ارتش سرخ دات کام

اخبار

درفشی‌فر از چنگ پیمانکار خارج می‌شو ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 7 اظهار نظر

-

1 سال پیش

درفشی‌فر از چنگ پیمانکار خارج می‌شود؟

ارتش سرخ دات کام :
درفشی‌فر از چنگ پیمانکار خارج می‌شود؟
با اتفاقات رخ‌داده، پایان شهریور سال جاری پایان یک همکاری پرحرف و حدیث بین باشگاه پرسپولیس و پیمانکار ورزشگاه درفشی‌فر خواهد بود.

بحث موضوع پیمانکار ورزشگاه شهید درفشی‌فر که متعلق به باشگاه پرسپولیس است، این روزها یک بار دیگر خبرساز شده و هر روز زوایای جدیدی از اتفاقات رخ‌داده در این مجموعه ورزشی و چند سال اخیر ‌‌‌‌‌‌‌‌مطرح می‌شود. ‌ورزشگاه شهید درفشی‌‌فر که در یکی از بهترین نقاط تهران مشغول فعالیت است، بعد از کش و قوس‌هایی که در سال‌های قبل به وجود آمد، درنهایت در اختیار باشگاه پرسپولیس قرار گرفت تا این باشگاه بتواند از این مجموعه ورزشی علاوه بر استفاده، درآمدزایی هم بکند اما روند طی‌شده در سال‌های اخیر چیزی خلاف بر این موضوع بوده است.

تیم پرسپولیس سال‌ها در این ورزشگاه تمرین می‌کرد و این محل تبدیل به پایگاه اصلی سرخ‌پوشان شده بود اما با انتقال محل تمرینات به ورزشگاه شهید کاظمی، اعضای تیم پرسپولیس خیلی کم به این ورزشگاه آمدند. چیزی که در این بین خبرساز شده نوع فعالیت پیمانکار فعلی این ورزشگاه است که باشگاه پرسپولیس به نظر می‌رسد برای این موضوع تدابیری اندیشیده و باید دید که این مسئله چقدر ضمانت اجرایی دارد. از باشگاه پرسپولیس خبر می‌رسد که مدیران این باشگاه دیگر قصد همکاری با پیمانکار فعلی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ندارند و به دنبال این هستند تا این مجموعه تحت مدیریت باشگاه به فعالیت خود ادامه دهد.

قرارداد پیمانکار فعلی باشگاه پرسپولیس که از زمان مدیریت علی‌اکبر طاهری به این باشگاه نزدیک شده بود، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌در پایان اسفند سال 1400 به انتها رسید اما با اصرار پیمانکار و به بهانه کرونا، پایان این قرارداد با یک متمم تا 31 شهریور سال 1401 تمدید شد. این در حالی است که پیمانکار فعلی خواهان ادامه فعالیت تا پایان سال جاری است اما با اتفاقات رخ‌داده، مدیران باشگاه پرسپولیس زیر بار این درخواست نرفتند و به نظر می‌رسد که 31 شهریور روز پایان این همکاری چند ساله خواهد بود. نکته اینجاست که این قرارداد به صورت ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مشارکتی امضا شده است. البته اجاره ماهیانه‌ای که باشگاه پرسپولیس از پیمانکار فعلی دریافت می‌کند رقمی بسیار کمتر از اجاره واقعی این ورزشگاه 18 هزار متری است.

نکته عجیب اینجاست که تیم‌های پایه پرسپولیس برای تمرین در ورزشگاهی که متعلق به این باشگاه است، ماهیانه حدود 60 میلیون تومان اجاره به پیمانکار می‌دادند که در نهایت و به دلیل این هزینه‌های سنگین، تمرینات تیم‌های پایه پرسپولیس به ورزشگاه شهیدان اسماعیلی در یکی از مناطق جنوبی تهران منتقل شد. بعد از ورود جعفر سمیعی به باشگاه پرسپولیس، او به این قرارداد ایراداتی وارد می‌کند و قرار می‌شود که تیم‌های پایه بتوانند مجددا تمرینات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در درفشی‌فر انجام دهند. این اتفاقات و برخی از اتفاقات از این دست در نهایت باعث شد تا این همکاری با اتفاقات و حواشی زیادی روبرو شود. این در حالی است که مشخص شده اجاره‌ای که باشگاه پرسپولیس از این باشگاه دریافت می‌کرده به هیچ عنوان با قیمت کارشناسی، مطابقت ندارد و رقم دریافتی کمتر است.

موضوع دیگر بحث برگزاری مزایده برای واگذاری این ورزشگاه بوده که از همان زمان حرف و حدیث‌های زیادی در این باره مطرح بود؛ برخی‌ها ترک تشریفات برای واگذاری این ورزشگاه به پیمانکار فعلی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یکی از ایرادات مدیران وقت باشگاه پرسپولیس در این زمینه می‌دانند. موضوع جالب دیگر این است که ورزشگاه درفشی‌فر مطابق برخی ادعاها هیچ‌گاه در سال گذشته تعطیل نبود و مشخص نیست که این ادعا مبنی بر تعطیلی این ورزشگاه و دادن مهلت چند ماهه برای کار بیشتر در ورزشگاه 18 هزار متری از کجا آمده است. هرچه که هست به نظر می‌رسد در صورتی که اتفاق خاصی رخ ندهد، پایان شهریور سال جاری، پایان این همکاری پر حرف و حدیث خواهد بود.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/150469
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
مجتبی

0

1

1 سال پیش

جالب همه این اتفاق ها برای پرسپولیس کبیر میفته چطوره که کیسه راحت بازیکن میگیره ،با بازیکنای خارجی راحت تصویه میکنه ولی ار پرسپولیس حتما باید شکایت بشه تا به فکر باشند پنجره بسته بشه و هزار اتفاق دیگر، آیا این برای باشگاه بزرگی که در آسیا وحتی جهان شناخته شده است مشکوک به نظر نمیاد؟


فرزاد زارعی

0

1

1 سال پیش

جالبه برا همه چی پول فراووووون هس جز برا کارای ضروری مث خرید بازیکن و اردو و ...


سپهرآرمانی

0

1

1 سال پیش

مشخص وقتی مدیریت نداشته باشد همین وهمین کاسه است حتی نمیزارند تیم های پایه درست ازش استفاده کنند چرا باید از تیم های پایه پول بگیرند پرسپولیس به هیچ وجه خصوصی نمیشه


سامان

0

2

1 سال پیش

باشگاه پرسپولیس فقط شده محل چپاول کردن پول و بردن اموال باشگاه به دست یه مشت مدیر کثیف


بابک اعتمادیان

-1

4

1 سال پیش

همش زدوبند همش رشوه خوری همش دزدی از بیت الامال . فقط رانت خواری و دزدی از این کشور میشنویم


رضا گنجی

0

3

1 سال پیش

آیا از منافع ورزشگاه به حیب آقایون با نفوذ و رند سرازیر نمیشود ...پشت پرده اسرار مگوی فراوان است ویکی از وظایف مدیران حال حاضر باید حمایت از منافعه باشگاه بوده وهست .جلوی ضرر را از هر جا بگیرن منفعت است


Abbas

0

2

1 سال پیش

دلیل اصلی این جور اتفاقات نداشتن ثبات مدیریتی و مالکیت خصوصی میباشد .

بازی های پرسپولیس

2-0

پرسپولیس

النصر عربستان

سه‌شنبه, 28 شهریور
ساعت 21:30

ورزشگاه : آزادی

داور : ایلگیز تانتاشف

نظرسنجی

از عملکرد بازیکنان در بازی مقابل النصر راضی بودید؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 علی نعمتی 1
2 سعید صادقی 1
3 گئورگی گولسیانی 1
4 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
5 یاسین سلمانی 1
نام بازیکن تعداد گل
نام بازیکن تعداد گل
برنامه بازی ها

هفته 5 لیگ برتر

چهارشنبه, 29 شهریور

ملوان 2 - 0 پیکان 17:45
هوادار 0 - 1 تراکتور 18:30
صنعت نفت - گل گهر تعویق

پنج‌شنبه, 30 شهریور

مس رفسنجان 2 - 0 آلومینیوم 18:15
استقلال خوزستان 1 - 2 ذوب آهن 19:00

دوشنبه, 10 مهر

پرسپولیس - استقلال تعویق
شمس آذر - نساجی تعویق
سپاهان - فولاد تعویق

فینال جام حذفی

هفته 1 لیگ قهرمانان آسیا

سه‌شنبه, 28 شهریور

پرسپولیس 0 - 2 النصر عربستان 21:30
استقلال تاجیکستان 0 - 0 الدحیل قطر 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 پرسپولیس 4 4 10
2 استقلال 4 4 9
3 آلومینیوم 5 1 9
4 تراکتور 5 0 9
5 سپاهان 4 7 8
6 گل گهر 4 4 8
7 ذوب آهن 5 0 8
8 ملوان 5 4 7
9 نساجی 4 1 5
10 هوادار 5 -1 5
11 مس رفسنجان 5 -2 5
12 صنعت نفت 4 -4 4
13 پیکان 5 -4 3
14 شمس آذر 4 0 1
15 استقلال خوزستان 5 -4 1
16 فولاد 4 -10 0
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 1 2 3
2 استقلال تاجیکستان 1 0 1
3 الدحیل قطر 1 0 1
4 پرسپولیس 1 -2 0

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال