ارتش سرخ دات کام

اخبار

چرچیل شماره 7 می‌پوشد ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 18 اظهار نظر

-

2 هفته پیش

چرچیل شماره 7 می‌پوشد

ارتش سرخ دات کام :
چرچیل شماره 7 می‌پوشد
زمانی فوتبالیست‌های ایرانی ساده‌‌لوح و زودباور بودند. دهه 50 و 60 که خبری از پول در فوتبال نبود و فوتبالیست شدن شغل لوکسی مثل جراح و دندانپزشک به حساب نمی‌آمد، اولین پیشنهاد آخرینش می‌شد. بازیکن اهل نگه داشتن پیشنهادها در آب نمک نبود و ایجنتی دور و برش پرسه نمی‌زد که بگوید کجا برو و کجا نرو. اینستاگرام هم نبود که ببینند کی کجا رفته و چقدر فالوور پیدا کرده یا احتمالاً چقدر از هوادارانش ریزش پیدا کرده‌اند. آن روزها ارزش پیراهن حتی بالاتر از رقم دستمزد ناچیز بازیکنان ارزش مادی و معنوی پیدا می‌کرد و فوتبالیست به شوق پوشیدن آن لباس با شغل اصلی‌اش پول در‌می‌آورد که به عشقش برسد.
امروز اما فوتبالیست‌های‌مان متأثر از تغییرات نسل‌ها، فضای جامعه و شرایط اجتماعی کلاس متفاوتی پیدا کرده‌اند و حداقل از حیث درآمد و محیط زندگی یا مدل تفریح و زندگی روزمره‌شان سلبریتی به حساب می‌آیند.

بازیکنان امروز و آنهایی که در سطح اول فوتبال حضور دارند، همان قدر که طور دیگری زندگی می‌کنند، مدل دیگری فکر می‌کنند و حرف می‌زنند و رفتارشان هم به گونه دیگری است. بازیکن امروزی برای مصاحبه کردنش هزار نکته مختلف را می‌سنجد و حرف می‌زند و بیشتر از آن برای پست اینستاگرامی وقت می‌گذارد. بازیکن امروزی مواظب است تا وسط زمین در آن هیاهو و شور و حرارت کاری نکند که بعداً سوژه‌اش کنند. فوتبالیست‌ها در میکسزون حواس جمع شده‌اند و با دقت حرف می‌زنند و البته وقتی برای تصمیمات بزرگی مثل انتخاب تیم خیز برمی‌دارند انگار که بعد از خروج از یک اتاق فکر بیست نفره و بعد از ساعت‌ها جلسه تصمیم نهایی را گرفته‌اند.

سروش رفیعی اما شاید سرآمد فوتبالیست‌های سیاستمدار امروزی باشد. بازیکنی که خوب بلد است حرف بزند و حتی اگر حرف خوب هم نزند، مراقب است تا کسی را از خودش ناراحت و دلخور نکند. رفیعی اهل شهرستان نورآباد ممسنی است اما بعد از سال‌ها بازی در تیم‌های بزرگ و حضور در تیم ملی آنقدر باتجربه شده که می‌داند برای برداشتن هر قدمش باید پایش را چطور بردارد و با چه شدتی کجا بگذارد.

او سنجیده و متین حرف می‌زند. در حرف‌هایش تپق ندارد و در عین حال آنقدر اتوکشیده و قلمبه سلمبه هم حرف نمی‌زند که بخواهد خودش را جدا کند. او در محیط تمرین همان شر و شور فوتبالی را دارد و در اردوی تیمش رفتارهای خوشمزه و شوخی‌های مابین بازیکنان را مثل هر فوتبالیست دیگری انجام می‌دهد اما انگار پیمانه همه اینها دستش است و می‌داند هر چیزی را کجا خرج کند.

سروش رفیعی احتمالاً تنها فوتبالیستی است که بعد از دو بار ترک پرسپولیس و حضور در تیم‌های رقیب یا رفتن برای پول اینقدر از سوی هواداران باشگاه تحویل گرفته می‌شود. رفیعی بار اول وقتی از پرسپولیس رفت برای بستن قرارداد دلاری راهی قطر شد اما آن روز هیچ کس به او نگفت خائن چون بلد بود چطور جدا شود. بار دوم هم کالدرون او را نخواست و از ترکیه برگشتش داد اما سروش حتی از آن مدل دیپورت شدن از اردو طوری استفاده کرد تا محبوبیتش را بین پرسپولیسی‌ها بیشتر کند و حتی سپاهانی شدنش هم هیچ پرسپولیسی‌ای را ناراحت نکرد در حالی که بازیکنان با درجه فنی پایین‌تر از او اگر سپاهانی می‌شدند کمتر کسی دوباره نگاهش‌ می‌کرد.

سروش رفیعی طوری از سپاهان خداحافظی کرد که هواداران این تیم را دلزده نکند و همان زمان به گونه‌ای با هواداران پرسپولیس پیمان بست که خیلی زود دوباره قلب‌هایشان را تسخیر کند. سروش برای سومین بار به پرسپولیس آمده و عجیب اینکه این بار هم همه دوستش دارند و به او امیدوارند که این مهم بیشتر از دل بستن به ناز و کرشمه‌های او با توپ ریشه در رفتار و گفتار او دارد. رفیعی با کلام و کردارش در محیط فوتبال خودش را از بقیه متمایز کرده و می‌شود او را با یک کت و شلوار شیک سال‌ها بعد به‌عنوان نماینده مجلس یا دیپلمات تصور کرد.

رفیعی شــــمـــاره 7 پرسپولیس را به تن می‌کند. لباسی که سال‌ها بر تن علی پروین بوده اما همان قدر که پروین امروز باتجربه و سنجیده عمل می‌کند، سروش در سی سالگی به آن نقطه رسیده است.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/150446
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
پرسپولیس سلطان اسیا

0

4

2 هفته پیش

انشاالله موفق باشی و بدرخشی نقش مهمی در قهرمانی داشته باشی سروش جان ❤❤❤👑👑👑❤❤❤👑👑👑


علی اصغززارعی

0

3

2 هفته پیش

واقعااامردهسی سروش جون من نفست همشهری یه دونه ای


سامان کوهدشت

0

3

2 هفته پیش

قلب مایی سروش خان❤❤


اکبرخزایی

0

3

2 هفته پیش

اکبرخزایی. آقای.سروش.امیدوارم.که.همیشه.بدرخشی..اینقدرها. محبوب هستی محبوبتر.باشی بامیدپیروزی ارتش سرخ


عشق فقط پرسپولیس

0

4

2 هفته پیش

سالاری سروش خان .شماره ۷چقدر بهت میاد .ببینم چطور کیسه کشا روسوراخ سوراخ میکنی .حیف مجیدی نیست امسال ، می‌خواستیم روش کم بشه طفلکی ترسید رفت .....


حمید

0

4

2 هفته پیش

سروش تحویل گرفته میشه چون ما هوادارهارو بازی نداد،خیلی صادقانه گفت برای پول میره تیم عربی، بار دوم هم که جدا شد و رفت سپاهان، دلیلش این بود که ما نخواستیمش وگرنه خودش عاشق پرسپولیس بوده همیشه.... پس خواهشأ چرت ننویس


پرسپولیس سلطان اسیا

0

4

2 هفته پیش

سروش جان در پرسپولیس موفق باشی و بدرخشی نقش مهمی در قهرمانی داشته باشی ❤❤❤👑👑👑❤❤❤👑👑👑


محمدرضااسکندری

0

3

2 هفته پیش

ارزوی سلامتی وموفقیت برای سروش عزیز


Anvar

0

3

2 هفته پیش

عشق فقط یک کلام ♥️ پرسپولیس و سلام ♥️


Anvar

0

3

2 هفته پیش

جونم سروش رفیعی...


میرسالاری

0

3

2 هفته پیش

سروش عشقه


حمیدرضاعلیکاهی

0

3

2 هفته پیش

سروش جان هرجا باشی آنقدر خوب هستی که تو دل ارتش سرخ جایگاه ویژه ای داری.مطمئنم امسال میترکونی پسر.عشق است پرسپولیس همیشه قهرمان پرسپولیس تاج سوراخ کن.


داود صادقی

0

2

2 هفته پیش

سلام به دوستان عزیز ونویسنده محترم این متن همانطور که از سروش ونحوه رفتار و گفتارش صحبت میکنیم باید مراقب قلم خودمون هم باشیم قیاس سروش با استوره ای چون پروین اشتباه محضه نه اینکه سروش قابل تمجید نیست نه بلکه نوع تمجید انتظارات رو اونقدر بالا میبره که درحد پروین انتظار رفتار وگفتار هست وکوچکترین لغزشی باعث پایین افتادن بهترین بازیکن باشگاهمون میشه پس لطفا باتمجید وقیاس نسنجیده باعث قرارگرفتن بازیکن مقابل هواداران نشید وخودمون دستی دستی باعث تضعیف تیم نشیم.


طوفان سرخ

-3

2

2 هفته پیش

کاش پختگی سروش را یحیی گل محمدی داشت فقط بهانه جوئی و غر زدن قهر و آشتی پسر جان از برانکو یاد بگیر پنجره بسته شد با قدرت کارش خودش روکرد. بازیکن ناز کرد کار خودش روکرد پول نبود مدیر نبود حقوقش معوق شد راه درست را رفت ولی یحیی تو شدی عباس قلی خان پسر علی مردان خان که هر چه می گفتند لج می‌کرد دهنش. را به له له کج می کرد. جان مادرت می تونی بمان کار کن نمی تونی بر به سلامت از تو بهتر هستند که برای پرسپولیس جونشون را فدا می کنند


ابی پرسپولیسی عشق کاپیتان امید

0

4

2 هفته پیش

ما واقعا به سروش نیازمندیم... اگر پارسال هم یه بازیساز خوب در حد سروش داشتیم... قهرمان میشدیم


حسین هدایتی

-1

2

2 هفته پیش

علی پروین کل فوتبال ایران رو توی سی سالگی با دستاش میچرخوند توی فوتبال توی سیاست توی مدیریت مثل علی پروین هیچ وقت مادر نمیزاد


مصطفی قربانی

0

2

2 هفته پیش

شنیدیم دنبال یورگن لوکادیا هستن بازیکن هلندی مهاجم عالیه البته اگر بتونن بگیرن که فکر کنم بازم غیر ممکنه براشون


بابک اعتمادیان

-4

1

2 هفته پیش

چون خیلی خوش تیپه همه دوستش دارن

بازی های پرسپولیس

0-0

ذوب آهن

پرسپولیس

شنبه, 22 مرداد
ساعت 19:00

ورزشگاه : فولادشهر

داور : بنیادی‌فرد

نظرسنجی

از عملکرد پرسپولیس برابر ذوب‌آهن راضی بودید؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
برنامه بازی ها

هفته 2 لیگ برتر

پنجشنبه, 27 مرداد

ملوان - استقلال 19:30
مس رفسنجان - گل گهر 20:30
سپاهان - نساجی 21:00

جمعه, 28 مرداد

تراکتور - ذوب آهن 18:30
مس کرمان - پیکان 19:30
هوادار - نفت م.س 19:30
صنعت نفت - آلومینیوم 20:30
پرسپولیس - فولاد 20:30
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 سپاهان 1 2 3
2 نفت م.س 1 1 3
3 گل گهر 1 1 3
4 پیکان 1 1 3
5 هوادار 1 1 3
6 نساجی 1 0 1
7 مس رفسنجان 1 0 1
8 پرسپولیس 1 0 1
9 صنعت نفت 1 0 1
10 ذوب آهن 1 0 1
11 فولاد 1 0 1
12 مس کرمان 1 -1 0
13 تراکتور 1 -1 0
14 آلومینیوم 1 -1 0
15 ملوان 1 -1 0
16 استقلال 1 -2 0

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال