نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 12 اظهار نظر

-

3 ماه پیش

دوست نداشتیم

دوست نداشتیم
ارتش سرخ دات کام :
رونالدو، رونالدو، رونالدو؛ یک هفته است که همه‌جا فقط همین یک اسم تکرار می‌شود، اما آنچه از یاد رفته این است که پرسپولیس و النصر عربستان یک بازی در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا برگزار کردند که از زوایای فنی هم مهم است و باید مورد ارزیابی قرار بگیرد. اگر از بحث در مورد ستاره پرتغالی فارغ شدید، بد نیست این جنبه از موضوع را هم مورد تأمل بیشتری قرار بدهیم.

چرا اینقدر ترسو؟
با وجود نابرابری در توان 2تیم و همه مشکلات و بدبیاری‌هایی که پرسپولیس در برابر النصر عربستان داشت، هیچ تردیدی نیست که شاگردان یحیی گل‌محمدی فوتبال خودشان را بازی نکردند. پرسپولیس به‌وضوح تحت‌تأثیر اسم ستاره‌های حریف و هیاهوی قبل از مسابقه قرار گرفته بود و نهایتا هم شکست تلخی را پذیرفت؛ باختی که اگر علیرضا بیرانوند نبود و نمی‌رسید، شاید به‌مراتب سنگین‌تر از این می‌شد. آیا واقعا این همان تیمی است که بارها طعم تلخ شکست را به ژاوی هرناندس و السدی‌ها چشاند؟ چرا این همه ترسو؟ چرا این همه بی‌اعتمادبه‌نفس؟

شما ملی‌پوشی آقای سرلک!
با وجود همه مشکلاتی که پرسپولیس با آن دست و پنجه نرم می‌کرد، باز این احتمال وجود داشت که سرخپوشان با دست پر از ورزشگاه آزادی خارج شوند و از مهمان پرستاره خود امتیاز بگیرند. با وجود این، درست در شرایطی که پرسپولیس می‌رفت کمی روی بازی مسلط شود، میلاد سرلک با یک اشتباه بسیار بزرگ و عجیب تیمش را 10نفره کرد. اخراج یک بازیکن در دقیقه53 آن هم در چنین رقابت سنگین و سختی، حقیقتا کار تیم را دشوار می‌کند. پرسپولیس هم از همین نقطه لطمه خورد و بازی را از دست داد. کارت اول سرلک را شاید بتوان با توجه به خرابی زمین چمن و لیز خوردن او در بدترین موقعیت ممکن توجیه کرد، اما کارت دوم او حقیقتا کودکانه بود و هیچ تناسبی با تجارب و موقعیت این بازیکن نداشت. درست است که نباید یک نفر را با یک بازی قضاوت کرد، اما آدم با خودش فکر می‌کند این آقای سرلک واقعا «ملی‌پوش» است؟ خب اگر در یک مصاف مهم ملی مرتکب چنین اشتباهی شود چه باید کرد؟

رزومه‌سازی از گپ زدن با رونالدو؟
لحظات دیگری هم در این مسابقه بود که دوستش نداشتیم؛ ازجمله زمانی که محمدحسین کنعانی‌زادگان همراه با رونالدو آسیب دید و از زمین بیرون رفت. او در این لحظات با ذوقی آشکار دنبال گپ زدن با ستاره پرتغالی بود؛ طوری که انگار یک هوادار ساده فوتبال در خیابان است. آدم فکر می‌کند اگر کنعانی موبایل داشت، لابد همانجا با کریس سلفی هم می‌گرفت! شما فوتبالیست حرفه‌ای هستی، بازیکن پرسپولیس بزرگی، ملی‌پوش ایرانی، آیا جایگاهت را می‌شناسی؟ این رفتارها در ‌شأن موقعیت شما هست؟

چمن، چمن، چمن
حتی یک کلمه اضافی هم در این مورد نمی‌شود گفت. همه‌‌چیز روشن است و یک شکست بزرگ در مسیر برگزاری این بازی به‌شمار می‌آید. خودی‌ها که عادت دارند؛ واکنش بازیکنان و رسانه‌های عربستانی را به کیفیت نازل چمن آزادی ببینید و از خودتان بپرسید آیا این شرایط برای ما خوب است؟!

قطع امید از شهاب
به جرأت می‌توان گفت یکی از بازندگان بزرگ بازی پرسپولیس و النصر عربستان، شهاب زاهدی بود. او که به‌عنوان خرید جدید پرسپولیس در لیگ برتر هم شروع خوبی نداشته، در این دیدار در ترکیب اصلی قرار نگرفت، با این حال مصدومیت زودهنگام و زیانبار مهدی ترابی باعث شد کادرفنی به اجبار زاهدی را به میدان بفرستد و البته که این بازیکن نمایشی اسفبار داشت؛ هم در طول مسابقه و هم در پایان بازی.
زاهدی به هیچ‌عنوان در جریان بازی نتوانست به پرسپولیس کمک کند. او اواسط نیمه اول یک موقعیت بسیار خوب داشت که تصمیم گرفت به جای ضربه زدن به توپ، با چشم بسته پاس رو به بیرون بدهد که خب نتیجه‌اش از کف رفتن فرصت بود. جالب اینکه بازیکن عربستانی النصر در نیمه دوم شبیه این موقعیت را به دست آورد و با یک ضربه محکم پای چپ طاق دروازه بیرانوند را فروریخت. زاهدی همچنین روی یک ارسال از ضربه ایستگاهی هم فرصت گلزنی پیدا کرد اما ضربه سرش را به زیر توپ زد؛ درست مثل کسانی که تازه فوتبال یاد گرفته‌اند، همان چیزی که عوام در موردش می‌گویند: «شاخ زدن»! بازی ضعیف زاهدی آنقدر ادامه پیدا کرد که نهایتا این بازیکن که خودش به‌صورت تعویضی وارد زمین شده بود، در دقایق پایانی بار دیگر از میدان بیرون رفت.
از همه بدتر اما اقدام زاهدی برای گرفتن پیراهن رونالدو بعد از پایان بازی بود که با پاسخ منفی ستاره پرتغالی هم همراه شد تا شب عجیب و ناکام او کامل‌تر شود. حالا کل باخت تیم به کنار؛ بازیکنی که تعویضی به زمین آمده و آنقدر بد بوده که دوباره تعویض شده، چرا باید دنبال گرفتن پیراهن ستاره رقیب برود؟ آیا بهتر نیست او یک گوشه رختکن بنشیند و به شرایط خودش فکر کند؟ آنچه زاهدی انجام داد، حتی گروهی از آخرین مدافعان او را هم ناامید کرد.
لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/156558
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
مسعودکریم زاده

-1

4

2 ماه پیش

درویش بره مدیرعامل یکی از باشگاه‌های فلسطین بشه. چون سنگ اونا رو به سینه می زنه


احمدی

0

5

2 ماه پیش

من که میگم گوسفندببرن تو چمن بچرن ..البته با تمام مسعولان کثیفت این مملکت


ayub2400

-2

2

2 ماه پیش

سرلک از قدیم میدونستم مالی نی موندم چرا ردش نمیکنن


سرخدل عاشق

-2

5

3 ماه پیش

بحث چمن و ستاره های حریف یه طرف ذهنیت ضعیف یحیی هم یه طرف یحیی بیش از حد رو تاکتیک و برنامه متمرکز میشه بابا ذهنیت قوی و میل بردن رو به تیمت تزریق کن با بدنسازی عالی و دوندگی و حمایت خوب از همدیگه هیچ چیزی جلو دارمون نشه حتی چمن و پول عربا... باید قوی تر بود و جنگید با چه کنم و اما و اگر چیزی درست نمیشه شهاب زاهدی مهاجم توانمندیه ولی به جای تمرینات خوب و جنگندگی و فشار به مدافعان حریف بیشتر ذهنش معطوف به فشار هوادارای خودیه اون ذهنیت منفی روز به روز منفعل ترش میکنه اینا همه اش هزینه هست نباید اینقد شل بگیری که الکی هدر بره ما کارهای بزرگی کردیم الدحیل یکسال نباخته بود باختنش هم تقریبا غیر ممکن بود کجا دیگه زدن سه گل ولی با ذهنیت قوی و فعل خواستن و جنگیدن تو یک نیمه طومارش رو در هم پیچیدیم بله ما اینیم با حمایت ارتش سرخ ولی باید یکی باشه که این همه انرژی مثبت رو از هوادار گرفته تا ستاره هامون رو متمرکز کنه برای جنگیدن...


کسری پرسپولیسی

-4

5

3 ماه پیش

یحیی مقصر این باخته ، سر خودمون کلاه نزاریم ، خیلی از بازیکنا زیر دست یحیی افت میکنن. این اتفاق ثابت شده بار ها و بار ها ،


صمد احمدی

0

6

3 ماه پیش

رونالدو یک وقتی رونالدو بود تیم ما بی خودی ترسیده بود


صمد احمدی

-9

0

3 ماه پیش

والا این اقا سرلک درحد اندازه بازیکن لیگ دسته دوم هم نیست نمی دانم چرا به تیم ملی دعوت می کنند


احمد نوری اسرمی

0

15

3 ماه پیش

اون چمن باید بکنن تو حلق تاج و مدیر ورزشگاه آزادی


احمد نوری اسرمی

0

9

3 ماه پیش

داور اشغال نمی‌دونست سرلک کارت داره وگرنه کارت نمیداد . بعد کارت اوتاویو رفت به داور گفت سرلک کارت داره و بهش کارت قرمز داد هرچند سرلک هم خیلی مبتدیانه عمل کرد و دست تیم رو تو بازی با الدحیل هم خالی گذاشت


مهرداد

-1

6

3 ماه پیش

تو این چند سالی که یحیی مربی ما بوده افتخار زیاد داشتیم آنا هر بار گند زدیم خود تیم باعثش بوده


دکتر خلیلی

-1

10

3 ماه پیش

قبل از بازی باید توجيه می شدند... یک کلام..مدیران بی لیاقت در تمام پست های این سرزمین


اویس

0

11

3 ماه پیش

وقتی مدیرعامل خاک برسر افتاده دنبال رونادو بایدم همین بشه ای خداکسی نیست به این بی شرف بگه رونالدو به توچه ابروی خودتوبردی مردیکه

بازی های پرسپولیس

2-1

پرسپولیس

الدحیل قطر

سه‌شنبه, 14 آذر
ساعت 19:30

ورزشگاه : آزادی

داور : لیدا جامپی

نظرسنجی

به نظر شما یحیی گل‌محمدی در ادامه فصل با پرسپولیس موفق می‌شود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 شهاب زاهدی 4
2 گئورگی گولسیانی 2
3 علی نعمتی 1
4 سعید صادقی 1
5 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
6 یاسین سلمانی 1
7 محمد عمری 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سعید صادقی 2
2 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 12 لیگ برتر

پنج‌شنبه, 16 آذر

گل گهر 0 - 1 تراکتور 15:00

جمعه, 17 آذر

ملوان 0 - 2 شمس آذر 15:00
پیکان 0 - 0 ذوب آهن 15:00
صنعت نفت 1 - 2 آلومینیوم 15:00

شنبه, 18 آذر

نساجی - استقلال خوزستان 15:00
سپاهان - مس رفسنجان 15:00
پرسپولیس - هوادار 15:30
فولاد - استقلال 17:45

هفته 6 لیگ قهرمانان آسیا

سه‌شنبه, 14 آذر

پرسپولیس 1 - 2 الدحیل قطر 19:30
استقلال تاجیکستان 1 - 1 النصر عربستان 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 استقلال 10 9 23
2 تراکتور 12 6 21
3 ذوب آهن 12 2 20
4 ملوان 12 5 19
5 سپاهان 9 12 18
6 پرسپولیس 9 6 17
7 آلومینیوم 12 -3 17
8 گل گهر 10 4 14
9 مس رفسنجان 11 -2 14
10 شمس آذر 11 3 13
11 هوادار 11 -2 10
12 پیکان 12 -6 10
13 صنعت نفت 11 -8 10
14 فولاد 10 -13 9
15 نساجی 9 -5 6
16 استقلال خوزستان 11 -8 4
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 6 6 14
2 پرسپولیس 6 0 8
3 الدحیل قطر 6 0 7
4 استقلال تاجیکستان 6 -6 3

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال