ارتش سرخ دات کام

تحلیل ها

امضای اوسمار پای نمایش درخشان ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 6 اظهار نظر

-

2 ماه پیش

امضای اوسمار پای نمایش درخشان پرسپولیس!

امضای اوسمار پای نمایش درخشان پرسپولیس!
ارتش سرخ دات کام :
این خاصیت تیم‌های بزرگ است؛ تحت هیچ شرایطی نمی‌توان نام آنها را از بین مدعیان خط زد.

وقتی یک تیم یکی از بهترین سرمربیان تاریخ خود را از دست می‌دهد، معمولا بسیاری از هواداران آماده یک دوران تلخ و به دور از موفقیت هستند، اما به نظر این فرمول در مورد پرسپولیس صدق نمی‌کند. یحیی گل‌محمدی نیز بعد از چهار سال درخشان و فراموش نشدنی از پرسپولیس جدا شد، اما این تیم هنوز عملکرد خوبی داشته و به نظر تا روزهای پایانی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی لیگ خواهد بود. اوسمار ویرا که در هفته‌های ابتدای مقبولیت چندانی در بین هواداران پرسپولیس نداشت، حالا بخش قابل توجهی از طرفداران را با خود همراه کرده و نمایش این تیم به خصوص در دو دیدار اخیر به قدری خوب بوده که دلیلی وجود ندارد پرسپولیس را همچنان یکی از مدعیان جدی قهرمانی در کنار استقلال و سپاهان توصیف نکنیم.

یک- مهم‌ترین تفاوت دوران اوسمار و یحیی گل‌محمدی، استفاده مکرر و با برنامه این تیم از فضای بین مدافعان میانی حریف و خلق موقعیت از عمق خط دفاعی است. چند فرصت بسیار خوب گلزنی در بازی امروز از ارسال‌های پشت مدافعان از مرکز زمین برای پرسپولیس خلق شد و این تیم بارها فرصت داشت به گل‌های بعدی برسد. در روزی که دانیال اسماعیلی‌فرد وظایف دفاعی بیشتری داشته و به‌ندرت به هجوم اضافه شد، هافبک‌های پرسپولیس بر خلاف چند ماه قبل به خوبی موفق به خلق موقعیت برای عیسی آل‌کثیر شدند.

دو- آمار مؤید آن است که امید گلزنی پرسپولیس در سه بازی اخیر به شکل محسوسی نسبت به گذشته افزایش یافته و اگر فرصت‌سوزی‌های عجیب مهاجمان پرسپولیس در دوران اوسمار نبود، شاید حتی تعداد گل‌های این تیم در سه بازی گذشته دو رقمی هم می‌شد. حضور سروش رفیعی در کنار مسعود ریگی باعث شده پرسپولیس از عقب‌تر و از مرکز زمین حملات خود را آغاز کند. همچنین تمایل پرسپولیس به استفاده از فضای پشت مدافعان حریف و ارسال پاس‌های طولی برای فرار مهاجمان نیز افزایش یافته و به این دلایل، تیم اوسمار موفق به ساختن فرصت‌های بیشتری می‌شود.

سه- تیم محمد ربیعی ذاتا علاقه‌مند به پرس از بالاست و وقتی این تیم عقب افتاد، به ندرت شاهد عقب‌نشینی مدافعان ذوب آهن بودیم. این بهترین شرایط ممکن برای پرسپولیس است و در اختیار داشتن وینگرهایی با قابلیت نفوذ سریع و ارسال پاس‌های موثر، باعث شد قرمزپوشان در نیمه دوم بارها موفق به ایجاد خطرات جدی روی دروازه حریف شوند. اینکه بازیکنان پرسپولیس مانند مهدی ترابی یا اورونوف بارها از جناحین به سمت عمق حرکت می‌کردند، مؤید آن بود که پرسپولیس به خوبی راه ضربه زدن به حریف را پیدا کرده است.

چهار- فصل گذشته نیز مهدی ترابی در نیم فصل دوم عملکرد به مراتب بهتری نسبت به بخش اول سال ارائه داده و به نظر این چرخه در حال تکرار است. استفاده از مهدی ترابی به عنوان بازیکن آزاد و محدود نکردن فضای نفوذ این بازیکن، باعث شده او در دیدار با ذوب آهن در نقاط مختلف زمین حضور پیدا کرده و بارها روی دروازه حریف خطرساز شود. ضربه فنی این بازیکن از پشت محوطه زمانی نواخته شد که مهدی ترابی خارج از پست سنتی خود بازی می‌کرد و به نظر می رسد اوسمار به خوبی توانسته راه‌حل افزایش کارایی این بازیکن را پیدا کند.

پنج- خریدهای جدید پرسپولیس در دو بازی گذشته هواداران این تیم را به وجد آورده و این تیم را به تکرار موفقیت فصل قبل امیدوار ساخته است. عبدالکریم حسن نمایشی در اندازه یک مدافع باکلاس داشته و با اعتماد به نفس و درخشان بازی کرد. اورونوف نیز خیلی زود ریتم خود را در بازی پرسپولیس پیدا کرده و به نظر از هماهنگی خوبی با دیگر بازیکنان برخوردار است. عیسی آل‌کثیر نیز اگرچه مانند بازی قبل موفق به گلزنی نشده و البته فرصت‌های خوبی را نیز از دست داد، اما حضور او تحرک زیادی به خط حمله پرسپولیس بخشیده است. به ندرت پرسپولیس فصل زمستان خوبی به اندازه این فصل در سال‌های اخیر داشته است.

شش- بر خلاف ادعای یحیی و حتی اخیرا اوسمار، نیمکت پرسپولیس و در مجموع اسکواد این تیم از کیفیت بالایی برای تکرار موفقیت در لیگ برتر برخوردار است. البته شرایط در استقلال و سپاهان و حتی تراکتور نیز متفاوت نیست و در واقع این ادعای کمبود نیروی انسانی حتی از سوی بسیاری از هواداران خودی نیز پذیرفته نمی‌شود. تعویض‌های پرسپولیس در اندازه یک تیم مدعی و باکیفیت بود و حتی علی‌رغم نبود بازیکنان ارزشمندی مانند یاسین سلمانی و مرتضی پورعلی‌گنجی، این بازیکنان نیز برای کسب عنوان قهرمانی یا حداقل حضور مستمر در بین مدعیان، کفایت می‌کنند.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/158965
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
omid

-1

1

1 ماه پیش

فقط حواستون باشه خدای نکرده بایه باخت برنامه ریزی شده تودربی ازطرف چکش وهمدسته هاش اوسمار وتیم نکوبید


سرخدل عاشق

-5

4

1 ماه پیش

زود قضاوت کردن ممنوع...اولا پرسپولیس نون شخصیت و کیفیت ستاره هاش رو میخوره جو و همدلی فوق العاده ای بعد از حضور برانکو تو پرسپولیس ایجاد شده و خدا را شکر ادامه داره ثانیا رفتار و گفتار اوسمار همیشه موشکافانه و حرفه ای بوده پارسال بعد از عقب افتادن از استقلال و سپاهان دم از افت کیفیت پرسپولیس زد و با نگاه واقع بینانه حرفه ای رفتار کرد امسالم بعد از انتخاب شدن و انتقادات زیاد حرف خوبی زد گفتش تنها با عملکردم میتونم جوابی داشته باشم یه کار خوبی که ازش خوشم اومد تو اوج برف و شرایط سخت جوی تمرین تیمشو تعطیل نکرد امیدوارم تعهدش همیشگی باشه آقای نویسنده شما مثل اینکه تو باغ نیستی من یکساله میگم تیم یحیی ایرادش اینه از عمق حمله نمیکنه همه اش توپ رو میبرد کناره ها و کارهای ترکیبی و اگه شد ارسال میشد تو دوران لوکادیا قطع کن خوبی بود تاکتیکش جواب داد ولی بعدش دیگه چون تیم حریف رو متمرکز میکرد مجبور به پاسکاری زیاد رو به عقب میشد کلا تیمشو مخصوصا امسال منفعل کرده بود خوبی این دو بازی هدف قراردادن عمق دفاع حریف و زود خلق موقعیت کردن و همچنین خلق موقعیت های پرشماره البته انتخاب اوسمار ریسک بزرگی بود مخصوصا بخاطر تجربیات نه چندان خوبش به عنوان سرمربی و اینکه ما روزای سختی رو در پیش داریم هنر یه مربی تو روزهای سخت مشخص میشه امیدوارم پرسپولیس همیشه سربلند باشه به کوری چشم اونایی که تمام زورشون رو میزنن تیم قهرمان نشه از شر آپشن تیم راحت بشن...


Reza❤💖❤Foulladi

-1

3

1 ماه پیش

درود بر پرسپولیس بزرگ❤❤❤درود بر اوسمار و کادر فنی با غیرتش..... درود بر شیر پسران پرسپولیس ❤❤❤ درود بر شرف و غیرت هوادارای متعصب ارتش سرخ..... همه با هم میریم برای حمایت جانانه از اوسمار و بازیکنا و پرسپولیس بزرگ❤❤❤ در حال حاضر اوسمار سرمربی پرسپولیس بزرگ هستش و ما باید جانانه ازش حمایت کنیم پس هوادارای متعصب پرسپولیس حمایت جانانه خودتونو دریغ نکنید تا دشمنان پرسپولیس بزرگ روسیاه و نابود بشن انشاءالله ❤❤❤🙏🙏🙏


Hamid Aliyasi

-2

6

1 ماه پیش

اولا عیار اوسمار بعد دربی مشخص خواهد شد دوما متاسفم برای اون پیشکسوت هایی که یسره پشت تیم و مربیش رو خالی میکنن و برا تیم حاشیه درست میکنن فقط وظیفه من هوادار حمایته از تیم باید به مربی جدیدمون فرصت بدیم به امید بردهای شیرین و موفقیت پرسپولیسمون .


hasannejadhe

-2

9

1 ماه پیش

بادیدن بازی بازیکن قطری حسن نفرتم از علی نعمتی با اون پاس به عقب های همیشگی بیشتر از قبل شد درسته زحمت و تلاش میکنه ولی در حد پرسپولیس نیست امیدوارم با وجود عبدالکریم یه تکونی به خودش بده در رقابت


وحید

-4

9

1 ماه پیش

واقعا تیم اوسمارربهترراز یحیی داره کار میکنه ..یحیی فقط بازی از کناره ها

بازی های پرسپولیس

0-1

پرسپولیس

ملوان

جمعه, 24 فروردین
ساعت 20:00

ورزشگاه : آزادی

داور : پیام حیدری

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر ملوان کدام بازیکن بود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 شهاب زاهدی 6
2 گئورگی گولسیانی 5
3 محمدحسین کنعانی‌زادگان 4
4 عیسی آل‌کثیر 3
5 مهدی ترابی 2
6 اوستون ارونوف 2
7 علی نعمتی 1
8 سعید صادقی 1
9 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
10 یاسین سلمانی 1
11 محمد عمری 1
12 امید عالیشاه 1
13 نبیل باهویی 1
نام بازیکن تعداد گل
1 مهدی ترابی 1
2 دانیال اسماعیلی‌فر 1
3 عیسی آل‌کثیر 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سعید صادقی 2
2 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 23 لیگ برتر

جمعه, 24 فروردین

مس رفسنجان 2 - 2 پیکان 17:30
سپاهان 0 - 0 نساجی 17:50
آلومینیوم 0 - 1 استقلال 18:00
هوادار 1 - 0 گل گهر 18:00
استقلال خوزستان 2 - 1 صنعت نفت 18:00
شمس آذر 2 - 1 فولاد 18:00
تراکتور 1 - 4 ذوب آهن 18:20
پرسپولیس 1 - 0 ملوان 20:00

یک هشتم جام حذفی

دوشنبه, 14 اسفند

پرسپولیس 3 - 0 نفت و گاز گچساران 20:00

هفته 6 لیگ قهرمانان آسیا

سه‌شنبه, 14 آذر

پرسپولیس 1 - 2 الدحیل قطر 19:30
استقلال تاجیکستان 1 - 1 النصر عربستان 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 استقلال 23 19 50
2 پرسپولیس 23 17 49
3 تراکتور 23 13 42
4 سپاهان 22 19 39
5 ملوان 23 10 38
6 گل گهر 23 7 33
7 شمس آذر 23 4 31
8 ذوب آهن 22 0 30
9 آلومینیوم 23 -6 29
10 مس رفسنجان 23 -4 27
11 هوادار 23 -7 24
12 پیکان 23 -8 24
13 فولاد 23 -18 21
14 استقلال خوزستان 23 -10 19
15 صنعت نفت 23 -18 16
16 نساجی 23 -18 16
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 6 6 14
2 پرسپولیس 6 0 8
3 الدحیل قطر 6 0 7
4 استقلال تاجیکستان 6 -6 3

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال