ارتش سرخ دات کام

اخبار

کامرانی فر: مدیران گذشته سرخابی‌ها ...

نویسنده : محمد رهسپار

-

نظرات : 10 اظهار نظر

-

1 هفته پیش

کامرانی فر: مدیران گذشته سرخابی‌ها باید پاسخ بدهند

ارتش سرخ دات کام :
کامرانی فر: مدیران گذشته سرخابی‌ها باید پاسخ بدهند
دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: عقد قرارداد همکاری AFC با یک شرکت آلمانی برای بررسی مدارک باشگاه‌ها نشان داد که اصلا مساله حرفه‌ای‌سازی شوخی‌بردار نیست.

حسن کامرانی‌فر اظهار داشت: از سال 2002 که لیگ قهرمانان با ادغام مسابقات جام باشگاه‌ها و جام در جام آسیا متولد شد 20 سال گذشته است. در این مدت کنفدراسیون فوتبال آسیا قوانین و مقررات خود را به روز رسانی کرده و آنها را سختگیرانه‌تر اجرا می‌کند.

وی ادامه داد: در قوانین جدید انضباطی که از سال گذشته لحاظ شد، تیم‌ها می‌توانند با ارائه مدارک مستند از یکدیگر شکایت کنند. در کنار این موضوع افراد حقیقی و حقوقی نیز این امکان را داشتند که با ارسال ایمیل، شکایت خود را همراه مدارک از یک باشگاه ثبت کنند. مشکلات مدیریتی، مالی و انباشت بدهی ها مساله‌ای نیست که بتوان با سند‌سازی و ارائه گزارش خلاف واقع، آن را بر طرف ساخت. من همین‌جا باید از تلاش‌های سجادی، وزیر ورزش و جوانان و مدیران عامل فعلی پرسپولیس و استقلال تشکر کنم. وزیر ورزش مسائلی که مدیران گذشته قول داده بودند و عمل نکردند را به نقطه مناسب رساند. اینها مشکلات برجای مانده از گذشته بود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال افزود: حقیقتا این مسائل باید سال‌ها قبل انجام می‌شد اما سجادی ورود کرد و انجام اقدامات مهمی را پذیرفت که اثراتش را در آینده خواهیم دید. اقدامات وزیر ورزش برخلاف گذشته عملیاتی بود و مطمئنیم با این سیاست عملی و اقدامات مثبتی که ایشان در حال حاضر در پیش گرفته، برای حرفه‌ای‌سازی باشگاه‌ها کارهای ماندگاری صورت خواهد گرفت. نقش وی برای حل مشکلات پررنگ است و خوشحالیم که درک درستی از وضعیت حرفه‌ای‌سازی باشگاه‌ها و سخت‌گیری‌های AFC دارد. با سیاست‌های راهبردی وزیر ورزش، دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در آینده‌ای نزدیک منطبق با استانداردهای حرفه‌ای‌سازی خواهند شد. با این کارهای بزرگ در واقع مسیر را برای آینده باز کرده است و دیگر مشکلاتی که قبلی‌ها برجای گذاشتند را شاهد نخواهیم بود. مدیران گذشته‌ این دو باشگاه باید پاسخ بدهند. تعارف نباید داشت. بدهی‌های برجامانده، روشن‌ترین پیام برای مرجع تصمیم‌گیرنده بود.

کامرانی فر در ادامه تصریح کرد: عقد قرارداد همکاری کنفدراسیون فوتبال آسیا با یک شرکت آلمانی برای بررسی مدارک باشگاه‌ها در این دوره نشان داد که اصلا مساله حرفه‌ای‌سازی شوخی‌بردار نیست. شاهد این ادعا، حذف تیم المحرق بحرین قهرمان AFC Cup دوره گذشته از لیگ قهرمانان آسیا امسال است. باشگاه‌های کشور چین و تعدادی از باشگاه‌های کشورهای استرالیا، ژاپن، امارات و قطر نیز نتوانستند مجوز حضور در رقابت‌ها را دریافت کنند و باشگاه‌های مشهور عربستانی نیز توسط فدراسیون فوتبال کشورشان مجوز حرفه‌ای دریافت نکردند. باعث تعجب است که باشگاه‌های کشورمان به جای درک اهمیت موضوع و اقدام برای رفع مشکلات و نواقص در آینده، توپ را به زمین دیگران می‌اندازند. شاهد این مدعا نیز باشگاه گل‌گهر سیرجان است که در کمیته بدوی تایید شد اما AFC آن را رد کرد. راهی که دو باشگاه سپاهان و فولاد رفتند، بهترین الگو‌ در حال حاضر است. البته دولت و‌ سجادی هم کمک کردند.

"اگر فکر کنیم با ارائه گزارش‌های خلاف واقع مجدد می‌توانیم مسیر فوتبال حرفه‌ای را به سمت خود کج کنیم، این عمل بسیار خطرناک و اشتباه است" کامرانی فر ضمن بیان این نکته اظهار داشت: هر گزارش اشتباه از جانب فدراسیون می‌تواند تمام ساختار فوتبال کشور در ابعاد داخلی و بین المللی را تهدید کند. از طرفی باید این نکته را هم اضافه کرد که عمده درآمد باشگاه‌ها در دنیا از حق قانونی و قانون حق کپی رایت و برندینگ استیفا می‌شود. اگر این قوانین در ورزش و خصوصا فوتبال کشورمان لحاظ می‌شد، دیگر باشگاه‌ها بدهکار نبودند و می‌توانستند به راحتی در دنیای حرفه‌ای قدم بردارند. مجلس محترم و دولت فرهیخته می‌بایست برای برون رفت از این فضا قوانین مشخصی را تصویب و اجرا کنند که الحمدالله در حال پیگیری است. حذف نمایندگان کشورمان از آسیا اگر جدی گرفته نشود، در آینده می‌تواند گریبانگیر فوتبال ملی شود و به چهره کشورمان در جوامع بین المللی خدشه وارد کند.

وی گفت: فدراسیون در کنار دیگر ارکان ورزش کشور تلاش می‌کند تا موانع قانونی از سر راه باشگاه‌ها برداشته شود، اما باشگاه‌ها نیز باید بپذیرند که برای حرفه‌ای شدن تلاش مضاعف داشته باشند تا شرایط حرفه‌ای را با جدیت دنبال کنند. ما همراه باشگاه‌ها هستیم، در ادامه راه هم برای رسیدن به حقوق‌شان در این فرصتی که AFC تعیین کرده است آنها را همراهی می‌کنیم. امیدواریم مشکلات یک‌بار برای همیشه حل شود و دیگر شاهد چنین مسائلی نباشیم. در خاتمه باید عنوان کنم به زودی قوانینی در فدراسیون فوتبال به تصویب خواهد رسید که باشگاه‌ها در ایران نیز باید شرایط اخذ مجوز حرفه‌ای و ملی را داشته باشند.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/146722
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
محمدالنگه

0

1

1 هفته پیش

سگ زرد برادر شماله


محسن شیرمحمدی

0

1

1 هفته پیش

خدا وکیلی کجای فولاد وسپاهان خصوصی اند، نه خداوکیلی خصوصی اند!؟ چرا دورغ میگن آخه


Abbas

0

1

1 هفته پیش

پدر سوخته تر از کامرانی فر خودشه


علی پیرایش

0

1

1 هفته پیش

درضمن داریوش مصطفوی همه زندگیش توآمریکاست مواضب باشیدیه دفعه مثل استراموچونی پنج صبح که همه خوابندیواشکی درنره


علی پیرایش

0

1

1 هفته پیش

بهتره بریدبه مشکلای استقلال برسیدخوب بلدیدبهم دیگه نون قرض بدیدحقوق میگیریدکه دروغهای قشنگ تحویل ملت بدیداصلاکلاه خودتوبگیربادنبره چکارکشورهای دیگه داری بتوچه ربطی داره بیل زنی باغچه خودتوبیل بزن من دعامیکنم تیم ملی محروم بشه که دست دزداازاین فوتبال قطع شه انشالله


یدالله کاویانی چراتی

0

2

1 هفته پیش

مردک دوزاری، وقتی کمیته استیناف مجوزها رو تعید کرد مرده بودی درموردش که نماینده ای اف سی در فدراسیون هستند توضیح میدادی مشکل می‌اندازی گردن دیگران، همه تون یه ارزن جور بوزه ندارین بسته این همه دروغ تحویل ملت دادین،، 🤐


ahanresan

0

1

1 هفته پیش

هیچوقت فوتبال درست نمیشه تاوقتی که سیاست واردش میشه


رضا

0

1

1 هفته پیش

تو هم بعدازجام جهانی هوایی شدی فکرکردی خبریه احمق مگه خصوصی سازی کارباشگاهه؟؟ چندتادولت عوض شدواینکارنشد


ذبیح الله پرسپولیسی

0

1

1 هفته پیش

هیچ دستی بالاتر از دست خداوند نیست ،،خدا هرکسی روکه باعث حذف پرسپولیس ازآسیا شد که بانفرین میلیونها هوادار بدرقه میشه راهی جهنم 🔥🔥🔥🔥🔥🔥کنه


احمد نوری اسرمی

0

2

1 هفته پیش

اقای کامرانی فر تو چرا از سجادی ماله کش تمجید میکنی . اینم یه اشغالیه مثل سلطانی فر. خدا همه تون لعنت کنه

بازی های پرسپولیس

3-0

ذوب آهن

پرسپولیس

دوشنبه, 27 دی
ساعت 15:30

ورزشگاه : فولادشهر

داور : موعود بنیادی فرد

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر ذوب آهن کدام بازیکن بود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 عیسی آل کثیر 4
2 مهدی عبدی 4
3 مهدی ترابی 3
4 حامد پاکدل 1
5 رضا اسدی 1
6 میلاد سرلک 1
7 فرشاد فرجی 1
8 علی شجاعی 1
9 سیامک نعمتی 1
10 کمال کامیابی‌نیا 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سیامک نعمتی 2
2 علی شجاعی 1
3 مهدی شریفی 1
4 عیسی آل کثیر 1
برنامه بازی ها

هفته 15 لیگ برتر

پنجشنبه, 23 دی

مس رفسنجان 0 - 0 پیکان 15:00
ذوب آهن 0 - 0 گل گهر 15:00
نفت م.س 0 - 3 استقلال 15:30
آلومینیوم 0 - 0 سپاهان 15:00
تراکتور 1 - 1 نساجی 15:00
هوادار 1 - 2 صنعت نفت 15:00
پرسپولیس 1 - 0 فجرسپاسی 17:30
فولاد 2 - 0 پدیده 17:00

یک شانزدهم جام حذفی

دوشنبه, 29 آذر

پرسپولیس 4 - 0 ویستا توربین 14:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 استقلال 15 19 35
2 پرسپولیس 15 11 32
3 سپاهان 15 13 29
4 آلومینیوم 15 6 24
5 مس رفسنجان 15 7 23
6 پیکان 15 2 22
7 فولاد 15 -1 21
8 گل گهر 15 -2 21
9 نساجی 15 0 20
10 صنعت نفت 15 -3 19
11 ذوب آهن 15 -5 18
12 هوادار 15 -4 14
13 تراکتور 15 -5 13
14 فجرسپاسی 15 -7 12
15 نفت م.س 15 -12 11
16 پدیده 15 -19 4

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال