ارتش سرخ دات کام

اخبار روزانه

برزگر: پرسپولیس برنده ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 2 اظهار نظر

-

9 ماه پیش

برزگر: پرسپولیس برنده ال‌کلاسیکوی ایران می‌شود

ارتش سرخ دات کام :
برزگر: پرسپولیس برنده ال‌کلاسیکوی ایران می‌شود
محمد برزگر مدافع چپ سابق سابق و ریزنقش پرسپولیس در رابطه با شرایط تیم سرخپوش پایتخت و برد پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن و شرایط متفاوتی که سرخپوشان به لحاظ مهره‌ای نسبت به فصول قبل دارند نقطه نظرات خودش را ارائه می‌دهد. به بهانه مسائل مختلف پرسپولیس با محمد برزگر گفت و گو داشتیم.

*چرا پرسپولیس صلابت فصول قبل را در لیگ بیست و یکم نداشته؟
من فکر می‌کنم علل انگیزشی یکی از مهم‌ترین مسائل در دنیای فوتبال محسوب می‌شود به همین دلیل و برگرفته از این نکته برای تیمی با شاخصه‌های پرسپولیس، تیمی که پنج بار متوالی قهرمان شده و فشار سنگینی روی این تیم برای تکرار موفقیت‌هایش وجود دارد واقعاً برای مربیانش خیلی سخت است که به بازیکن تیمشان انگیزه بدهند و آنها را به نوعی شیفته قهرمانی و موفقیت نگه دارند. با این وجود تلاش کادر فنی و بازیکنان با همه مشکلاتی که وجود داشته و دارد باز هم قابل تکرار است.

*بعد از ترک پرسپولیس توسط رادوشویچ به نوعی حامد لک هم به چالش کشیده نشده و گاهاً اشتباهات بدی را مرتکب شده و بعضی از مشکلات حل نشده.
حامد لک دروازه‌بان خوبی است و قطعاً مربی دروازه‌بان‌ها هم به موارد مهم دروازه‌بانی ورود کرده است. لک دروازه‌بان باتجربه‌ای است اما حتماً باید روی مسائل حیاتی نظیر شروع مجدد با تعمق و دقت بیشتری کار کند. در رابطه با دروازه‌بان ذخیره هم من امیدوارم که رادو را برگردانند و یکی از اولویت‌هایشان برگرداندن او باشد اما اگر این امر مهیا نشد حتماً نیاز است که دروازه‌بان دیگری جذب شود تا چارچوب توری پرسپولیس آسیب نبیند هر چند که پرسپولیس دروازه‌بان دیگر و جوانی به نام امیرحسین یوسفی را دارد که زمانی شاگرد خود من بوده و حتماً دروازه‌بان خوبی محسوب می‌شود.

*در رابطه با کمیته انضباطی و حکمی که صادر شد و البته اعتراض بعضی از تیم‌ها از جمله پرسپولیس را به همراه داشت چه نظری داری؟
امیدوارم کمیته استیناف حق را به حقدار برساند چون با حکم کمیته انضباطی عملاً جدول مسابقات به هم ریخته است و به نوعی تیمی مانند پرسپولیس که مدافع عنوان قهرمانی است بیشترین ضرر را متحمل شده است به همین دلیل امیدوارم کمیته استیناف به موضوعی که برای بازیکن آفریقایی گل‌گهر به وجود آمده نگاه جدی داشته باشد.

*مشکلات فنی پرسپولیس در این فصل را حل شدنی می‌دانید؟
پرسپولس در چند بازی اخیرش بهتر شده اما به طور کلی آن طراوت و شادابی و کوبندگی فصول قبل را ندارد که در همین راستا باید بگویم پرسپولیس نیاز به هافبک طراح و مهاجم ششدانگ دارد. امیدوارم با حضور بازیکنان تاجیکستانی و تدابیر کادر فنی مشکلات فنی پرسپولیس کمتر شده و به نوعی مرتفع شود. بازیکنان تاجیکستانی پرسپولیس هم بازیکنان خوبی هستند چه بسا که همه بازی خوب آنها مقابل پرسپولیس و الهلال را دیدند اما به هر حال این بازیکنان نیاز به بازی دارند تا در قالب کارهای تیمی بهتر بتوانند خودشان را نشان دهند.

*با توجه به شرایط متفاوت امسال چه تیم‌هایی را شانس قهرمانی می‌دانید؟
تیم‌های مدعی خوبی داریم اما با احترام به بقیه مدعیان باز هم پرسپولیس را مدعی اصلی قهرمانی می‌دانم.

*سال‌ها دفاع چپ پرسپولیس بودید با این وجود شرایط مدافعان چپ پرسپولیس را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
سعید آقایی مدافع چپ باتجربه‌ای محسوب می‌شود و پس از سال‌ها بازی در تیم‌های لیگ برتری از تجربه خوبی بهره می‌برد و وقت آن است که به واسطه همین تجربه در این فصل تجربیاتش را در اختیار تیم پرسپولیس قرار دهد اما جدا از سعید آقایی در این رابطه واقعاً نمی‌توان منکر توانایی خوب شجاعی در بعد هجومی و تدافعی شد به همین دلیل هم معتقدم باید به شجاعی بیشتر اطمینان شود چون او می‌تواند دفاع چپ خوبی برای پرسپولیس باشد و به قول ما فوتبالی‌ها چه در کار دفاعی و چه در کار هجومی حملات خوبی را در جناح چپ برای پرسپولیس تدارک ببیند و سانترهای خوبی را از آن جناح برای مهاجمان و بقیه عناصر تهاجمی پرسپولس مهیا سازد. راحت ساختن خیال پرسپولیس از جناح چپ موجب می‌شود که امیری هم به پست وینگر یا هافبک انتقال پیدا کرده و به نوعی او با آزادی عمل بهتری کار کند. موضوعی که کاملاً به سود پرسپولیس که روحیات تهاجمی دارد می‌شود.

*در رابطه با بازی پرسپولیس مقابل سپاهان که از آن به ال‌کلاسیکوی ایران تعبیر می‌شود و البته در شهر اراک برگزار می‌شود چه تحلیلی دارید؟
سپاهان تیم خوبی است اما پرسپولیس به این تیم باج نمی‌دهد و برنده ال‌کلاسیکوی ایران خواهد بود. بازی که به نظرم شش امتیازی است و به نوعی در تعیین قهرمانی هم بسیار تأثیرگذار است اما صرفنظر از این مسأله به نظرم تعیین بازی در اراک نکته‌ای قابل تأمل است که حتماً امکان این وجود داشت که شهری به جز اراک که نزدیک اصفهان است به عنوان میزبان مشخص می‌شد.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/146482
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
ذبیح الله پرسپولیسی

0

3

9 ماه پیش

ازته دل انشاالله


hasannejadhe

0

2

9 ماه پیش

انشاءالله یه بازی در حد ال کلاسیکو ایران ببینیم و برنده این بازی فقط پرسپولیس باشه

بازی های پرسپولیس

1-0

پرسپولیس

تراکتور

یکشنبه, 10 مهر
ساعت 17:30

ورزشگاه : آزادی

داور : موعود بنیادی‌فر

نظرسنجی

پرسپولیس برابر سپاهان به چه نتیجه‌ای دست پیدا خواهد کرد؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 یورگن لوکادیو 4
2 سعید صادقی 2
3 میلاد سرلک 1
برنامه بازی ها

هفته 8 لیگ برتر

پنجشنبه, 14 مهر

پیکان - آلومینیوم 17:00
نساجی - ذوب آهن 18:00
استقلال - فولاد 18:30

جمعه, 15 مهر

ملوان - صنعت نفت 17:30
مس کرمان - هوادار 18:00
مس رفسنجان - تراکتور 18:00
نفت م.س - گل گهر 19:00
سپاهان - پرسپولیس 20:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 پرسپولیس 7 5 14
2 استقلال 7 4 14
3 سپاهان 7 3 12
4 گل گهر 7 2 12
5 تراکتور 7 2 11
6 فولاد 6 2 10
7 نساجی 7 3 9
8 ذوب آهن 7 1 9
9 مس رفسنجان 7 1 9
10 آلومینیوم 7 -2 8
11 پیکان 7 -3 8
12 نفت م.س 7 -4 8
13 مس کرمان 7 -1 6
14 هوادار 7 -4 5
15 صنعت نفت 7 -4 5
16 ملوان 6 -5 2

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال