ارتش سرخ دات کام

اخبار روزانه

حلالی: تارتار و محرم و ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 13 اظهار نظر

-

4 هفته پیش

حلالی: تارتار و محرم و مطهری در حد اوسمار هستند

ارتش سرخ دات کام :
حلالی: تارتار و محرم و مطهری در حد اوسمار هستند
اسماعیل حلالی از برخورد اوسمار ویه‌را، سرمربی برزیلی، با باشگاه پرسپولیس در پایان فصل انتقاد کرد.
اوسمار ویه‌را پس از قهرمانی با پرسپولیس به همکاری خود با این باشگاه پایان داد تا سرخپوشان در حال حاضر به دنبال بررسی شرایط و مذاکره با سایر گزینه‌های خود برای هدایت پرسپولیس در فصل آینده باشند.
اسماعیل حلالی امروز در گفتگویی با خبرنگار ما در خصوص جدایی اوسمار ویه‌را و گزینه‌های جانشینی او صحبت کرد و همچنین انتقاداتی را نسبت به رفتار اوسمار و جدایی او از پرسپولیس به زبان آورد‌.
گفتگو با حلالی را در ادامه می‌خوانید:

* این فصل از رقابت‌های لیگ برتر را چطور ارزیابی می‌کنید؟
در این فصل اتفاقات خوبی برای پرسپولیس افتاد اما در مجموع باید بگویم متاسفانه همه تیم‌ها نتیجه‌گرا شده‌اند. ما در لیگ، همه چیز را فدای نتیجه کرده‌ایم و این خیلی برای فوتبال‌مان بد است. زیبایی فوتبال، فقط به نتیجه‌گیری نیست. باید نگرش‌مان را عوض کنیم و بدانیم فاکتور اول، نتیجه‌گیری نیست.

* درباره قهرمانی پرسپولیس هم صحبت کنید.
فصل بسیار سختی برای ما بود. در طول فصل اتفاقات زیادی افتاد که می‌توانست ما را از قهرمانی دور کند، اما در نهایت ختم به خیر شد و با قهرمانی تمام شد. در نیم فصل اول اختلافاتی بین مربی و مدیرعامل پیش آمد که خوشایند نبود و اتحاد در تیم وجود نداشت، اما در نیم فصل آقای گل‌محمدی که می‌دانستند این شرایط و این اختلافات ختم به موفقیت نمی‌شود، بزرگی خودشان را نشان دادند و کنار کشیدند و دست باشگاه را باز گذاشتند. با وجود اینکه ما سرمربی نیاوردیم و کمک خود آقای گل‌محمدی سرمربی شد، اختلافات کنار گذاشته شد و بازیکنان خوبی گرفتیم که تاثیرگذار بودند. شناختی هم که آقای اوسمار از بچه‌ها داشت باعث شد ما رو به جلو حرکت کنیم. در‌ مجموع در نیم فصل دوم در کارمان ثبات داشتیم و با موفقیت عمل کردیم. تیمی که ثبات داشته باشد، قطعا موفق می‌شود.

* در این نیم فصل عملکرد اوسمار را چطور دیدید؟
آقای اوسمار سرمربی نبود و مربی وارد بود، اما با شناخت و رفاقتی که با بچه‌ها داشت، توانست قهرمان شود. این همدلی که در تیم بود، خیلی کمک کرد. با این حال به نظر من آقای اوسمار سرمربی نبود؛ اگر می‌خواهیم از مربی‌هایی در سطح اوسمار استفاده کنیم، مربی داخلی هم داریم؛ برای مثال آقای تارتار سال‌هاست که در لیگ خودش را نشان داده و امسال هم با تیم جوان ملوان بی‌نظیر کار کرد و ایشان را پا به پای تیم‌های مدعی که بودجه بالایی داشتند، بالا آورد. همچنین آقای محرم نویدکیا و آقای مطهری هم مربیان بسیار خوبی هستند که اگر از طرف مدیریت حمایت شوند، خودشان را نشان می‌دهند. اگر حمایتی که از اوسمار شد، از مربیان ایرانی هم صورت بگیرد، قطعا از این هم بهتر نتیجه می‌گیرند. البته ما در مدیریت تیم، ضعف داریم و در صورتی که این عزیزان به پرسپولیس بیایند، باید افرادی را کنارشان بیاورند که مدیریت قوی داشته باشند و بازیکنان را جمع کنند. در حال حاضر جمع کردن تیم و نظم و انضباط بازیکنان، از تمرینات مهم‌تر است.

* اوسمار در نیم فصل دوم خودش تیم را بست و عملکرد خوبی هم داشت و قهرمان هم شد. اینکه می‌گویید اوسمار سرمربی نبود، کم‌لطفی نیست؟
من اصلا نمی‌خواهم کار ایشان را کوچک کنم. ایشان زحمتش را کشید. من فقط می‌گویم ایشان به عنوان مربی به باشگاه ما آمد و باشگاه ما ایشان را سرمربی کرد اما حالا برای پرسپولیس کلاس می‌گذارد. جالب است که هر کسی به مشکل می‌خورد، زن و بچه‌اش را پیش می‌کشد. پرسپولیس باشگاه کوچکی نیست‌. این باشگاه همان‌طور که ایشان را بزرگ کرد، خیلی‌ها را هم بزرگ می‌کند. این بهانه‌ها زشت است. اگر من به برزیل بروم و من را بزرگ کنند، مسئولیتم این است که دو سال بمانم و با تمام وجودم کارشان را جبران کنم. مگر ایشان مربی بود، چند نفر او را می‌شناختند؟ من خودم در دوره مربیگری ایشان اسم‌شان را نمی‌دانستم اما آمدند و مطرح شدند و تیم را قهرمان کردند. همه اینها درست است اما ما نباید گذاشته را فراموش کنیم.
ما باید بدانیم از کجا آمدیم و کجا خواهیم رفت. حرف من این است که ایشان با این شرایط نباید به باشگاه پرسپولیس دست رد بزند.‌ همان‌طور که گفتم ما امثال اوسمار را در ایران و در بدنه باشگاه‌مان داریم. ایشان که یک مربی در حد برانکو نیستند. برانکو در یک فصل، یک تنه یک ساختار معیوب را تغییر داد. آقای برانکو به تنهایی مشکلات و ضعف‌ها را حل کرد و نظم فعلی باشگاه هم به خاطر دوره حضور ایشان است. برانکو ۱۲ شب که ورزشگاه کاظمی پر از سگ بود، در دفترش می‌نشست و برنامه‌ریزی می‌کرد. همه چیز برنامه‌ریزی و تلاش می‌خواهد و من اینها را با چشمم دیده‌ام و دلم می‌سوزد. من کار اوسمار را کوچک نمی‌کنم؛ اتفاقا ایشان با شرایطی که تیم داشت، کار سختی داشت اما فصل تمام شده و الان باید قدرتش را نشان می‌داد، تیم را می‌گرفت، بدنسازی می‌کرد و تغییر ایجاد می‌کرد و در نهایت تیمش را قهرمان می‌کرد، وگرنه گرفتن تیم از یک سرمربی دیگر در نیم فصل، نصف کار بود که ایشان انجام داد.

* به هر حال در نیم فصل نقل و انتقالات زیر نظر ایشان انجام شد.
اگر همان بازیکنان را در ابتدای فصل می‌گرفتیم، همین موفقیت رقم می‌خورد. در نیم فصل اول به دلایل مختلف نیازهای تیم جذب نشدند و دست مربیان ما در بعضی پست‌ها خالی بود، اما در نیم فصل مدیریت بازیکنان را جذب کرد و با آمدن اورونوف مسیر ما تغییر کرد. در آن برهه ما نیاز به بازیکن رونده در کناره‌ها داشتیم؛ اگر آن بازیکنان را نمی‌گرفتیم، قهرمان می‌شدیم؟

* فکر می‌کنید قهرمانی پرسپولیس تنها به خاطر جذب بازیکنان باکیفیت بود؟
قهرمانی پرسپولیس حاصل درایت مربی و حمیت بازیکنان بود اما این بازیکنان هم نقش پررنگی داشتند.

* شما مخالف حضور سرمربی خارجی برای فصل آینده هستید؟
اصلا. من اصلا بحثی ندارم و قطعا من هم موافق مربی تاپ لول خارجی هستم. فقط می‌گویم مربی ایرانی در حد اوسمار داریم. اوسمار مربی تاپ لول نیست. اگر می‌خواهند مربی خارجی تاپ لول بیاورند و پولش را دارند، بسم‌الله. مربی تاپ حتی باشگاه ما را هم جلو می‌اندازد، منتها برای مربی خوب، باید امکانات سخت‌افزاری هم داشته باشید. ما یک زمین داریم که آن هم به مشکل می‌خورد. وقتی مربی یکی دو میلیون دلاری بیاوریم اما زمین تمرین نداشته باشیم، فقط پول را دور ریخته‌ایم. ایشان هم زمان را می‌کشد و پولش را می‌گیرد و می‌رود. ما باید امکانات سخت افزاری داشته باشیم و مربی تاپ لول بیاوریم. نظر من این نیست که صددرصد مربی داخلی بیاوریم.

* به نظر می‌رسد جدایی اوسمار باعث ناراحتی شما شده است.
بله، من ناراحتم. من برای باشگاه پرسپولیس ارزش قائلم و تمام وجودم را هم برایش می‌دهم. من می‌گویم باشگاه پرسپولیس خیلی‌ها را بزرگ کرده و ما نباید نمک بخوریم و نمکدان بشکنیم. من می‌گویم آقای اوسمار، شما هنوز به باشگاه پرسپولیس بدهکار هستی و اگر امسال تیمی به تو پول خوبی می‌دهد، به خاطر پرسپولیس است، وگرنه چرا سال قبل به تو پیشنهاد نمی‌شد؟

* اگر اوسمار حاضر به تمدید قرارداد بود، شما موافق ادامه حضورشان بودید؟
قطعا. ایشان تیم را قهرمان کرده بود و شناخت کافی داشت. ایشان باید می‌ماند و حداقل خودش را محک می‌زد. اولویت ایشان بود، چون تیم را قهرمان کرده بود و شناخت نسبی از فوتبال ایران و بچه‌ها داشت. در بعضی از مصاحبه‌ها برخی ار حرف‌های من را تغییر می‌دهند. حرف من فقط این است که اوسمار در پرسپولیس مربی بود و این باشگاه او را سرمربی کرد. او باید به احترام به این موضوع، به باشگاه کمک می‌کرد و خودش را هم محک می‌زد و تیم را می‌بست و کار می‌کرد. فصل قبل در نیم فصل او تمام کارها را یک نفر دیگر انجام داده بود. من هیچ جبهه‌ای ندارم و برای اوسمار احترام قائلم اما رفتار ایشان در این مدت خوب نبود. آقای اوسمار از نظر فنی خیلی به ما کمک کرد و اولویت اول بود، اما ایشان به تیم پشت کردند و می‌خواستند پول بیشتری به دست بیاورند و بهانه‌های دیگر گرفتند. کاش حداقل با صداقت جلو می‌آمدند.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/160448
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
مهدی.ز

0

0

4 هفته پیش

من نمیدونم این چرا هی حرف میزنه آخه تو کجا مربی گری کردی هی از اوسمار ایراد میگیری اوسمار که خودشو ثابت کرد با فوتبال روان و زیبا با اخلاق خوب هرچی بگم کم گفتم راجب این مرد بزرگ با اختلاف بهتر از گلمحمدی و خیلی مربیهای دیگه تو چرا میسوزی آخه والا زمانی که بازی هم میکردی در حد فوتبال آماتور بودی بسه توروخدا اول تو دوتا تیم مربیگری کن نتیجه بگیر بعد هی از همه ایراد بگیر


مجتبی خلیلی

-2

0

4 هفته پیش

حسین اقا عبدی و مهدی تارتار باهم بیان رو نیمکت پرسپولیس


مهدی‌قزوین

-2

0

4 هفته پیش

تاتار با تیم‌های ضعیف نتیجه گرفته و خودشو نشون داده....


سعید براهویی

-3

1

4 هفته پیش

بهترین گزینه تارتار


موسی رنجبران

0

3

4 هفته پیش

تارتار و مطهری اندازه پرسپولیس بازیکن نداشتن


طوفان

-1

4

4 هفته پیش

آقای حلالی لطفا حرف نزن همین تارتار تو عمرش یک بار کیسه کش ونبرده تارتار فقط بدرد تیم‌های پائین جدول میخوره ۱۶ سال یکبار قهرمان نشده‌ خواهشن پرسپولیس و نابود نکنید


محمدرضایی

-5

0

4 هفته پیش

فقط محرم نویدکیا فقط


بهروز صمدزاده

-6

0

4 هفته پیش

مجتبی حسینی


محمد

-4

1

4 هفته پیش

تارتارازاوسمارهم بهتره ببینیدملوان وذوب اهن راچگونه متحول کرد بیادعالیه


hasannejadhe

0

3

4 هفته پیش

تفاوت پرسپولیس زمانی که تیم فرناز مجیدی قهرمان شد موقع سرمربی گری گل محمدی با سال قبل که گل محمدی سه گانه آورد همین آقای اوسمار هستن چرا ما زحمت یکی را انقدر کوچک میکنیم و نمک نشناسی میکنیم


حسن .جهان بخش

-1

2

4 هفته پیش

این بنده خدا تهه دلش این که خودش سرمربی .پرسپولیس بشه


Mohammad Bj

-2

8

4 هفته پیش

اسماعیل حلالی کلا توی فضای دیگست مرد حسابی مطهری و تارتار در حد اوسمار بودن که وضع تیم های خودشون این نبود، خوبه مطهری تو پرسپولیس کار کرده و همه ما یادمونه چه بلایی سر تاکتیک فنی تیم اومد . اوسمار هم عالی نتیجه گرفت و زحمت کشید برای ما و در تاریخ پرافتخار باشگاه اسمش ثبت شد حالا به هر دلیلی نیومده ایران همونطوری که پروفسور الان نمیاد پس دلیلی نداره بخوای بهش توهین کنی ، اوسمار اگه هم پول بیشتری در خواست کرده حقش بوده که بعیده همچین شخصیتی داشته باشه. باید به حلالی گفت سر ساقیت سلامت جنس خوب میده دستت.


حسن

-3

3

4 هفته پیش

مطهری🤣😷🤕😀

بازی های پرسپولیس

0-1

پرسپولیس

مس رفسنجان

شنبه, 12 خرداد
ساعت 19:00

ورزشگاه : آزادی

داور : امیر عرب براقی

نظرسنجی

موافق جدایی ستاره‌هایی که ارقام نجومی از باشگاه طلب می‌کنند هستید؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 عیسی آل‌کثیر 7
2 گئورگی گولسیانی 6
3 شهاب زاهدی 6
4 محمدحسین کنعانی‌زادگان 6
5 اوستون ارونوف 6
6 مهدی ترابی 2
7 دانیال اسماعیلی‌فر 2
8 علی نعمتی 1
9 سعید صادقی 1
10 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
11 یاسین سلمانی 1
12 محمد عمری 1
13 امید عالیشاه 1
14 نبیل باهویی 1
15 مسعود ریگی 1
نام بازیکن تعداد گل
1 عیسی آل‌کثیر 3
2 مهدی ترابی 1
3 دانیال اسماعیلی‌فر 1
4 اوستون ارونوف 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سعید صادقی 2
2 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 30 لیگ برتر

شنبه, 12 خرداد

پیکان 0 - 2 استقلال 19:00
استقلال خوزستان 3 - 1 هوادار 19:00
ملوان 1 - 1 آلومینیوم 19:00
صنعت نفت 0 - 3 تراکتور 19:00
گل گهر 1 - 2 ذوب آهن 19:00
سپاهان 4 - 1 شمس آذر 19:00
پرسپولیس 1 - 0 مس رفسنجان 19:00
نساجی 0 - 1 فولاد 19:00

یک هشتم جام حذفی

جمعه, 07 اردیبهشت

آلومینیوم 4(6) - 4(5) پرسپولیس 18:15

هفته 6 لیگ قهرمانان آسیا

سه‌شنبه, 14 آذر

پرسپولیس 1 - 2 الدحیل قطر 19:30
استقلال تاجیکستان 1 - 1 النصر عربستان 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 پرسپولیس 30 27 68
2 استقلال 30 25 67
3 سپاهان 30 27 57
4 تراکتور 30 21 56
5 ذوب آهن 30 0 42
6 ملوان 30 5 41
7 شمس آذر 30 0 39
8 آلومینیوم 30 -7 38
9 گل گهر 30 2 36
10 مس رفسنجان 30 -5 35
11 نساجی 30 -9 29
12 هوادار 30 -17 29
13 فولاد 30 -20 29
14 استقلال خوزستان 30 -11 28
15 پیکان 30 -13 27
16 صنعت نفت 30 -25 21
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 6 6 14
2 پرسپولیس 6 0 8
3 الدحیل قطر 6 0 7
4 استقلال تاجیکستان 6 -6 3

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال