ارتش سرخ دات کام

اخبار

خان‌محمدی: آماده تزریق بازیکن هستیم ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 18 اظهار نظر

-

4 ماه پیش

خان‌محمدی: آماده تزریق بازیکن هستیم

ارتش سرخ دات کام :
خان‌محمدی: آماده تزریق بازیکن هستیم
سرمربی تیم نوجوانان پرسپولیس بعد از قهرمانی تیمش می‌گوید آماده تزریق بازیکن به تیم بزرگسالان است.
چند دهه از آخرین قهرمانی پرسپولیس در فوتبال پایه تهران و با تیم جوانان می‌گذرد و اکنون بار دیگر شاهد این اتفاق با نخستین قهرمانی نوجوانان پرسپولیس هستیم. در این مسیر حسن خانمحمدی، سرمربی تیم، نقش پررنگی داشت.
حسن خانمحمدی در گفتگویی عنوان کرد: در ایران در حق فوتبال پایه خیلی بی‌مهری و بی‌عدالتی می‌شود، در حالی که با کمترین توجه می‌توان به بهترین دستاوردها رسید. بیشتر حرف‌ها در حد شعار هستند و واقعا به توجه بیشتری نیاز است و چند برابر هزینه‌ای که در فوتبال پایه صورت بگیرد، به سرعت به مجموعه‌ها باز‌می‌گردد.

سل طلایی معنی ندارد، فوتبال ایران روی طلا خوابیده است

الان ما ادعا داریم که باید قهرمان آسیا بشویم. گفتنش آسان و قشنگ است ولی این قهرمانی را در ازای انجام چه کاری می‌خواهیم؟ شما به فوتبال قطر نگاه کنید. چه کارهایی انجام داده‌اند که اکنون در این نقطه قرار دارند. بالاخره باید یک حداقل‌هایی فراهم شود. می‌گوییم این نسل طلایی فوتبال ما است. این حرف معنی ندارد. ما در فوتبال ایران روی معدن طلا هستیم ولی باید این طلا را خودمان استخراج کنیم. این هم زحمت و هزینه دارد. چرا الان باید از مسابقات کنار برویم به خاطر اشتباهاتی که بعضی بازیکنان در این سطح، اصلا نباید مرتکب آن بشوند. این مشکلات باید در همان دوره پایه در بازیکن حل می‌شد ولی بعضی بازیکنان حتی در سطح ملی هنوز دچار آن هستند. من با چنین تفکری روی این بچه‌ها کار کردم که در بعضی موارد عالی باشند و در بعضی موارد دیگر ضعیف.

بازیکنانی می‌سازیم بی‌نقص‌تر از تیم ملی
الان فلسفه‌ای که خود من در آکادمی پرسپولیس و در رده نونهالان و در ادامه نوجوانان دنبال کردم این است که این بازیکنان در آینده ستاره بشوند ولی نه ستارهایی که فوتبال‌شان ناقص باشد. در قالب جلسه‌های ۳۰ تا ۴۵ دقیقه‌ای قبل از تمرینات و پس از آن در تمرین، خیلی روی این بچه‌ها کار شده است. بیش از ۲۰۰ ساعت فقط در این بخش کار کردیم.
من ده سال است مربیگری می‌کنم. اتفاقا از بزرگسالان شروع کردم. موفق هم بودیم ولی بعد دیدم این‌طور نمی‌شود. بازیکنان در سطح حرفه‌ای نواقصی دارند که باید در رده‌های پایه برطرف می‌شد. آمدم در رده‌های پایه. در همین پرسپولیس تیم نوجوانان را هم با رضا جباری داشتیم. خوب هم نتیجه گرفتیم. باز دیدم این طور نمی‌شود. در حالی که همه می‌خواهند به رده سنی بالاتر بروند من خودم خواستم به تیم نونهالان بروم. برای این که فوتبال بازیکن را ریشه‌ای شکل بدهیم. استخوان‌بندی این تیمی که قهرمان شد، در آن رده شکل گرفت.
تفکرم این بود که بازیکنانی پرورش یابند بدون آن که نواقص بازیکنان تیم ملی در آنها دیده شود. این شعار نیست. مرحله به مرحله در حال انجامش هستیم ولی به طور جدی به حمایت از این پروژه و فکر نیاز داریم.

چپ پرسپولیس را پر می‌کنیم
همیشه این طور بوده است که کشورهایی مثل قطر بخشی از نیاز خود به بازیکن را از طریق فوتبال ایران تامین کرده‌اند. حالا فوتبال ایران به دنبال رفع نیاز خود به سمت فوتبال قطر می‌رود. عبدالکریم حسن که بازیکن خوبی هم هست، به پرسپولیس آمد.
حالا ما تیمی داریم که می‌توانم بگویم اگر همین روند را ادامه بدهد، پرسپولیس ظرف چند سال آینده چند تا چپ خیلی خوب از آکادمی خودش خواهد داشت. من نزدیک ۱۰۰ بازیکن را شناسایی کرده‌ام که زیر نظر هستند و فقط همین تیم نوجوانان نیست. البته در نهایت تکامل بازیکنان در مسابقات اتفاق می‌افتد. وقتی بازیکنی پیدا می‌کنید که پتانسیلش را دارد باید این بها را پرداخت کنید که در همان سن زیر ۲۰ سال به او فرصت کامل شدن در مسابقات را بدهید. در این صورت ما مثل محمد عمری داریم که تحویل تیم اصلی بدهیم. غیر از عمری، بچه‌های دیگری هم به تیم اصلی راه پیدا کردند ولی بد آوردند و رباط دادند.

ورود آکادمی پرسپولیس به فاز و دوران جدید
الان یک چرخه‌ای در آکادمی فوتبال پرسپولیس به راه افتاده است. می‌بینیم که اختصاص یک ورزشگاه چه تغییری ایجاد کرد ولی حالا به یک سرمایه‌گذاری بیشتر نیاز است.
من صحبت‌های زیادی با آقایان درویش، خلیلی، بادامکی و چند عضو هیئت مدیره داشته‌ام. پرسپولیس حالا دیگر وارد یک فاز جدید شده است و باید بنشنیم روی این مسئله کار کنیم که چطور این بچه‌‎ها را تا تیم بزرگسالان ببریم.
دیگر زمان آن رسیده است؛ سطح کار، سرمایه‌گذاری و انتظارات را بالا ببریم و فاز و دوره جدیدی را شروع کنیم. سنگ بنای لازم مهیا است که آکادمی و فوتبال پایه نه یک فعالیت در حاشیه بلکه بخش مهم و استراتژیک از فعالیت پرسپولیس و قطعا پولساز باشد.
الان در فوتبال دنیا به این سمت رفته‌اند که بازیکنانی که قابلیت دارند قبل از ورود به تیم‌های رده امید جذب تیم‌های حرفه‌ای می‌شوند. من در این سه سال با این فکر کار کرده‌ام و حالا می‌توانم بگویم، این اتفاق می‌تواند در پرسپولیس روی بدهد ولی یک کار جدی و گروهی لازم داریم.

آماده تزریق بازیکن از رده نوجوانان به بزرگسالان
شاید الان برای بسیاری عجیب باشد که بگویم در رده سنی نوجوانان بازیکنانی داریم که آن‌ها را ساخته‌ایم برای اضافه شدن به تیم اصلی برای همین فصل آینده. ما در ایران هنوز به بازیکن ۲۱ و ۲۲ ساله می‌گوییم بازیکن جوان. الان در دنیا بازیکنان خیلی خوب در سن ۱۷ تا ۱۹ سال وارد فوتبال حرفه‌ای می‌شوند.
دستاورد اصلی تیم نوجوانان پرسپولیس، نخستین قهرمانی باشگاه در این رده سنی در سطح لیگ برتر استان نیست. دستاورد اصلی ما برای این پرسپولیس، بازیکنانی هستند که پرسپولیس بتواند ظرف یکی دو فصل آینده از آنها در تیم اصلی استفاده کند.
الان سینکایی که آقای گل مسابقات است، یکی از نفراتی است که آماده ورود به لیگ برتر شود. حتی از تیم های لیگ برتری سراغ او و تعدادی از بازیکنان ما از جمله دروازه‌بان ما آمدند. او هم یک گزینه ما برای معرفی به تیم اصلی است.

دلال‌ها زیر پای بازیکنان ما نشسته‌اند
نفرات دیگری هم داریم که در حال کار روی آنها هستیم. اگر زمان ۶ تا ۷ ساله داشته باشم و پشتیبانی لازم از سوی باشگاه صورت بگیرد. یک تیم کامل بازیکن آماده بازی در لیگ برتر خواهیم داشت. خیلی از این بازیکنان اگر به تیم‌های دیگر بروند، پرسپولیس تا چند سال دیگر باید آنها را با پیشنهادهای چند ده میلیاردی جذب کند. ما فقط روی مسایل فنی کار نکرده‌ایم. برای رشد در فوتبال و بازی در جایی مانند پرسپولیس، شخصیت فردی و حرفه‌ای و روح و روان بازیکن مهم است تا سقف بالایی پیدا کند. ما طی این چند سال خیلی روی این مسائل کار کرده‌ایم.
از همان میانه فصل، واسطه‌ها و مربیان و مدیران باشگاه‌ها زیر پای بازیکنان ما نشسته‌اند تا آنها را با پیشنهادهای وسوسه کننده ببرند و در این ارتباط به باشگاه هشدارها و اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام شده است.

خانواده و همسرم نیز درگیر کار من شده‌اند و مشارکت دارند
کار با این بچه‌ها برای من فقط به زمان تمرین محدود نشده است. وقتی وارد این کار می‌شوید باید تمام وقت‌تان را صرف این کار کنید. من حتی خانواده‌ام را درگیر این کار کردم. سال قبل وقتی یکی از بچه‌ها پایش شکست، چون شرایط خوبی نداشتند یک ماه مثل بچه خودم در خانه من زندگی کرد. ما با خانواده‌ها ارتباط تنگاتنگ داریم. همسرم خیلی به ما کمک کرد. بخشی از بار کار از جمله ارتباط با اولیا به عهده ایشان بود تا این بچه‌ها را از نظر عاطفی و احساسی هم پشتیبانی کنیم. شاید کمتر کسی باور کند ولی من این طور برای این کار مایه گذاشته‌ام و فقط امیدوارم حمایت باشگاه در آینده به شکلی باشد که بتوانم ادامه بدهم. چون اعتقاد دارم اگر قرار است در فوتبال کار کنید باید صد در صد خودتان را پای کار بیاورید.

حفظ این بچه‌ها، مهم‌تر از قهرمانی
قهرمانی برای من ارزش دارد ولی به نظرم در فوتبال پایه ملاک نیست. با این وجود فضای فوتبال، این را از شما می‌خواهد. ما از همان مسابقه نخست که ۶ بر دو به پیروزی رسیدیم، به صدر رفتیم و دیگر پایین نیامدیم تا اکنون که دو هفته به پایان مسابقات، قهرمان شدیم ولی برای من مهم است که با حمایت باشگاه این تیم و بچه‌ها حفظ شوند. یکسری سال بعد هم می‌توانند در رده نوجوانان بازی کنند. یک تعدادی به رده جوانان می‌روند. می‌توانیم تیم جوانانی داشته باشیم که مستقیم بازیکن به تیم اصلی و لیگ برتر معرفی کند.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/158687
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
شهریار ریگی زاده

0

0

4 ماه پیش

درود بر مربیانی چون خان محمد ی


حیدرعلیوردیلو

0

0

4 ماه پیش

حیدرعلیوردیلو باسلام خدمت اقای خان محمدی وخانواده بزرگ وارشان واقعا یکی از باغیرت ترین پرسپولیسی هاهستیدشما من دست ادمهایی مثله شما رامیبوسم واقعا تواین زمانه کارکردن بانوجوانان کاره هرکسی نیست چه برسه که دیگه بخوای ازشون قهرمان هم بسازی ماقدرشماوهمسرگرامیتان رامیدانیم وامیدواریم همیشه موفق باشیدمرسی که هستید


حیدرعلیوردیلو

0

0

4 ماه پیش

حیدرعلیوردیلو


حسین سوزولی

0

1

4 ماه پیش

واقعا دست مریزاد حسن خان. ان شاالله که قدر زحمات و تلاش‌های شما رو مدیریت باشگاه بفهمه و در رشد و توسعه برنامه های شما و دوستانتان ، همکاری و مساعدت بکنن.موفق باشید


فرهاد

0

3

4 ماه پیش

دم شما گرم ...ب امید موفقیت پایه های پرسپولیس


مهدی

0

2

4 ماه پیش

درود به شرفت سالار امیدوارم این کارخانه سازندگی پرسپولیس رو به خوبی مدیریت کنی انشالله بازیکنانی خوبی به تیم تزریق کنی


علیمرادی

0

3

4 ماه پیش

دمت گرم حسن آقا خدایی کارت درسته الهی همیشه موفق باشی ما ممنون زحمتات هستیم معلومه که خودمون سرمایه های خیلی خوبی داریم ولی استفاده نمیکنیم


یداله قنواتی

0

2

4 ماه پیش

درود بر خان محمدی قهرمانی نو جوانان پرسپولیس بهت تبریک میگویم


مجتبی سرخ دل

0

3

4 ماه پیش

سلام به همه ی دوستان وسرخ دلان باوفا وسلام مخصوص خدمت آقای خانمحمدی که بازیهای او را هرگزززززز ازیادنمیبریم.خدا پشت وپناهتون که دغدغه دارین ان شاالله دست اندرکاران تیم پرسپولیس هم حرف وندای شما رو بشنوند و از این صحبتهای قشنگ چراغ راهی برای پیشرفت تیم محبوبمون ایجاد شود


مسلم علیپور

0

3

4 ماه پیش

درود بر شرف و غیرتت 👏👏👏👏👏👏


msa

0

2

4 ماه پیش

درود بر اقای خانمحمدی بهترین کار زحمت درحوزه پایه است


اکرم باشنده

0

1

4 ماه پیش

ماشالله ب حسن خانمحمدی❤


omid

0

2

4 ماه پیش

دمت گرمممم انشاالله که اینطورمیگی باشه وخدا پشت پناهت بخاطرزحمت سختی در راه پایه گذاری برای پرسپولیسی قدرتمند دراینده


جابر عبداللهی

0

1

4 ماه پیش

سلام ودرود به تمامی هواداران تیم بزرگ پرسپولیس صبح شما بخیر وشادی !! آقای خان محمدی خیلی دوست داریم امیدوارم باشگاه این تیم پایه را از هر لحاظ مالی حمایت کند !!


(Ali_Parvin)

0

2

4 ماه پیش

از طایفه آدم حسابی ها


(Ali_Parvin)

0

2

4 ماه پیش

((مرحله به مرحله در حال انجامش هستیم ولی به طور جدی به حمایت از این پروژه و فکر نیاز داریم.)) جناب خان محمدی همین فرمون برو جلو و شکیبا باش تا اثرش رو همه دنیا ببینن


(Ali_Parvin)

0

3

4 ماه پیش

معدن طلا خودتی خانمحمدی جان. بدون استثنا تمام کسانی که هدف یا ادعای مربی بودن دارن باید این جملات نه بلکه این جواهرات رو تا آخر عمر سرلوحه کارشون قرار بدن. بازیکنی که مثل دوغ دروازه خالی رو بیرون می زنه، یا از اضطراب توپ رو با دستش می گیره یا توی محوطه ،احمقانه پنالتی میده، ریشه اش توی همون سالهای بازیش توی پایه است. امیدوار شدم.


مهرداد

-3

2

4 ماه پیش

خدایی اگر به درویش فحش می دید برای انتخاب های درستش هم تشویقش کنید ...

بازی های پرسپولیس

0-1

پرسپولیس

مس رفسنجان

شنبه, 12 خرداد
ساعت 19:00

ورزشگاه : آزادی

داور : امیر عرب براقی

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در لیگ 22 کدام گزینه بود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 عیسی آل‌کثیر 7
2 گئورگی گولسیانی 6
3 شهاب زاهدی 6
4 محمدحسین کنعانی‌زادگان 6
5 اوستون ارونوف 6
6 مهدی ترابی 2
7 دانیال اسماعیلی‌فر 2
8 علی نعمتی 1
9 سعید صادقی 1
10 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
11 یاسین سلمانی 1
12 محمد عمری 1
13 امید عالیشاه 1
14 نبیل باهویی 1
15 مسعود ریگی 1
نام بازیکن تعداد گل
1 عیسی آل‌کثیر 3
2 مهدی ترابی 1
3 دانیال اسماعیلی‌فر 1
4 اوستون ارونوف 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سعید صادقی 2
2 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 30 لیگ برتر

شنبه, 12 خرداد

پیکان 0 - 2 استقلال 19:00
استقلال خوزستان 3 - 1 هوادار 19:00
ملوان 1 - 1 آلومینیوم 19:00
صنعت نفت 0 - 3 تراکتور 19:00
گل گهر 1 - 2 ذوب آهن 19:00
سپاهان 4 - 1 شمس آذر 19:00
پرسپولیس 1 - 0 مس رفسنجان 19:00
نساجی 0 - 1 فولاد 19:00

یک هشتم جام حذفی

جمعه, 07 اردیبهشت

آلومینیوم 4(6) - 4(5) پرسپولیس 18:15

هفته 6 لیگ قهرمانان آسیا

سه‌شنبه, 14 آذر

پرسپولیس 1 - 2 الدحیل قطر 19:30
استقلال تاجیکستان 1 - 1 النصر عربستان 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 پرسپولیس 30 27 68
2 استقلال 30 25 67
3 سپاهان 30 27 57
4 تراکتور 30 21 56
5 ذوب آهن 30 0 42
6 ملوان 30 5 41
7 شمس آذر 30 0 39
8 آلومینیوم 30 -7 38
9 گل گهر 30 2 36
10 مس رفسنجان 30 -5 35
11 نساجی 30 -9 29
12 هوادار 30 -17 29
13 فولاد 30 -20 29
14 استقلال خوزستان 30 -11 28
15 پیکان 30 -13 27
16 صنعت نفت 30 -25 21
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 6 6 14
2 پرسپولیس 6 0 8
3 الدحیل قطر 6 0 7
4 استقلال تاجیکستان 6 -6 3

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال