ارتش سرخ دات کام

اخبار روزانه

برزگر: در پرسپولیس مثل ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 7 اظهار نظر

-

5 روز پیش

برزگر: در پرسپولیس مثل ایکاردی در پاریس بودم

ارتش سرخ دات کام :
برزگر: در پرسپولیس مثل ایکاردی در پاریس بودم
ستاره جوان و سابق ایران از رویای بزرگی که در ذهن برای درخشش در فوتبال اروپا دارد، خبر می‌دهد.
آریا برزگر بعد از درخشش در تیم جوانان ایران به عنوان یکی از پدیده‌های آینده موردتوجه باشگاه‌های زیادی قرار گرفت و در نهایت اما به عضویت پرسپوليس درآمد. در شرایطی که به نظر می‌رسید او با توجه به پتانسیل و استعدادی که دارد بتواند خیلی زود در مسیر پیشرفت قرار گیرد، در جمع سرخپوشان فرصتی به وی داده نشد و تصمیم گرفت برای دستیابی به فرصت بیشتر تیم دیگری را انتخاب کند. او اکنون در لیگ بلاروس چالش جدیدی را در ١٩ سالگی دنبال می‌کند و از امیدواری و رویای خود برای درخشش در فوتبال اروپا خبر می‌دهد.

*لیگی را انتخاب کردی که تاکنون هیچ بازیکن ایرانی قبلا تجربه حضور در آن را نداشت؛ چرا بلاروس؟
تاکنون بازیکنی در لیگ بلاروس نداشتیم. با این حال باید بگویم که سطح لیگ اینجا بالا است. تیم‌های این کشور در لیگ قهرمانان اروپا حضور دارند.

به عنوان یکی از استعدادها به پرسپولیس آمدی اما با وجود سن کم در روند پیشرفت تو فاصله افتاد؟
قطعاً اینطور فکر نمی‌کنم. چرا که در ذهنم تصور دیگری دارم. به موفقیت مستمر فکر می‌کنم تا زمان رسیدن به موفقیت. اگر بخواهم به زمان فکر کنم خیلی چیزها را از دست می‌دهم. با سنی که من دارم مهم پیشرفت است. هر لحظه و ثانیه به موفقیت فکر می‌کنم. اگر خوب آموزش ببینم و خوب درک فوتبالی داشته باشم موفقیت اصلی را به دست می‌آورم. خیلی‌ها زود به موفقیت رسیدند اما با کله به زمین خوردند. ولی این نظریه را بهتر می‌دانم که موفقیت مهم است تا زود رسیدن.

*برای تو این امکان وجود داشت به موفقیت زودهنگام نزدیک شوی، اما نشد.
اطرافیانم در جریان هستند که هنوز شرایط زندگی حرفه‌ای را حفظ کرده‌ام وسعی کردم روی فوتبالم و پیشرفتم تمرکز کنم. اینکه که الان روی پیشرفتم تداخل ایجاد شده است اینطور نیست. کمی پای قسمت می‌گذارم و ممکن است اگر در فوتبال ایران می‌ماندم یکسری اتفاقاتی برایم می‌افتاد که امروز از فوتبال اروپا دور می‌شدم. ولی حالا پیشنهادهای خیلی خوب از تیمهای اروپایی دارم. ولی آن لحظات را(حضور در پرسپولیس) هر چه به آن فکر می کنم نمی دانم چه چیزی باعث شد آنجا بازی نکنم. مطمئناً از خودم خرده نمی گیرم و بعدها ثابت خواهد شد.

*البته شاید پرسپولیس هم جسارت و ریسک استفاده از بازیکن جوان به سن و سال تو را نداشت.
الان که داریم درباره گذشته صحبت می‌کنیم بهتر است این را ببگویم که تیم پرسپولیس را دلی دوست داشتم. نباید منکر این بشویم که از بین خیلی گزینه‌ها پرسپولیس را انتخاب کردم. می‌دانستم این فرصت برای هر بازیکنی پیش نمی‌آید. ولی این شرایط بازی و خیلی از موارد دیگر، اتفاقات و اطرافیان آن رقم می‌زنند که از دست خود انسان خارج است. این اتفاق حتی برای بازیکنان بزرگ فوتبال هم افتاده است. مثل ایکاردی برای پاریسن ژرمن ومی‌بینیدکه حتی در لیست این تیمهم درخیلیاز بازی‌ها نیست، علیرغم اینکه ستاره بزرگی است. او با کلی عناوین مانند آقای گل سری آ به پاریسن ژرمن آمد. اما حالا در لیست 18 نفره تیمش هم قرار نمی گیرد. آن قسمت فوتبالی یکسری چیزایی را رقم می زند که در دست ما نیست. الان کمتر به گذشته فکر می کنم. از تیم پرسپولیس جدا شدم و نمی توانم به آن فکر کنم که چرا نشد آنجا بمانم. هواداران رابطه خیلی خوبی با من داشتند و اعتقاد زیادی به من داشتند. الان هم اگر قسمت باشد روزی برمی گردم.

*اتفاقاً باید درباره همان اتفاقات صحبت کنیم. آقای کالدرون خیلی روی تو نظر نداشت. گفته می شد که به خاطر شرایط سنی‌ات نسبت به بازیکنان دیگر، خیلی به فوتبال تو تمایل ندارد. حتی گفته می شد تو نباید به رختکن بروی که بازیکنان بزرگسال‌تر هستند.
خودم مصاحبه کردم و گفتم که اجازه ورودم به رختکن را ندادند. آقای کالدرون بیشتر قصدش این بود که روی پای خودم بایستم . چون وقتی به پرسپولیس رفتم فقط 16 ساله بودم. روزی اولی که به تهران آمدم با شرایط امکاناتی که داشتم با پدرم سر تمرین حاضر بودم. ولی کالدرون از این موضوع خیلی ناراحت بود که چرا خودم متکی به خودم نیستم و سرپای خودم باید بایستم. بیشتر قصد داشت مرا تربیت کند. اتفاقاتی افتاد که فوتبالی حساب نمی شود.

*تا کجا می‌توانی در فوتبال اروپا پیش بروی؟
بعد از بازی‌های مقدماتی آسیایی تیم ملی امید، از تیم زنیت دعوتنامه داشتم و خیلی مورد استقبال قرار گرفتم. فکر نمی کردم مورد توجه آنها قرار بگیرم. حتی برای قرارد صحبت شد. این وسط پروسه قانونی داشتند. مخصوصا تیم زنیت که می گفتند صبر کن این قانون برداشته شود و ما بتوانیم با تو قرارداد امضا کنیم. با مشورتی که با مدیربرنامه هایم کردم بنابر این شد که زیر نظر یک مربی کاربلد و بزرگ مثل بردیف کار کنم که مربی خیلی بزرگی است. با بازیکنان بزرگ مثل سردار آزمون کار کرده است. امثال سردار آزمون برای من الگوی خوبی است.

*به خاطر جنگ اوکراین در بلاروس که مشکلی نیست؟
روزهای اول فکر می‌کردم اینجا جای خطرناکی و ناامنی باشد. کشور زیبایی است و خیلی آرامش دارد. سطح لیگ بسیار بالایی دارد. قبل از اینکه تحریم‌ها تصویب شود تیم‌های باته بوریسف و دینامومینسک لیگ قهرمانان حضور دارند. تیم ما برای شهر ویتنسک است و هوادارن و امکانات قابل توجهی دارد. متاسفانه از اول فصل نتایج خوبی را بدست نیاوردیم و در جایگاه سیزدهم جدول هستیم. درست نیست بخواهم از شرایط خودم تعریف بکنم چون که مربی و سرمربی تیم همانند که در فضای مجازی هم پخش شد از من خیلی تعریف کرد بعد عقد قرارداد. خصوصا درباره من گفت که کمتر چنین چیزی پیش می آید. تقریبا همه بازیها را به میدان رفتم حالا فرصت کم. دو پاس گل دادم و از بازی دوم به بعد تغییر پست دادم. به خاطر اینکه تصمیم سرمربی این بود که در آن پست بهتر می‌توانم بازی کنم.

*سردار به عنوان الگوی شما در لیگ روسیه ماند. خیلی ها می گفتند تداوم حضورش نمی‌تواند به هدف بزرگش کمک کند. آیا تو مانند الگویت در می‌خواهی در بلاروس بلند مدت بمانی؟
واقعاً نمی توانم از حالا درباره آن صحبت کنم. ممکن است تا پایان قراردادم اینجا باشم ممکن تا همین فردا هم از اینجا بروم. در کل حسم این است که مدت کوتاهی اینجا باشم. یکی از اهدافم این است که به فوتبال اروپا راه پیدا کنم. درباره سردار آزمون باید این را بگویم که یک تصمیم فوتبالی برابر است با یک عمر آینده یک فوتبالیست. می‌توانم بگویم این تصمیم را به موقع گرفت. سردار الان جز گلزنان برتر روسیه استو. سفری که به سن پتروزبورگ داشتم و تصاویر او را آنجا زده بودند. او جز بالانشینان رده‌بندی گلزنان تاریخ این کشور قرار دارد. این برای کشور ما افتخار است که در کشور دیگری اینچنین بازیکنی را داریم. سردار الان هم در تیم سوم آلمان حضور دارد. تیمی که بعد از بایرن مونیخ و دورتموند تیم سوم آلمان است. همیشه آنالیزهای سردار را می‌بینم و بازی‌های او کلی نکات آموزشی دارد.

*شرایط را در تیم امید با مهدی مهدوی‌کیا چطور می‌بینی؟
تیم ملی از مرحله مقدماتی به آن طرف کادرفنی خیلی خوبی دارد و مهدوی‌کیا مربی بزرگ، با دانش و انسان بزرگی است. کار کردن در کنار چنین شخصیتی باعث افتخار و پیشرفت است. هدف اصلی صعود به المپیک است. حمایت مسئولین خیلی می‌تواند تاثیرگذار باشد.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/149165
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
سید هادی حسینی

0

1

4 روز پیش

فرهاد گوز حالیشه همشون از تیم امید اورد حسین زاده جلالی وووو یال دیگه نگاهش کن فرهاد ۴ هم نمیشه


Hossein Amani Nesbat

0

1

4 روز پیش

حیف شد که از دستش دادیم


نادرقلی کیانی

0

1

4 روز پیش

خلمحمدی خاک توسرتمام استعدادهای جوان مملکت راجذب وبعداتخریبشون کرددرعوض میره ازتاجیکستان دوجوان میاره که به اندازه نصف جوانان ایرانی کارایی ولیاقت نداشتندبایدجلوپای دایی گل ریخت وخلمحمدی رااخراج کنندتاتیم جوان شود


hasannejadhe

0

5

5 روز پیش

کاش قدر استعداد ها و جوان ها رو بیشتر میدونستن مربیان پرسپولیس بخصوص کادر فنی فعلی که هیچ اعتقادی به جوانان نداره یه حسرت آرایا برزگر را خواهیم خورد


دایی جواد

0

7

5 روز پیش

خاک توسریحیی که کلا به بازیکن زیر۲۸سال اعتقاد نداره این مجیدی بااین جوونایی که توکیسه بازی میده تا۵سال آینده تیمشوناتضمین کردماهمه ی بازیکنانی که دنبالشونیم و دنبال بازگشتشان هستیم همه بالای ۳۳سال هستن درست مثل سالهای قبل کیسه که خانه سالمندان درست کرده بود


رضا چنگیززاده

0

5

5 روز پیش

عالی


ابی پرسپولیسی عشق کاپیتان امید

0

5

5 روز پیش

به امید بازگشت به ارتش سرخ

بازی های پرسپولیس

2-1

پرسپولیس

سپاهان

شنبه, 24 اردیبهشت
ساعت 21:50

ورزشگاه : شهید سلیمانی سیرجان

داور : بیژن حیدری

نظرسنجی

کدام گزینه را مهمترین عامل در از دست رفتن قهرمانی می‌دانید؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 مهدی عبدی 7
2 حامد پاکدل 5
3 عیسی آل کثیر 4
4 رضا اسدی 3
5 مهدی ترابی 3
6 کمال کامیابی‌نیا 3
7 علی نعمتی 3
8 میلاد سرلک 1
9 فرشاد فرجی 1
10 علی شجاعی 1
11 سیامک نعمتی 1
12 وحید امیری 1
13 شرزود تمیروف 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سیامک نعمتی 2
2 مهدی عبدی 2
3 علی شجاعی 1
4 محمد شریفی 1
5 عیسی آل کثیر 1
6 وحید امیری 1
7 مهدی ترابی 1
8 احسان پهلوان 1
برنامه بازی ها

هفته 28 لیگ برتر

پنجشنبه, 29 اردیبهشت

تراکتور - پرسپولیس 19:00
سپاهان - پدیده 19:30
پیکان - فولاد 20:00
نساجی - هوادار 20:00
گل گهر - نفت م.س 20:00
صنعت نفت - مس رفسنجان 21:00
استقلال - آلومینیوم 21:15
فجرسپاسی - ذوب آهن 21:30

یک چهارم جام حذفی

یکشنبه, 21 فروردین

پرسپولیس 2 - 3 آلومینیوم 20:30
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 استقلال 27 27 63
2 پرسپولیس 27 18 54
3 سپاهان 27 22 52
4 گل گهر 27 4 42
5 فولاد 27 4 42
6 مس رفسنجان 27 10 41
7 پیکان 27 0 34
8 هوادار 27 -1 34
9 آلومینیوم 27 -3 34
10 ذوب آهن 27 -4 33
11 صنعت نفت 27 -5 32
12 نساجی 27 -8 29
13 تراکتور 27 -7 25
14 نفت م.س 27 -19 20
15 فجرسپاسی 27 -16 17
16 پدیده 27 -22 16

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال