ارتش سرخ دات کام

اخبار

شکوری: مربیان داخلی چیزی کمتر از اس ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 6 اظهار نظر

-

2 سال پیش

شکوری: مربیان داخلی چیزی کمتر از اسکوچیچ ندارند

ارتش سرخ دات کام :
شکوری: مربیان داخلی چیزی کمتر از اسکوچیچ ندارند
ابراهیم شکوری دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال در گفت‌وگویی با خبرنگار ما در خصوص حواشی پیرامون تیم ملی فوتبال ایران و بحث هایی که درباره برکناری دراگان اسکوچیچ مطرح می‌شود صحبت کرد.
شکوری در این گفت‌وگو عنوان کرد اگر اسکوچیچ در زمان بهتری برکنار می‌شد، می‌توانست تصمیم خوبی برای تیم ملی در‌ جام جهانی محسوب شود اما این اتفاق نباید در شرایط فعلی که زمان کمی تا آغاز مسابقات باقی مانده است رخ بدهد.
او همچنین در بخش دیگری از صحبت هایش گفت از نظر او سرمربیان داخلی از نظر فنی دانش کمتری نسبت به دراگان اسکوچیچ ندارند.
این مصاحبه را در ادامه می‌خوانیم:

* نظر شما درباره شرایط فعلی تیم ملی و بحث هایی که در خصوص برکناری آقای اسکوچیچ مطرح می‌شود چیست؟
به نظر من اگر قـرار بود چنین اتفاقی بیفتد باید قبل تر از این اتفاق می‌افتاد. در حال حاضر تیم ملی به آرامش و پشتیبانی خوب نیاز دارد که متاسفانه ما هیچکدام از این موارد را نداریم که عوامل مختلفی مقصر آن هستند و خود آقای اسکوچیچ هم قطعا یکی از مقصران است که هم نتوانست نیمکت و رختکن را مدیریت کند و هم برخی کارهای غیرحرفه ای انجام داد که نمونه آن هم بیانیه ای بود که در اینستاگرام داد. به نظر من مشخص بود این بیانیه، بیانیه خود ایشان نبود.

* یعنی از نظر شما اگر در مقطع دیگری بودیم باید روی نیمکت تیم ملی تغییر ایجاد می‌شد؟
فکر می‌کنم نتایجی که آقای اسکوچیچ گرفته قابل دفاع است اما با توجه به اینکه تیم ملی ما با تیم های آمریکا و انگلیس هم‌گروه است و عوامل دیگری هم باعث شده‌اند این بازی ها حساس تر شود، شاید اگر در مقطع دیگری بودیم می‌توانستیم این بحث را داشته باشیم که آقای اسکوچیچ در جام جهانی نمی‌تواند تیم ما را همراهی کند اما مطرح شدن این مسائل در این مقطع کار درستی نبود؛ اگر قرار بود این اتفاق رخ بدهد می‌توانست قبل از بازی با کره و لبنان که صعودمان قطعی شده بود اتفاق بیفتد تا سرمربی جدید هم آن دو بازی را به عنوان بازی تدارکاتی و پس از آن هم فیفادی ها را داشته باشد تا به تیم مسلط شود اما در حال حاضر سرمربی فقط ۸ روز پیش از مسابقات جام جهانی بازیکنان را در اختیار دارد و اگر قرار است سرمربی جدیدی انتخاب شود باید حتما شناخت کافی از تیم داشته باشد.

* البته کمیته فنی صلاحیت اسکوچیچ را هم از نظر فنی و هم مدیریتی تایید نکرده است. شما درباره بعد مدیریتی صحبت کردید؛ درباره بعد فنی چه نظری دارید؟
قطعا کمیته فنی نظرات خود را دارد و باید پاسخ بدهند اما از نظر من در بعد فنی یکی از مهم ترین مسائلی که می‌توانیم به آن اتکا کنیم، نتایج است. آقای اسکوچیچ نتایج بسیار خوبی گرفته‌ و ما نمی‌توانیم منکر نتایج بسیار خوب ایشان در بازی های حساس بشویم. از نظر فنی با توجه به نتایج و صعود خوبی که داشتیم می‌توان به آقای اسکوچیچ نمره قبولی داد اما با توجه به اینکه مسائلی در دوره فدراسیون قبل مطرح شد، شاید کمیته فنی در قسمت هایی هم به آن مسائل استناد می‌کند و نتایج آن را به آن گره می‌زند که البته خود من اعتقاد زیادی به آن ندارم.

* منظور شما بحث جادوگری است؟
بالاخره باید قبول کنیم که این بحث، بحث داغی بود و یکی از مسائلی مهمی هم که باعث شد آن اتفاقات در فدراسیون رخ بدهد همین بود. شاید کمیته فنی در بحث نتایج به این موضوع هم استناد کند. من به شخصه به عنوان کسی که در فوتبال بودم می‌دانم که بازیکنان باید تلاش کنند و پشتیبانی و کادر قوی وجود داشته باشد که نتایج رقم بخورد اما شاید کمیته فنی به این مسئله هم استناد می‌کند.

* اینکه کمیته فنی به جز اسکوچیچ، صلاحیت کی‌روش را هم تایید نکرد جالب است.
مجددا تاکید می‌کنم این نظرات کمیته فنی است و خودشان باید در این باره صحبت کنند ولی نظر من این است که هر سرمربی و انسانی نقاط قوت و ضعفی دارد و هیچ انسانی کامل نیست. آقای کی‌روش هم نقاط قوت خوبی داشت اما در مقابل نقاط ضعفی داشت که نمی‌توان فراموش کرد. به هر حال در‌ حال حاضر مهم است که فدراسیون فوتبال، کمیته فنی، اعضای محترم هیئت رئیسه و افرادی که تصمیم‌گیرنده هستند، هر چه سریع تر تصمیم بگیرند و آرامش را به تیم ملی برگردانند؛ در حال حاضر با چند دستگی به وجود آمده و استوری هایی که از سوی بازیکنان و سرمربی گذاشته شده، این مسئله در جامعه هم عیان شده است و باید هر چه سریع تر جمع و جور شود چون ما تا جام جهانی زمانی نداریم و این مسئله هر چقدر کش پیدا کند، قطعا شرایط ما را در‌ جام جهانی حاد خواهد کرد.‌ جام جهانی جایی نیست که ما آزمون و خطا کنیم و همه تیم ها با تمام توان می‌آیند و تیم ما هم باید تجهیز شود و تجهیز شدنش هم نیاز به پشتیبانی، امکانات، پول، کادرفنی قوی و مدیریت قوی دارد که ما در حال حاضر نداریم.

* اکثریت هواداران فوتبال ما‌ معتقد هستند که به نفع تیم است؛ از نظر شما جدایی اسکوچیچ و استخدام سرمربی می‌تواند شرایط را برای تیم ملی بهتر کند؟
بستگی دارد چه مربی خارجی داشته‌ باشیم؛ ما چه داخل کشور و چه خارج از کشور سطوح مختلفی از سرمربیان با توانایی ها و سبک مدیریتی مختلف داریم. اینکه به صورت کلی به این مسئله نگاه کنیم حرفه ای نیست؛ طبیعتا ما نمی‌توانیم زیدان را با یک مربی خارجی معمولی یا ضعیف مقایسه کنیم. اما ما در داخل کشور هم مربی های توانمندی داریم که می‌توانند کمک کنند به این شرط که همان نگاه و حرف شنوی که از مربی خارجی داریم و امکاناتی که در اختیار او قرار می‌دهیم را برای مربیان ایرانی هم داشته باشیم؛ در این صورت مطمئنا بعضی از مربیان داخلی هم این توانایی را دارند اما باید به روز شوند که فکر می‌کنم این یکی از وظایف اصلی کمیته آموزش فدراسیون فوتبال باشد که علاوه بر کلاس های مربیگری، هر سال چند همایش هم برگزار کند که مربیان و مدرسان به روز دنیا بیایند و مربیانی را که چندین سال است در لیگ کار می‌کنند، از نظر دانش فنی به روز کنند.

* در واقع در مجموع نظر شما این است که آقای اسکوچیچ ضعف دارند اما الان زمان تغییر نیست؟
آقای اسکوچیچ ضعف هایی دارند و من هم موافق تغییر هستم اما به شرطی که مربی که قرار است روی نیمکت ایران بنشیند حداقل ۳-۴ پله از آقای اسکوچیچ بالاتر باشد. اگر قرار است مربی داخلی بیاوریم هم باید شخصی باشد که تیم را جمع و مدیریت کند چون نظر شخصی من این است که در حال حاضر سرمربی تیم ملی کار فنی زیادی نمی‌تواند انجام بدهد و بیشترین کاری که می‌تواند انجام بدهد بحث مدیریت رختکن و نیمکت است.‌ از طرفی به نظرم آقای اسکوچیچ هم باید بعضی مسائل را رعایت کند.

* شما اشاره کردید که سرمربی جدید باید چند پله از اسکوچیچ بالاتر باشد؛ فکر می‌کنید سرمربیان ایرانی که نام‌شان مطرح می‌شود می‌توانند از اسکوچیچ بالاتر باشند؟
از نظر فنی مربیان داخلی ما چیزی از آقای اسکوچیچ کم ندارند. به هر حال آقای اسکوچیچ هم بهترین جایی که مربیگری کرده بود لیگ خودمان بود که مربیان دیگر توانستند در آن جام کسب کنند و آقای اسکوچیچ نتوانسته جامی به دست بیاورد. از نظر من مربیان داخلی چیزی کم ندارند و حتی شاید بیشتر هم داشته باشند اما در این مقطع تغییر کار درستی نیست چون ممکن است مربی داخلی هم با توجه به اینکه نمی‌تواند کار فنی زیادی انجام بدهد سوخت شود. در شرایط فعلی اگر آقای اسکوچیچ هم به عنوان سرمربی تیم ملی باقی بمانند مهم ترین وظیفه‌شان جمع کردن حواشی و چنددستگی است و کار مدیریتی که باید انجام بدهند مهم تر از کار فنی است.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/150180
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
سامان کوهدشت

-1

3

2 سال پیش

اره داداش همه لاشخورن بجز یحیی امپراطور...#پرسپولیس کبیر


عبدالرحیم جعفرزاده

0

3

2 سال پیش

اسکوچیچ بهترین گزینه است...مربی داخلی وابستگی رنگی دارد و مورد قبول همگی نیست...
بیشتر کارشناسان از اسکوچیچ حمایت کردند...دکتر دادکان...برانکو..عزیزی و پنجعلی و بقیه ...
من نمیدونم چرا این کمیته فنی از اسکوچیچ حمایت نکردند ...
شایعه است دستور از بالاست....واقعا جای تاسف داره ...


مجتبی خلیلی

0

2

2 سال پیش

اسکوچیچ بهترین هست


علی پیروندی

0

1

2 سال پیش

خبری از حمید استیلی نیست نکنه میخواد مثل تیم‌ملی امید این دفعه جای اسکوچیچ‌را بگیرد. اگر ایشان مدیر تیم ملی است چرا نتونست تیم را مدیرت کند


علی پیروندی

0

2

2 سال پیش

همه میگن تا چهار مانده به جام جهانی مربی جدید نم تواند در تیم‌ اثر بگذارد در حالیکه چهار ماه نیست تنها ۷ روز در فیفا دی ‌می‌تواند تیم‌را در اختیار داشته باشد


قلمراد دوم

0

7

2 سال پیش

مربیان ایرانی چیزی کم ندارن که جرات نکردن مسئولیتی رو که اسکوچیچ قبول کرد و به خوبی انجامش داد حتی نزدیکش بشن مربیهای وطنی یه مشت لاشخورن هرکی یه تیم خوب بسازه زیرابشو میزنن خودشون جاشو بگیرن که بگن ما میتوانیم

بازی های پرسپولیس

0-1

پرسپولیس

مس رفسنجان

شنبه, 12 خرداد
ساعت 19:00

ورزشگاه : آزادی

داور : امیر عرب براقی

نظرسنجی

موافق جدایی ستاره‌هایی که ارقام نجومی از باشگاه طلب می‌کنند هستید؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 عیسی آل‌کثیر 7
2 گئورگی گولسیانی 6
3 شهاب زاهدی 6
4 محمدحسین کنعانی‌زادگان 6
5 اوستون ارونوف 6
6 مهدی ترابی 2
7 دانیال اسماعیلی‌فر 2
8 علی نعمتی 1
9 سعید صادقی 1
10 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
11 یاسین سلمانی 1
12 محمد عمری 1
13 امید عالیشاه 1
14 نبیل باهویی 1
15 مسعود ریگی 1
نام بازیکن تعداد گل
1 عیسی آل‌کثیر 3
2 مهدی ترابی 1
3 دانیال اسماعیلی‌فر 1
4 اوستون ارونوف 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سعید صادقی 2
2 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 30 لیگ برتر

شنبه, 12 خرداد

پیکان 0 - 2 استقلال 19:00
استقلال خوزستان 3 - 1 هوادار 19:00
ملوان 1 - 1 آلومینیوم 19:00
صنعت نفت 0 - 3 تراکتور 19:00
گل گهر 1 - 2 ذوب آهن 19:00
سپاهان 4 - 1 شمس آذر 19:00
پرسپولیس 1 - 0 مس رفسنجان 19:00
نساجی 0 - 1 فولاد 19:00

یک هشتم جام حذفی

جمعه, 07 اردیبهشت

آلومینیوم 4(6) - 4(5) پرسپولیس 18:15

هفته 6 لیگ قهرمانان آسیا

سه‌شنبه, 14 آذر

پرسپولیس 1 - 2 الدحیل قطر 19:30
استقلال تاجیکستان 1 - 1 النصر عربستان 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 پرسپولیس 30 27 68
2 استقلال 30 25 67
3 سپاهان 30 27 57
4 تراکتور 30 21 56
5 ذوب آهن 30 0 42
6 ملوان 30 5 41
7 شمس آذر 30 0 39
8 آلومینیوم 30 -7 38
9 گل گهر 30 2 36
10 مس رفسنجان 30 -5 35
11 نساجی 30 -9 29
12 هوادار 30 -17 29
13 فولاد 30 -20 29
14 استقلال خوزستان 30 -11 28
15 پیکان 30 -13 27
16 صنعت نفت 30 -25 21
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 6 6 14
2 پرسپولیس 6 0 8
3 الدحیل قطر 6 0 7
4 استقلال تاجیکستان 6 -6 3

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال