ارتش سرخ دات کام

تحلیل ها

لطفاً فقط هوادار باشید، نه آنا ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 11 اظهار نظر

-

4 هفته پیش

لطفاً فقط هوادار باشید، نه آنالیزور، نه مربی!

لطفاً فقط هوادار باشید، نه آنالیزور، نه مربی!
ارتش سرخ دات کام :
دراگان اسکوچیچ گفته مردم در ایران دیوانه فوتبال هستند که البته طبیعتاً این مربوط به گروه چند ده میلیونی علاقه‌مند به فوتبال است کما اینکه برخی هم در شهر و روستا به فوتبال و جذابیت‌هایش اصلاً نزدیک نمی‌شوند یا فوتبال داخلی را اصلاً دنبال نمی‌کنند و هیچ تعصب و حساسیتی هم نسبت به تیم‌های باشگاهی ندارند.

اما اگر تصور کنیم مردم علاقه‌مند به فوتبال در ایران تعدادشان کم نیست و میزان هواداری و تعصب آنها مثل برخی کشورهای صاحب فوتبال در دنیا نظیر ندارد، اغراق نکرده‌ایم.

با این حال شاید هواداران فوتبال در ایران یک تفاوت اساسی و فاحش با هواداران فوتبال در کشورهای دیگر مثل ایتالیا، برزیل، آلمان،انگلیس و ... داشته باشند تا جایی که آنها را از سایر هواداران فوتبال در دنیا متمایز می‌کند! البته تمایزی که مثبت نیست و یک وجه منفی به حساب می‌آید.

این روزها برخی هواداران پرسپولیس که تعدادشان کم هم نیست از سر دلسوزی و علاقه از طریق صفحات اینستاگرام مربیان این تیم و از طریق دایرکت برای آنها، سیستم، ترکیب و کلی مسأله و نکته فنی دیگر می‌فرستند و از آنها تقاضا دارند به آنچه خودشان فکر می‌کنند راه درست و غلبه بر حریف قدرتمند عربستانی است توجه کنند.

از این رو هر روز و هر ساعت این مربیان با سیل پیام‌هایی مواجهند که در آن به سیستم‌ها و جزئیات عجیب فنی اشاره شده. پیام‌هایی که هواداران ترکیب و سیستم مد نظرشان را اعلام کرده‌اند و خواستار اجرایی شدن‌شان در روز مسابقه هستند. سیستم‌هایی که بعضاً عجیب و غریب است و آنقدر عدد و رقم دارد که بعید است حتی یورگن کلوپ و پپ گواردیولا و گروه فنی‌شان هم درگیر این اعداد و جزئیاتش باشند!

این مسأله حتی در مورد بازیکنان هم مصداق دارد و هر روز از سمت هواداران پیام‌هایی به دست‌شان می‌رسد که بعضاً آنها را تحت فشار قرار می‌دهد و برایشان مشکل‌ساز می‌شود. نمونه‌اش قبل از بازی جام حذفی مقابل استقلال که این پیام‌های عجیب و غریب به وضوح شرایط تیم را تحت تأثیر قرار داده بود.

حالا و در آستانه بازی مهم و حیاتی با الهلال عربستان دوباره این مسأله شدت گرفته و برخی هواداران متعصب پرسپولیس دوست دارند به مربیان تیم محبوب‌شان راه و روش شکست دادن پرافتخارترین تیم آسیا را در خانه‌اش نشان بدهند و البته هر فردی تصور می‌کند بهترین ایده را در ذهن دارد. این اتفاق البته در حالی رخ می‌دهد که هواداران پرسپولیس به شدت پای این کادر فنی و تصممیات‌شان ایستاده‌اند و از آنها حمایت می‌کنند اما عجیب است که چرا در چنین مواقعی از قالب هواداری خارج شده و خودشان را در‌قامت یک مربی و آنالیزور می‌بینند که طرح و نقشه‌های تازه و بدیعی در ذهن دارد که فقط به ذهن او رسیده و با همان ترکیب و سیستم حتماً می‌شود برنده شد.

این عده از هواداران در حالی هر روز به مشاوره‌های فنی‌شان ادامه می‌دهند که همین کادر فنی موفق شده دو بار تیم‌شان را در لیگ برتر قهرمان کند و به فینال لیگ قهرمانان برساند اما کاری که این هواداران دلسوز انجام می‌دهند و در آن مصر هم هستند مصداق بارز عدم اعتماد به کادر فنی و مداخله در امور فنی تیم است. اتفاقی که در هیچ جای دنیا و هیچ کدام از تیم‌های باشگاهی پرطرفدار نظیر ندارد یا حداقل در این حجم رخ نمی‌دهد.

بعید است هواداران لیورپول، میلان، من یونایتد، رئال مادرید، بایرن مونیخ ، بارسلونا و حتی تیم‌های پرطرفدار لیگ‌های درجه 2 و 3 اروپایی چنین جسارتی داشته باشند که برای اعضای کادر فنی تیم محبوب‌شان ارنج و سیستم بفرستند یا برای آنها خط مشی فنی شامل استراتژی بازی، تعویض‌های حین بازی و ... تعیین کنند.اساساً این قبیل مسائل در هیچ جای دنیا در حوزه امور مربوط به هواداران قرار نمی‌گیرد‌. هوادار همان‌طور که از عنوانش پیداست تنها وظیفه حمایت و ساپورت تیمش را دارد و در هر حال به عنوان پشتیبان انسانی آن باشگاه شناخته می‌شود که می‌تواند این حمایت را با حضور در ورزشگاه، محل تمرین، خرید اقلام هواداری، شرکت در کمپین‌های هواداری و موارد اینچنینی نشان دهد اما چیدن ترکیب و پیشنهاد سیستم به کادر فنی در این دایره قرار نمی‌گیرد. شاید بهتر باشد هواداران دلسوز و متعصب پرسپولیس نیز با نزدیک شدن به مسابقه دشوار مقابل الهلال به دانش کادر فنی و تصمیمات آنها اعتماد کنند و مثل همیشه پشتیبان‌شان باشند که در این صورت حتماً به ایجاد حس آرامش در تیم کمک خواهند کرد و بیشتر به آنها کمک می‌کنند.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/144556
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
پرسپولیس قهرمان

0

0

2 هفته پیش

آقای اسکوچیچ جو گیر نشو سوریه و امارات رو بردی به این زودی باد کردی؟؟ بیشتر بازیکنات از اروپا و پرسپولیس میان پرسپولیس که دومین تیم برتر آسیاست اونا هم از اروپا گلچین شدن میخوای نتیجه نگیری؟؟


p.b

0

1

2 هفته پیش

دوستان درسته ماهوادارن مربی نیستیم ..ولی مربی این نیست که حتما بتید بازیکن بزرگی باشی علی کریمی بهترین بازیکن اسیاست ولی درمربیگری این قابلیت درحد بتزیش نداره پس ما هوادرار داریم که الان میتونی بهتری چینش داشته باشه مثل مورینو من این اعتقاد دارم هوادارداریم الان میتونه مربی خوبه باشه ولی قرارنیست همه مربی شود وهرکس شرایط زندگی خودش دتره


اقبال بلوچ

0

1

3 هفته پیش

نظر دادن عار نیست.شاید از دل همین نظرات یکی به دل سرمربی نشست و درست از آب دراومد. درمورد تیم ملی:ویلوتس هم همین بازیکنان رو داشت،موفق نشد. پس به اسکوچیچ احترام بگذاریم


علی شاهرود پرسپولیسی

0

1

3 هفته پیش

روستایی فوتبال را خوب میشناسم همین جوانان و بیشتر فوتبالیست ها از روستاها آمدن پدر و مادرش در روستا بودن روستایی فوتبال را خوب میشناسم البته ببخشید من خودم روستایی نیستم ولی نباید به هم بی احترامی کنیم


Ahoora

-1

0

4 هفته پیش

اگریحیی دست ازترس و احتیاط بردارد و به جوانان بیشتراعتماد کند موفقیت همین نزدیکی هاست


جمشیددهقانی

-1

1

4 هفته پیش

درست است وقتی سرمربی یک تیم موفق عمل میکند دیگه چکاری است که هواداربیاد آلانیزورشود.ترکیب تیم بچیند.تاکتیک تیمی برای سرمربی پیاده کند؟یحیی گل محمدی تاحالاموفق عمل کرده است.پس نیازی به توصیه فنی نیست .اگرسرمربی بخواهدوقتش راصرف پیامهای هواداران کندپس کی وقت پیدامیکندتیمش راتمرین بدهد تابتواندنقاط ضعف تیم رابرطرف ونقاط قوتش رابیشترکند.درمورداسکوچیچ که دوستان گفته اند تاکتیک نداردوپیروزیهای تیم ملی ازروی نبوغ بازیکنان بوده است درجواب بایدگفت اگه اسکوچیچ ترکیب وتاکتیک بلدنبودکه ازروی اسم بازیکن تزکیب رامیچیدولی میبینیم که خیلی ازبازیکنان سرشناس که بعضی هادرجام جهانی هم بازی کرده اندنیمکت نشین هستندویابه عنوان بازیکن تعویضی به بازی می آیند.درست است بازیکنان خلاقی داریم امامگه چندتاازاین بازیکن هاداریم.اون بازیکنی که ازروی نبوغ وخلاقیتش گل میزنداگه همکاری سایربازیکنان نباشدکاری نمیتواندبکند چرانمیگوییدتیم ملی بدون بازی تدارکاتی پابه مسابقات گذاشت وموفق عمل کرد.تیمهایی که تاحالا تیم ملی ایران باآنهابازی کرده اونقدرقوی نبوده که بتوانندبازیکنان ماراتحت فشارقراربدهند تانقاط ضعف وقوت آنهامشخص شود.بهانه گیری کافی است تیم ملی وپرسپولیس دربرحه ای سخت قراردارندبایداجازه دهیم تاکادرفنی وبازیکنان باآرامش به کارشان ادامه دهند


مهدی‌قزوین

0

1

4 هفته پیش

اقای صمدی اگه اونجوری که میگی بود تیم ملی زمان ویلموتسم این مهرهارو داشت چرا هم به عراق هم به بحرین باخت...اصلا این پست خوندی فهمیدی درباره چی نوشته که...حداقل زیر این پست این حرفارو نمیزدی...


اصغر صمدی

-2

0

4 هفته پیش

بس کنید.شما که حتما خودتون بهتر میدونید،آقای اسکوچیچ در حد تیم ملی کشورمون نیست.این همه ستاره تو تیم به دور از یک بازی منظم و تاکتیکی..این نتیجه‌هایی هم که بدست اومده همش روی تعصب و قدرت این ستاره‌هاست، نه چیز دیگه. یعنی واقعا تفاوت بازی احساس نمیشه؟!


حامد اکبری

0

2

4 هفته پیش

آقای یوسف آقای امیر میدونین با این تنش های کوچیک که بین هوادارای خودمون به وجود میاریم2 دستگی میشه و کیسه ها منتظره همین اختلافات بینمونن... من. نصیحت نمیکنم اصلا فکر کن وصییت میکنم اتحاد و همدلی بین ما هوادارا خار میشه تو چشمه دشمنامون...


امیر
(در پاسخ حامد اکبری)

-1

0

4 هفته پیش

من که ندیدم جوابی داده یا نه فقط دیدم متنم پاک شد،منم دوس ندارم تنش باشه ولی ادبیات بعضیها بده آدم دوس داره واقعیتشون رو نشونشون بده.یارو میگه برو بیل بزن،اینجا لاتی پر نکن تعصب پرسپولیس رو میکشی سر بازیها بیا بریم شهرستان مثلا بریم اهواز اونجا معلوم میشه لاتیت سوتی هستش یا میتونی توی شهر غریب پشت تیمت باشی،اگه لاتی هم باشه به ما میرسه که توی ۳۶ و کل ایران سر این تیم جنگیدیم


یوسف فلاحی

0

1

4 هفته پیش

باید به این جورهوادارا گفت بیل زنی برو باغچه خودتو بیل بزن بزار مردم کارخودشون انجام بدن آقای پرفسور بارتازار

بازی های پرسپولیس

3-1

فولاد

پرسپولیس

جمعه, 30 مهر
ساعت 18:00

ورزشگاه : فولاد آرنا

داور : محمدحسین ترابیان

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس مقابل فولاد کدام بازیکن بود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 حامد پاکدل 1
2 عیسی آل کثر 1
3 رضا اسدی 1
برنامه بازی ها

هفته 2 لیگ برتر

یکشنبه, 02 آبان

نفت م.س 0 - 3 سپاهان 16:00
مس رفسنجان - پدیده تعویق

دوشنبه, 03 آبان

هوادار - پیکان 16:00
تراکتور - نفت م.س 18:00
فجرسپاسی - گل گهر 18:00
ذوب آهن - استقلال 18:00

چهارشنبه, 05 آبان

آلومینیوم - فولاد 18:00
پرسپولیس - نساجی 18:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 سپاهان 2 5 6
2 گل گهر 1 3 3
3 پرسپولیس 1 2 3
4 استقلال 1 1 3
5 نساجی 1 1 3
6 ذوب آهن 1 1 3
7 آلومینیوم 1 0 1
8 پیکان 1 0 1
9 پدیده 1 0 1
10 نفت م.س 2 -3 1
11 صنعت نفت 1 -1 0
12 هوادار 1 -1 0
13 فجرسپاسی 1 -1 0
14 فولاد 1 -2 0
15 مس رفسنجان 1 -2 0
16 تراکتور 1 -3 0

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال