ارتش سرخ دات کام

اخبار

پیروانی: با قرارداد ریالی می‌خواهیم ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 24 اظهار نظر

-

6 ماه پیش

پیروانی: با قرارداد ریالی می‌خواهیم به جنگ بنزما و رونالدو برویم؟

ارتش سرخ دات کام :
پیروانی: با قرارداد ریالی می‌خواهیم به جنگ بنزما و رونالدو برویم؟
افشین پیروانی معتقد است کسانی که قانون سقف قرارداد را نوشته‌اند فوتبالی نبوده یا این‌که به منظور خاصی آن را نوشته‌اند.
به نظر شما نقش مدیرورزشی یا به‌اصطلاح فوتبال ایران سرپرست تیم، در موفقیت آن تیم چیست؟ شاید بتوان گفت که بهترین نمونه برای تعریف مدیرورزشی یا جواب دادن به این پرسش، تیم بایرن مونیخ آلمان باشد. معتبرترین باشگاه آلمان، اغلب بهترین بازیکنان داخلی و خارجی این کشور را در اختیار دارد و عناوین زیادی در اروپا کسب کرده است. رویکرد مدیریتی در فوتبال آلمان تلفیقی از ورزشی و غیرورزشی است، به‌عبارت بهتر امور فنی و هدایت تیم توسط بازیکنان گذشته که پس از پایان عمر حرفه‌ایشان آموزش مدیریت می‌بینند، به‌عنوان «مدیر ورزشی» انجام می‌شود. در سال‌های اخیر ماتیاس سامر و حسن صالح حمیدزیچ به عنوان مدیرورزشی در تیم بایرن مونیخ مشغول به کار بوده‌اند.
در فوتبال ایران اما به‌ندرت می‌بینید انتخاب مدیر تیم یا سرپرست بر اساس منطق و اصول فوتبالی انجام شود. معمولا پیشکسوتان یک باشگاه به صرف بازی در آن تیم به عنوان سرپرست یا مدیرورزشی تیم برگزیده می‌شوند اما از آن بدتر رفقای مدیرعامل یا سفارش‌شده از بالا و... نیز چنین سمتی را برعهده گرفته‌اند که بر کسی پوشیده نیست. در این میان شاید پیروانی مدیر تیم پرسپولیس یک استثنا باشد. مردی که سال‌ها بازیکن و کاپیتان این تیم و حتی در مقطعی سرمربی قرمزها بوده است.
چند سالی می‌شود که افشین پیروانی به عنوان مدیر تیم پرسپولیس فعالیت می‌کند و آن‌قدر موفق بوده که یحیی گل‌محمدی که معمولا عادت به تعریف از کسی ندارد، لب به تحسین او بگشاید.
چند روزی بعد از پایان جام حذفی و مسابقات لیگ برتر، فرصتی دست داد که دقایقی با افشین پیروانی هم‌کلام شویم و به قول معروف از هر دری صحبت کنیم. با ما و مدیر تیم پرسپولیس باشید تا انتهای این مصاحبه که... بهتر است خودتان بخوانید و قضاوت کنید.

*اگر اجازه بدهید از آخر شروع کنیم و بپرسیم نظر شما در خصوص خداحافظی تلویحی یحیی گل‌محمدی چیست؟ شوکه نشدید؟!
یحیی گل‌محمدی نشان داد چه مربی بزرگ و پخته‌ای است. کار کردن در تیم پرسپولیس بسیار سخت و طاقت‌فرساست و فصل تازه‌به‌اتمام‌رسیده هم واقعا سخت‌تر از همیشه بود. با این وجود یحیی گل‌محمدی توانست از این آزمون سربلند بیرون آمده و با پیروزی در بازی‌های بزرگ در قهرمانی دبل کند. او عاشق پرسپولیس و کارش است اما خستگی یک فصل کار طاقت‌فرسا از یک طرف و برخی قوانین جدید غیرفوتبالی در فوتبال شاید مزید بر علت شده باشد.

*متوجه شدیم منظور شما سقف بودجه باشگاه‌هاست که به آن هم خواهیم رسید اما ابتدا می‌خواهیم بگویید وجه تمایز یحیی گل‌محمدی با سایر مربیان چیست؟
واقعا برای کارش وقت می‌گذارد و عاشق مربیگری است. او ساعت ۸ صبح بعد از این‌که دخترش را می‌برد مدرسه، به ورزشگاه شهید کاظمی (محل تمرین پرسپولیس) می‌آمد و ساعت ۸ شب هم به خانه برمی‌گشت. ۱۲ ساعت در روز وقت می‌گذاشت، فیلم می‌دید و تلاش می‌کرد. ما رقیبان بسیار پرقدرتی داشتیم که تا بُن دندان مسلح بودند اما یحیی گل‌محمدی همه‌جوره تلاش کرد تا بتواند در بزنگاه‌ها سربلند از زمین خارج شود.

*شما با یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس و تیم ملی همبازی بودید. فکرش را می‌کردید آن مدافع آرام، سربه‌زیر و کم‌حرف روزی مربی موفقی شود؟
یحیی گل‌محمدی آن‌زمان هم خیلی اهل مطالعه و مدافع باهوشی بود. تجارب زیادی هم از بازی‌های آسیایی، جام ملت‌ها و جام جهانی داشت. همان‌زمان هم خیلی پی‌گیر بود و از آن گذشته با تمام احترام به تیم تربیت یزد، یحیی از لیگ یک شروع کرد و پله پله در مربیگری بالا آمد. الان هم در ۵۲ سالگی یکی از باتجربه‌ترین مربیان ایران است در حالی که سن و سال زیادی ندارد.

*بی‌تعارف یحیی گل محمدی مشورت‌پذیر است؟
شما کافی است این سوال را از دستیارانش بپرسید. او همیشه بهترین کادرفنی و کمک‌ها را برای کارخودش انتخاب می‌کند. اغلب دستیاران یحیی گل‌محمدی هم در سال‌های اخیر مربیان موفقی شده‌اند و همواره نظر کمک‌هایش را می‌پرسد و به‌شدت مشورت‌پذیر است.

*در دربی فینال حذفی تصاویر تلویزیونی پس از گل تیم پرسپولیس، شما را به تصویر کشید که به بازیکنان تیم چیزی گفتید که شادی آن‌ها کوتاه شد! ماجرا چه بود؟
آن لحظه هم فقط به بچه‌ها گفتم که زیاد شادی نکنید تا بازیکنان تصور نکنند کار تمام شده است. بازی استقلال به هرحال دربی است و فقط همین جمله را به بازیکنان گفتم. باور کنید هر بازی برای پرسپولیس سخت و دشوار بوده و فشاری که روی خود من بود، در هیچ سالی متحمل نشده بودم.

*(به شوخی) نکند شما هم مثل یحیی گل‌محمدی خسته شده و قصد خداحافظی دارید؟!
بله، من هم واقعا خسته شدم. کار در پرسپولیس باعث افتخار و هر ثانیه‌اش لذت‌بخش است اما بسیار سخت است. یک‌سری از مدیران تیم‌ها نه دغدغه پول دارند، نه زمین تمرین، نه هتل، نه پرواز، نه پاداش، نه بدهی انباشته‌شده و نه لباس و... ولی متاسفانه آقای درویش و همه ما با این سختی‌ها کار کردیم. جا دارد واقعا از آقای رضا درویش و اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس تشکر می‌کنم. شاهدم مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با چه سختی و عشقی کار می‌کرد.

*یک نمونه از این تلاش ها را که خودتان شاهد بودید را مثال می‌زنید؟
باور نمی‌کنید اما بارها پشت موتور دنبال فراهم کردن پول و منابع مالی برای پرسپولیس بود. این‌که یک تیم موفق و قهرمان می‌شود حتم بدانید پشت آن خیلی زحمات و تلاش نهفته است. شما بهتر از من می‌دانید خیلی از مدیران باشگاه‌های صنعتی چنین دغدغه‌ای اصلا ندارند. الان هم که سقف بودجه گذاشته‌اند که...

*که چی؟! ابتدای این مصاحبه بحث سقف بودجه مطرح شد و این‌که آیا یکی از دلایل خداحافظی احتمالی یحیی گل‌محمدی با پرسپولیس این موضوع می‌تواند باشد؟
ببینید من بازیکن نیستم که در این داستان ذی‌نفع باشم اما واقعیت را به عنوان یک آدم فوتبالی می‌گویم که کسانی این قانون را تصویب کرده‌اند که یا از قهرمانی پرسپولیس عصبانی بوده‌اند یا ضرر و زیانی کرده و حالا قصد جبران دارند! (با لحن تندتری) آخر کدام بازیکن عاقل خارجی به ایران می‌آید و قرارداد ریالی می‌بندد؟! یک زمانی سقف قرارداد بازیکن مصوب کردند که حتما به خاطر دارید؟

*سقف قرارداد ۳۵۰میلیون تومانی که فکر می‌کنم سال ۱۳۹۰ سازمان لیگ به تصویب رساند و تبدیل به کف قرارداد بازیکنان شد؟
دقیقا! من همین الان می‌گویم اغلب تیم‌های صنعتی محال است به این قانون پایبند باشند.

*چرا؟
تیم‌های صنعتی راهکارهای زیادی دارند. شرکت‌های زیرمجموعه‌ای که این اجازه را می‌دهد بیشتر از پرسپولیس هزینه کنند و من تصور می‌کنم این قانون برای جلوگیری از ادامه قهرمانی‌های پرسپولیس باشد. قانونی که می‌تواند ترمز قهرمانی پرسپولیس را به سود بعضی‌ها بکشد!

*چرا به ضرر فقط پرسپولیس؟!
در آن سال‌هایی که سقف قرارداد گذاشتند چه اتفاقی افتاد؟ چند سال پرسپولیس نتوانست قهرمان شود و الان هم به نظر می‌رسد این قانون به ضرر پرسپولیس باشد.

*استقلال هم شرایطی مثل شما دارد. ندارد؟!
من در مورد پرسپولیس صحبت می‌کنم که حتی خرید یک آب معدنی هم در آن حساب و کتاب دارد! واقعا این قانون برای چیست؟ تیم داوری ما در دربی یعنی آخر فوتبال ایران هدست ندارند که با هم کنار زمین ارتباط بگیرند آن وقت دوستان درگیر سقف بودجه هستند! یحیی گل‌محمدی حرف قشنگی زد که آیا چهارتا فوتبالی را نمی‌توانستند قبل از تصویب این قانون صدا بزنند و نظر آن‌ها را بپرسند! دوستان می‌آیند درباره فیرپلی مالی در اروپا صحبت می‌کنند. آیا بودجه باشگاه پاری سن‌ژرمن با استراسبورگ یکی است؟ در انگلیس بودجه منچسترسیتی و وستهام یکی است؟ دوستانی این قانون را نوشته‌اند که با تمام احترامی که برای همه آن‌ها قائل هستم، فوتبالی نبوده یا این‌که به منظور خاصی آن را نوشته‌اند. من یک مثالی بزنم و سربسته بگویم که یک هلدینگ به راحتی می‌تواند به بازیکن پول بدهد و جایی هم ثبت نشود. آیا پرسپولیس می‌تواند چنین کاری کند یا پول زیرمیزی بدهد؟ معلوم است که نمی‌تواند! من همین‌جا به شما می‌گویم که حریف پرسپولیس در زمین نمی‌شوند و سقف بودجه می‌گذارند یا این‌که می‌گویند با بازیکنان خارجی قرارداد ریالی ببندید!

*گئورگی گولسیانی هم ظاهرا از این موضوع شاکی شده و اعلام کرده ریالی قرارداد نمی‌بندد؟
حق دارد نبندد! من هم در السد قطر لژیونر بودم و هرگز حاضر نمی‌شدم قرارداد ریالی ببندم. این حرف‌ها یعنی چی؟!

*قبول دارید که قرارداد برخی بازیکنان فوتبال به شکل بی‌رویه‌ای بالا رفته است؟
ببینید من خودم در همین پرسپولیس برای خرید و جذب بازیکن مذاکره کردم. تیم بستم و همه این راه‌ها را رفته‌ام. شما نمی‌توانید برای اصلاح یک شرایط بزنید کل ساختمال را بکوبید و خراب کنید. در فوتبال دنیا هم شرایط فرق می‌کند. امباپه یک قیمت دارد و اشرف حکیمی در پاری سن‌ژرمن یک قیمت و بازیکن رئال مادرید با حتی ستاره ختافه قیمتش متفاوت است.

*بگذریم، به نظر شما سخت‌ترین بازی تیم پرسپولیس در فصل تازه به‌اتمام‌رسیده کدام بازی بود؟
انصافا بگویم همه بازی‌ها سخت بود. همه تیم‌ها جلوی پرسپولیس با انگیزه خاصی بازی می‌کردند و همین کار را سخت می‌کرد اما انصافا کادرفنی و بازیکنان ما با همت و تعصب فراوان جلوی همه جنگیدند تا دبل کنند.

*بهترین بازیکن فصل پرسپولیس کدام بازیکن بود؟
بنویسید تیم پرسپولیس!

*ستاره لیگ برتر؟
باز هم بنویسید تیم پرسپولیس!

*منهای پرسپولیس، بهترین بازیکن لیگ برتر چه کسی بود؟
منهای تمام بازیکنان پرسپولیس به نظر من شهریار مغانلو آقای گل لیگ برتر خیلی خوب کار کرد و گل‌های حساسی برای تیمش به ثمر رساند. لطفا و حتما بنویسید بازیکنان پرسپولیس همگی ستاره و لایق بودند که توانستند دبل کنند و همزمان هم قهرمان لیگ برتر شوند و هم جام حذفی.

*می‌خواهیم بپرسیم پدیده لیگ اما لابد باز هم می‌گویید پرسپولیس پدیده‌های زیادی داشت و... منهای پرسپولیس پدیده لیگ کدام بازیکن بود؟
باز با احترام به بازیکنان جوان پرسپولیس، با توجه به این‌که خودم دفاع وسط بودم و بازیکنان این پُست را با دقت بیشتری تماشا می‌کردم باید به دو مدافع جوان اشاره کنم. به نظر من محمدامین حزباوی کاپیتان تیم ملی جوانان و مدافع سابق فولاد خوزستان که به السد قطر پیوست به همراه سامان فلاح مدافع و کاپیتان جوان پیکان، پدیده های لیگ بودند.

*و تیم منتخب لیگ بیست‌ودوم؟
با احترام به همه بازیکنان باید بگویم تیم منتخب لیگ بیست‌ودوم تمامی بازیکنان پرسپولیس به همراه کادرفنی و مدیریتی و... خلاصه همه اعضای این تیم بودند. واقعا نمی‌دانم چطور بگویم که در پرسپولیس این فصل، بازیکنان ذخیره و اصلی پرسپولیس چگونه یکدل و متحد بودند و این گروه هماهنگ و همدل در نهایت با شایستگی هم به عنوان قهرمانی رسید.

*نقش پیشکسوتان پرسپولیس در دبل قهرمانی چه اندازه بود؟
سوال بسیار به‌جایی پرسیدید. جا دارد من ابتدا از علی‌آقا پروین استاد و مربی خودم یاد کنم که سر تمرین تیم می‌آمد، بعد هر بازی زنگ می‌زد و تبریک می‌گفت و همواره حامی پرسپولیس بود. احمدرضا عابدزاده از آمریکا زنگ می‌زد و پیگیر نتایج پرسپولیس بود. همین‌طور بهروز رهبری‌فرد که بارها و بارها زنگ زد و تبریک گفت. حاجی مایلی‌کهن، ناصر محمدخانی، حمید درخشان، فرشاد پیوس، مرتضی کرمانی‌مقدم، مجتبی محرمی، حمید استیلی، رضا شاهرودی، پایان رأفت، مجتبی شیری، عارف محمدوند و خیلی از عزیزان دیگر که شاید الان حضور ذهن نداشته باشم و اگر اسمی از قلم افتاد به بزرگی خودشان ببخشند، در این فصل حمایت کرده و در این قهرمانی سهیم بودند. همین‌طور هواداران فهیم، عاشق و پرشور پرسپولیس که در تمامی فصل از تیم حمایت کرده و باعث دلگرمی ما شدند. این قهرمانی متعلق به همه این عزیزان است و مبارکشان باشد.

*پرسپولیس باید در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند. این تیم آماده پرسپولیس می‌تواند طلسم‌شکن شده و به عنوان قهرمانی آسیا برسد؟
خیلی رُک و شفاف بگویم با این قانون سقف بودجه باید آسیا را فراموش کنیم چه رسد به رقابت برای قهرمانی! با قرارداد ریالی و سقف بودجه می‌خواهیم به مصاف کریم بنزما و رونالدو برویم؟! کریم بنزما همین الان هم بهترین مهاجم نوک اسپانیاست. لطفا آسیا را فراموش کنید!

*و بالاخره حرف پایانی؟
در پایان جا دارد تشکر ویژه‌ای از صداوسیما و اصحاب رسانه داشته باشم. این عزیزان در رسانه ملی و رسانه‌های نوشتاری خیلی زحمت کشیده و می‌کشند و این تلاش‌ها جای خداقوت و خسته نباشید دارد.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/155134
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
مجتبی اکبری

0

1

6 ماه پیش

سقف قردادها نقشه نصیرزادی مارمولکه با اون زنوذری مکار


msa

0

2

6 ماه پیش

اخه مگه ریال ماهم ارزش داره؟


جوادشیخی

0

2

6 ماه پیش

خانم ابشیری سلام وخسته نباشید به شمامادرعزیز بازم به شمادردوبلات بخوره توسرمافیای فوتبال


فرشاد شیخ الاسلامی

0

3

6 ماه پیش

تجربه قوانین اینچنینی در گذشته نشون داده که این قانون و دستورالعمل ، فقط لابی گری ، پولهای زیر میزی ، رانت ، دروغ ، فساد رو ترویج میده خدایا : مملکت ما را از شر خشکسالی ، فساد و دروغ حفظ کن


محمود تاجدینی

0

4

6 ماه پیش

خدا حفظتون کنه خانم ابشیری عزیز


محمد جعفری

0

6

6 ماه پیش

افشین جان امید ما ب امثال شما و کادر فنی بسیار خوب تیمه ...تنهامون نزار ک دشمنان پرسپولیس از اتحاد ما میترسن


مصطفی بویراحمدی

0

6

6 ماه پیش

بله عزیز دلم آقای پیرواتی آخه فدراسیون از فوتبال چه میدانند که با چه مشعقعتی اداره میشود واینها واقعا دوست ندارند که تیم محبوبم پرسپولیس قهرمان اسیا شود بخاطر همین است که میگویند ریالی ببندید بگو کدام بازیکن خارجی می آید قرارداد ریالی ببندد آنها یا نفهمند یا خودشان را به نفهمی زدنندامیدوارم با دعای هواداران وبه امید خدواند منان جام آسیا را هم میبریم ومشت محکمی به فدراسبون ودیگر تیمها ودولتهای عربی میکوبیم به امید آن روز عشقست تیم محبوبم پرسپولیس بزرگ ایران ودنیا❤❤❤💓💓❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤️‍🩹💞💞💚💚💚💚💚💜💜💜💜💜❤❤❤❤❤❤


مرادسلمانی

0

6

6 ماه پیش

اینهابعدازقهرمانی پرسپولیس نمیدانستندچکارکنندتازمانیکه تاج وساکت تواین فوتبال هستندوضع همینی.دسته گل تاج وساکت یکی دوتانیست.۱ قراردادویلموتس ۲به باددادن ساختمان فدراسیون۳ ساختمان پرسپولیس .که دوتابیسواددست گج میخوان قراردا دبیبندند۴ این قراردادمن درآوردی آقای تاج به رفیق شفیقت بگونمیتونی تیم بیبندی یاتیمت نمیتونی قهرمان بشی بشین خونه برای نوه ات بوق بزن..آره تیم هابیان ریالی بازیکن بگیرندجنابعالی بری دلاری بازیکن بیاری.چقدرشماخودخواه هستیداکرعقده جام داری یکی ازفدراسیون بگیربروتوشهرت یی دربی برگزارکن برنده شدی جام راباخودت هرجادوست داری ببرپلشت گثیف.آنقدردادی به تاج ملوک .شده غلام سیاه


ملوک آبشیری

0

10

6 ماه پیش

باقهرمانی وروسفیدی بگردید پسران عزیزام من یه خانم هستم‌ و60سال سن دارم بخدا قسم هیچ ندارم پول نون خالی هم ندارم ازدست خالی طرفدارسرسخت تیم پرپولیس عزیزم هستم پرپولیس پسرمنه جان من خانوادم برادران‌ باخانوادهاشون طرفدارتیم قرمزهستن خاهرانم هم طرفدارن ولی افسوس دستم خالی گفتم ب آن مریزم توان دکتررفتن ندارم ازین ک نمیتنم کاره واسه تیمم انجام بدم ناراحت میشم وقت دعام اینه جام اسیا هم‌ مال ما باشه انشالله


علی رضا مهدیخانی

0

7

6 ماه پیش

یعنی وقتی پیروانی حرف میزنه انگار پرسپولیس داره حرف میزنه هم در دوران بازی و هم در این زمان افشین بهترین بود خدا سایه او را از سر تیم ما کم نکند


ملوک آبشیری

0

9

6 ماه پیش

سلام برادران زعمت کش بخاطر تیمتون شب روز ‌رنج مرارد وبی خابی کشدیدخداپشت پنهاه همتون همتون باشه انشالله واسه هرتیم اسیا میرید جام کشوروقهرمان


جوادشیخی

0

2

6 ماه پیش

زنده باشی،افشین خان بااین حرفای به جا وبه حق که زدی واقعا جای تاسف داره این قوانین توی فوتبال ما همونایی که این قانون رانوشتن اگه تونستن یه بازیکن بیارن قراردادریالی ببنده مگه همه چی چیزی میشه که بازیکن خارجی بیادقراردادریالی ببنده اونم ریال ماکه هیچ ارزشی نداره


محمود تاجدینی

0

3

6 ماه پیش

خدا قوت افشین خان وتبریک بابت قهرمانی‌های امسال و صد لعنت به مدیران وکسانی که تصمیم غلط وپر از کینه ودشمنی می گیرند اینها اینطور از داغ قهرمانی‌های پرسپولیس مگر آروم بشن افشین خان ولی بدانید دعای پنجاه میلیون هوادار عاشق پشت این تیم و خدا با ماست دل ما هوادارها را تو این وضعیت نامساعد اقتصادی وسختی های بسیار شاد کردید خداوند دل شما رو شاد کنه وپشت وپناهتان باشه


آرین

0

4

6 ماه پیش

درود بر شرف و غیرتت شیر مرد پرسپولیس.... امیدوارم همیشه شاد وسلامت باشی افشین با تعصب ❤❤❤❤❤❤


ابراهیم رمضانپور

0

2

6 ماه پیش

خدا قوت مردان بزرگ پرسپولیس...‌دست مریزاد... این عزیزان را از الان تحت فشار گذاشتن..... قضاوت با شما هواداران عزیز.


سعید براهویی

0

2

6 ماه پیش

فوتبال سیاسی بهتر از این نمیشه. مسئولین ایران همشون بی لیاقت هستن نمیدونن فوتبال چیه


Hossein Amani Nesbat

0

2

6 ماه پیش

فوق العاده عالی ،حرف حق میگه افشین خان باتعصب


علیرضاهمتی نژاد

0

3

6 ماه پیش

درود بر مرد دلسوز ودوست داشتنی افشین پیروانی، امیدوارم هم این قانون سقف قرارداد برداشته بشه هم قانون منع قرارداد دلاری ویورویی ما باید برای حضور پرقدرت در لیگ قهرمانان آسیا این 5بازیکن جذب کنیم هرچند که سخته اما شدنیه، میلاد محمدی، احمدنورالهی، قلی زاده، شهاب زاهدی وعبد الرزاق حمدالله ❤️❤️❤️💣💣💣😉😉😉👊👊👊🔥🔥🔥🔥


ع حسین زاده

0

3

6 ماه پیش

همین قانون های من در آوردی و بدون مطالعه و بررسی هست که کل مملکت و ملت ایران رو فلج کرده، چون تمام قانون های اونا احساسی و مقطعی هست که فقط وفقط به نفع عده ای خاص هست نه به نفع همه ملت ایران، الان هم تیم های صنعتی که پولشون از پارو بالا میره، بيشترين منفعت رو از این قانون خواهند برد، چون با دادن زير میزی و پول مفتی که دارن میتونن بهترین بازیکنان ایرانی و خارجی رو جذب کنن، چرا که مثل استقلال و پرسپولیس یکی مثل قربانزاده بالا سرشون نیست تا خلافشون دیده بشه.


شوچی سرخ دل

0

2

6 ماه پیش

افشین خان همین تیم و حفظ کنید ما نتیجه میگیریم با دو سه تا بازیکن دیگه اگه خرید کنیم عالی میشه


احمد نوری اسرمی

0

3

6 ماه پیش

قرارداد ریالی مسخره ترین قانون تاریخ فوتبال ایرانه . پول ایران فعلن بدرد کاغذ دیواری میخوره


دختر پرسپولیس ❤🔥

0

3

6 ماه پیش

😂😂😂😂😂


امید فلاح

-1

3

6 ماه پیش

چرا تکلیف کادر فنی پرسپولیس را مشخص نمی کنید!؟ اگه قراره یحیی بمونه زودتر کار را شروع کنید و یک مهاجم درجه یک خارجی بگیرید. ما برای قهرمانی آسیا، بهترین های آسیا را داریم. بیرانوند، پورعلی گنجی، گولستیانی، امیری، ترابی، و . . . فقط در خط هافبک و مهاجم باید دو بازیکن داخلی یا خارجی در کلاس آسیا جذب کنیم. یکی بهتر از لوکادیا. نوراللهی یا عزت اللهی را باید جذب کنیم. تیم باید با تفکر قهرمانی مقتدارنه آسیا بسته بشه و برنامه ریزی بشه. اینکه تیمهای عربستانی رونالدو و . . . را جذب می کنند اهمیتی نداره. ما قهرمانی آسیا را می خواهیم.


محمدبیگ زاده

0

5

6 ماه پیش

سلام به به ماشاالله به مرام معرفت خوبت جناب اقای افشین پیروانی زادگاه شهرشعرادب افرین هزارافرین واقعاکه نون نمک ارتش سرخ حلالت باشه منی که هوارارتش سرخ هستم لذت بردم ایوال ایوال داش افشین نوایوال عشقی عشق بوس بوس بوس ببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببوس

بازی های پرسپولیس

0-0

النصر عربستان

پرسپولیس

دوشنبه, 6 آذر
ساعت 21:30

ورزشگاه : امارات

داور : ما نینگ

نظرسنجی

به نظر شما پرسپولیس موفق به صعود می‌شود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 شهاب زاهدی 4
2 گئورگی گولسیانی 2
3 علی نعمتی 1
4 سعید صادقی 1
5 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
6 یاسین سلمانی 1
7 محمد عمری 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سعید صادقی 2
2 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 11 لیگ برتر

پنج‌شنبه, 02 آذر

استقلال خوزستان 1 - 3 سپاهان 16:45

جمعه, 03 آذر

آلومینیوم 1 - 1 پیکان 15:00
هوادار 0 - 1 ملوان 15:00
مس رفسنجان 0 - 2 صنعت نفت 15:00

شنبه, 04 آذر

شمس آذر 1 - 1 گل گهر 15:00
تراکتور 2 - 0 فولاد 15:00
ذوب آهن 1 - 1 استقلال 17:30

جمعه, 08 دی

پرسپولیس - نساجی 17:30

هفته 5 لیگ قهرمانان آسیا

دوشنبه, 06 آذر

النصر عربستان 0 - 0 پرسپولیس 21:30
الدحیل قطر 2 - 0 استقلال تاجیکستان 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 استقلال 10 9 23
2 ملوان 11 7 19
3 ذوب آهن 11 2 19
4 سپاهان 9 12 18
5 تراکتور 11 5 18
6 پرسپولیس 9 6 17
7 گل گهر 9 5 14
8 مس رفسنجان 11 -2 14
9 آلومینیوم 11 -4 14
10 شمس آذر 10 1 10
11 هوادار 11 -2 10
12 صنعت نفت 10 -7 10
13 پیکان 11 -6 9
14 فولاد 10 -13 9
15 نساجی 9 -5 6
16 استقلال خوزستان 11 -8 4
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 5 6 13
2 پرسپولیس 5 1 8
3 الدحیل قطر 5 -1 4
4 استقلال تاجیکستان 5 -6 2

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال