه‌نشین بزرگ
بدون تردید یکی از عوامل موفقیت پرسپولیس در طول سال‌های گذشته نقش‌آفرینی فعال کریم باقری بوده است. او یکی از کاریزماتیک‌ترین چهره‌های تاریخ فوتبال ایران به‌شمار می‌رود که اگرچه به اسم کمک مربی روی نیمکت سرخ‌ها می‌نشیند، اما همه می‌دانند داعیه فنی چندانی ندارد و بیشتر به تحکیم انضباط و اداره بحران‌ها در پرسپولیس مشغول است. نقش کریم در این مورد آنقدر حیاتی بوده که برانکو و کالدرون نتوانستند قید استفاده از او را بزنند و حتی سرمربی آرژانتینی سابق قرمزها هم به تازگی بار دیگر به تمجید از این چهره محبوب پرداخت. اگرچه در بدو حضور یحیی گل‌محمدی روی نیمکت پرسپولیس شایعاتی در مورد قطع همکاری باقری با سرخپوشان به گوش می‌رسید، اما این موضوع خیلی زود منتفی شد و کریم همچنان روی نیمکت تیم باقی ماند. وضع طوری است که حتی با وجود اعلام نیاز تیم ملی به باقری هم او از پرسپولیس جدا نشد و هر دو پست را با هم نگه داشت.

گل به الدوحیل را یادتان هست؟
نکته کلیدی اما اینجاست که این اواخر به‌نظر می‌رسد نقش کریم باقری در پرسپولیس کمرنگ‌تر از هر زمان دیگری شده است. مدت‌هاست که باقری را با شور و عطش معروفش کنار زمین نمی‌بینیم. چه در دوره برانکو و چه زمان کالدرون، کریم در اغلب مسابقات بارها لب خط می‌آمد و با فریادهایش بازیکنان را تهییج می‌کرد. شاید یکی از ماندگارترین قاب‌های این سالیان پرسپولیس مربوط به زمانی باشد که گادوین منشا در جریان بازگشت تاریخی پرسپولیس برابر الدوحیل قطر، گل سوم سرخپوشان را به‌ثمر رساند. بعد از آن گل فراموش‌نشدنی، کریم باقری چنان از خود بی‌خود شده بود که پیش از شروع جشن منشا وارد زمین شد! این شرایط خیلی با حالا فرق دارد؛ حالا که مطلقا کریم را نمی‌بینیم و وقتی کار سرخپوشان در بازی با پدیده مشهد گره خورده، دوربین تصویری یخ‌زده از باقری را روی نیمکت تیم به نمایش می‌گذارد. اینجاست که تازه همه یادشان می‌افتد آقا کریم هم هست.

نقشی که کمرنگ شد
شاید یکی از تفاوت‌ها در این باشد که با حضور یحیی گل‌محمدی، نقش دستیار ویژه او را حمید مطهری برعهده گرفت. در دوران مربیان خارجی پرسپولیس، کریم نفر اول ایرانی کادر بود و به همین دلیل در نقش واسطه بازیکنان و سرمربی عمل می‌کرد. او در آن زمان وظیفه پررنگ‌تری برای خودش متصور بود، اما حالا با حضور مطهری و افشین پیروانی، آقا کریم تا حدود زیادی به حاشیه رانده شده است. حتی شاید در حوزه مسائل انضباطی هم اوضاع مثل گذشته نباشد؛ چرا که اواخر فصل قبل اصطکاک باقری با حامد لک پیش آمد و کمی مربی سرخ‌ها را دلسرد کرد.

پرسپولیس کریم «پرشور» لازم دارد
در هر صورت به‌نظر می‌رسد این شرایط برای پرسپولیس چندان مطلوب نیست. حیف است سرمایه‌ای مثل کریم باقری مهجور و زاویه‌نشین شود. وقتی تیم ملی مملکت برای پیشبرد کارش به باقری احساس نیاز می‌کند، چرا پرسپولیس نباید در ازای قراردادی که با کریم دارد از او استفاده کند؟ سرخ‌ها برای رستاخیز هیجانی و عاطفی، دوباره نیاز به همان کریم باقری سرزنده و پرحرارت دارند؛ مردی که حضورش لب خط، انگیزه‌ای مضاعف برای هر بازیکنی به‌شمار می‌آید. او را بیشتر بازی بدهید.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/146806
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
ابی پرسپولیسی عشق کاپیتان امید

0

0

5 روز پیش

لطفا از کلمه آقا قبل اسم یحیی بیشعور استفاده نکنید.... دوستی آقا کریم یه روزی به برانکو گفت مسلمان و رامین رضاییان حاشیه دارن و برانکو با اینکه خارجی بود ولی بخاطر حفظ شخصیت آقا کریم با اینکه به ٢تاشون نیاز داشت گذاشتشون کنار تا بقیه بازیکنها حساب کار دستشون بیاد.. ولی الان مزخرف ترین بازیکن ما رضا اسدی به خودش اجازه میده تو بازی پدیده دقیقه 90 که ما به گل احتیاج داریم تو محوطه جریمه حریف درگیری درست کنه و وقت کشی به نفع حریف انجام بده.. خدا لعنتت کن یحیی که خودت هیچوقت ابهت نداشتی که بازیکن ازت حساب ببره ولی آقا کریم که سلطان بود را تو گوشه نشین نکردی.... خدا زنده زنده آتش بگیری گل محمدی که آتیش انداختی تو نظم و انضباط پرسپولیس برانکو


محمدرضا معتمدی

0

1

5 روز پیش

داش کریم ستون اصلی پرسپولیسه❤❤❤❤❤❤❤


p.r.s

0

1

5 روز پیش

کریم عشقه به مولا..لطفا اگه میدونی کی تو این باشگاه داره نارو میزنه معرفیش کن بگو تا زنده زنده دفنش کنیم..


morteza.joqtaeei

-2

1

6 روز پیش

همه اینا به سیاست کثیفه یحیی بر می گرده . صد در صد اقا کریم ایرادا یحیی رو بهش گفته و وقتی دیده اهمیتی نمیده یحیی با خودش گفته ساکت بشینم سرجام تا یحیی گور خودشو با دستایی خودش بکنه فقط این وسط باید کلی حرص بخوریم و تیکه ها کیسه کش ها رو گوش کنیم از یحیی متنفرم


عبدالرحیم جعفرزاده

0

1

6 روز پیش

بله ..من بارها به این موضوع اشاره کردم ....یحیی داره اشتباه میکنه...او بزرگی کریم را در تیم از بین برده....انگیزه و شور کریم الگوی هر بازیکن بود...اما درست بعد از بی انضباطی حامدلک شمع کریم باقری رو به خاموشی رفت ....چرا یحیی از کریم خان حمایت نکرد تا تیم به این وضع ساکت و بدون شور در بیاد...هوادران ار کریم بیشتر انتظار دارند و کریم باقری را به هربازیکنی ترجیح میدهند....
ما کریم پر شور را میخاهیم ....


احمد نوری اسرمی

0

1

6 روز پیش

یه روزی یحیی مهدوی کیا رو نخواست خدا کنه اون داستان دوباره در موردکریم باقری تکرار نشه


ع حسین زاده

0

1

6 روز پیش

علت این گوشه نشینی خود آقا یحیی است وقتی کریم بعد از اون حرکت لک گوشش را کشید آ قا یحیی لیلی به لالای لک گذاشت که الان گل مفت میخوره اون آقای برانکو بود که قدرومنزلت کریم را میدونست واز اوبه نحو احسن استفاده می‌کرد کریم حتما بی محلی از یحیی میبینه که زیاد دخالت نمی کنه به نظرم اگه خود کریم بره توزمین خیلی بهتر از این بازیکنان بازی می‌کرد .آزادیم گفتند آنگاه که شانس برگردان در طویله خرگردد.این هم شانس ما پرسپولیسهاست..

بازی های پرسپولیس

3-0

ذوب آهن

پرسپولیس

دوشنبه, 27 دی
ساعت 15:30

ورزشگاه : فولادشهر

داور : موعود بنیادی فرد

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر ذوب آهن کدام بازیکن بود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 عیسی آل کثیر 4
2 مهدی عبدی 4
3 مهدی ترابی 3
4 حامد پاکدل 1
5 رضا اسدی 1
6 میلاد سرلک 1
7 فرشاد فرجی 1
8 علی شجاعی 1
9 سیامک نعمتی 1
10 کمال کامیابی‌نیا 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سیامک نعمتی 2
2 علی شجاعی 1
3 مهدی شریفی 1
4 عیسی آل کثیر 1
برنامه بازی ها

هفته 15 لیگ برتر

پنجشنبه, 23 دی

مس رفسنجان 0 - 0 پیکان 15:00
ذوب آهن 0 - 0 گل گهر 15:00
نفت م.س 0 - 3 استقلال 15:30
آلومینیوم 0 - 0 سپاهان 15:00
تراکتور 1 - 1 نساجی 15:00
هوادار 1 - 2 صنعت نفت 15:00
پرسپولیس 1 - 0 فجرسپاسی 17:30
فولاد 2 - 0 پدیده 17:00

یک شانزدهم جام حذفی

دوشنبه, 29 آذر

پرسپولیس 4 - 0 ویستا توربین 14:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 استقلال 15 19 35
2 پرسپولیس 15 11 32
3 سپاهان 15 13 29
4 آلومینیوم 15 6 24
5 مس رفسنجان 15 7 23
6 پیکان 15 2 22
7 فولاد 15 -1 21
8 گل گهر 15 -2 21
9 نساجی 15 0 20
10 صنعت نفت 15 -3 19
11 ذوب آهن 15 -5 18
12 هوادار 15 -4 14
13 تراکتور 15 -5 13
14 فجرسپاسی 15 -7 12
15 نفت م.س 15 -12 11
16 پدیده 15 -19 4

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال