ارتش سرخ دات کام

اخبار روزانه

درخشان: نباید از پرسپو ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 13 اظهار نظر

-

5 ماه پیش

درخشان: نباید از پرسپولیس در آسیا توقع قهرمانی داشت

ارتش سرخ دات کام :
درخشان: نباید از پرسپولیس در آسیا توقع قهرمانی داشت
تیم‌های لیگ برتری تقریبا تیم خود را تکمیل کرده‌اند و به دنبال این هستند تا به بهترین شکل خود را آماده شروع لیگ کنند. در این میان پرسپولیس توانست تقریبا تیم خوب فصل پیش خودش را حفظ کرده و نفرات شاخصی چون کنعانی‌زادگان، ریگی و زاهدی را هم به خدمت بگیرد اما استقلال همچنان امیدوار است تا بتواند در فرصت باقی‌مانده در چند پست خودش را تقویت کند. برای بررسی اتفاقاتی که در فصل نقل‌وانتقالات رخ داد بد ندیدیم نظر حمید درخشان را جویا شویم. سرمربی اسبق پرسپولیس در گفت‌وگویش با ما در مورد قرارداد امیر قلعه‌نویی با فدراسیون فوتبال هم نکاتی را متذکر شد که در زیر این گفت‌وگو را مرور می‌کنیم.

نقل‌وانتقالات دیگر جذاب نیست
وی در ابتدا درباره بازیکنانی که در لیگ برتر کشورمان جابه‌جا شدند، اظهار داشت: «قبل از اینکه بخواهم اشاره‌ای به خرید‌های تیم‌های لیگ برتری داشته باشم لازم می‌دانم در مورد نقل‌وانتقالاتی که در قاره آسیا درحال رخ دادن است صحبت کنم. با روندی که کشورهای حوزه خلیج‌فارس در پیش گرفته‌اند پیش‌بینی می‌شد که شاهد کوچ فوتبالیست‌های بزرگ دنیا در لیگ‌های عربی باشیم. چه خوش‌مان بیاید چه نه این اتفاق درحال رخ دادن است. در روزهایی که باشگاه‌های ایرانی اکثرا درحال ورشکستگی هستند می‌بینیم که بازیکنان تیم‌های رئال مادرید، چلسی و... . سر از تیم‌های عربستانی درمی‌آورند. این یعنی پیشرفت و سرمایه‌گذاری همراه با امکانات ایده‌آلی که برای حضور این بازیکنان فراهم شده است. قدر مسلم اگر تیم‌های عربستانی، قطری، اماراتی ستاره‌های دنیا را به کشورشان می‌آوردند امکانات‌شان هم آنقدر خوب و عالی است که این ستاره‌ها را به آنجا بکشاند. این اتفاق از جهات زیادی به نفع فوتبال آسیاست و خودش برای فوتبالیست‌های ما هم ‌انگیزه می‌شود که بخواهند مقابل این بازیکنان به میدان بروند. اما باید آن طرف قضیه را هم با دقت دید و بررسی کرد. اینکه ما سال‌هاست درجا زده‌ایم و ادامه این روند می‌تواند کلا از چرخه رقابت خارج‌مان کند.»

پرسپولیس نمی‌توانددر آسیا مدعی باشد
درخشان با بیان اینکه تیم‌های ایرانی درحال خارج شدن از جمع مدعیان آسیایی هستند، عنوان کرد: «وقتی تیمی مثل الاتحاد از رئال مادرید و چلسی بازیکن می‌آورد اما پرسپولیس توان مالی خرید یک ستاره داخلی را ندارد شما نباید توقع داشته باشید که این تیم در لیگ قهرمانان آسیا مدعی باشد. پرسپولیس به‌عنوان قهرمان دو جام ایران چه تدارکاتی برای لیگ قهرمانان در مقایسه با رقبای آسیایی‌اش دیده است؟ پرسپولیس حتی یک اردوی خارج از کشور نتوانست برود! البته این یک بخش خیلی کوچک است که به آن اشاره کردم. رقبای آسیایی به سرعت باد درحال پیشرفت و نزدیک شدن به تیم‌های بزرگ اروپایی هستند اما ما اینجا برای باشگاه‌های خود سقف می‌گذاریم که نباید بیشتر از این مبلغ هزینه کنید. در چنین شرایطی عدالتی وجود نخواهد داشت و نباید از پرسپولیس این انتظار را داشته باشیم که برای قهرمانی آسیا رقابت کند. کادرفنی پرسپولیس نهایتا بتواند تیم را از لحاظ بدنی و تاکتیکی به بهترین شکل آماده کند اما در یک جایی تیمی می‌تواند در آسیا آقایی کند که بهترین و باتجربه‌ترین نفرات را در کنار بهترین امکانات داشته باشد پس نباید از نمایندگان کشورمان در رقابت‌های آسیایی توقع زیادی داشته باشیم.»

شرایط لیگ‌مان هم برابر نیست
کارشناس فوتبال کشورمان با تاکید بر اینکه عدالت در نقل‌وانتقالات رعایت نشده است، افزود: «همان‌طور که جنگ تیم‌های ایرانی با رقبای آسیایی جدال دار و ندار است در لیگ‌مان هم این شرایط را داریم. اول اینکه نیمی از تیم‌های لیگ‌مان با مشکلات مالی شدیدی مواجه هستند و فقط در لیگ هستند که باشند. دو سه تیم هم هستند که کمی هزینه کرده‌اند تا به‌نوعی تیم‌داری کنند. 4، 5 تیم بالای جدول در حقیقت با هم رقابت خواهند داشت که در بین این تیم‌ها هم یک تیم در نقل و انتقالات نشان داد که اصلا نظارتی وجود ندارد و هر صحبت و تذکری که داده شده در حد حرف بوده است. برای همه روشن و واضح است که چطور یک تیم ستاره‌های نقل و انتقالات را با رقم‌های کلان جذب کرد و نشان داد که عدالتی در بین تیم‌های ایرانی و در نقل و انتقالات داخلی وجود ندارد که این اصلا خوب نیست. نباید شرایطی وجود داشته باشد که چند تیم اصلا توان خرید یک بازیکن درجه یک را نداشته باشند اما یکی دو تیم با رقم‌های کلان هر بازیکن داخلی دل‌شان خواست را به خدمت بگیرند. قدرمسلم اگر نظارت دقیقی باشد شاهد این اتفاقات نخواهیم بود.»

مدعیان مشخص هستند
درخشان در واکنش به این سوال که فکر می‌کند در فصل پیش‌رو چه تیم‌هایی می‌توانند مدعی قهرمانی باشند، گفت: «حساب مدعیان از بقیه تیم‌ها جداست و تاکید می‌کنم که فقط 4 یا نهایتا 5 تیم هستند که می‌توانند برای مدعی بودن یا کسب سهمیه رقابت کنند و بقیه تیم‌ها باید برای رتبه ششم به پایین بجنگند و این به‌وضوح آشکار است. پرسپولیس با حفظ نفراتش و جذب دو سه بازیکن خوب همچنان مدعی اول قهرمانی است. سپاهان در نقل و انتقالات خرید‌های زیادی داشت و اینکه بتواند از این همه ستاره یک تیم یکدست و منسجم بسازد خودش جای بحث دارد. قدر مسلم این تیم دنبال این است که بعد از سال‌ها بتواند قهرمان شود. استقلال متاسفانه تضعیف شده و تا اینجا عملکرد خوبی در فصل نقل و انتقالات نداشته است. اما این تیم در هر شرایطی قابل احترام بوده و شک نکنید امسال هم جزء مدعیان اصلی است. تراکتور با توپ پر وارد مسابقات خواهد شد و آنها هم می‌توانند به اندازه سه تیم اشاره‌شده شانس قهرمانی داشته باشند. گل‌گهر هم خیلی هزینه کرده و باید دید می‌تواند با سرمربی جدیدش مدعی باشد یا نه.»

فدراسیون نبایدخواسته سرمربی تیم ملی را بپذیرد
وی که سابقه چند سال بازی در تیم ملی را دارد در مورد اینکه امیر قلعه‌نویی سخت به دنبال این است تا قراردادش با فدراسیون تا پایان جام‌جهانی 2026 باشد، خاطرنشان کرد: «در این مورد چیزهایی شنیده‌ام. تا آنجا که من می‌دانم فدراسیون فوتبال اصرار داشت که سرمربی تیم ملی چه خارجی و چه داخلی عملکردش در جام ملت‌ها ارزیابی شده و بعد اگر قابلیتش را داشت برای رقابت‌های مقدماتی و نهایی جام‌جهانی روی نیمکت بنشیند. حالا این وسط چه اتفاقاتی افتاده و چه لابی‌هایی انجام شده که شرایط درحال تغییر است را بی‌خبرم. اما این را می‌دانم که اگر فدراسیون در این زمینه کوتاه بیاید اقتدارش را مثل زمان مربی قبلی تیم ملی از دست خواهد داد. چه مربی داخلی و چه خارجی نباید این اجازه را پیدا کند که برای زمان قراردادش شرط تعیین کند. خیلی واضح و مشخص است که کادر فعلی تیم ملی باید در جام ملت‌ها اعتماد فدراسیون و اهالی فوتبال را جلب کند و بعد از آن این شانس را داشته باشد که به کارش ادامه دهد. به هر حال ما الان جام ملت‌ها را پیش‌رو داریم و اگر خدای‌نکرده در این مسابقات ناکام باشیم فدراسیون باید این حق را برای خودش قائل باشد که در مورد آینده تیم ملی تصمیم بگیرد. در غیر این صورت ماجرای ویلموتس تکرار خواهد شد و فدراسیون مجبور است تاوان قرارداد بلندمدتش را بدهد.»


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/155658
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
فرشاد شیخ الاسلامی

0

3

5 ماه پیش

اگه روند حضور بازیکنهای شاخص دنیا در لیگ عربستان و متعاقب اون در لیگ امارات و قطر دنبال بشه ، موفقیت تیمهای ایرانی در آسیا کاری بس مشکل و تقریبا" محال میشه ، مگر اینکه ما هم در قوانین داخلی خودمون تجدید نظر کنیم از جمله برداشتن قانون سقف قرارداد. نمیشه در یک جنگ با کلت کمری بری با تانک زرهی بجنگی .


احمدشهلی بر

0

3

5 ماه پیش

دوستان خواهشامنطقی فکرکنین الان که تیم های عربی تادندان مسلح هستن وبهترین بازیکنان جهان رودراختیاردارن بعدباعقل جوردرمیاد که تیم های ایرانی حرف ازقهرمانی بزنن قهرمانی ابزارمیخوادبهترین مربی دنیاراتیم های ایرانی بیارن بازهم منطقی نیست حرف ازقهرمانی بزنیم یکم واقع بین باشیم


ابراهیم بزرگ امید

-1

2

5 ماه پیش

پرسپلیس توآسیامیره فینال اگه نرفت حرف شماتاعید


رسول کیانی

0

2

5 ماه پیش

مگه هوادارای استقلال چکارمیکنندکه ماهم بایدیادبگیریم ،یادبگیریم تنش درست کردنومگه اوناچه بازیکن شاخصی گرفتن که شماسنگ اوناروبه سینه میزنی اصلا چه بازیکن مطرحی روگرفتن که توهمه جابوق وکرناکردن ایناهمش میگن مابمب منفجرکردیم کو؟ بادکنک هم که نترکوندندپس کوبمبشون یخورده ازعقلمون هم کمک بگیریم آقای درخشان حرف بدی نمیزنه که خیلی هم بجاگفته دربازی های آینده بیشترمتوجه میشید،درضمن مراعات ادب رابکنیم وهیچوقت به یک پیش کسوت توهین نکنیم حتی اگرمال تیم رغیب باشه.


v.h ttt

-1

3

5 ماه پیش

تو خفه شو . داری سنگ اندازی میکنی که یه روزی خودت بیای جای یحیی رو بگیری. بخدا قسم شماها فقط دوست دارید پرسپولیس نتیجه نگیره که خودتون بیایید جای یحیی . ولی کور خوندی. هوادارها قبلا به امثال شماها اعتماد کردن و نتیجه اعتمادشون هم شد رده ششم لیگ .


فردین کرمی

0

4

5 ماه پیش

اگه جنابعالی مربیمون باشی اصلابه فکرسهمیه تولیگ خودمون هم نیستیم داداش یادت رفته بادوازده نفرزمان برانکوی عزیزوبامحروم ومصدومیت زیادزمان سناتورمون یحیی رفتیم فینال وتنها اگه دست اون بیشعورنبودالان جای خالی توویترین افتخاراتمون نبودیحیی مثل توکه فکرنمیکنه مچ ژاوی بلان وخیلیای دیگه روخوابونده ومیخابونه جنابعالی ودوران سوشاموشاوسوبله چوبله یادمون نرفته لطفادرموردچیزی که علمشونداری نظرنده مابه اقاااااااایحیی امپراتورمون که کیسه راتحقیرکرده اعتمادکامل داریم دمت گرم برودروهم پشت سرت ببند


غلامرضا نادرخانی

0

3

5 ماه پیش

والا بیراه هم نمیگه تیم پرسپولیس یه اردو خارجی نتونست بره هنوز اندر خم پیدا کردن یه مهاجم چارچوب شناس میگرده ولی تیمهای عربی تند تند بازیکن تاپ میگیرن با اون امکانات فول.اگر غیر ت ایرانی نباشه خیلی خیلی کارمون تو آسیا سخته


سید ابراهیم غفاری نیا

-3

5

5 ماه پیش

چرت و پرت نگووو.مگه تو پرسپولیسی نیستی که این حرف رو میزنی.ناسلامتی تو پیشکسوت این باشگاهی.امسال ما تو آسیا قهرمان خواهیم شد


امیر پرسپولیسی

-2

4

5 ماه پیش

خیلی سخت است مقابله با تیم های تا دندان مسلح عربی در آسیا


روح اله فرج زاده

-3

4

5 ماه پیش

باز تو اومدی زر زدی کچل


hasannejadhe

-1

4

5 ماه پیش

هیچ کدام از تیم های ایران نمیتونن قهرمان آسیا بشن حالا هر چقدر هم که بخوان هزینه کنند نهایتا تا نیمه نهایی میرن


دختر پرسپولیس ❤🔥

-2

3

5 ماه پیش

ساکت شو بابا اعصاب نداربم حمید خان لطفا این وسط هی اذیت نکن🙏🏼🥲😩


عبدالرحمن لشکری

-1

2

5 ماه پیش

کمی هم از هواداران کیسه یاد بگیریم هر روز تجمع و اعتراض میکنن و همینجوری بازیکن میگیرن ولی هوادار پرسپولیس منتظر معجزه هست که بلکه شاید درویش پرز دست از گدایی برداره و بازیکن بخره ؛ منتظر نباشید درویش امسال مامور شده که تیم رو تضعیف کنه چرا خودتونو زدین به خواب؟

بازی های پرسپولیس

2-1

پرسپولیس

الدحیل قطر

سه‌شنبه, 14 آذر
ساعت 19:30

ورزشگاه : آزادی

داور : لیدا جامپی

نظرسنجی

به نظر شما یحیی گل‌محمدی در ادامه فصل با پرسپولیس موفق می‌شود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 شهاب زاهدی 4
2 گئورگی گولسیانی 2
3 علی نعمتی 1
4 سعید صادقی 1
5 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
6 یاسین سلمانی 1
7 محمد عمری 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سعید صادقی 2
2 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 12 لیگ برتر

پنج‌شنبه, 16 آذر

گل گهر 0 - 1 تراکتور 15:00

جمعه, 17 آذر

ملوان 0 - 2 شمس آذر 15:00
پیکان 0 - 0 ذوب آهن 15:00
صنعت نفت 1 - 2 آلومینیوم 15:00

شنبه, 18 آذر

نساجی - استقلال خوزستان 15:00
سپاهان - مس رفسنجان 15:00
پرسپولیس - هوادار 15:30
فولاد - استقلال 17:45

هفته 6 لیگ قهرمانان آسیا

سه‌شنبه, 14 آذر

پرسپولیس 1 - 2 الدحیل قطر 19:30
استقلال تاجیکستان 1 - 1 النصر عربستان 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 استقلال 10 9 23
2 تراکتور 12 6 21
3 ذوب آهن 12 2 20
4 ملوان 12 5 19
5 سپاهان 9 12 18
6 پرسپولیس 9 6 17
7 آلومینیوم 12 -3 17
8 گل گهر 10 4 14
9 مس رفسنجان 11 -2 14
10 شمس آذر 11 3 13
11 هوادار 11 -2 10
12 پیکان 12 -6 10
13 صنعت نفت 11 -8 10
14 فولاد 10 -13 9
15 نساجی 9 -5 6
16 استقلال خوزستان 11 -8 4
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 6 6 14
2 پرسپولیس 6 0 8
3 الدحیل قطر 6 0 7
4 استقلال تاجیکستان 6 -6 3

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال