ارتش سرخ دات کام

اخبار روزانه

عاشوری: جدول لیاقت تیم ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 2 اظهار نظر

-

2 هفته پیش

عاشوری: جدول لیاقت تیم‌ها را نشان می دهد

ارتش سرخ دات کام :
عاشوری: جدول لیاقت تیم‌ها را نشان می دهد
محسن عاشوری یکی از بهترین هافبک‌های میانی تاریخ باشگاه پرسپولیس در رابطه با خط میانی این تیم تحلیل جالبی دارد. این مربی از بازگشت پرسپولیس بعد از دست دادن صدر و مجدداً رسیدن به صدر به عنوان بزرگترین مزیت پرسپولیس در امر قهرمانی صحبت می‌کند. گفت و گوی خواندنی با محسن عاشوری را بخوانید.

* چه موضوعی را در رسیدن به قهرمانی پرسپولیس نکته مهم و حائز اهمیتی می‌دانید؟
در بعضی از مقاطع فصل پرسپولیس تمرکز لازم را نداشت و شرایط به گونه‌ای شده بود که بازیکنان از شرایط آرمانی به دور باشند و در یک کلام شرایط نرمال نباشد. در این بین نبودن تماشاگر هم در ورزشگاه مزید بر علت شده بود تا پرسپولیس از صدر کمی دور شود اما خوشبختانه بعد از تعطیلات و بازگشت بازیکنان ملی موجب شد تا تیم شرایط خیلی خوبی داشته باشد و شرایط آرمانی‌اش را مجدداً کسب کند. این مسأله موجب شد تا تیم به لحاظ فنی و روحی شرایط ایده‌آلی داشته باشد و در چندین بازی متوالی روند خیلی خوبی را ادامه دهد تا قهرمان شود.

* اما قطعاً پیروزی پرسپولیس در دربی و لغزش سپاهان هم در رابطه با قهرمانی پرسپولیس مزید بر علت شد.
قطعاً در رابطه با قهرمانی، پیروزی در دربی و تساوی خانگی سپاهان در خانه‌اش دو نکته کلیدی بودند که خودم فکر نمی‌کردم سپاهان مقابل ملوان در خانه امتیاز از دست بدهد. این دو موضوع پرسپولیس را به سمت و سوی خوبی برد و به تیم یحیی در کنار هنر این مربی کمک کرد تا او با سبک و سیاق خاص خودش به موفقیت بزرگ برسد و بار دیگر تیمش را به بزرگترین قهرمانی در مسابقات داخلی یعنی قهرمانی در لیگ برتر برساند.

* نقش یحیی چقدر در کسب قهرمانی مهم و تأثیرگذار بود؟
در مقاطعی ایراداتی به یحیی وارد شد اما من کلاً به سبک کار یحیی اعتقاد دارم؛ مربی‌ای که نشان داده هر زمانی با تمرکز کارش را انجام دهد تیمش را به موفقیت می‌رساند. در این بین یحیی در پرسپولیس در امر تمرین دادن و کوچینگ تیمی را به بهترین نحو هدایت و رهبری کرد و بار دیگر ثابت کرد مربی قابلی است و کیفیت کاری بالایی دارد.

* یحیی با قهرمانی و آمار موفقی که کسب کرده در حال گذر از آمار موفق برانکو در پرسپولیس است!
چرا که نه، حتماً یحیی مربی موفقی است و می‌تواند سال‌ها برای پرسپولیس موفق عمل کند و موفقیت‌های بزرگ دیگری را برای بزرگترین وموفق‌ترین تیم باشگاهی ایران به ارمغان بیاورد و به رکوردهای بزرگی برسد که عبور از موفقیت‌های برانکو یکی از آنها است.

* در جام حذفی شرایط پرسپولیس را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
به نظرم پرسپولیس و استقلال از سد هوادار و نساجی می‌گذرند و در فینال به مصاف هم می‌روند.

* بعد از قهرمانی در لیگ فکر می‌کنید بازیکنان پرسپولیس انگیزه کافی را برای کسب موفقیتی دیگر دارند؟
بعد از قهرمانی در لیگ شاید انگیزه بازیکنان کمی کمتر شود اما به هر حال موفقیت در آن دیدار به شرایط همان روز بازیکنان بستگی خواهد داشت.

* تبریک نگفتن ساپینتو بعد از قهرمانی پرسپولیس بازتاب‌های زیادی داشت؛ صحبت ساپینتو و تبریک نگفتن این مربی را حرفه‌ای می‌دانید؟
به هر حال طبیعی است که مربی استقلال ناراحت باشد. استقلال هم تیم خوب و شایسته‌ای بود اما پرسپولیس نشان داد تیمی که با اختلاف امتیازی بالا نسبت به بقیه در صدر بوده و بعد آن جایگاه را از دست می‌دهد اما با این وجود دوباره صدر را پس می‌گیرد، پس با این شرایط حتماً بزرگترین تیم لیگ است و سزاوار قهرمانی است. لیاقت تیم‌ها را هم جدول نشان می‌دهد. تبریک نگفتن تیم‌های مدعی دیگر هم اتفاقی کم سابقه بوده که من تا حالا ندیده بودم اما به هر حال تبریک نگفتن مربی رقیب هم چیزی از ارزش‌های پرسپولیس و قهرمانی‌اش کم نمی‌کند چون همه به قدرت پرسپولیس و فصل موفقی که پشت سر گذاشته صحه گذاشتند، تیمی که بعد از باخت مقابل سپاهان هر هفت یا هشت بازی باقیمانده‌اش تا پایان فصل را برد و از آنها سربلند خارج شد.

* در رابطه با بازی پرسپولیس در ورزشگاه دستگردی با وجود اینکه آن ورزشگاه قادر به پذیرایی از هواداران پر تعداد تیم پرسپولیس نیست و تیم هوادار هم تهدید کرده اگر بازی در ورزشگاه آزادی برگزار شود به فیفا شکایت می‌کند چه نظری دارید؟
این مسأله در اختیار باشگاه نیست که در رابطه با محل انجام بازی، آن هم مقابل تیم‌هایی که تماشاگر زیادی دارند تصمیم بگیرد، هر چند متأسفانه این صحبت در حال تبدیل شدن به بدعتی جدید است، با این وجود حتماً شورای تأمین و سازمان لیگ هستند که در مورد محل بازی تصمیم می‌گیرند و باشگاهی نمی‌تواند خارج از آن حرف دیگری بزند و فیفا هم قاعدتاً حق را به مراجع تصمیم گیرنده خواهد داد و شکایت احتمالی تیم هوادار هم راه به جایی نخواهد برد.

* در رابطه با کری‌ای که سرمربی هوادار برای بازی مقابل پرسپولیس و استقلال داشته چه صحبتی دارید؟
شانس پیروزی پرسپولیس در مقابل هوادار 80 به 20 و استقلال نسبت به نساجی 70 به 30 است، به همین دلیل دو تیم سرخابی به احتمال زیاد فینال جام حذفی را برگزار خواهند کرد اما با این حال سرمربی هوادار سعی کرده کارش را به آن شکل انجام دهد، هر چند در عالم مربیگری و حرفه‌ای‌گری یک مربی با تمرین و آنالیز کارش را پیش می‌برد.

* در رابطه با فینال چه صحبتی دارید؟
به نظرم هنوز همه چیز تمام نشده است و تجربه نشان داده هرگاه تیمی را دست‌کم بگیرید ممکن است برای تیم‌تان مشکل‌ساز شود، از این‌رو فعلاً باید تمام تمرکز پرسپولیس به بازی مقابل هوادار باشد چون در فوتبال، زمانی می‌بازید که فکر باخت را نمی‌کنید.

* در رابطه با بستن پرسپولیس برای فصل بعد چه توصیه‌ای دارید؟
پرسپولیس در بخش مهاجم حتماً باید تقویت شود و بازیکنانی را در این پست جذب کند که چند سطح بالاتر باشند، هر چند که عیسی هم هست. جدا از مهاجم حتماً پرسپولیس باید برای آسیا چند بازیکن جوان باکیفیت را به لیست تیمش اضافه کند.

* برای قهرمانی در آسیا با توجه به قانون جدیدی که وضع شده امیدواری دارید؟
یک بار در تیم خوشه‌طلایی، زمانی که با پرسپولیس بازی دوستانه داشتیم به خود یحیی گفتم اصلاً دنبال بازیکن خارجی نرو چون بازیکن خارجی خوب، کمتر از دو، سه میلیون یورو وجود ندارد و توان مالی ما هم این اجازه را نمی‌دهد که با چنین مبلغی بازیکنی را جذب کنیم و با قانون جذب 7 بازیکن جدید تیم‌های ما برای موفقیت در آسیا بیشتر به معجزه نیاز دارند، هر چند پرسپولیس یک بار با یحیی به فینال آسیا رسید که اگر به نظرم کمی خوش‌شانس‌تر بود و تیم شجاع‌تر بازی می‌کرد شاید می‌توانست مقابل تیم کره‌ای پیروز شده و قهرمان آسیا شود.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/154836
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
فرزاد زارعی

0

1

2 هفته پیش

اگه ما و سپاهان بازی آخر رو می باختیم هم استقلال قهرمان نمیشد پس ای ساپینتو چرا فکر می کنه استقلال لایق قهرمانیه ، یکی نیست توجیهش کنه ؟


خان پرسپولیسی

0

5

2 هفته پیش

محسن خان عاشوری پیشکسوت محترم پرسپولیس انشاالله با حمایت هواداران و باشگاه قهرمانی دور از دسترس نیست 👍💕🌹💕🌹💕🌹💕🌹💕💝

بازی های پرسپولیس

1-2

پرسپولیس

استقلال

چهارشنبه, 10 خرداد
ساعت 19:45

ورزشگاه : آزادی

داور : اشکان خورشیدی

نظرسنجی

بهترین بازیکن بازیکن پرسپولیس برابر استقلال کدام بازیکن بود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 مهدی ترابی 7
2 یورگن لوکادیو 6
3 سعید صادقی 6
4 گئورگی گولسیانی 6
5 محمد عمری 4
6 شیخ دیاباته 3
7 میلاد سرلک 2
8 سینا اسدبیگی 2
9 دانیال اسماعیلی‌فر 2
10 امید عالیشاه 1
11 مهدی عبدی 1
12 وحدت حنانوف 1
13 لئوناردو پریرا 1
14 عیسی آل‌کثیر 1
15 علی نعمتی 1
16 سروش رفیعی 1
نام بازیکن تعداد گل
1 گئورگی گولسیانی 4
2 عیسی آل کثیر 3
3 مهدی ترابی 2
4 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
5 سیامک نعمتی 1
6 وحید امیری 1
7 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 30 لیگ برتر

پنج‌شنبه, 28 اردیبهشت

فولاد 2 - 2 آلومینیوم 18:00
نفت م.س 5 - 1 ملوان 18:00
ذوب آهن 3 - 3 هوادار 18:00
استقلال 7 - 1 تراکتور 18:00
پیکان 1 - 1 مس رفسنجان 18:00
گل گهر 0 - 1 صنعت نفت 18:00
مس کرمان 1 - 2 سپاهان 18:00
نساجی 0 - 4 پرسپولیس 18:00

فینال جام حذفی

چهارشنبه, 10 خرداد

پرسپولیس 2 - 1 استقلال 19:45
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 پرسپولیس 30 33 66
2 سپاهان 30 32 65
3 استقلال 30 30 62
4 تراکتور 30 8 52
5 مس رفسنجان 30 13 47
6 گل گهر 30 4 45
7 آلومینیوم 30 5 40
8 فولاد 30 2 40
9 ذوب آهن 30 1 36
10 هوادار 30 -10 33
11 پیکان 30 -16 28
12 ملوان 30 -19 27
13 نساجی 30 -18 26
14 صنعت نفت 30 -14 25
15 مس کرمان 30 -14 22
16 نفت م.س 30 -37 20

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال