ارتش سرخ دات کام

اخبار

رسن: پرسپولیس پیشنهاد بدهد با سر قب ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 35 اظهار نظر

-

1 سال پیش

رسن: پرسپولیس پیشنهاد بدهد با سر قبول می‌کنم

ارتش سرخ دات کام :
رسن: پرسپولیس پیشنهاد بدهد با سر قبول می‌کنم
هافبک سابق پرسپولیس میگوید پیشنهاد دوباره از این تیم او را خوشحال خواهد کرد.
هافبک تیم فوتبال القطر پس از ۳ سال سکوت در گفت‌وگویی پیرامون مسائل مختلفی صحبت کرد. بشار رسن، بازیکن سابق پرسپولیس که زیرنظر برانکو به یکی از ستاره‌های این تیم تبدیل شده بود پس از ۵ سال حضور موفقیت آمیز در ایران به لیگ قطر پیوست تا در فضای جدیدی خودش را به چالش بکشد. بشار که پس از پیوستن به القطر کیفیت خوبی از خود به نمایش گذاشته و عملکرد مناسبی داشته است اخیرا موفق به کسب جایزه بهترین بازیکن ماه ژانویه سال ۲۰۲۳ لیگ ستارگان قطر شد.
به‌طوری‌که او با حضور در ۳ بازی ماه ژانویه موفق به زدن یک گل و ۶ پاس گل برای تیمش شد و در خلق موقعیت نیز عالی بود. به همین بهانه گفت‌وگویی با این هافبک ۲۶ ساله عراقی پیرامون مسائل مختلف ترتیب داده که آن را در ادامه می‌خوانید.

*شما پس از چندین سال حضور در پرسپولیس بالاخره تصمیم به جدایی گرفتید و به تیم القطر پیوستید. درمورد حضورتان در جمع سرخپوشان و علت جدایی‌ از این تیم برایمان صحبت کنید؟
روزهای بسیار خوبی را در پرسپولیس سپری کردم واقعا دوست داشتم با این تیم ادامه دهم. اما میزان افتخارات کسب‌شده توسط پرسپولیس در سال‌های حضورم در آنجا به‌قدری زیاد بود که دیگر احساس کردم بهتر است به لیگ جدیدی بروم تا در فضایی تازه‌ای خودم را به‌چالش بکشم. خدا را شکر ما سه قهرمانی لیگ برتر، ۲ قهرمان جام حذفی و سه قهرمانی سوپر جام را کسب کردیم. مهم‌تر از همه ۲ فینال آسیا را تجربه کردیم که به‌نظرم آرزوی هر بازیکنی است. گرچه تیم در هر دو فینال موفق به کسب جام قهرمانی نشد اما پیش خودم احساس می‌کردم دیگر چیز جدیدی برای کسب کردن در این تیم ندارم. به همین خاطر وقتی پیشنهادی از لیگ ستارگان قطر دریافت کردم به آن فکر کرده و درنهایت از پرسپولیس جدا شدم، چون دوست داشتم خودم را در لیگ یک کشور جدید به‌چالش بکشم اما کار برایم سخت شد؛ چراکه در اینجا انتظار از بازیکنان خارجی خیلی بالاست، آنها توقع دارند تو همیشه بی‌نقص باشی.

*از حس‌وحال‌تان در آن زمان برایمان حرف بزنید، فوتبال بازی کردن در ایران چه احساسی داشت، مخصوصا برای شما که بازیکن تیم بزرگی مثل پرسپولیس بودید؟
بازی در تیم پرطرفداری مثل پرسپولیس مسئولیت بسیار بزرگی است، گرچه جذابیت و هیجان‌های خاص خودش را دارد اما حضور در چنین تیمی از تو یک بازیکن با ذهن برنده می‌سازد. کسی که تلاش دارد هر بازی بهتر از بازی قبل باشد تا حداقل از این طریق هم که شده بتواند پاسخ لطف و حمایت هواداران روی سکوها را بدهد.

*از هواداران پرسپولیس برایمان صحبت کنید، آنها همیشه توجه خاصی به شما داشتند؟
واقعا هیچ جای دنیا هواداران فوتبال ایران مخصوصا باشگاه پرسپولیس را ندارد. فوتبال بخش بزرگی از زندگی مردم این کشور است. آنها با علاقه و حساسیت بسیاری نتایج تیم‌های موردعلاقه‌شان را دنبال می‌کنند. با بازیکنان مخصوصا خارجی‌های لیگ برخورد خوب و محترمانه‌ای دارند. البته این زیرنظر بودن سختی‌های خاص خودش را هم دارد اما درعین‌حال زیباست. واقعا آن حجم از لطف و محبت هواداران پرسپولیس برایم فراموش‌نشدنی است. به‌نظرم هر بازیکنی که روزی پیراهن باشگاه پرسپولیس را بر تن کرده، افتخار بزرگی به کارنامه کاری‌اش اضافه کرده است. این تیم از هر لحاظ که درنظر بگیریم به بازیکن امتیازات مثبت اضافه می‌کند. در لیگ ایران بازیکنان عراقی بسیاری حضور داشتند که وقتی با آنها حرف می‌زنم همگی از این کشور، مردمان خونگرم و فوتبالی‌اش خیلی تعریف می‌کنند و خاطرات خوبی را در ذهن دارند.

*در بین بازیکنان پرسپولیس با کدام یک رابطه دوستانه بهتری دارید؟
واقعا انتخاب یک نفر برایم سخت است، چون تمامی بازیکنان با من برخورد خوبی داشتند. اما در بین آنها نه‌تنها در فوتبال، بلکه در زندگی شخصی هم با سیدجلال ارتباط دوستانه بهتری دارم. جدا از سید با شجاع خلیل‌زاده، احمد نوراللهی، شایان مصلح و حسین ماهینی هم رابطه صمیمانه‌ای دارم. تمامی بچه‌ها مخصوصا سیدجلال خیلی به من کمک کردند تا زبان فارسی را یاد بگیرم. تمامی این نفرات را مثل خانواده خودم و گاهی بیشتر از آنها دوست داشته و دارم، چون ما زمان‌های زیادی را در اردوها با هم گذراندیم. خاطرات زیبای بسیاری داریم که هرگز از ذهنم پاک نخواهد شد.

*با توجه به اینکه سال‌ها در لیگ برتر ایران بازی کردید، شرایط لیگ امسال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
بازی‌های لیگ ایران را دنبال می‌کنم. البته این را بگویم که ما پخش زنده مسابقات ایران را در کشورهای عربی نداریم و این موضوع کمی کار را برایم سخت می‌کند. اما بااین‌حال اکثر مسابقات مخصوصا بازی‌های پرسپولیس را با دقت زیاد دنبال می‌کنم. لیگ برتر ایران نسبت به آسیا از سطح کیفی بسیار قابل قبولی برخوردار است. بازیکنان بسیارخوبی نیز در آن حضور دارند که همگی در پست‌های خودشان بهترین هستند. اما در بین تیم‌های حال‌حاضر لیگ سطح کیفی پرسپولیس از سایر رقبا به‌مراتب بالاتر است. البته تعجبی هم ندارد به هرحال این تیم یک کادر درجه‌یک و یک دو جین بازیکن فوق‌العاده دارد. امیدوارم به‌زودی شاهد قهرمانی تیم‌ محبوبم این‌بار در رقابت‌های آسیایی باشیم.

*پرسپولیس امسال را چطور می‌بینید؟ فکر می‌کنید باز هم این تیم بتواند با هدایت یحیی گل‌محمدی به قهرمانی دست پیدا کند؟
همان‌طور که گفتم تمامی بازی‌های پرسپولیس را دنبال می‌کنم. آنها در فصل نقل‌وانتقالات بازیکنان خوبی جذب کردند، این موضوع به تقویت تیم خیلی کمک کرد. البته پرسپولیس همیشه بهترین است چه با وجود بازیکنان اسمی و چه بدون آنها. مثلا در چندسال اخیر دیدیم که این تیم با جدایی بازیکنان کلیدی زیادی روبه‌رو شد و همین موضوع در مقاطع مختلف نگرانی هواداران را درپی داشت اما در ادامه متوجه شدیم که حتی جدایی این نفرات هم نتوانست پرسپولیس را از کورس قهرمانی و بهترین بودن دور نگه دارد؛ چراکه این تیم میلیون‌ها هوادار دارد. هرگز رفتن و جدایی هیچ بازیکنی روی بزرگی آن تاثیر نمی‌گذارد. جدا از این پرسپولیس امسال را خیلی‌خوب دیدم، درست است که آنها بازی آخر مقابل هوادار را واگذار کردند اما به‌شخصه به دانش یحیی گل‌محمدی و کادرش و همین‌طور غیرت بازیکنان ایمان دارم. از هواداران عزیز هم می‌خواهم که صبور باشند، چون هنوز تا پایان مسابقات وقت بسیار است. شکی ندارم که پرسپولیس امسال هم قهرمان می‌شود؛ چراکه این تیم فرمول قهرمانی و بهترین بودن را به‌خوبی از حفظ است.

*درحال‌حاضر در تیم فوتبال القطر در لیگ ستارگان قطر بازی می‌کنید عملکرد بسیار خوبی داشته‌اید و در ۳ بازی آخر موفق به ثبت یک گل و ۶ پاس گل شدید. درمورد شرایط خودتان و لیگ این کشور برایمان صحبت کند؟
همیشه در هر تیمی بازی کردم از جان و دل مایه گذاشتم. در القطر هم همان‌طور که اشاره کردم، سطح توقع از بازیکنان بالاست ما در زمان جام‌جهانی اردوهای بسیار خوبی را ترتیب دادیم و خیلی تمرین کردیم‌ تا از شرایط مسابقه دور نشویم. همین موضوع هم کمک کرد تا بتوانیم در سه بازی ۹ امتیاز کسب کنیم. خوشبختانه همدلی بسیار خوبی در تیم برقرار است، تلاش داریم در دیدارهای باقی‌مانده هم عملکرد خوب‌مان را ادامه داده و به جایگاه خوبی دست پیدا کنیم.

*پس از ثبت یک آمار فوق‌العاده موفق به کسب جایزه بهترین بازیکن ماه ژانویه ۲۰۲۳ لیگ ستارگان قطر شدید، در این مورد هم برایمان صحبت کنید؟
خدا را شکر می‌کنم که توانستم با تلاش هم‌تیمی‌هایم به این مهم دست پیدا کنم. واقعا با تمام توان در چندماه اخیر خصوصا در تعطیلی جام‌جهانی تمرین کردم. لحظه‌ای استراحت نداشتم که خوشبختانه نتیجه‌بخش هم بود. البته این موفقیت مسئولیت مرا به‌مراتب بیشتر از قبل می‌کند تا همیشه بتوانم این روند خوب را ادامه دهم برای تیمم مثمرثمر باشم.

*تیم ملی عراق در مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ مقابل ایران متحمل شکست یک بر صفر شد، درنهایت از صعود به این رقابت‌ها بازماند، درخصوص ناکامی از صعود به این رقابت‌ها برایمان صحبت کنید؟
بله، متاسفانه علی‌رغم شانس بسیار زیاد در صعود به جام‌جهانی ناکام بودیم. بازی‌های ما مقابل حریفانی خوبی مثل کره و ایران بود. البته تیم ما در آن زمان درگیر مشکلاتی هم بود که در اینجا نمی‌توانم به آنها بپردازم اما هواداران اصلا متوجه یک‌سری از مسائل نمی‌شوند و فقط پیروزی می‌خواهند. امیدوارم در آینده بتوانیم شاهد حضور تیم ملی عراق در این رقابت‌ها باشیم، چون ما در تاریخ فوتبال عراق تنها یک‌بار موفق به حضور در این رقابت‌ها شدیم و درتلاش هستیم دوباره بتوانیم این مهم را رقم بزنیم. واقعا حق کشور خوبی مثل عراق است که نماینده‌ای در جام‌جهانی داشته باشد؛ چراکه ما بازیکنان بسیار خوبی داریم که همگی آنها شایسته حضور در این رقابت‌ها هستند.

*بازی‌های ایران در رقابت‌های جام‌جهانی را تماشا کردید؟ با توجه به اینکه سال‌ها در فوتبال ایران حضور داشتید علت اصلی شکست سنگین ایران مقابل انگلیس و عدم صعود ایران از مرحله گروهی را چه می‌دانید؟
بله، برای تماشای تمامی بازی‌های جام‌جهانی به استادیوم رفتم. بازی‌های ایران را هم نگاه کردم. من در تیم ملی همراه بازیکنان نبودم اما به‌عنوان یک فوتبالیست این را خوب می‌دانم که بازی اول در تورنمنت مهمی مثل جام‌جهانی آن هم مقابل تیم فوق‌العاده‌ای مثل انگلیس با آن همه ستاره چقدر دشوار است. به‌نظرم این شکست آنقدرها هم عجیب نبود؛ چراکه ما بارها دیده‌ایم تیم‌های بزرگی مثل برزیل و آرژانتین با کسب نتایج عجیب بازی را واگذار کرده‌اند. ایران هم در نیمه‌اول پس از دریافت گل اعتمادبه‌نفسش را از دست داد. بازیکنان هم به‌لحاظ روحی آنقدرها که باید آماده نبودند و به‌نوعی تحت‌فشار قرار داشتند ولی در بازی‌های بعدی مقابل ولز و آمریکا به‌مراتب نمایش بهتری از شاگردان کی‌روش مشاهده کردیم؛ چراکه تیم رفته‌رفته خودش را پیدا کرد و به هماهنگی بیشتری رسید. اگر شانس با ایران یار بود آنها می‌توانستند طلسم صعود از مرحله گروهی را بشکنند و تاریخ‌ساز شوند.

*با توجه به اینکه شما در لیگ قطر بازی می‌کنید برگزاری جام‌جهانی ۲۰۲۲ به میزبانی این کشور را چطور دیدید؟

گرچه قبلا برای تماشای مسابقات جام جهانی به هیچ کشوری سفر نکرده بودم اما با توجه به سطح امکاناتی که در قطر سراغ دارم به‌خوبی می‌دانم که میزبانی آنها در رقابت‌های جام‌جهانی بی‌نظیر بوده است؛ چراکه امکانات در این کشور از هرلحاظ حرف اول را می‌زند. همگی از میزبانی این کشور رضایت داشتند.

*یکی از موضوعاتی که درمورد شما بسیار غم‌انگیز و تاثیرگذار است، به قبل از بازی با آرژانتین در اولین‌شب از تورنمنت چهارجانبه «سوپرکلاسیکو» در اردوی عراق برمی‌گردد، جایی که شما علی‌رغم تلاش زیاد کادرفنی و هم تیمی‌هایتان خبر فوت مادرتان را در حین بازی دریافت می‌کنید.
بله، حین بازی آرژانتین حدود ساعت یک بعد از ظهر بود که مادرم فوت کرد. مدیر تیم به اتاقم آمد گوشی موبایلم را از من گرفت، گفت که باید در این دیدار مهم تمرکز کنم. تا آن زمان چیزی از آن واقعه نمی‌دانستم اما تمامی بازیکنان و کادر تیم از این موضوع اطلاع داشتند. آنقدر آنها طبیعی برخورد کردند که من حتی شک هم نکردم. بعد از بازی در هتل سر شام یکی از نفرات کادرفنی مرا صدا زد و گفت رئیس فدراسیون می‌خواهد تو را ببیند. آنجا به من گفتند که چه اتفاقی افتاده است و انگار دنیا روی سرم خراب شده بود. بعد از آن به مراسم مادر رفتم و یک‌هفته بسیار سخت و غم‌انگیز را پشت‌سر گذاشتم. روز ششم مراسم آقای گرشاسبی با پروازی برای تسلیت به بغداد آمدند و واقعا زحمت کشیدند. به من گفتند که باید برای بازی با السد به ایران برگردم اما من در آن زمان شرایط روحی بسیار بدی داشتم و خیلی خسته بودم. انگار کسی مرا شکسته بود. به او گفتم خسته شده‌ام و دیگر نمی‌خواهم فوتبال بازی کنم. اصلا باورم نمی‌شد که مادرم از بین ما رفته است ولی پدرم به من گفت تو چه بازی کنی و چه نه، مادرت دیگر هرگز بازنخواهد گشت.
بالاخره برگشتم برای بازی یکی، دو روزی تمرین کردم. احساس می‌کردم دیگر هیچ چیز نمی‌تواند حال مرا خوب کند. انگار قلبم برای همیشه مرده بود. تا اینکه برای بازی به ورزشگاه رفتم، دیدم ۱۰۰ هزار تماشاگر پرسپولیس به عربی به من تسلیت می‌گویند، اصلا نمی‌توانم حس‌وحال آن لحظه را توصیف کنم. هنوز وقتی به آن لحظه فکر می‌کنم ناخودآگاه گریه‌ام می‌گیرد. به عشق هواداران تا دقیقه ۸۰ با تمام وجود دویدم بعد از زمین خارج شدم. پرسپولیس آن بازی را برد. من همیشه عادت داشتم بعد از کسب هر برد و خوشحالی با مادرم تماس بگیرم، اما بعد از اینکه پرسپولیس برد یادم افتاد این اولین‌بار است که تیم من برده و خوشحال هستم اما دیگر مادر نیست که بخواهم به او زنگ بزنم به همین خاطر بعد از بازی گریه کردم.

*به‌عنوان یک بازیکن عراقی عملکرد صفا هادی بازیکن تیم فوتبال تراکتور را چطور ارزیابی می‌کنید؟
صفا قبل از اینکه لیگ ایران را برای ادامه فعالیتش انتخاب کند با من مشورت کرد. من هم خیلی تعریف کردم. واقعا صفا بازیکن باکیفیتی است. چندین‌بار از استقلال و چندین تیم دیگر پیشنهاد داشت اما آنها را رد کرد تا در اروپا به فوتبالش ادامه دهد اما درنهایت تصمیم گرفت به ایران بیاید و به تیم بزرگ تراکتور ملحق شود، جایی که قبل از او جاسم کرار هم در آن بازی می‌کرد. به‌نظرم صفا تصمیم درستی گرفت؛ چراکه لیگ ایران از کیفیت مطلوبی برخوردار است بازیکنان خوبی بسیاری دارد. امیدوارم که او همیشه موفق و سربلند باشد.

*اگر پیشنهادی از تیم فوتبال پرسپولیس یا لیگ ایران دریافت کنید، آیا مایل به بازگشت هستید؟
اگر از لیگ ایران هر تیمی به من پیشنهاد بدهد، خوشحال خواهم شد اما اگر آن تیم پرسپولیس باشد با سر آن را قبول می‌کنم، چون خیلی دوست دارم به این تیم برگردم، افتخار پوشیدن پیراهن آن و حضور کنار هواداران دوباره نصیبم شود. البته درحال‌حاضر که در القطر مشغول هستم تمام تمرکزم روی موفقیت تیم تحت قراردادم است و باید ببینیم که در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/153524
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
حفیظ الله چوبکی ریگی

0

1

1 سال پیش

وقت برگشتن به خونه است بشار رسن منتظرت هستیم


مصطفی نوروزی

-2

3

1 سال پیش

این همه انتقاد ازیحیی واقعا بی انصافیه درست چندوقته تیم خوب نتیجه نمیگیره ولی دلیل نمیشه بازی های گذشته که تیم خوب نتیجه می گرفت روفراموش کنیم واقعا چرا اینقدر بایحیی لج افتادین اگه بره آخه کی می خواد بیاد که تیم رو جمع کنه بعد واسه خریدن بشار یحیی مقصرنیست که بشار فعلا قرارداد داره ونمی تونه ازتیمش جدا بشه آخه چطوری باید بجای این دراز بشار رو می آورد یکم حرفه ای تر رفتار کنیم وپشته تیم وسرمربی مون باشیم تا روحیه بگیرن که ازاین بحران بیرون بیان فعلا که فدارسیون وداورا فقط دارن زور میزنن پرسپولیس رو پایین بکشن که قهرمان نشه ولی کور خوندن


قهرمان پرسپولیس

0

2

1 سال پیش

خارجی خوب همیشه در قلب ما هوادارا هستی


behead.mohamadiii

0

1

1 سال پیش

بشار تو عشقی پسر خدا مادرتم رحمت کنه مکانش جنت باشه داداش ب عشق روزی ک برگردی پرسپولیس دوباره بدرخشی ک همیشه از جونت مایعه گذاشتی برامون دمت گرم با غیرت دوستتت داریم عشقی پسر عراقی ۶ آتیشه❤️❤️❤️❤️❤️❤️


AMINTAVAKOLI

0

1

1 سال پیش

بشار زسن منم دوست دارم بیاد واقعا اگه بیاد وسط تیم چی میشد


msa

0

1

1 سال پیش

اهلا وسهلا مرحبا


پرسپولیس

0

2

1 سال پیش

بیارینش د لامذهبا 😑


msa

0

5

1 سال پیش

ا ز ته دل خوشحال میشیم بیایی


دختر پرسپولیسی

-1

4

1 سال پیش

یحیی احمق باید جای اون سیاه بی خاصیت بشار رو میگرف ...ولی چ کنم که...


محمد جمعه زاده

0

2

1 سال پیش

دمش گرم هنوز هم میگه تیم محبوبم ایول داره هله و میت هله


علی کلدوی

-1

4

1 سال پیش

یحیی اخراج بشه بهتراگ8


آرتین

0

5

1 سال پیش

خواهشا از کادر و بازیکنان حمایت کنید


آرین

0

6

1 سال پیش

بشار عالی بود.... این پسر هم با تعصب بود هم با غیرت بود و هیچوقت هم بابت نیمکت نشینی اعتراض نمیکرد و هر وقت برای پرسپولیس بازی میکرد با جون و دل بازی میکرد.... پسر خوش قلب پرسپولیس امیدوارم به زودی توی تیم پرسپولیس بزررگ ببینمت.... همیشه موفق و سلامت باشی


ممد کال

0

4

1 سال پیش

عالی بودی پسر همیشه نو قلب‌پرسپوابس های دواتیشه جای داری


farouqyuosefi

-4

3

1 سال پیش

وقتی بیاد که یحیی دلال نباشه


Esi 6atishe

0

4

1 سال پیش

یحیی دست بجنبون.. دوست داره بیاد بشار جون مادرت بیارش


محمد هادی گفتی

0

4

1 سال پیش

اگه برگرده چی بشه پرسپولیس


علی رحیمی

0

13

1 سال پیش

بشار خوبه مثل خیلی از ستاره‌های پرسپولیس ولی حیف یحیی نمیتونه چجوری ازشون بازی بگیره ! تیم‌های دیگه حسرت همچین ستاره هایی را می‌خورند! مگه رامین نبود مگه احمدزاده نبود احسان پهلوان و ،،،،،،،،، الان دارند تو تیم‌های خودشون انصافا خوب بازی می‌کنند! سروش اینقدر نیمکت نشین کرده که فکر کن بازی کردن یادش رفته آخه چرا اینجوری باشه !


مهرداد

-5

14

1 سال پیش

با این کادرفنی مسی هم بیاد به مشکل می خوریم چون مربیمون یکم حسوده


سید ابراهیم غفاری نیا

-4

13

1 سال پیش

عشق منی بشار .ولی برنگردی بهتره چون گل‌محمدی مثل سیامک فقط یک جا واست انتخاب می‌کنه که اون هم نیمکت نشینیه


Hamid Aliyasi

-4

13

1 سال پیش

اقای رسن انشالله یحیی که رفت یه مربی خارجی سطح بالا میاریم اونوقت تشریف بیار که بترکونی


احمد نوری اسرمی

0

8

1 سال پیش

ای کاش نیم فصل میاوردیمش . اون شجاع دلال زاده یه ذره شرافت رو از بشار یاد بگیره . اگه این پس فطرت مثل بشار بیست روز صبر میکرد اونجوری با دو پنالتی کشک فینال اسیا رو نمیباختیم . خدا شیری رو لعنت کنه با اون هند کردنش


ابی پرسپولیسی عشق کاپیتان امید

-2

7

1 سال پیش

بشار عزیز بابت تمام لحظات خوبی که با تو داشتیم ممنونم.... مخصوصاً گل دربی.....اگر خاستی بیای سعی کن زمانی بیای که یا صادقی یا ترابی یا گل محمدی نباش....چون اگر این ۳تا باشن...بهت بازی نمیرسه


مهدی

0

19

1 سال پیش

بشار عزیز دوست داشتنی انشالله همیشه بدرخشی


بهنام کبیری

-5

16

1 سال پیش

نمیخاد بیای
دمت گرم
یحیی انقد نیمکت نشین ت میکنه که دیگه بازی یادت میره


خانم موسوی

0

16

1 سال پیش

بینظیری اقای بشار... یادمه که پیشنهاد داشتن ولی قبول نکرد و اعلام کرد هر تیمی خواستار منه باید بعد تا بعد از بازیهای اسیایی پرسپولیس منتظر بمونه.. همون زمانی که اقای خلیل زاده متاسفانه رفتن و بشار موند


فرشاد شیخ الاسلامی

0

7

1 سال پیش

بشار رسن جزو محدود بازیکنان خارجی موفق در تاریخ پرسپولیسه ، از او خاطرات بسیار خوبی داریم ، یه پلی میکر موفق و جنتلمن ❤❤❤❤❤❤


عبدالرحمن لشکری

0

7

1 سال پیش

بشار بازیکن بسیار ارزشمند و انسان خوب و جنتلمن و دوست داشتنی هست؛ پرسپولیس به امثال بشار رسن افتخار میکند. آرزوی موفقیت داریم برای بشار عزیز.


مجتبی خلیلی

-3

3

1 سال پیش

خو حالا بدین بیاد


بهزادسلبمانی

-6

2

1 سال پیش

باسلام: پس توقعت راکمی کم کنید تاما بوانیم شمارا به این تیم بی آوریم.


علی اصغر

0

8

1 سال پیش

جان تو پرسپولیس هست بیا دوباره برامون گل زنی کن 👏👏👏👏


ابوالفضل یزدی

0

6

1 سال پیش

تو بزرگی بزرگ خواهی ماند بی صبرانه منتظرتیم به خانه ات برگردی .


علی پرسپولیس

-1

5

1 سال پیش

حبیبی یا بشار. انشالله ذوباره ببینمت تو تیم پرسپولیس کبیر


سام

-4

8

1 سال پیش

یحیی که رفت توبرگردعشقپولیس
یابافوتبالتونابودمیکنه


مریم مبارک

0

10

1 سال پیش

واقعا این پسر همتا نداره.. بهترین و وفادارترین بازیکن خارجی که تو ایران بازی کرده.. امیدو ارم همیشه موفق باشه و بدرخشه.. خیلی دوست دارم با ز تو پرسپولیس بازیکنه

بازی های پرسپولیس

0-1

پرسپولیس

مس رفسنجان

شنبه, 12 خرداد
ساعت 19:00

ورزشگاه : آزادی

داور : امیر عرب براقی

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در لیگ 22 کدام گزینه بود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 عیسی آل‌کثیر 7
2 گئورگی گولسیانی 6
3 شهاب زاهدی 6
4 محمدحسین کنعانی‌زادگان 6
5 اوستون ارونوف 6
6 مهدی ترابی 2
7 دانیال اسماعیلی‌فر 2
8 علی نعمتی 1
9 سعید صادقی 1
10 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
11 یاسین سلمانی 1
12 محمد عمری 1
13 امید عالیشاه 1
14 نبیل باهویی 1
15 مسعود ریگی 1
نام بازیکن تعداد گل
1 عیسی آل‌کثیر 3
2 مهدی ترابی 1
3 دانیال اسماعیلی‌فر 1
4 اوستون ارونوف 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سعید صادقی 2
2 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 30 لیگ برتر

شنبه, 12 خرداد

پیکان 0 - 2 استقلال 19:00
استقلال خوزستان 3 - 1 هوادار 19:00
ملوان 1 - 1 آلومینیوم 19:00
صنعت نفت 0 - 3 تراکتور 19:00
گل گهر 1 - 2 ذوب آهن 19:00
سپاهان 4 - 1 شمس آذر 19:00
پرسپولیس 1 - 0 مس رفسنجان 19:00
نساجی 0 - 1 فولاد 19:00

یک هشتم جام حذفی

جمعه, 07 اردیبهشت

آلومینیوم 4(6) - 4(5) پرسپولیس 18:15

هفته 6 لیگ قهرمانان آسیا

سه‌شنبه, 14 آذر

پرسپولیس 1 - 2 الدحیل قطر 19:30
استقلال تاجیکستان 1 - 1 النصر عربستان 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 پرسپولیس 30 27 68
2 استقلال 30 25 67
3 سپاهان 30 27 57
4 تراکتور 30 21 56
5 ذوب آهن 30 0 42
6 ملوان 30 5 41
7 شمس آذر 30 0 39
8 آلومینیوم 30 -7 38
9 گل گهر 30 2 36
10 مس رفسنجان 30 -5 35
11 نساجی 30 -9 29
12 هوادار 30 -17 29
13 فولاد 30 -20 29
14 استقلال خوزستان 30 -11 28
15 پیکان 30 -13 27
16 صنعت نفت 30 -25 21
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 6 6 14
2 پرسپولیس 6 0 8
3 الدحیل قطر 6 0 7
4 استقلال تاجیکستان 6 -6 3

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال