ارتش سرخ دات کام

تحلیل ها

دايي: بزرگترين دشمن پرسپوليس خ ...

نویسنده : ارتش سرخ

-

نظرات : 0 اظهار نظر

-

14 سال پیش

دايي: بزرگترين دشمن پرسپوليس خود ما هستيم

دايي: بزرگترين دشمن پرسپوليس خود ما هستيم
ارتش سرخ دات کام :

پايان تمرين روز دوشنبه پرسپوليس، علي دايي در حالي كه با دو شبكه تلويزيوني و پس از آن با چند خبرگزاري . صحبت كرده بود، با خوشرويي و صبر و حوصله ايستاد و پاسخگوي سوالات ما شد. خواندن اين مصاحبه جالب را به شما توصيه مي كنيم .


سپاهاني ها مدعي شده اند كار قهرماني ليگ نهم به روز آخر كشيده نمي شود! اين يك رجزخواني نيست؟


من احترام خاصي براي تيم سپاهان قائل هستم و راجع به اين مساله اصلا نظري ندارم. خب آنها 9 امتياز از ما جلو هستند و چنين ادعايي هم مي توانند داشته باشند. با اين حال من هميشه گفته ام كه مافقط سعي مي كنيم در بازي هاي خودمان نتيجه بگيريم، باقي قضايا دست خداست و به نظرم لطف خداوند است كه تعيين مي كند چه تيمي قهرماني را به دست بياورد.

بازيكنان پرسپوليس بعد از 5 پيروزي پياپي به غرور خاصي رسيده اند؛ شما اين انرژي را چگونه به سود پيشبرد اهداف تيم مديريت خواهيد كرد؟


به نظر من بچه هاي ما غرور ندارند. آنها تنها تمايل شديدي دارند كه تمام مسابقه ها را با پيروزي پشت سر بگذارند و من اسم اين احساس را غرور نمي گذارم، چون ما تا الان كار خاصي انجام نداده ايم.


كسب 5 پيروزي پياپي كار خاصي نيست؟


ما هنوز از آن فوتبالي كه من دوست دارم فاصله داريم و هنوز به شرايط آرماني و ايده آل مان نرسيده ايم. ما هنوز ابتداي راه هستيم . 7 فينال ديگر در ليگ برتر و 4 فينال در جام حذفي پيش روي ما قرار دارد و به نظرم اين راه سخت و دشواري است. بنابراين از حالا كسي نمي تواند حرفي بزند و بگويد ما كار خاصي انجام داده ايم.


آيا كسب پيروزي مي رود تا تبديل به يك عادت خوب در ميان پرسپوليسي ها شود؟


 بايد بازيكنان ما به پيروز شدن عادت كنند. بايد اين روحيه را داشته باشند كه تمام بازي هايشان را با پيروزي پشت سر بگذارند.


تیم شما الان به اين مرز خودباوري براي كسب پيروزي در هر بازي رسيده؟


بله، به نظر من الان بچه ها به اين حد از خودباوري رسيده اند كه اگر خودشان باشند، اگر يك تيم باشيم و براي هم بدويم و براي تيم كار كنيم و بجنگيم، به طور حتم در هر بازي نتيجه مي گيريم.


 امسال کری های زیادی برای شما و پرسپولیس خوانده شد اما چرا شما به سادگی از کنار همه آنها گذشتید؟

ببينيد، اصلا كري خواندن معنايي ندارد. ما بايد همه سعي و تلاش مان را بكنيم تا بتوانيم تيم را به موفقيت برسانيم. طي اين مدت هم كسي نديده من سعي كنم جز درباره تيم خودم، درباره تيم ديگري صحبت كنم و نظر بدهم. من بايد بتوانم كمبودها و اشتباهاتي كه در پرسپوليس داريم را رفع كنم. بايد نقاط قوت تيم را تقويت كنيم و به نظر من اين مي تواند رمز موفقيت ما باشد.

 اگر بخواهید شکسته نفسی را کنار بگذارید برای این پرسپولیس چه کارهایی انجام داده اید . از زمان حضور شما حتی تمرینات پرسپولیس هم شکل ویژه ای پیدا کرده.

من مي گويم بچه ها خواسته اند اين شرايط را به وجود بياورند و آورده اند. خدا را شكر صحبت ها ما را به عنوان يك بزرگ تر گوش كرده اند و به خوبي با ما همكاري مي كنند. به نظر من يك بازي خوب بايد از دل یک تمرين خوب بيرون بيايد. در تمرين است كه بازيكن نشان مي دهد در ميدان مسابقه چه كاره است. خوشبختانه بچه ها روز به روز بهتر تمرين مي كنند و اين موضوع من را به بازي هاي آينده پرسپوليس اميدوارتر مي كند.


- خارج از مستطيل سبز و بدون توجه به حريفان، چه چيزي مي تواند سد راه اين تيم موفق باشد؟


به نظر من بزرگ ترين دشمن ما، خودمان هستيم. بايد حواس مان جمع باشد. بايد مواظب رفاقت هاي مان باشيم و رفاقت ها و دوستي ها را بيشتر كنيم. بايد اصول حرفه اي را در حد بالاي آن رعايت كنيم.


چطور می خواهید از ورود حاشیه ها به تیم جلوگیری کنید؟


به طور حتم خيلي ها دوست ندارند تيم ما موفق باشد. خيلي ها مي آيند كه حاشيه سازي كنند یا از بچه های ما حرف بکشند. آنها باید خیلی حواسشان را جمع کنند تا چیزی نگویند که به ضرر تیم تمام شود.


 - دوره جديد ليگ قهرمانان آسيا شروع شده؛ جاي پرسپوليس را در اين تورنمت خالي نمي بينيد؟

من فكر مي كنم جاي پرسپوليس هميشه در ليگ قهرمانان آسيا خالي است. با توجه به پتانسيل بالايي كه اين تيم دارد، حتما جايش خالي است. با اين حال به عنوان يك ايراني براي تمام نماينده هاي فوتبال ايران در اين بازي ها آرزوي موفقيت دارم. به اميد خدا تا آخر خط بتوانند نتيجه بگيرند و باعث سربلندي و حفظ آبروي فوتبال ما باشند.


 ليست جديد تيم ملي به صورت غيررسمي منتشر شده و نام 4 بازيكن پرسپوليس در اين ليست وجود دارد اما باز اثري از شيث رضايي نيست !


 به طور حتم امثال شيث رضايي مي توانند به فوتبال ما كمك كنند، اما نظر سرمربي تيم ملي بايد براي همه ما محترم باشد. خود من به نظر ايشان احترام مي گذارم، اما فكر مي كنم اگر شيث همين طور به كارش ادامه بدهد، به طور حتم حقش را مي گيرد.


چند روز پيش شما در تمرين از شيث رضايي به عنوان كامل ترين بازيكن ايراني نام برديد، اما مربي تيم ملي هنوز با افكار دو سال پيش خود درباره او نظر مي دهد


 ببينيد، شيث اگر يكسري ريزه كاري هاي فني كه در بازي اش دارد را رفع كند، به طور حتم چندين سال مي تواند براي ما جزو بهترين فوتباليست ها و مدافعان ما باشد. او از لحاظ ضريب هوشي در رده بالايي قرار دارد و در پرسپوليس هم در اين مدت خيلي خوب كار كرده است.


 - خارج از محدوده پرسپوليس هم هر جا كسي تا كم مي آورد، پاي علي دايي را وسط مي كشد! مديرعامل استقلال در دعواي رسانه اي خود با سرمربي سپاهان، در حالي كه قصد داشت رفتار سرمربي خودش را توجيه كند، به نوعي از نام شما هم استفاده كرد.

من راجع به اين مساله صحبت نمي كنم. من احترام خاصي براي آقاي واعظ قائلم. به نظرم ايشان يكي از مديران خوب فوتبالي ما است كه به تيم استقلال هم خيلي كمك كرده است. آقاي واعظ نظر خودش را گرفته و من نظر خاصي راجع به اين مساله ندارم. .


اين روزها ليست هاي غير رسمي در مورد بازيكنان فصل بعد پرسپوليس منتشر مي شود .این اسامی تا چه حد صحت دارد؟

هنوز چنين ليستي تنظيم نكرده ام و اخبار منتشر شده در اين باره شايعه است. فهرست سال آينده را من، اعضاي كادرفني و مديريت باشگاه مشخص مي كنيم نه رسانه ها و مطبوعات


بازي برابر آلومينيوم هرمزگان را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

بازي برابر تيم هايي از رده هاي پايين تر هميشه سخت تر است. آنها با تمام قوا مي آيند و مي خواهند كه بدرخشند، زيرا روبه رو شدن با پرسپوليس انگيزه بازيكنان اين تيم را افزايش مي دهد.


همين روحيه حريف ممكن است چند مصدوم روي دست شما بگذارد! آيا نگران چنين مساله اي نيستيد؟

تلفات در راه رسيدن به هدف بزرگي مثل قهرماني در جام حذفي مهم نيست. ما روز جمعه با تمام قوا به ميدان مي رويم و هيچ حريفي را دست كم نمي گيريم


اسكلت فعلي پرسپوليس براي فصل آينده حفظ مي شود ؟

هنوز هيچ تصميمي براي اين مورد نگرفته ايم. فعلا 28 بازيكن آماده داريم كه كاملا از آنها راضي هستيم

تيم پرسپوليس را از حالا در مرحله بعدي جام حذفي ببينيم؟

بگوويچ استاد من است و آشنايي كاملي از تاكتيك هاي ايشان دارم. بنابراين با تمام قوا برابر شاگردان وي حاضر مي شويم تا صعود به مرحله بعدي جام حذفي را جشن بگيريم.

لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/59
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
اولین نفری باشید که نظرش را ثبت می کند.
بازی های پرسپولیس

0-0

النصر عربستان

پرسپولیس

دوشنبه, 6 آذر
ساعت 21:30

ورزشگاه : امارات

داور : ما نینگ

نظرسنجی

به نظر شما پرسپولیس موفق به صعود می‌شود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 شهاب زاهدی 4
2 گئورگی گولسیانی 2
3 علی نعمتی 1
4 سعید صادقی 1
5 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
6 یاسین سلمانی 1
7 محمد عمری 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سعید صادقی 2
2 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 11 لیگ برتر

پنج‌شنبه, 02 آذر

استقلال خوزستان 1 - 3 سپاهان 16:45

جمعه, 03 آذر

آلومینیوم 1 - 1 پیکان 15:00
هوادار 0 - 1 ملوان 15:00
مس رفسنجان 0 - 2 صنعت نفت 15:00

شنبه, 04 آذر

شمس آذر 1 - 1 گل گهر 15:00
تراکتور 2 - 0 فولاد 15:00
ذوب آهن 1 - 1 استقلال 17:30

جمعه, 08 دی

پرسپولیس - نساجی 17:30

هفته 5 لیگ قهرمانان آسیا

دوشنبه, 06 آذر

النصر عربستان 0 - 0 پرسپولیس 21:30
الدحیل قطر 2 - 0 استقلال تاجیکستان 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 استقلال 10 9 23
2 ملوان 11 7 19
3 ذوب آهن 11 2 19
4 سپاهان 9 12 18
5 تراکتور 11 5 18
6 پرسپولیس 9 6 17
7 گل گهر 9 5 14
8 مس رفسنجان 11 -2 14
9 آلومینیوم 11 -4 14
10 شمس آذر 10 1 10
11 هوادار 11 -2 10
12 صنعت نفت 10 -7 10
13 پیکان 11 -6 9
14 فولاد 10 -13 9
15 نساجی 9 -5 6
16 استقلال خوزستان 11 -8 4
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 5 6 13
2 پرسپولیس 5 1 8
3 الدحیل قطر 5 -1 4
4 استقلال تاجیکستان 5 -6 2

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال