ارتش سرخ دات کام

اخبار

هشدار برای روزهای بدون ترابی ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 12 اظهار نظر

-

3 هفته پیش

هشدار برای روزهای بدون ترابی

ارتش سرخ دات کام :
هشدار برای روزهای بدون ترابی
شاید طبیعی بود که بعد از دو برد روحیه‌بخش مقابل گل‌گهر و نساجی و البته گذشتن از اولین مرحله جام حذفی تیم یحیی را مقابل ذوب‌آهن با طراوت و شاداب ببینیم اما پرسپولیس در نیمه نخست نمایشی پرانتقاد و بی‌کیفیت ارائه داد. شاید به خاطر فاصله ده روزه بازی حذفی تا این مسابقه خارج شدن از فرم ایده‌آل تا حدودی قابل پیش‌بینی بود اما هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد پرسپولیس به‌عنوان تیم مدعی و نخست جدول در نیمه نخست بازی با تیم دهم جدول حتی یک شوت به سمت دروازه حریف نزده باشد.

یحیی در این مسابقه هم تیمش را بدون مهاجم به زمین فرستاد و دوباره ترکیب اولیه سرخ‌ها پر شد از مدافعان میانی و هافبک‌هایی که هم باید هافبک باشند هم مهاجم اما کیفیت تیم در فاز حمله پایین‌تر از چیزی بود که تصور می‌کردیم.

استفاده از دو مدافع میانی در کناره‌های خط دفاعی، پرسپولیس را در کانال‌های کناری ضعیف‌تر از بازی‌های قبلی کرده بود. معمولاً با حضور علی نعمتی در جناح چپ و دانیال اسماعیلی‌فر در راست، نعمتی می‌ماند و دانیال جلو می‌رفت. این بار هم هنانوف وظیفه داشت که پیش برود و بارها در زمین حریف حاضر شد اما کارهای ترکیبی با او شکل نمی‌گرفت یا اگر هم شکل می‌گرفت این مدافع تاجیک قدرت پاسوری و همکاری با دیگر هافبک‌ها و مهاجمان را نداشت.

در این نیمه سردرگمی عجیبی بین نیروهای تهاجمی پرسپولیس دیده می‌شد تا جایی که محمد عمری با وجود آمادگی بالای ذهنی، روحی و بدنی هم کاری از پیش نمی‌برد. در فاز حمله پرسپولیس امید عالیشاه، دانیال اسماعیلی‌فر، وحید امیری و محمد عمری را داشت اما هیچ وقتی بین این نفرات زنجیره‌ای از پاس‌های متوالی و کارهای ترکیبی را شاهد نبودیم و به شکلی عجیب حتی یک موقعیت 30 درصدی هم روی دروازه حریف خلق نشد.

ترکیب پرسپولیس به گونه‌ای بود که به نظر می‌رسید هیچ بازیکنی در پست درست و سر جای خودش نیست. دانیال، امیری، عالیشاه و عمری مدام جای خود را عوض می‌کردند تا بلکه به یک هارمونی برسند و موقعیت‌ها از راه برسد اما نه خبری از هماهنگی بود نه خلاقیت و کارهای انفرادی. در واقع هم بی‌نظمی و سردرگمی بازیکنان در زمین باعث این نمایش ضعیف شده بود هم افت نسبی تمام بازیکنان تیم در فاز حمله و تک‌نوازی‌های عمری هم به جایی نمی‌رسید. البته پرسپولیس خوش‌شانس بود که در این تایم طولانی ارائه نمایش ضعیف، گل نخورد وگرنه معلوم نبود در صورت عقب افتادن، مقابل تیمی که دفاع کردن را خوب بلد است و استاد مساوی گرفتن حتی از تیم‌های بزرگ بوده چه خواهد کرد.

از خوش‌اقبالی یحیی هم برخی بازیکنان مثل امیری شرایط بهتری در ادامه مسابقه پیدا کردند هم ذوب‌آهن در نیمه دوم بازی‌اش را عوض کرد و کاملاً عقب نشست. البته در ادامه یحیی اشتباهاتش را کم‌کم اصلاح کرد. ابتدا دیاباته به زمین رفت و امیری یک خط عقب آمد، بعد عالیشاه و عمری وینگر شدند، سپس سروش آمد و در پست ده بازی کرد و در آخر دانیال سر جای خودش رفت. حضور کمال و فرجی هم در راستای تقویت تیم در فاز دفاع و تعدد لایه‌های دفاعی بود که این تغییرات جواب داد.

با این حال در این بازی بیشتر از همیشه مشخص شد پرسپولیس به مهدی ترابی چقدر وابسته است. البته غیبت صادقی هم شرایط خط میانی پرسپولیس را تضعیف کرده بود اما با مروری بر 5 بازی گذشته پرسپولیس مشخص است که نقش ترابی چقدر پررنگ بوده و با آنچه صادقی در زمین ارائه می‌کند قابل مقایسه نیست. با وجود این شاید یحیی خوش‌شانس بود که در روز غیبت تأثیرگذارهایش با یک گل از ضربه ایستگاهی و خارج از جریان بازی برنده شد و سه امتیاز مهم گرفت و از بازی بعد حداقل ترابی را در اختیار دارد و می‌تواند با اتکا به خلاقیت و بازیسازی شماره 9 خود به همان نمایش‌های مورد نظرش نزدیک شود.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/153065
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
محمد رضایی

0

4

2 هفته پیش

دوستان سلام عرض ادب و احترام خدمت دوستان گرامی ارتش خودمون


zizi

0

4

2 هفته پیش

ترابی عاالیه هربازیکنی یه دوره افت میکنه وترابی ازاین قائده مستثنی نیس ،،،یادمون نرفته گلی که به گلگهرزد گزارشگره گفت وااویلااااا ترااابی خونه خرابشون کرد واقعاترتبی عالیه گلایی میزدواسمون قبلا که کارهرکسی نیس،،که بعداون فصل که پرسپولیسم قهرمان شد ترابی رف العربی


ابراهیم

0

2

2 هفته پیش

اوف مهدی ترابی براه معلوم نیست کیو بیاره شاه یحیی بازی کنی میاره که دله همه هواداراش شاد بشه مطمعن ولی بازم حیف مهدی ترابی


mersad jon

-1

4

3 هفته پیش

پرسپولیس زلزله محبوب هرچی دله❤️❤️❤️❤️❤️❤️


حسین هدایتی

-2

9

3 هفته پیش

وقتی شروع انتقادها از ترابی شروع شد بهتون گفتم نیم فصل دوم ترابی میترکونه الانم بهتون میگم توی این۱۴ تا بازی مطمئن باشید هم خوب گل میزنه هم گل میسازه،ماشاالله پسر کاردرست پرسپولیس


علیرضا حسین پور

0

4

3 هفته پیش

بازیکنان پرسپولیس همه خوب و عالی هستند،


امیررضا پرسپولیسی❤️❤️

0

5

3 هفته پیش

پرسپولیس قهرمانم❤️


ابی پرسپولیسی عشق کاپیتان امید

-1

3

3 هفته پیش

به نظر من اگر بازیکن ها بیشتر سر پست خودشون باشن خیلی بهتر جواب میده.... ولی تو نیمه اول ذوب آهن هم خیلی بد نبودیم.. یکی یا دو تا موقعیت هم داشتیم... که یکیش عمري یه کم بی تجربه بود.. وگرنه شاید آقا عمري عزیز گل میزد....


ع حسین زاده

-2

6

3 هفته پیش

مهدی ترابی و صادقی با همین آمادگی ۵۰درصدی می‌تونن کار را برای پرسپولیس دربیارن، اگر به آمادگی ۱۰۰درصد برسن تمام تيم ها رو فلج میکنن، چون حالا که دیاباته و آل کثیر آماده بازی شدن، پاس های مهندسی اونا میتونه موقعیت های گل زیادی تو دروازه حریفان درست کنن، درضمن در کنار اونا یک شیر بچه به نام عمری هست که مدافعان روبروی اون برای مهارش چاره‌ای جز خطا کردن و دادن پنالتی ندارن، چون یک در مقابل یک رو مثل آب خوردن رد میکنه، فقط خدا کنه مصدومیت سراغ هیچ بازیکنی، بخصوص بازیکنان پرسپولیس نیاد.


آرین

-2

6

3 هفته پیش

واقعا ترابی خیلی جاش خالی بود... یعنی ترابی مردشم به 10 تا بازیکن میرزه... یعنی وقتی هست مطمئن باشید حداقل چند موقعیت خطرناک بوجود میاره.... ترابی وقتی سرحال باشه واقعا عالیه.... دمت گرم داداش


فردین کرمی

-3

5

3 هفته پیش

ترابی الماس بدون جایگزین پرسپولیسه نبودصادقی هم نظم تاکتیکی تیم رودچارضعف کردولی درودبرشرف اقایحیی وتلاش بازیکنانمون


احمد نوری اسرمی

-3

1

3 هفته پیش

صادقی هم شاید به بازی فولاد نرسه

بازی های پرسپولیس

2-1

صنعت نفت

پرسپولیس

چهارشنبه, 19 بهمن
ساعت 18:00

ورزشگاه : تختی آبادان

داور : پیام حیدری

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر صنعت نفت کدام بازیکن بود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 یورگن لوکادیو 6
2 شیخ دیاباته 3
3 گئورگی گولسیانی 3
4 محمد عمری 3
5 سعید صادقی 2
6 دانیال اسماعیلی‌فر 2
7 میلاد سرلک 1
8 سینا اسدبیگی 1
9 امید عالیشاه 1
نام بازیکن تعداد گل
1 گئورگی گولسیانی 1
2 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
برنامه بازی ها

هفته 19 لیگ برتر

سه شنبه, 18 بهمن

آلومینیوم 2 - 1 مس رفسنجان 15:00
نساجی 1 - 1 پیکان 15:00
استقلال 3 - 1 نفت م.س 15:30
فولاد 0 - 1 سپاهان 18:00

چهارشنبه, 19 بهمن

هوادار 0 - 1 تراکتور 15:00
ذوب آهن 1 - 1 ملوان 15:00
گل گهر 1 - 1 مس کرمان 16:00
صنعت نفت 1 - 2 پرسپولیس 18:00

یک شانزدهم جام حذفی

سه شنبه, 20 دی

پرسپولیس 2(4) - 2(2) ون‌پارس اصفهان 15:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 سپاهان 19 18 39
2 پرسپولیس 19 15 39
3 استقلال 19 11 36
4 تراکتور 19 5 32
5 گل گهر 19 5 31
6 آلومینیوم 19 5 28
7 مس رفسنجان 19 4 25
8 فولاد 19 1 24
9 هوادار 19 -3 22
10 نساجی 19 -4 22
11 ملوان 19 -5 22
12 پیکان 19 -5 21
13 ذوب آهن 19 0 20
14 مس کرمان 19 -7 15
15 صنعت نفت 19 -13 11
16 نفت م.س 19 -27 11
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال