ارتش سرخ دات کام

اخبار

مطهری: همین استقلال تاجیکستان ۴ گل ...

نویسنده : امیرحسین قربانی

-

نظرات : 7 اظهار نظر

-

1 هفته پیش

مطهری: همین استقلال تاجیکستان ۴ گل به الهلال زد
ارتش سرخ دات کام :
مطهری: همین استقلال تاجیکستان ۴ گل به الهلال زد
حمید مطهری مربی پرسپولیس گفت: تهیه فیلم جدید از مسابقات تیم استقلال تاجیکستان بسیار سخت و دشوار بوده است. این تیم با همکاری تلویزیون تاجیکستان تلاش کرده جلوی پخش فیلم بازی های خود را بگیرد.

پرسپولیس نماینده کشورمان باید در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر تیم شگفتی ساز استقلال تاجیکستان قرار بگیرد. این دیدار روز سه شنبه هفته جاری ساعت ۱۹:۳۰ در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار خواهد شد. برنده این بازی به مرحله یک چهارم نهایی صعود می کند و بازنده باید با لیگ قهرمانان آسیا خداحافظی کند. در همین ارتباط با حمید مطهری مربی با دانش و با اخلاق پرسپولیس بلافاصله پس از رسیدن به تاجیکستان، گفت و گویی انجام دادیم که خواندن آن خالی از لطف نیست؛

*اوضاع هتل محل اقامت شما و برخورد میزبان چطور بوده است؟
تا به الان که با شما حرف می زنم (جمعه شب) برخوردها که خوب بوده و هتل شیک و مناسبی هم داریم. البته باید زمین محل تمرین خود را هم ببینیم و بعد قضاوت کنیم. امیدواریم شرایط میزبانی مناسب باشد و دو تیم در یک مصاف جوانمردانه در زمین تکلیف تیم صعود کننده را مشخص کنند.

*شاید مهم ترین دغدغه شما و هواداران پرسپولیس نداشتن بازی تدارکاتی مناسب در آستانه بازی با استقلال تاجیکستان باشد. این موضوع را تأیید می کنید؟
ما سه بازی تدارکاتی با تیم ملی دانشجویان، تیم امید پرسپولیس و گل گهر سیرجان داشتیم که شاید سومی بیشتر از بقیه بازی ها به ما کمک کرد. در این دیدار که جا دارد از مسئولان گل گهر نیز تشکر کنم نقاط ضعف و قوت پرسپولیس را آشکار و به نوعی ریتم بازی را به دست ما داد.

*قرار بود دو بازی با تراکتور تبریز داشته باشید اما حریف به رغم توافق قبلی از انجام این دیدارهای دوستانه خودداری کرد. درست است؟
به هر حال هر چه بود گذشته است. به ما گفتند بازیکنان آنها مبتلا به کُرونا شده و به همین خاطر به رغم توافق و صحبت های قبلی برنامه ما به هم ریخت.

*واقعا کُرونا گرفته بودند؟
حتما همین طور بوده ... به شخصه در زندگی عادت کرده ام به مسائل مختلف مثبت نگاه و راجع به آن فکر کنم. در مجموع به دلایلی که ذکر شد نتوانستیم تدارک خیلی مناسبی داشته باشیم؛ فقط این وسط یک اما وجود دارد...

*اما چی؟
اینکه ما بازیکنانی بلند پرواز با اراده ای قوی داریم. اینکه تحت هیچ شرایطی ناامید نمی شویم و کار خودمان را جلو می بریم. آنها موفقیت می خواهند و ما مربیان را هم به وجد می آورند.

*بزرگترهای تیم چقدر در تلقین این ذهنیت به نفرات جدید مؤثر هستند؟
ما با همه بازیکنان معمولا صحبت می کنیم. شاید با برخی بازیکنان با تجربه بیشتر! بازیکنانی که روی تمرین و جو رختکن تیم تأثیر می گذارند. آنها هم مثل ما مربیان فقط موفقیت می خواهند و برای رسیدن به آن بغل دستی خود را تهییج می کنند. این ذهنیت برنده خواه پرسپولیس را به تیمی معرکه و متفاوت تبدیل می کند.

*یک نکته ای که در مورد یحیی گل محمدی سرمربی شما صدق می کند اعتقاد، باور و اعتمادی است که معمولا به دستیاران خود به ویژه کمک اول خود دارد. قبول دارید که این اعتماد به حمید مطهری یا در گذشته مجتبی حسینی، ساکت الهامی و... اعتماد به نفس بیشتری می دهد چون می بینید فضای کار کردن در تیم او وجود دارد؟
یحیی گل محمدی نیازی به تعریف و تمجید ندارد. شما به نکته درستی اشاره کردید و آن فضایی است که او به عنوان سرمربی به کمک های خودش می دهد. او یک مربی مشورت پذیر است و وقتی به شما اعتماد کند دیگر تمام است. این موضوع در تمام تیم هایی که کار کرده صدق می کند از پرسپولیس که یکی از بزرگ ترین تیم های قاره آسیاست بگیرید تا پدیده مشهد که با هم کار می کردیم. کار کردن به عنوان کمک مربی یحیی گل محمدی شاید از سرمربیگری در برخی تیم ها لذت بخش تر باشد و خوشحالم این چند سال کنار او بوده و هستم.

*بسیارخوب، برگردیم به بازی با استقلال تاجیکستان که قطعا این تیم را آنالیز کرده اید. استقلال تاجیکستان را چگونه تعریف می کنید؟
تهیه فیلم جدید از مسابقات تیم استقلال تاجیکستان بسیار سخت و دشوار بوده است. این تیم با همکاری تلویزیون تاجیکستان تلاش کرده جلوی پخش فیلم بازی های خود را بگیرد اما به هر زحمتی بود توانستیم فیلم هایی از مسابقات قبلی آنان در آسیا و لیگ کشور خودشان پیدا کنیم. استقلال تاجیکستان تیمی موذی و خطرناک است که هرگز نباید آنها را دستکم گرفت.

*در خصوص موذی بودن این تیم بیشتر توضیح می دهید؟
شما کافی است بازی های استقلال تاجیکستان برابر الهلال عربستان و الاهلی امارات را تماشا کنید. آنها تیمی هستند که توپ را به حریف می دهند و دفاع می کنند تا زمان مناسب فرا برسد. استقلال تاجیکستان در دقیقه ۹۶ دروازه الاهلی امارات را باز کرد یا اینکه ۴ بر یک الهلال را شکست داده و ۴ گل به تیم عربستانی زده است. اصلا و ابدا تیم آسانی نیست و با برنامه کار خودش را پیش می برد.

*البته شنیده می شود یاتیموف گلر اول این تیم هم مصدوم است و احتمالا به بازی با پرسپولیس نمی رسد. این موضوع به سود شما می تواند باشد. این طور نیست؟
تا جایی که ما فیلم بازی های این تیم را دیدیم گلر اول و دوم استقلال تاجیکستان تفاوت زیادی با هم ندارند و خیلی به این موضوع فکر نمی کنیم.

*بازی درچمن مصنوعی هم می تواند دردسرهایی برای پرسپولیس داشته باشد. شاید پرسش خیلی ها این باشد که چرا پرسپولیس قبل از سفر به تاجیکستان روی چمن مصنوعی تمرین یا بازی نکرده است؟
سئوال خوبی کردید. خیلی ها از خود من هم پرسیده اند چرا روی چمن مصنوعی تمرین یا بازی نکردیم. چمن مصنوعی شرایط خاص خودش را دارد و هرجلسه تمرین روی آن ۲ روز ریکاوری می خواهد. از طرفی تمرین یا بازی روی چمن مصنوعی ممکن است باعث مصدومیت بازیکنان شود و ریسک بالایی دارد. بنابراین ترجیح دادیم در ایران روی چمن مصنوعی کار نکنیم. حالا باید ببینیم یک روز قبل از بازی با استقلال تاجیکستان آیا زمین چمن مصنوعی اصلی را در اختیار ما می گذارند یا نه؟ سعی می کنیم و از مسئولان تیم هم خواسته ایم شرایطی در تاجیکستان و شهر دوشنبه فراهم کنند روی چمن مصنوعی هم کار کنیم تا با آن کمی آشنا شویم اما در مجموع اجازه نمی دهیم روی کیفیت تیم ما تأثیری بگذارد.

*چمن مصنوعی بازیکنان خاصی هم می طلبد؟
یک مقدار سرعت حرکت توپ متفاوت از چمن طبیعی است و باید بیشتر توپ را روی زمین با پاس های کوتاه و با دقت به حرکت درآورد. خدا را شکر پرسپولیس تیمی است که دنبال فوتبال مالکانه است و در بازی روز سه شنبه هم همین فوتبال را ارائه خواهیم داد.

*بازیکنان جدید و تازه وارد شما چه شرایطی دارند؟ آیا توانسته اند خودشان را با پرسپولیس هماهنگ کنند؟
به هر حال بارها گفته شده که سبک و سیاقی که تیم تمرین می‌کند، واقعا معرکه است. این را می‌توان در آرامش به بازیکنان هم گفت زیرا در این فرم برای خود آنها قابل تشخیص نیست. تازه‌واردها باید اول به این سبک عادت کنند چون فقط بالاترین سطح است که ما را پیش می‌برد. هر چیزی که در مورد تمرین صادق است، برای بازی هم وجود دارد. بازیکنانی که با نظر کادرفنی جذب شده اند قطعا بهترین هستند اما باید بیشتر و متمرکزتر از قبل باشند و هرچه سریع تر از لحاظ آمادگی جسمانی و فنی خودشان را با تیم هماهنگ کنند. رمز موفقیت بازیکن جدید در پرسپولیس هماهنگی سریع تر است.

*اغلب خریدهای جدید شما هم خیلی دیر به تمرینات پرسپولیس اضافه شدند. آیا تمرینات دوبله یا اضافی برای رسیدن آنها به بقیه در نظر گرفته اید؟
تلاش کردیم هر چه زودتر این بازیکنان را برسانیم اما یکی از وظایف اصلی ما مربیان جلوگیری از مصدومیت آنهاست. باید مراقب باشیم که درست و اصولی آنها را تمرین داده و به شرایط مسابقه برسانیم.

*گل محمدی قبل از سفر شما به تاجیکستان مصاحبه ای انجام داد و از عدم همکاری فدراسیون در جذب بازیکن خارجی شاکی بود. می خواستیم نظر شما را دراین خصوص بدانیم؟
به شخصه در هر جایی که هستم دوست دارم انصاف و عدالت رعایت شود. باید انصاف در خصوص همه تیم ها باشد و قانون فقط برای پرسپولیس نباشد. نمی خواهم ریز شوم و علاقه ای هم به ذکر مثال ندارم اما این هم یک چالش جدید برای پرسپولیس است. انشالله از آن هم عبور کرده و با پیروزی مقابل استقلال تاجیکستان نشان می دهیم چه تیم بزرگی هستیم.

*به عنوان سئوال آخر نتیجه بازی روز سه شنبه را چطور پیش بینی می کنید؟ آیا این بازی حذفی لیگ قهرمانان آسیا به ضربات پنالتی می کشد یا نه؟
-ضربات پنالتی؟ نه، سعی می کنیم کار را در ۹۰ دقیقه وقت قانونی بازی تمام کنیم. باز هم تأکید می کنم بازی سختی پیش رو داریم اما ذهنیت برنده خواه پرسپولیس نتیجه این مسابقه را هم به سود ما رقم خواهد زد.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/144172
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن

نام و نام خانوادگی

ایمیل یا شماره موبایل

آژوان محمدی

0

0

1 هفته پیش

یس آقا مطهری همین کارو هم به استقلال میکنه


احمد نوری اسرمی

0

0

1 هفته پیش

ما مثل بعضی کیسه کشا کمک سرپرست نداریم که مدام چرت وپرت تحویل هوادارا بدن چون تمام جنتلمنها یا تو تیم پرسپولیس بازی میکنن یا جزو پیشکسوتهای فوتبال ما هستن یا جزو کادر فنی ما هستن . زنده باد پرسپولیس همیشه سرافراز👋👏💚💛💜💓💔💕💖💗💘💝💞💟


حسن حسینی

0

1

1 هفته پیش

سرتو سلامت ایشالا موفق باشید با دست پر برگردید خدا بهمراهتون


خدارحم نجفی

0

2

1 هفته پیش

خوش اخلاقها با معرفتها همگی تو تیم ارتش سرخ هستند از خداوند میخواهم موفق باشید و سر بلند از این بازی بیرون بیاید


سجاد کریمی

0

1

1 هفته پیش

دورود بر مطهری باهوش وجنتلمن


محمد عرفان بونری

0

1

1 هفته پیش

ایشالله دست پر برگردین و دل ما هوادارا رو شاد کنین🤲😍❤


علیرضا۶

0

3

1 هفته پیش

خوش به حال ما پرسپولیسی ها که چه نفرات باارزشی (مطهری،باقری و پیروانی وغیره) داخل مجموعمون داریم❤❤❤

بازی های پرسپولیس

1-0

استقلال

پرسپولیس

سه شنبه, 23 شهریور
ساعت 19:30

ورزشگاه : جمهوری

داور : هیریوکی کیمورا

نظرسنجی

بهترین خرید پرسپولیس در لیگ بیست و یکم؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 احمد نورالهی 10
2 مهدی عبدی 9
3 سیدجلال حسینی 4
4 مهدی ترابی 4
5 شهریار مغانلو 4
6 عیسی آل کثیر 3
7 وحید امیری 3
8 میلاد سرلک 2
9 امید عالیشاه 2
10 سیامک نعمتی 2
11 مهدی عبدی 2
12 محمدحسین کنعانی زادگان 1
13 مهدی شیری 1
14 کمال کامیابی نیا 1
نام بازیکن تعداد گل
1 امید عالیشاه 2
2 مهدی عبدی 2
3 مهدی ترابی 1
4 احمد نورالهی 1
5 کمال کامیابی نیا 1
نام بازیکن تعداد گل
1 شهریار مغانلو 4
2 مهدی ترابی 3
3 عیسی آل کثیر 2
4 کمال کامیابی نیا 2
5 سیدجلال حسینی 2
6 محمدحسین کنعانی زادگان 1
7 احسان پهلوان 1
برنامه بازی ها

هفته 30 لیگ برتر

جمعه, 08 مرداد

پیکان 0 - 2 پرسپولیس 21:15
استقلال 1 - 2 سپاهان 21:15
تراکتور 5 - 1 سایپا 21:15
پدیده 0 - 0 فولاد 21:15
گل گهر 2 - 2 نساجی 21:15
ذوب آهن 0 - 1 مس رفسنجان 21:15
آلمینیوم 0 - 1 نفت م.س 21:15
صنعت نفت 2 - 1 ماشین سازی 21:15

یک شانزدهم جام حذفی

سه شنبه, 01 تیر

پرسپولیس - استقلال تعویق

گروه A لیگ قهرمانان آسیا

چهارشنبه, 25 فروردین

پرسپولیس 1 - 0 الوحده امارات 19:00
گوا 0 - 0 الریان قطر 21:30
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 پرسپولیس 30 33 67
2 سپاهان 30 29 65
3 استقلال 30 17 56
4 تراکتور 30 6 45
5 گل گهر 30 1 45
6 فولاد 30 9 44
7 پیکان 30 2 40
8 مس رفسنجان 30 -5 39
9 پدیده 30 -5 38
10 صنعت نفت 30 -5 37
11 آلمینیوم 30 -8 37
12 نساجی 30 -7 33
13 نفت م.س 30 -8 31
14 ذوب آهن 30 -11 26
15 سایپا 30 -15 26
16 ماشین سازی 30 -33 14
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 پرسپولیس 7 10 18
2 الوحده امارات 6 4 13
3 گوا 6 -7 3
4 الریان قطر 6 -6 2
5 استقلال 1 -1 0

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال