ارتش سرخ دات کام

اخبار روزانه

عاشوری: برانکو مقبولیت ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 17 اظهار نظر

-

4 ماه پیش

عاشوری: برانکو مقبولیت دارد اما بعید می‌دانم برگردد

ارتش سرخ دات کام :
عاشوری: برانکو مقبولیت دارد اما بعید می‌دانم برگردد
محسن عاشوری که یکی از بهترین هافبک‌های تاریخ پرسپولیس است و سابقه مربیگری در تیم پرسپولیس و چند تیم دیگر را در کارنامه ورزشی‌اش دارد، نقد و تحلیل جامع و کاملی در رابطه با دلایل جدایی یحیی از پرسپولیس دارد.

*خودتان تجربه سال‌ها کار به عنوان مربی در رده‌های پایه و بزرگسالان پرسپولیس را دارید، بنابراین از این منظر می‌خواستیم بحث را دنبال کنیم؟
واقعاً دوست دارم از تجربه کارم در عالم مربیگری در پرسپولیس بگویم. البته من بیشتر در رده‌های پایه پرسپولیس مربیگری کرده‌ام، به همین دلیل تجربیات خیلی خوبی از این موضوع دارم و خوب می‌دانم آنجا مدیرانی را در رأس کار قرار می‌دهند که از ابزار پرسپولیسی بودن مربی استفاده می‌کنند یعنی اینکه از شما توقع دارند چون از جنس پرسپولیس هستی باید به خاطر تیم و هواداران از یکسری خواسته‌هایت حذر کنی و با این رویه بخشی از خواسته‌های‌تان را فراهم می‌سازند اما در رابطه با سایر مسائل قول‌هایی می‌دهند که باز هم به شکل کامل به آن عمل نمی‌کنند. در تیم بزرگسالان هم مدتی به عنوان دستیار اول کار کردم اما بقیه عمر مربیگری‌ام را در پرسپولیس در تیم‌های پایه گذراندم و حتی یکی دو بار مسئولان پایه تعجب می‌کردند که چطور بعضی اوقات که حقم را نمی‌دادند، من در پرسپولیس می‌ماندم. همه اینها را گفتم که بگویم یحیی هم ملاحظاتی داشته که حرفی نمی‌زده یا کمتر گلایه داشته است.

*منظورتان این است که برای مربیانی از جنس پرسپولیس در تیم، مسئولان به قول‌شان عمل نمی‌کنند؟
اگر پرسپولیس هم مانند تیم‌های دیگر دولتی است باید مانند تیم‌های دیگر ردیف بودجه برایش تعریف کنند اما در اینجا معلوم نیست باشگاه پرسپولیس به چه شکلی اداره می‌شود و مدیری که در رأس کار است بر چه اساسی کار می‌کند. یحیی هم از نظر من به این نتیجه رسیده که در پرسپولیس بخشی از قول‌هایی که می‌دهند را در قبال کادر فنی و بازیکنان عمل می‌کنند اما بخش دیگر را فراموش می‌کنند و گمان می‌کنند که بازیکن و مربی فراموش می‌کنند و دیگر به باقی مطالبات‌شان خیلی اهمیت نمی‌دهند.

*با این حرف‌ها می‌خواهید مدیرعامل پرسپولیس را محکوم کنید؟
حرف من این است که باشگاه پرسپولیس دچار روز‌مرگی بوده است و نمی‌گویم که تقصیر درویش است اما به هر حال وقتی کسی مسئولیتی را قبول می‌کند باید اختیاراتی داشته باشد و بر اساس آن کارها را پیش ببرد و اتفاقاتی که در باشگاه پرسپولیس که یکی از پر‌طرفدارترین تیم‌های دنیا و آسیا است رخ می‌دهد نشان از موضوع دچار شدن به روز‌مرگی است که باید فکری اساسی به حالش شود.

*اما فعلاً بحث بر سر این است که مربیانی مانند کالدرون یا اسکوچیچ یا برانکو در نهایت مربی پرسپولیس خواهند شد؟
هفته عجیب و غریبی را در پرسپولیس شاهد بودیم. من معتقدم اگر پولی هست باید در اختیار یحیی و کادر فعلی قرار بگیرد چه بسا با شناختی که من از مربیان خارجی دارم اطمینان دارم آنها با ارقام پایین به پرسپولیس نخواهند آمد و حداقل مدت قراردادشان هم یک فصل و نیم خواهد بود و مربیان خارجی خیلی سفت و محکم بر سر مسائل مالی و مدت قراردادشان پافشاری خواهند داشت، به همین دلیل با توجه به شناختی که از روحیات مربیان کروات دارم من شانس مربیان کروات را برای سرمربیگری در پرسپولیس بیشتر می‌دانم.

*در این بین هم خیلی‌ها معتقدند برانکو شانس بیشتری برای سرمربیگری در پرسپولیس دارد؟
به هر حال رزومه برانکو مشخص است و به لحاظ کاریزما و مقبولیتی که این مربی ‌نزد هواداران پرسپولیس از آن برخوردار است به نظر او شانس اول و بهترین گزینه برای مربیگری در پرسپولیس در صورت جدایی یحیی است، هر چند من بعید می‌دانم برانکو به ایران بیاید چون در مقطع حضورش آنقدر بدقولی در حقش انجام دادند که او از پرسپولیس رفت. از همین رو بعید می‌دانم برانکو به ایران بیاید و بیشتر حرف‌هایی هم که از جانب او مطرح می‌شود جنبه بازارگرمی دارد و برای برانکو با توجه به مسئولیتی که ایشان فعلاً در عمان دارد به نظرم پرسپولیس و حضور در ایران آخرین گزینه است و هر چقدر هم که گفته شود، من باور ندارم که او عرق بیشتری به پرسپولیس داشته است.

*نکته عجیب در این بین به این نکته بازمی‌گردد که برانکو بیشتر از یحیی برای پرسپولیس موفقیت کسب نکرده!
به نظرم رفتار خوبی با یحیی نداشتند چون او تبدیل به مربی با‌تجربه‌ای شده است و در پرسپولیس هم به خوبی جا افتاده و تقریباً هر سال هم برای این تیم جام آورده است، از این رو نمی‌دانم چطور یحیی را قضاوت می‌کنیم وقتی می‌بینیم آنجلوتی به پرس می‌گوید من به مدیر باشگاه رئال گفته‌ام قول نداده‌ام همه جام‌ها را کسب کنم. به همین دلیل هواداران فوتبال ما تیمی را دیده‌اند که همه جام‌ها را بیاورد. در حال حاضر هم فاصله پرسپولیس با صدر تنها دو امتیاز است، به همین دلیل من این هجمه را در پرسپولیس نمی‌فهمم چرا که یحیی در چند سال اخیر بیشترین جام‌ها را با پرسپولیس گرفت.

*اما یحیی در بخشی از گلایه‌هایش به این نکته پرداخته بود که باشگاه پرسپولیس در جنگ رسانه‌ای و جنگ نقل و انتقالات مقابل باشگاه رقیب بازنده بوده!
به هر حال ما باید این را هم در نظر بگیریم که یحیی با روش خودش چندین جام را برای پرسپولیس کسب کرده است اما به هر حال دلیل افت پرسپولیس را من در فصل نقل و انتقالات و مصدومیت چند مهره کلیدی می‌دانم؛ مهره‌هایی کلیدی مانند امیری و سلمانی و ‌پور علی گنجی، سه مهره‌ای که بهترین بودند. مثلاً خود امیری در پرسپولیس مانند یوکر بود که هر جا تیم ضعف داشت آنجا را پوشش می‌داد؛ مهره‌ای که نبودنش به نوعی بیشتر از بودنش به چشم می‌آید.

*با خود یحیی صحبت نکردید؟
من با یحیی صحبتی نکردم اما فکر می‌کنم عدم تعهد باشگاه دلیل استعفای یحیی بوده است و اطمینان دارم هر بار یحیی پای میز مذاکره رفته به او قول‌هایی داده‌اند که به آن عمل نکرده‌اند، از همین رو به نظر می‌رسد یحیی این بار مصمم شده برود چون باشگاه هیچ‌وقت به تمام وعده‌هایش عمل نکرده و به همین دلیل مربی عطای کار را به لقایش بخشیده است.

*به نظرتان در حال حاضر بهترین گزینه برای مربیگری پرسپولیس کیست؟
به نظرم جایگاه پرسپولیس بد نیست و با اضافه کردن یک یا دو بازیکن در هر پست باز هم پرسپولیس به شرایط ایده‌آل خواهد رسید. در این بین بهترین شخص یحیی است و بهتر است به جای اینکه مدیرعامل باشگاه هزینه سنگین دلاری انجام دهد، این هزینه را پای یحیی و نیازهای واقعی تیم بگذارد تا نتیجه‌اش را ببیند.

*در صحبت پایانی‌تان چه پیشنهادی به باشگاه برای انتخاب نهایی در این مقطع حساس دارید؟
به هر حال من صحبت‌هایی دارم که از امید گذشته و تبدیل به رؤیا شده است. بهتر است باشگاهی داشته باشیم که خود هواداران در آن تصمیم گیرنده باشند، البته این مسأله به یکسری از مجوزها نیاز دارد مثل اسپانسر یا حق پخش تلویزیونی و سایر موارد و شرایط اینگونه نباشد که قراردادهایی با فشار AFC هر سال به شکل نمایشی بسته شود. این مسأله کار سختی نیست و فکر می‌کنم به یک تصمیم جدی برای عملی شدن نیاز دارد.

*گزینه‌های ایرانی پرسپولیس چه مربیانی هستند؟
هر چند که بیشتر نام برانکو به جای یحیی برای مربیگری در پرسپولیس مطرح است اما در این بین هستند نام‌ها و گزینه‌های ایرانی که به نظر می‌رسد باشگاه پرسپولیس حتماً نیم نگاهی هم به آنها دارد. هر چند که دو سه مربی پرسپولیسی ظاهراً به دلیل بعضی از مسائل در لیست اصلی قرار نمی‌گیرند اما هستند مربیانی مانند محسن عاشوری، حسین عبدی و وحید هاشمیان و چند مربی دیگر که به نظر از شانس برای مربیگری در پرسپولیس برخوردارند که البته حتماً یکشنبه که تکلیف نهایی یحیی مشخص شود بحث مربیان ایرانی هم در کنار گزینه‌های خارجی به شکل جدی‌تری مطرح خواهد شد. جنبه مقبولیت در نزد هواداران پرسپولیس از یک سو اما جنبه مسائل مالی و بعضی فاکتورهای مثبت گزینه‌های ایرانی از جنس پرسپولیس قطعاً موجب خواهد شد که هیأت مدیره و سرمربی پرسپولیس نگاهی جدی به گزینه‌های ایرانی داشته باشند.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/158182
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
آرش کمانگیر

0

1

4 ماه پیش

اگ پول هست بدن يحيي و بازیکنان خوبی بگیرند راحت قهرمان میشند دو امتیاز کمه راحت جبران‌ می‌شه پارسال دوبار استقلال شکست داد امسال داور نزاشته دربی ببره


پرسپولیسی

0

2

4 ماه پیش

حق رو گفتین آقای عاشوری ......پرسپولیس که نمیتونه بدون مربی باشه بالاخره بعد یحیی باید یه مربی رو بیارن وحتما باید کسی رو بیارن که از یحیی که پخته وبا تجربه شده بالاتر باشد البته گزینه ایرانی رو در سطح آقا یحیی نمیبینم ومربیان خارجی با کیفیت هم حتما با مبالغ بالا میان ....خب اگر این همه پول برای یه خارجی میخواین هزینه کنین نظرم اینه که رضایت یحیی رو جلب کنین چون ایشون شناخت تجربه لازم وکافی رو نسبت به تیم داره مطمئنم با دو سه بازیکن خوب میتونیم با یحیی مدعی اول قهرمانی باشیم


محمد

-1

0

4 ماه پیش

برانکو چه بیاید چه نیایدسرمربیها ومربی های فراوانی هستند که می خواهند درپرسپولیس مربیگری کنند چه ایرانی وچه خارجی


طوفان

-1

3

4 ماه پیش

درویش اگر لج نمیکرد تمدید قرارداد میکرد الان تیم قهرمان بود


سعیدرضائی

0

1

4 ماه پیش

تایمی که باید تیم تمرکز میکرد برای بهترین نقل وانتقالات ممکن و تمرین وآمادگی برای ادامه فصل رو ببینید چجوری هدر میدن


msa

0

1

4 ماه پیش

اقای درویش درسته که ال کثیر خیلی هم اذیتمان کرد اما میخوادازسپاهان جدا بشه تورابخدا جذبش کن به صدتا باهویی می ارزه


شاپور روزبه

-1

1

4 ماه پیش

با سلام به نظر من یحیی دیگر روحیه کار کردن با پرسپولیس را ندارد وبا آوردن یک مربی دیگر باید تحولی در تیم ایجاد کرد البته یک مربی کار بلد . به امید موفقیت تیم محبوبم پرسپولیس ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩


سعید

-2

1

4 ماه پیش

گل محمدی دیگه چیزی نداشت رو کنه حتی خودش حوصله تمرین دادن هم نداشت. یه مربی باید به بازیکن انگیزه بده نه اینکه بازی کردن هم یاددبازیکنا ببرد


Hamid Aliyasi

0

3

4 ماه پیش

هر کاری میکنید فقط سریع تر نقل و انتقالات از دست دادیم


وحید سید صالحی

-1

1

4 ماه پیش

فقط خود یحیی اگر نشد حسین عبدی


پوریا شریفی

-1

1

4 ماه پیش

به نظر من بره بهتره،از الان درویش باپرفسور صحبت کنه واسه بعد جام ملت ها ازش لیست هم بگیره که کی از تیم رو نمیخواد و کدوم بازیکنارو میخواد،در حین برگزاری جام ملت ها بازیکنایی که میخواد رو واسش بگیره و بعد جام ملتها بیاد، درکل فقط وفقط اوردن برانکو رو نیمکت به معنی اینه که اصلا لازم به جذب و تقویت تیم نیست و خودش از همین وحدت هنانوف یه ابرستاره میسازه و همین بازیکنارو تبدیل میکنه به بازیکنایی که هیچکس تصورشم نکنه فقط خداکنه بیاد و جوری درویش حرکت ب،زنه که تا ثانیه ای که عکس رونماییش نیامده همه بگن عمرا برانکو بیاد، مثل همیشه تا ثانیه اخر تکذیب کنه و تکذیب تا بمب بترکه


پوریا شریفی

0

1

4 ماه پیش

به نظر من امپراتور دیگه نمیزارن تو پرسپولیس موفق باشه و دارن کاری میکنن که خودش بره اول فصل و اول حذف شاه کریم کلید خورد و پشت امپراتور خالی شد بعدشم که دارن کاری میکنن بره


مجمدبابایی

-1

0

4 ماه پیش

یعنی عاشوری ازخودشم به عنوان گزینه نام برده؟بنظرمن کسی. که حتی یکروزبه کییسه خدمت کرده باشه لیاقت نظافتچی بودم باشگاه پرسپولیس رونداره اینکه مهره ثابت شده. بودقبول دارم توفوتبال حرفه ای مهم نیست این چیزهاولی یکی اینکه لیگ اینجاحرفه ای نیست وبه اینجوراشخاص میگن بی تعصب.چونن نمیگنجه پرسپولیسی یکروزبالباس کیسه روبروی سرورش بازی کنه حتی تواسپانیاهم رئالی نمیره بارسلون یابالعکس چون تعصبش اجازه نمیده گرچه میدونم نظرم شایدباخیلی هامتفاوت باشه


علی پیونده

-1

1

4 ماه پیش

بهترین اتقاق برا پرسپولیس رفتن یحیی است دراینکه یحیی مربی بزرگ وکاربلدی است شکی نیست و اینکه رحمات زیادی برا ارتش سرخ کشیده اونم شکی نیست ولی دیگه همه دانشش برا پسسپولیس روکرده وچیز ججدیدی برا ارائه نداره وهمه حریفان دستشو خوندن پس نیاز به تغییر روی نیمکت ارتش سرخ واجب الوجوبه اگه برانکو بیاد که نور الله نوره وگرنه بهترین گزینه برا جانشینی یحیی اسکوچیچ کروات هستش شک نکینید اسکوچیچ ارتش سرخ را متحول می کنه بازم ازخدا میخوام هرانچه که به سود پرسپولیس وهواداران هستش همون اتفاق بی اوفته جانم روحم روانم عشقم پرسپولیس زلزله ❤️❤️❤️❤️⚘️⚘️⚘️🌹🌹🌹🌹🌹🌹⚘️❤️❤️🌷🌷🌷💔💔🥀🍒❤️❤️❤️❤️❤️❤️


عبدالرحمن لشکری

-1

2

4 ماه پیش

اگه مدیریت باشگاه از اسم برانکو به عنوان جانشین آقا یحیی نام ببره یعنی توهین به شعور ۵۰ میلیون هوادار؛ برانکو با این وضع و شرایط هرگز برنمیگرده و البته هیچ اراده ای هم برای بازگشت پروفسور وجود نداره


فردین کرمی

0

2

4 ماه پیش

عاشوری یعنی یک پرسپولیسی متعصب ودرست تمام حرفاش مثل خودش مهندسی بودن


مجمدبابایی

0

1

4 ماه پیش

وقتی که لیگ درنیم فصل دووم شروع بشه سرمربی جدیدتازه اومده چقدر طول میکشه تاباتیم آشنابشه چشم بهم میزنیم شده هفته بیستم یعنی دربی اونوقت یادیحیی وبردهای پشت هم پرسپولیس مقابل کیسه میفتیم دریغ ازاینکه یحیی وجودداشته باشه وگزارشگرازشکست ناپذیریش بگه ماهم افتخارکنیمویک نفس راحت بکشیم اگرتیم تقویت بشه یحیی باشه تیم دگرگون میشه وهمه حاشیه هافراموش میشه اونوقت میفهمیم چقدردست خالی تیمداری سخت بوده وبااون وضعیت 2امتیازی صدربودن یعنی چی؟هوادارهاباموج کیسه کشهابدجورغرق شدن وزوده بفهمن چه گندی زدن

بازی های پرسپولیس

2-0

هوادار

پرسپولیس

شنبه, 22 اردیبهشت
ساعت 18:20

ورزشگاه : پاس قوامین

داور : حسن اکرمی

نظرسنجی

پرسپولیس برابر استقلال خوزستان به چه نتیجه‌ای دست پیدا خواهد کرد؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 شهاب زاهدی 6
2 عیسی آل‌کثیر 6
3 گئورگی گولسیانی 5
4 محمدحسین کنعانی‌زادگان 5
5 اوستون ارونوف 4
6 مهدی ترابی 2
7 علی نعمتی 1
8 سعید صادقی 1
9 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
10 یاسین سلمانی 1
11 محمد عمری 1
12 امید عالیشاه 1
13 نبیل باهویی 1
14 دانیال اسماعیلی‌فر 1
نام بازیکن تعداد گل
1 عیسی آل‌کثیر 3
2 مهدی ترابی 1
3 دانیال اسماعیلی‌فر 1
4 اوستون ارونوف 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سعید صادقی 2
2 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 28 لیگ برتر

جمعه, 04 خرداد

پیکان - تراکتور 19:45
ملوان - مس رفسنجان 19:45
سپاهان - هوادار 19:45
صنعت نفت - شمس آذر 19:45
گل گهر - آلومینیوم 19:45
پرسپولیس - استقلال خوزستان 19:45
فولاد - ذوب آهن 19:45
نساجی - استقلال 19:45

یک هشتم جام حذفی

جمعه, 07 اردیبهشت

آلومینیوم 4(6) - 4(5) پرسپولیس 18:15

هفته 6 لیگ قهرمانان آسیا

سه‌شنبه, 14 آذر

پرسپولیس 1 - 2 الدحیل قطر 19:30
استقلال تاجیکستان 1 - 1 النصر عربستان 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 استقلال 27 22 60
2 پرسپولیس 27 23 59
3 تراکتور 27 16 49
4 سپاهان 27 21 48
5 ملوان 27 8 40
6 شمس آذر 27 5 38
7 گل گهر 27 5 36
8 ذوب آهن 27 -1 36
9 آلومینیوم 27 -7 34
10 مس رفسنجان 27 -4 32
11 هوادار 27 -8 29
12 پیکان 27 -11 25
13 نساجی 27 -13 25
14 استقلال خوزستان 27 -13 22
15 فولاد 27 -22 22
16 صنعت نفت 27 -21 20
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 6 6 14
2 پرسپولیس 6 0 8
3 الدحیل قطر 6 0 7
4 استقلال تاجیکستان 6 -6 3

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال