ارتش سرخ دات کام

اخبار روزانه

رافت: مراقب باشید جام ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 1 اظهار نظر

-

2 ماه پیش

رافت: مراقب باشید جام از دست نرود

ارتش سرخ دات کام :
رافت: مراقب باشید جام از دست نرود
پایان رأفت می‌گوید در این مقطع از فصل نباید درباره تمدید یا عدم تمدید قرارداد اوسمار صحبت شود.

تنها چهار هفته تا پایان رقابت‌های لیگ برتر باقی مانده و پرسپولیس با اختلاف یک امتیاز نسبت به استقلال صدرنشین در رتبه دوم جدول قرار دارد. پایان رأفت در خصوص عملکرد پرسپولیس در فصل جاری به خبرنگار ما گفت: پرسپولیس یک تیم باقدمت است و یک برند محسوب می‌شود و بنابراین امسال هم با توجه به اینکه ۷۰ درصد تیم را حفظ کرده بود، مثل سال‌های گذشته مدعی اصلی قهرمانی بود. به هر حال تیم از درون دروازه تا خط جلو بازیکنان خوبی در اختیار داشت و در نیم فصل دوم هم بازیکنان بسیار خوبی جذب شدند و روند رو به رشد تیم ادامه پیدا کرد. در فوتبالی که در حال حاضر از پرسپولیس می‌بینیم، انتقال از دفاع به حمله سرعت خیلی خوبی دارد و بازیکنان با پاس‌های کمتر به دروازه حریف نزدیک می‌شوند که این یک ویژگی بسیار مثبت است.

او با اشاره به عملکرد بازیکنانی که در نیم فصل دوم به پرسپولیس اضافه شده‌اند، ادامه داد: اورونوف یک خرید بسیار موفق بود و شاید کمتر کسی فکر می‌کرد او تا این حد موفق عمل کند و گل‌های حساسی به ثمر برساند. عبدالکریم حسن هم در دفاع و حمله بسیار خوب است و در کنار این‌ها نباید از عملکرد خوب عالیشاه، ترابی و عیسی آل‌کثیر غافل شویم. در مجموع مجموعه خیلی خوبی در کنار هم مشغول به کار هستند و در کنار این‌ها، حمایت هواداران هم به تیم آرامش داده است. همین مسائل باعث شد تیم در بازی با نساجی هم با وجود یک یار کمتر سه امتیاز را بگیرد.

پیشکسوت پرسپولیس در مورد شانس قهرمانی این تیم عنوان کرد: چهار بازی باقی‌مانده از اهمیت بالایی برخوردار است و هر تیمی که تمرکز و آرامش لازم و ذهنیت برنده را داشته باشد، می‌تواند قهرمان شود اما من فکر می‌کنم‌ پرسپولیس با توجه به اینکه تجربه چنین شرایطی را داشته است، شانس بالاتری برای قهرمانی دارد. همچنین پرسپولیس نسبت به استقلال نیمکت قوی‌تری دارد، فوتبال بهتری بازی می‌کند و در ایجاد موقعیت هم عملکرد بهتری دارد.

رأفت با تمجید از عملکرد اوسمار به‌عنوان سرمربی پرسپولیس گفت: اوسمار دستیار یحیی گل‌محمدی بود و برای مدت زیادی با تیم زندگی کرده بود و شناخت خیلی خوبی از بازیکنان داشت. از طرفی او به‌عنوان دستیار یحیی هم تاثیر بسیار زیادی در تیم داشت. سبک بازی اوسمار هم هجومی است و البته بازیکنان باکیفیت پرسپولیس هم عصای دست او هستند.‌

وی در واکنش به اینکه برخی از پیشکسوتان پرسپولیس معتقدند موفقیت اوسمار ثمره کارهای یحیی گل‌محمدی است و او سرمربی خوبی محسوب نمی‌شود، اظهار داشت: ما به‌عنوان پیشکسوت باید از باشگاه حمایت کنیم. درست است که بزرگترهای ما نقد می‌کنند اما هدف همه، سربلندی پرسپولیس است. من هم جزء نفراتی بودم که فکر می‌کردم اوسمار از پس سرمربیگری پرسپولیس برنمی‌آید اما در حال حاضر می‌بینیم که او موفق عمل کرده و خودش را ثابت کرده است. نمی‌توانیم تمام موفقیت او را حاصل حضور یحیی گل‌محمدی بدانیم و برای مثال باید در نظر بگیریم که بازیکنانی که در نیم فصل دوم اضافه شده‌اند، قطعا با نظر اوسمار بوده است، بنابراین او تفکر خوبی دارد که این بازیکنان را جذب کرده است. عملکرد یک مربی بر مبنای مسائل فنی می‌گذارند و قطعا تفکرات اوسمار خوب بوده که پرسپولیس در چنین سطحی باقی مانده و تیم در کورس قهرمانی است.

رأفت درباره حذف پرسپولیس از جام حذفی و انتقاداتی که به اوسمار وارد می‌شود، گفت: درست است که ما جام حذفی را از دست دادیم و ایراداتی به آن بازی وارد است؛ برای مثال ما از دقیقه ۷۵ تیم را خالی کردیم اما فوتبال است و چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد. در هر صورت ما در حال حاضر مدعی اصلی قهرمانی در لیگ هستیم و می‌توانیم جبران کنیم. از طرفی صد درصد آقای اوسمار مربی خوبی است که آقای گل‌محمدی او را به پرسپولیس آورد و به‌عنوان سرمربی هم تاکنون موفق بوده است. انشالله با قهرمانی پرسپولیس در لیگ، بار انتقادات هم از او برداشته می‌شود.

پیشکسوت پرسپولیس در پاسخ به اینکه آیا با تمدید قرارداد اوسمار موافق است، گفت: پرسپولیس در حال حاضر یک جام را از دست داده و باید منتظر باشیم و حمایت کنیم تا دومین جام از دست نرود. باید صبر کنیم و ببینیم در چهار بازی آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد و پرسپولیس قهرمان می‌شود یا خیر‌. البته در نهایت با توجه به اینکه صاحبان باشگاه تغییر کرده‌اند، تصمیم‌گیری با مسئولان است اما از نظر من فعلا نباید درباره تمدید و ماندن و رفتن صحبت شود. تمرکز همه باید روی چهار بازی آینده باید و پس از به‌صورت منطقی تصمیم‌گیری شود، نه احساسی.

او درباره آینده این تیم پس واگذاری گفت: باید ببینیم آقایان چه تفکری دارند. آیا می‌خواهند به فوتبال کمک کنند یا باشگاه قرار است درجا بزند؟ امیدوارم پرسپولیس در سال‌های آینده یک برنامه‌ریزی خوب و مدون داشته باشد. با توجه به واگذاری، باشگاه باید برای ۱۰ سال آینده برنامه‌ داشته باشد که مشکلی در خصوص زمین و استادیوم و ... وجود نداشته باشد. باید مربیان و بازیکنان خارجی خوب جذب شوند و زیرساخت‌ها هم بهتر شود تا فوتبالی درخور نام پرسپولیس ارائه بدهیم. مسئولان باید از اهل فن کمک بگیرند و حتی اگر لازم بود، مثل سایر کشورها مدیر خوب اروپایی بیاورند تا برای آینده باشگاه برنامه بدهد. واقعا زشت است باشگاهی مثل پرسپولیس که برند است، بعد از این‌همه سال هیچ چیزی از خودش ندارد؛ نه زمین، نه محل تمرین، نه بودجه خوب.

رأفت در پایان گفت: بازیکنانی که ۳۰-۴۰ میلیارد در سال حقوق می‌گیرند، فکر نکنند هوادار هم مثل آنها حقوق می‌گیرد. هواداران با شرایط بسیار سخت به استادیوم می‌آیند و تیم را تشویق می‌کنند و با برد پرسپولیس انگار دنیا را به آنها داده‌اند. بازیکنان باید این شرایط را در نظر بگیرند و با تمام وجود برای کسب قهرمانی و شادی این هواداران تلاش کنند.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/159931
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
شاهین پرسپولیسی

0

0

2 ماه پیش

اگه شما پیشکسوتا بزارید واینقدر علیه تیم مصاحبه نکنید قهرمان میشیم

بازی های پرسپولیس

0-1

پرسپولیس

مس رفسنجان

شنبه, 12 خرداد
ساعت 19:00

ورزشگاه : آزادی

داور : امیر عرب براقی

نظرسنجی

موافق جدایی ستاره‌هایی که ارقام نجومی از باشگاه طلب می‌کنند هستید؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 عیسی آل‌کثیر 7
2 گئورگی گولسیانی 6
3 شهاب زاهدی 6
4 محمدحسین کنعانی‌زادگان 6
5 اوستون ارونوف 6
6 مهدی ترابی 2
7 دانیال اسماعیلی‌فر 2
8 علی نعمتی 1
9 سعید صادقی 1
10 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
11 یاسین سلمانی 1
12 محمد عمری 1
13 امید عالیشاه 1
14 نبیل باهویی 1
15 مسعود ریگی 1
نام بازیکن تعداد گل
1 عیسی آل‌کثیر 3
2 مهدی ترابی 1
3 دانیال اسماعیلی‌فر 1
4 اوستون ارونوف 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سعید صادقی 2
2 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 30 لیگ برتر

شنبه, 12 خرداد

پیکان 0 - 2 استقلال 19:00
استقلال خوزستان 3 - 1 هوادار 19:00
ملوان 1 - 1 آلومینیوم 19:00
صنعت نفت 0 - 3 تراکتور 19:00
گل گهر 1 - 2 ذوب آهن 19:00
سپاهان 4 - 1 شمس آذر 19:00
پرسپولیس 1 - 0 مس رفسنجان 19:00
نساجی 0 - 1 فولاد 19:00

یک هشتم جام حذفی

جمعه, 07 اردیبهشت

آلومینیوم 4(6) - 4(5) پرسپولیس 18:15

هفته 6 لیگ قهرمانان آسیا

سه‌شنبه, 14 آذر

پرسپولیس 1 - 2 الدحیل قطر 19:30
استقلال تاجیکستان 1 - 1 النصر عربستان 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 پرسپولیس 30 27 68
2 استقلال 30 25 67
3 سپاهان 30 27 57
4 تراکتور 30 21 56
5 ذوب آهن 30 0 42
6 ملوان 30 5 41
7 شمس آذر 30 0 39
8 آلومینیوم 30 -7 38
9 گل گهر 30 2 36
10 مس رفسنجان 30 -5 35
11 نساجی 30 -9 29
12 هوادار 30 -17 29
13 فولاد 30 -20 29
14 استقلال خوزستان 30 -11 28
15 پیکان 30 -13 27
16 صنعت نفت 30 -25 21
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 6 6 14
2 پرسپولیس 6 0 8
3 الدحیل قطر 6 0 7
4 استقلال تاجیکستان 6 -6 3

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال