ارتش سرخ دات کام

اخبار روزانه

دایی: نصیرزاده فرار رو ...

نویسنده : ارتش سرخ

-

نظرات : 0 اظهار نظر

-

10 سال پیش

دایی: نصیرزاده فرار رو به جلو می کند/شما، بلاتر و موسس جام ژولیه؛ اما قانون را رعایت کن!

ارتش سرخ دات کام :
دایی: نصیرزاده فرار رو به جلو می کند/شما،  بلاتر و موسس جام ژولیه؛ اما قانون را رعایت کن!
علی دایی در پاسخ به اظهارات رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: اینکه بگوییم هرکس دایره لغات گسترده ای دارد و سخنور خوبی است بیاید رئیس کمیته حقوقی فدراسیون شود طنز تلخی است. در این صورت به نظرم مرحوم دهخدا بهترین نفر برای این منصب بوده باشد! شاید خوب حرف زدن هنر باشد اما حرف خوب زدن ارزشمند است.

وی افزود: من گفته بودم طبق اساسنامه فدراسیون که به تایید فیفا و هیئت دولت رسیده، رئیس و معاون کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال باید تحصیلات حقوقی داشته باشند. این جمله خیلی ساده ای است که نیاز به تفسیر و فرار به جلو  ندارد. «رئیس» و «معاون» کلمات مشخصی هستند، «تحصیلات حقوقی» هم عبارت کاملا روشنی است بعد آقای نصیرزاده جواب داده «آیین نامه انضباطی، مقررات و اخلاق را در هیچ دانشکده حقوقی در جهان تدریس نمی کنند. افرادی می توانند آنها را تدوین کنند که مهارت خود را از کلاس های رسمی فیفا گرفته باشند که اینجانب به عنوان تنها ایرانی که بیشترین شرکت در این کلاس ها را داشته و 13 سال است آنها را تدریس می کند، مسئولیت قانون گذاری در فوتبال را دارم و به جایگاهی که دارم به آن توجه می کنم پس بهتر است شما به جای قیام کردن در مقابل مقررات به آن احترام بگذارید. »

دایی عنوان کرد: من چه کار دارم شما چه خوانده اید و در چه کلاس هایی شرکت کرده اید. اصلا شما بلاتر، شما موسس جام ژول ریمه. من می گویم اساسنامه، شاکله اصلی فدراسیون است و انتصاب شما مغایر با اساسنامه است. این آیا بی احترامی به اساسنامه نیست؟ می گوید من دانشی دارم که دایی از آن بی خبر است.در رانندگی ملاک اصلی داشتن گواهینامه است.حالا تو شوماخر هم باشی اما گواهینامه نداشته باشی نباید رانندگی کنی. این را قانون می گوید.

سرمربی پرسپولیس تاکید کرد: وقتی خود شما به عنوان مسئول تدوین مقررات فدراسیون، اصل و اساس کار را با حضور غیر قانونی تان در این کمیته زیر سوال برده اید، به نظر قیام در برابر آیین نامه نباید باعث تعجب شود. شما واجبات را ترک کرده اید و چسبیده اید به مستحبات. همان فیفایی که شما مکرر دم از همسان سازی آیین نامه های فدراسیون با مقررات آنها می زنید گفته است رئیس و معاون کمیته حقوقی باید تحصیلات حقوقی داشته باشند.

وی ادامه داد: مهم اساسنامه است نه چیزی که شما تفسیر به رای می کنید. کجا نوشته شده رئیس کمیته حقوقی باید کسی باشد که مهارتش را از کلاس های فیفا گرفته باشد؟ شما یا حقوق خوانده اید و تحصیلات حقوقی دارید پس انتصاب تان جای شک و شبهه ندارد یا نخوانده اید پس حضورتان غیر قانونی است. والسلام. این را لطفا با همان دایره گسترده لغاتتان و ادبیاتی که صدبرابر قوی تر از من است شفاف برای مردم و اهالی فوتبال و رسانه ها توضیح بدهید تا مشخص شود شما قانونی فعالیت می کنید یا غیرقانونی.

دایی گفت: من می گویم شما که مسئول کمیته تدوین مقررات هستید باید مثل مجلس عمل کنید. قانونگذاری با مجلس است اما اجرای قانون با قوه قضاییه و قوه مجریه است. شما خودتان می خواهید سانتر کنید خودتان سر بزنید و خودتان هم هورا بکشید. الحمدالله دادگاه های صحرایی تان هم همیشه به راه است. بحث کارت های معافیت می شود شما قبل از کمیته انضباطی مصاحبه می کنید می گویید تخلفی رخ نداده است. بحث داوری است شما وارد می شود، خب بفرمایید کمیته انضباطی و استیناف و اخلاق را تعطیل کنند شما یک تنه کارها را جلو ببرید.

او یادآور شد: من در مصاحبه ام بعد از بازی چه گفته ام؟ اعتراض من به نحوه وضع مقررات است نه به داوری. من که گفتم برای صالحی آرزوی موفقیت دارم. تنها حرفم هم این بود که درباره میزان وقت اضافه مردم و رسانه ها قضاوت کنند زیرا ما طبق قانون حق مصاحبه درباره داوری را نداریم. این می شود اعتراض به داوری؟ بله، من با دلیل و مدرک به این آیین نامه نقد دارم و به نظرم این نوع قوانین مصداق دیکتاتوری است. قوانینی که تدوین کننده اش صلاحیت قانونی نداشته و اصلا به تصویب مجمع نرسیده را نباید نقد کرد؟ من اگر علیه قوانینی که نمی دانم قیام کرده ام، شما علیه قوانینی که دم از دانستن آنها می زنید قیام کرده اید. من تعجب می کنم چگونه برخی ادعای آگاهی و تسلط بر قوانین را دارند اما چند سال پیش رفتند برای ایجنت شدن امتحان دادند، امتحانی که سوالاتش از همین آیین نامه های انضباطی و نقل و انتقالات فیفاست و در آن امتحان قبول نشدند.

دایی تصریح کرد: بگذارید داستان جالب تری را بگویم. آخرین مجمع فدراسیون فوتبال روز ششم آبان 92 برگزار شده و می گویند آیین نامه جدید انضباطی فدراسیون در آن مجمع به تصویب اعضا رسیده است. ماده 31 اساسنامه فدراسیون می گوید ثبت مصوبات مجمع بر عهده دبیر کل فدراسیون فوتبال است. در پایان همان مجمع آقای نبی دبیر کل فدراسیون فوتبال مصاحبه کرده و مراجعه به گفته های ایشان خیلی مسائل جالبی را باز می کند. او درباره مصوبات آن مجمع که اتفاقا به خاطر جنجال بر سر بودجه فدراسیون باید در ذهن همه مانده باشد گفته است «کلیات آئین نامه کمیته انضباطی و اساسنامه هیئت فوتبال استان ها تصویب شد و قرار شد در مجمع آینده این دو موضوع هم مصوب شود.اعضای مجمع درباره آیین نامه انضباطی  پیشنهادهای خوبی هم ارائه دادند به همین دلیل قرار شد این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد و مکتوب به بخش حقوقی و تدوین مقررات ارسال شود تا در صورت تأئید هیئت رئیسه اصلاحات اجرایی شود و در مجمع آینده این موضوع مصوب شود.»

دایی ادامه داد: اظهارات آقای نبی موجود است. وقتی قرار بوده آیین نامه در مجمع بعدی مصوب شود و بعد از آن هم هیچ مجمعی برگزار نشده، بفرمایند چگونه آیین نامه را اجرایی کرده اند؟ این دهن کجی به مجمع و کل فوتبال نیست؟ این خود رایی و دور زدن قانون نیست؟ مثلا در همان روز سرهنگ جعفری مدیرعامل فجر هم که در مجمع بوده و بعد از او درباره تصویب آیین نامه انضباطی پرسیده اند گفته است«اصلاً در مورد این مسئله صحبتی نشد، عملکرد کلی فدراسیون گزارش داده شد و آقای نبی درباره فعالیت های روابط عمومی کمیته انضباطی، تیم های پایه و بزرگسالان گزارشی را ارائه کرد. بیشتر مباحث در مورد مسائل مالی بود و در این خصوص صحبتی نشد. » خود نصیرزاده هم مصاحبه کرده و گفته از تصویب آیین نامه جدید خبری نیست. چگونه حالا می گویند در مجمع 6 آبان 92 آیین نامه تصویب شده است؟ملاک حرف دبیرکل فدراسیون است که او تکلیف را شفاف روشن کرده است.

سرمربی پرسپولیس گفت: من هم مثل همه مربیان دوست دارم تمرکزم روی کار تیمی و رفع ایرادات فنی تیمم باشد. ممنون رسانه هایی هم هستم که با نقد دلسوزانه به من گفته اند روی کارهای تیمم تمرکز کنم  اما از همان رسانه ها می خواهم حرف های من را بر اساس قانون و مقررات موجود بسنجند و تحلیل کنند. من عادت ندارم بگویم روزنامه نمی خوانم. اتفاقا تا جایی که وقتم اجازه بدهد هم روزنامه می خوانم هم به رسانه های مجازی سر می زنم. رسانه ها ناظران ما هستند. مگر می شود کسی دنبال نظر ناظرانش نباشد؟ اگر روزی یک جمله به درد بخور هم در آنها ببینم که قطعا بسیار بیشتر می بینم نفع برده ام.البته تردیدی نیست که آنها هم مثل همه آدم ها ممکن است اشتباه داشته باشند. به هر حال یکی از بخش های کار ما حرکت بر اساس همین مقررات فوتبال است و من خواهش می کنم رسانه ها و مردم درباره اصل حرف هایم قضاوت و تحلیل کنند. مگر سال قبل همین مقررات معیوب یک امتیاز از ما کسر نکرد؟من ناچارم حقایق را بگویم و اگر بناست قانون رعایت شود باید اول اساسنامه فدراسیون رعایت شود.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/54576
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
اولین نفری باشید که نظرش را ثبت می کند.
بازی های پرسپولیس

3-0

صنعت نفت

پرسپولیس

پنج‌شنبه, 30 فروردین
ساعت 19:00

ورزشگاه : تختی آبادان

داور : علی اصغر مومنی

نظرسنجی

پرسپولیس مقابل آلومینیوم به چه نتیجه‌ای دست پیدا خواهد کرد؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 شهاب زاهدی 6
2 گئورگی گولسیانی 5
3 محمدحسین کنعانی‌زادگان 5
4 عیسی آل‌کثیر 4
5 مهدی ترابی 2
6 اوستون ارونوف 2
7 علی نعمتی 1
8 سعید صادقی 1
9 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
10 یاسین سلمانی 1
11 محمد عمری 1
12 امید عالیشاه 1
13 نبیل باهویی 1
14 دانیال اسماعیلی‌فر 1
نام بازیکن تعداد گل
1 مهدی ترابی 1
2 دانیال اسماعیلی‌فر 1
3 عیسی آل‌کثیر 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سعید صادقی 2
2 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 24 لیگ برتر

پنج‌شنبه, 30 فروردین

پیکان 2 - 2 هوادار 16:30
گل گهر 2 - 2 استقلال خوزستان 17:45
صنعت نفت 0 - 3 پرسپولیس 19:00

جمعه, 31 فروردین

نساجی 1 - 0 تراکتور 16:30
استقلال 3 - 2 شمس آذر 18:00
فولاد 0 - 1 مس رفسنجان 18:10

شنبه, 01 اردیبهشت

ذوب آهن 2 - 0 آلومینیوم 16:30
ملوان 1 - 2 سپاهان 17:00

یک هشتم جام حذفی

دوشنبه, 14 اسفند

پرسپولیس 3 - 0 نفت و گاز گچساران 20:00

هفته 6 لیگ قهرمانان آسیا

سه‌شنبه, 14 آذر

پرسپولیس 1 - 2 الدحیل قطر 19:30
استقلال تاجیکستان 1 - 1 النصر عربستان 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 استقلال 24 20 53
2 پرسپولیس 24 20 52
3 سپاهان 24 21 45
4 تراکتور 24 12 42
5 ملوان 24 9 38
6 گل گهر 24 7 34
7 ذوب آهن 24 1 33
8 شمس آذر 24 3 31
9 مس رفسنجان 24 -3 30
10 آلومینیوم 24 -8 29
11 هوادار 24 -7 25
12 پیکان 24 -8 25
13 فولاد 24 -19 21
14 استقلال خوزستان 24 -10 20
15 نساجی 24 -17 19
16 صنعت نفت 24 -21 16
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 6 6 14
2 پرسپولیس 6 0 8
3 الدحیل قطر 6 0 7
4 استقلال تاجیکستان 6 -6 3

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال