ارتش سرخ دات کام

اخبار روزانه

اصلانیان: وقتش برسد گل ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 4 اظهار نظر

-

4 ماه پیش

اصلانیان: وقتش برسد گل‌محمدی را هم مثل پروین عوض می‌کنند

ارتش سرخ دات کام :
اصلانیان: وقتش برسد گل‌محمدی را هم مثل پروین عوض می‌کنند
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: مطمئن باشید اگر زمانش فرا برسد تغییر در کادر فنی پرسپولیس انجام می‌شود همانطور که پیش از این بزرگی مثل علی پروین کنار گذاشته شد.
امیرحسین اصلانیان در گفت‌وگویی، در خصوص حذف تیم پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا، دیدار سرخ‌پوشان مقابل هوادار، انتقاد هواداران پرسپولیس به عملکرد سرخ‌پوشان و موارد دیگر پاسخ گفت که در زیر می‌‌خوانیم.

*پرسپولیس امروز در دیداری حساس به مصاف هوادار می‌رود و این در حالی است که از نظر روحی روانی شرایط این تیم خوب نیست.
به هر حال ۶ بازی است که پرسپولیس برنده نشده و به نظر من در بازی امروز نیاز به تغییرات تاکتیکی دارد تا بتواند با یک برد دوباره به روزهای خوب برگردد. پرسپولیسی‌ها باید بدانند که لیگ قهرمانان آسیا دیگر تمام شده و آنها باید تمرکز خود را روی لیگ برتر و جام حذفی بگذارند. به نظر من حرف‌های یحیی گل‌محمدی در نشست خبری دیروز منطقی بود و اگر قرار است هر کسی به پرسپولیس بیاید بگوید تا او تیم را تحویل دهد. یحیی دیروز در کنفرانس هم همین را گفت اما واقعاً الان وقت این صحبت‌ها نیست چرا که پرسپولیس در شرایط سختی قرار دارد و باید به این تیم آرامش داد. بعد از این بازی مهم یک بازی مهم با استقلال داریم که آن هم بسیار مهم و حساس است.

*پرسپولیس شش بازی است که برنده نشده و مشکلات زیادی دارد اما به نظر شما مشکل پرسپولیس چیست؟
طبیعی است که اگر نیمکت پرسپولیس با سپاهان را مقایسه کنید همه چیز را متوجه می‌شوید. مدیران سپاهان سقف بودجه را دور زدند و هزینه‌های زیادی کردند اما فقط چهار امتیاز از این تیم کسر شد و به نظر من بهتر است که مدیران پرسپولیس هم همین کار را بکنند و بازیکنان گران‌قیمت جذب کنند در ادامه بازی‌ها دچار مشکل نشوند. متأسفانه در همه این سال‌ها به جز لوکادیا سایر مهاجمانی که به پرسپولیس آمده‌اند اصلاً خوب نبودند. از سامبو جوچی گرفته تا بودینیر، نبیل باهویی، پریرا و ... همگی بازیکنان بی‌کیفیتی بودند که به پرسپولیس آمدند و به نظرم کادر فنی پرسپولیس باید برای جذب مهاجم خارجی دقت خیلی زیادی کنند.

*با همه این مسائل هواداران پرسپولیس از عدم صعود این تیم به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا ناراحت و حتی عصبانی هستند.
باید منطقی صحبت کرد. اگر پرسپولیس به مرحله بعد آسیا می‌رفت آیا توان رقابت با غول‌های آسیایی را داشت؟ شما ببینید که هر چهار تیم عربستانی راهی مرحله بعد شدند چون آنها زیرساخت‌های خوبی دارند. متأسفانه ما نه زیرساخت داریم و نه در زمینه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری حرفی برای گفتن داریم. مطمئن باشید که اگر پرسپولیس از این مرحله هم بالا می‌رفت در مرحله بعد کار بسیار سختی داشت.

*شما درباره همه چیز صحبت کردید به جز سرمربی تیم؛ به نظر شما نقش یحیی گل‌محمدی در ناکامی‌های اخیر پرسپولیس چه بوده است؟
یحیی گل‌محمدی همین اخیراً سه جام برای پرسپولیس آورده و باید این را مدنظر داشت. یک جمله معروف وجود دارد که می‌گوید؛ «از برنده سؤال نمی‌پرسند اما بازنده باید جواب بدهد». باید قرارداد یحیی گل‌محمدی را تمدید می‌کردند چون همین تمدید نکردن باعث شده ذهنیت او به هم بریزد چرا که هر مربی دوست دارد تکلیف و آینده‌اش را بداند. از طرف دیگر برای گل‌محمدی جانشینی وجود ندارد اما اگر برای او بازیکن بگیرند قادر خواهد بود با رقبا، رقابت کند.

*استدلال شما عجیب است!‌ می‌گویید چون گل‌محمدی سه جام آورده باید با او تمدید شود اما دو فصل قبل پرسپولیس هیچ جامی با گل‌محمدی کسب نکرد و با این استدلال باید او را از پرسپولیس کنار می‌گذاشتند!
منظور من این نبود. به هر حال وقتی یک مربی قهرمان می‌شود قراردادش تمدید خواهد شد و اگر قراردادش تمدید نشود یعنی اینکه قصد تغییرات دارند.

*شما در حالی حرف از خرید بازیکن می‌زنید که بهترین‌های ایران در حال حاضر در پرسپولیس حضور دارند. شما باز هم دست گل‌محمدی را خالی می‌بینید؟
ما در لیگ چیزی تولید نکردیم که بخواهم آنها را جذب کنیم. اگر قرار است بازیکن خارجی به تیم بیاید و از بیت‌المال دلار بگیرد پس باید بازیکنی باشد که اصطلاحاً‌ کار را دربیاورد نه اینکه بازیکن باشد که بخواهد سربار باشد. نبیل باهویی یک هندوانه دربسته بود و حالا که بازی کرده همه با کیفیت پایین او آشنا شدند و نشان داده که بازیکن توانمندی نیست. همین دفاع پرسپولیس را در بازی با الدحیل دیدید که چقدر مشکل داشت. حفره‌ای بین دو مدافع اصلاً پوشش داده نشد و هر دو گلی که خوردیم از این ناحیه بود. این مشکلات باید برطرف شود چرا که مشکلات فنی وجود دارد.

*شما معتقدید که یحیی گل‌محمدی جایگزینی در پرسپولیس ندارد. این حرف شما به معنی زیر سؤال بردن توانایی پیشکسوتان پرسپولیس نیست؟ یا اینکه هیچ مربی خارجی در دنیا پیدا نمی‌شود که روی نیمکت سرخ‌پوشان بنشیند؟
الان اسم مربی خارجی که می‌آید فقط نام برانکو شنیده می‌شود اما نظر من این است که با مربی که سه جام گرفته باید تمدید شود.

*باز به خانه اول برگشتیم! اگر این استدلال درست باشد پس دو فصل پیش که گل‌محمدی با پرسپولیس جامی نگرفت باید برکنار می‌شد؟
وضعیت الان اینطور شده که اگر پرسپولیس نتیجه نگیرد یا مدیریت در تیم تغییر ایجاد می‌کند یا اینکه خود کادر فنی جدا می‌شد. الان وقت این تغییرات نیست چرا که هنوز امتیازات تا پایان لیگ باقی مانده و فرصتی نیست که بگوییم یحیی برود یا نه. اگر قرار است در تیم تغییراتی شود یا مربی خارجی بیاید نیاز به دلار داریم که رضا درویش بارها اعلام کرده پولی در باشگاه وجود ندارد.

*در این بین چه نقشی برای حواشی یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس قائل هستید؟ قهر کردن‌های او، استعفا دادن‌ها، مصاحبه علیه مسئولان باشگاه، اختلاف با همه مدیرعاملانی که با آنها کار کرده و ...
مدیریت تیم‌های بزرگ پرسپولیس و استقلال به گونه‌ای است که این توانایی را دارند که اگر یک مربی را نخواهند کنارش بگذارند. مربیان بزرگی در پرسپولیس مثل علی پروین و ... در این تیم حضور داشتند که توسط مدیران وقت، کنار گذاشته شدند و مطمئن باشید که اگر وقتش برسد تعارف ندارند و در پرسپولیس تغییرات انجام می‌دهند. با این همه به نظر من جذب چند بازیکن می‌تواند وضعیت پرسپولیس را بهتر کند.

*شانس چه تیم هایی را برای قهرمانی در لیگ برتر بیشتر می‌دانید؟
رقابت واقعاً سخت است اما به نظر من بازی‌های روبه‌رو با تیم‌های مدعی تعیین کننده قهرمان لیگ خواهند بود. به نظر من تیم‌هایی مثل سپاهان و تراکتور به دلیل هزینه‌هایی زیادی که انجام دادند شانس موفقیت بیشتری دارند و فکر می‌کنم که در نهایت سپاهان باشد که قهرمان شود.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/157747
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
فرشاد شیخ الاسلامی

0

0

4 ماه پیش

مربیگری در فوتبال یک علمه ، یک دوره آکادمیک داره ، مثل صدها رشته تحصیلی ، باید دانشجو بشی و درس بخونی ، در دوره ای که علی پروین و یا منصور پورحیدری ، ناصر ابراهیمی ، اصغر شرفی ، ناصر حجازی و خیلیای دیگه مربیگری میکردن و حتی در زمان حال که خیلیا سرمربی هستن و تیمداری میکنن که نمیخوام اسمشونو بیارم ، هیچ تحصیلات آکادمیک ندارن و بعضی هاشون حتی به کلاسهایی که فدراسیون برای اونا گذاشته نرفتن و تنها بخاطر اینکه بازیکن تیم ملی بودن ، مجوز A را گرفتن و روی نیمکت نشسته ان . اما نسل جدید مربیانمون ، بسیاریشون ، لزوم گذراندن این دوره ها رو فهمیدن و بزودی با دستی پر ، با آموزش‌های روز فوتبالی ، بشرط بها دادن باشگاه‌ها و عقد قرارداد با اونا ، نیمکت‌ها رو تسخیر میکنن


مهرداد

0

0

4 ماه پیش

علی پروین می تونست الکس فرگوسن پرسپولیس باشه اگر با علم روز دنیا جلو می رفت .... اما یه غرور سمی تو هممون هست که فکر می کنیم یاد گرفتن از دیگران کسر شانه .... آخرشم دیدیم چجوری بدرقه شد ...


اصالت* پرسپولیس* دیار هخامنش

0

1

4 ماه پیش

کاش ما هم سقف رو رعایت نمیکردیم و چهار امتیاز ازمون کسر میشد ولی در عوض چند بازیکن سطح بالا و مهاجم درست و حسابی جذب میکردیم و۴۰ امتیاز کسب میکردیم. امسال علاوه بر نبود مهاجم ما خیلی هم بدشانسی اوردیم از مصدومیت خیلی ضربه خوردیم .سرماخوردگی و.... اگه از الان به بعد بدشانسی نیاریم تیم عالیه و قهرمانیم. خداییش تیممون بجز در یکی دو پست عالیه .ناامید نباشیم ما ژن قهرمانی داریم و با همه کمبودها و دشمنی ها باز هم قهرمانیم


مهدی کاشانیان

0

0

4 ماه پیش

ازاینانبایدانتظاری داشته باشیم

بازی های پرسپولیس

3-0

صنعت نفت

پرسپولیس

پنج‌شنبه, 30 فروردین
ساعت 19:00

ورزشگاه : تختی آبادان

داور : علی اصغر مومنی

نظرسنجی

پرسپولیس مقابل آلومینیوم به چه نتیجه‌ای دست پیدا خواهد کرد؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 شهاب زاهدی 6
2 گئورگی گولسیانی 5
3 محمدحسین کنعانی‌زادگان 5
4 عیسی آل‌کثیر 4
5 مهدی ترابی 2
6 اوستون ارونوف 2
7 علی نعمتی 1
8 سعید صادقی 1
9 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
10 یاسین سلمانی 1
11 محمد عمری 1
12 امید عالیشاه 1
13 نبیل باهویی 1
14 دانیال اسماعیلی‌فر 1
نام بازیکن تعداد گل
1 مهدی ترابی 1
2 دانیال اسماعیلی‌فر 1
3 عیسی آل‌کثیر 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سعید صادقی 2
2 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 24 لیگ برتر

پنج‌شنبه, 30 فروردین

پیکان 2 - 2 هوادار 16:30
گل گهر 2 - 2 استقلال خوزستان 17:45
صنعت نفت 0 - 3 پرسپولیس 19:00

جمعه, 31 فروردین

نساجی 1 - 0 تراکتور 16:30
استقلال 3 - 2 شمس آذر 18:00
فولاد 0 - 1 مس رفسنجان 18:10

شنبه, 01 اردیبهشت

ذوب آهن 2 - 0 آلومینیوم 16:30
ملوان 1 - 2 سپاهان 17:00

یک هشتم جام حذفی

دوشنبه, 14 اسفند

پرسپولیس 3 - 0 نفت و گاز گچساران 20:00

هفته 6 لیگ قهرمانان آسیا

سه‌شنبه, 14 آذر

پرسپولیس 1 - 2 الدحیل قطر 19:30
استقلال تاجیکستان 1 - 1 النصر عربستان 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 استقلال 24 20 53
2 پرسپولیس 24 20 52
3 سپاهان 24 21 45
4 تراکتور 24 12 42
5 ملوان 24 9 38
6 گل گهر 24 7 34
7 ذوب آهن 24 1 33
8 شمس آذر 24 3 31
9 مس رفسنجان 24 -3 30
10 آلومینیوم 24 -8 29
11 هوادار 24 -7 25
12 پیکان 24 -8 25
13 فولاد 24 -19 21
14 استقلال خوزستان 24 -10 20
15 نساجی 24 -17 19
16 صنعت نفت 24 -21 16
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 6 6 14
2 پرسپولیس 6 0 8
3 الدحیل قطر 6 0 7
4 استقلال تاجیکستان 6 -6 3

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال