ارتش سرخ دات کام

اخبار

خدابند‌ه‌‌لو: قهرمان شدیم چون بهتر ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 6 اظهار نظر

-

2 هفته پیش

خدابند‌ه‌‌لو: قهرمان شدیم چون بهتر از استقلال بودیم

ارتش سرخ دات کام :
خدابند‌ه‌‌لو: قهرمان شدیم چون بهتر از استقلال بودیم
لیگ ایران به بهترین شکل ممکن برای محمد خدابنده‌لو به پایان رسید. او در نقل‌و‌انتقالات زمستانی به پرسپولیس آمد تا رویای دوران کودکی‌اش تبدیل به واقعیت شود، این البته پایان کار نبود و خدابنده‌لو توانست چند‌ماه بعد از پیوستن به پرسپولیس، جام قهرمانی در لیگ برتر را بالای سر ببرد. او در مورد قهرمانی در لیگ، چالش‌های ایجاد شده با تیم رقیب و مسائل مختلف دیگر به سؤالات ما پاسخ می‌دهد.

*در نخستین سال حضورت در پرسپولیس، قهرمانی در لیگ را تجربه کردی. فکر می‌کردی فصل برای تو و تیمت اینقدر شیرین تمام شود؟
خدا را شکر می‌کنم که چند‌ماه بعد از پیوستن به پرسپولیس، نخستین قهرمانی‌ام را تجربه کردم. پرسپولیس در این سال‌ها زیاد جام گرفته ولی این نخستین جامی بود که من گرفتم و بی‌نهایت خوشحالم. امیدوارم این اتفاق در سال‌های بعد هم تکرار شود.

*فکر می‌کردی بازی با مس رفسنجان تا دقایق آخر گره بخورد؟
مس با هدایت محرم نویدکیا فوتبال تهاجمی و مالکانه را به نمایش می‌گذارد ولی قبل از بازی با پرسپولیس، فشار زیادی روی آنها ایجاد شده بود که برابر پرسپولیس محکم بازی کنند و شکست نخورند. فکر می‌کنم این موضوع در سبک بازی مس تأثیر گذاشت و آنها در زمین خودشان جمع شده بودند تا از ضد‌حملات استفاده کنند. ما واقعا بازی سختی را تجربه کردیم ولی خوشحالیم که درنهایت همه چیز خوب تمام شد.

*گولسیانی در مصاحبه‌ای گفته که در دقایق آخر ناامید شده بود و احساس می‌کرد که پرسپولیس قهرمانی را از دست داده است. تو در آن لحظات چه احساسی داشتی؟
طبیعتا همه ما استرس داشتیم و لحظات سختی را سپری می‌کردیم چون هرگز دوست نداشتیم مقابل هواداران قهرمانی را از دست بدهیم. با این حال من حتی در آن دقایق هم امیدوار بودم که پرسپولیس گل بزند و خوشبختانه این اتفاق رخ داد. پرسپولیس در خیلی از بازی‌های مهم، نتایج درخشانی را رقم زده، می‌توان به بازی با استقلال‌خوزستان اشاره کرد که خیلی‌ها تصور نمی‌کردند به بازی برگردیم.

*در مورد گل گولسیانی صحبت کن که ظاهرا در موقعیت آفساید به ثمر رسید. نظر خودت چیست؟
دوست ندارم زیاد در مورد مسائل داوری صحبت کنم. بعضی از کارشناسان گفتند که آفساید بود و بعضی هم گفتند نبود. برخی از کارشناسان هم گفتند که نمی‌توان قطعی نظر داد. اشتباه داوری همیشه وجود دارد و در برنامه فوتبال برتر هم نشان دادند که ما نسبت به تیم رقیب بیشتر ضرر کرده‌ایم. در همین بازی هم خطای حامد لک روی گولسیانی و سروش رفیعی هم گرفته نشد و طبق نظر کارشناسان، لک باید اخراج می‌شد.

*در این چند‌ماه که در پرسپولیس بودی، فضای پرسپولیس را چطور دیدی؟
اتمسفر و جو پرسپولیس بی‌نظیر است و دلیل موفقیت تیم، همدلی بازیکنان است. در پرسپولیس چنددستگی وجود ندارد و خیلی خوشحالم که پیراهن این تیم را برتن می‌کنم. مهم‌ترین دلیلی که پرسپولیس این همه جام گرفته، شخصیت تیمی‌اش است.

*در این مدت کدام بازیکن بیشترین کمک را به تو کرد تا خیلی زود با تیم هماهنگ شوی؟
همه بازیکنان کمک کردند.

*تو فرصت کار کردن با یحیی گل‌محمدی را به‌دست نیاوردی ولی بازیکنان پرسپولیس معتقدند او نقش مهمی در قهرمانی این تیم داشت. نظر خودت چیست؟
بله، متأسفانه فرصت نشد تا با آقایحیی کار کنم ولی او برای پرسپولیس 30‌امتیاز گرفت. گل‌محمدی نیازی به تعریف ندارد و در این سال‌ها نشان داده که مربی بزرگ و توانمندی است.

*عملکرد فردی خودت چطور بود؟
عالی نبود ولی خوب بود. قطعا در فصل آینده بهتر و بیشتر می‌توانم توانایی خودم را نشان دهم. طبیعتا وقتی به پرسپولیس آمدم نیاز به زمان داشتم تا خودم را نشان دهم.

*کار کردن با اوسمار چطور بود؟
اوسمار مربی بسیار خوب و فعالی است. شاید خیلی‌ها به این موضوع توجه نکنند که اوسمار در چه وضعیتی هدایت تیم را برعهده گرفت و چه فشاری را در روزهای اول تحمل کرد. او کار بزرگی در پرسپولیس انجام داد و این تیم را قهرمان کرد، آن هم در وضعیتی سخت که شاید توسط هواداران یا رسانه‌ها تحت‌فشار قرار داشت. همه می‌بینند که پرسپولیس چه فوتبالی را به نمایش می‌گذارد و طبیعتا سرمربی تیم نقش مهمی در موفقیت پرسپولیس داشته است.

*درویش گفته که همسر اوسمار با یک بیماری سخت مواجه شده و او هنوز جواب نهایی را به باشگاه پرسپولیس نداده است. قبول داری نماندن اوسمار یک چالش بزرگ برای پرسپولیس است؟
همه ما امیدواریم که اوسمار همکاری‌اش را با پرسپولیس ادامه دهد و مشکل بیماری همسرش برطرف شود. او بهترین گزینه برای هدایت پرسپولیس است. اوسمار لیگ ایران و پرسپولیس را به خوبی می‌شناسد و می‌توانیم با هدایت این مربی، دوباره در فصل بعد روزهای خوبی را رقم بزنیم.

*بازیکنان و مربیان استقلال در این مدت مصاحبه‌های زیادی علیه پرسپولیس انجام دادند. در این مورد چه نظری داری؟
نظر خاصی ندارم. استقلال تیم خوبی است و هفته‌ها صدرنشین بود، آنها یک رقیب جدی برای ما بودند ولی درنهایت پرسپولیس قهرمان شد و طبیعی است که قهرمانی ما برای استقلالی‌ها اذیت‌کننده باشد. خیلی از دوستان من در فوتبال و بیرون از فوتبال استقلالی هستند و آنها به من می‌گفتند که تیم ما شایسته قهرمانی بود. ما قهرمان شدیم چون بهتر از استقلال بودیم. شما دیدید که بسیاری از مربیان لیگ هم از نمایش پرسپولیس و سبک بازی تیم ما تعریف کردند و ما لیاقت این قهرمانی را داشتیم.

*فصل آینده هم در پرسپولیس هستی؟
بله، من فصل بعد هم با پرسپولیس قرارداد دارم.

*چرا در فوتبال ایران اکثر قراردادها کوتاه‌مدت است؟
خب، خیلی چیزها در فوتبال ایران با اروپا فرق دارد. من در نیم فصل به پرسپولیس آمدم و از لحاظ مالی هم ضرر کردم ولی دوست داشتم به تیم محبوبم بیایم. حالا هم اگر باشگاه بخواهد با کمال میل قراردادم را تمدید می‌کنم.

*صحبت آخر...
باید از هواداران پرسپولیس تشکر کنم که بعد از آمدن به این تیم از من حمایت کردند. آقای درویش هم بابت پیوستنم به پرسپولیس خیلی زحمت کشیدند و باید از ایشان هم تشکر کنم.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/160318
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
msa

0

2

2 هفته پیش

جوان رعنای پرسپولیس درود


محمد برم

0

2

2 هفته پیش

خدا قوت پهلوان ، خدابنده لو عزیز ، تو آقایی پسر با اخلاق با معرفت پرسپولیس کبیر،، واقعا این قهرمانی خیلی چسبید،، کیسه ها تا لیگ جدید شروع نشده ،در حال سوزش از پایین تا بالا هستند سوزش زیاد عقل شان را از کار انداخته ، زبان شان بدون مغز تکان میخورد حرفهای چرت پرت میگویند ،، کیسه چه عالی داری فعلا بسوز تا لیگ جدید ، یک سوزش چند ریشتری دیگر قویتر لیگ بیست و چهارم باسه تان آمده میکنیم 👈❤


ابراهیم بزرگ امید

0

4

2 هفته پیش

هرگز دقیقه ۹۶سپاهان وفینال دربی جام حذفی پارسال فراموش نمیکنم


محمدرضایی

0

6

2 هفته پیش

قبل ازهمه چی سلام عرض ادب دوستان خیلی خوشحالم که این بارهم قهرمان شدیم وووووووو.....دوست عزیزجناب خدابندلو امیدوارم که همیشه خوش بدرخشی ایشاالله بازی های بعدی فیکس بازی کنی چون هروقت واردزمین شودی پاقدم خوبی داشتی امیدوارم همیشه پاقدم تووووووو ....وحیدامیری خیرباشه .....دوکلمه لری هم بنویسم............میرم سیت بی دنو💯💯💯💯💯💯🙏🏽🙏🏽🙏🏽🙏🏽❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🫖🫖🫖🫖🫖🫖🫖🫖🫖🫖🫖..................این هم قلب🖤مشکی برای کیسه کشها


مرتضی عباسی نژاد

0

7

2 هفته پیش

سلام این قهرمانی با گذشته بسیار دلچسب بود با اختلاف یک امتیاز واقعا. سوز بود امیدوارم این قهرمانی همواره تداوم داشته باشد ودل طرفداران تیم محبوب پرسپولیس همیشه شاد باشد


امین زارع

0

7

2 هفته پیش

انشااله میشی ژاوی و اینیستای پرسپولیس

بازی های پرسپولیس

0-1

پرسپولیس

مس رفسنجان

شنبه, 12 خرداد
ساعت 19:00

ورزشگاه : آزادی

داور : امیر عرب براقی

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در لیگ 22 کدام گزینه بود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 عیسی آل‌کثیر 7
2 گئورگی گولسیانی 6
3 شهاب زاهدی 6
4 محمدحسین کنعانی‌زادگان 6
5 اوستون ارونوف 6
6 مهدی ترابی 2
7 دانیال اسماعیلی‌فر 2
8 علی نعمتی 1
9 سعید صادقی 1
10 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
11 یاسین سلمانی 1
12 محمد عمری 1
13 امید عالیشاه 1
14 نبیل باهویی 1
15 مسعود ریگی 1
نام بازیکن تعداد گل
1 عیسی آل‌کثیر 3
2 مهدی ترابی 1
3 دانیال اسماعیلی‌فر 1
4 اوستون ارونوف 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سعید صادقی 2
2 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 30 لیگ برتر

شنبه, 12 خرداد

پیکان 0 - 2 استقلال 19:00
استقلال خوزستان 3 - 1 هوادار 19:00
ملوان 1 - 1 آلومینیوم 19:00
صنعت نفت 0 - 3 تراکتور 19:00
گل گهر 1 - 2 ذوب آهن 19:00
سپاهان 4 - 1 شمس آذر 19:00
پرسپولیس 1 - 0 مس رفسنجان 19:00
نساجی 0 - 1 فولاد 19:00

یک هشتم جام حذفی

جمعه, 07 اردیبهشت

آلومینیوم 4(6) - 4(5) پرسپولیس 18:15

هفته 6 لیگ قهرمانان آسیا

سه‌شنبه, 14 آذر

پرسپولیس 1 - 2 الدحیل قطر 19:30
استقلال تاجیکستان 1 - 1 النصر عربستان 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 پرسپولیس 30 27 68
2 استقلال 30 25 67
3 سپاهان 30 27 57
4 تراکتور 30 21 56
5 ذوب آهن 30 0 42
6 ملوان 30 5 41
7 شمس آذر 30 0 39
8 آلومینیوم 30 -7 38
9 گل گهر 30 2 36
10 مس رفسنجان 30 -5 35
11 نساجی 30 -9 29
12 هوادار 30 -17 29
13 فولاد 30 -20 29
14 استقلال خوزستان 30 -11 28
15 پیکان 30 -13 27
16 صنعت نفت 30 -25 21
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 6 6 14
2 پرسپولیس 6 0 8
3 الدحیل قطر 6 0 7
4 استقلال تاجیکستان 6 -6 3

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال