ارتش سرخ دات کام

اخبار روزانه

فتح‌آبادی: یحیی تمرکزش ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 12 اظهار نظر

-

3 ماه پیش

فتح‌آبادی: یحیی تمرکزش را برای جام حذفی بگذارد

ارتش سرخ دات کام :
فتح‌آبادی: یحیی تمرکزش را برای جام حذفی بگذارد
غلام فتح‌آبادی مهاجم اسبق پرسپولیس معتقد است که بازیکنان تیم سرخپوش پایتخت به دلیل پیروزی‌شان در مقابل سپاهان در جام حذفی این بار در لیگ تیم سپاهان را دست‌کم گرفته بودند و در باد آن برد خوابیده بودند، به همین دلیل هم مقابل سپاهان در حساس‌ترین بازی لیگ شکست را متحمل شدند.

*با باخت در بازی سال فکر نمی‌کنید که پرسپولیس دیگر باید قید قهرمانی در لیگ این فصل را بزند؟
همه بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس در باخت مقابل سپاهان نقش داشتند و مقصر بودند. من فکر می‌کنم به خاطر برد پرگلی که پرسپولیس مقابل سپاهان در جام حذفی کسب کرده بود به نوعی بازیکنان تا حدودی مغرور شده و تیم سپاهان را دست‌کم گرفته بودند و در باد آن برد پرگل‌شان مقابل سپاهان خوابیده بودند، از این رو مقابل سپاهان تا حدودی غافلگیر شدند و نتوانستند نتیجه‌ای که از این تیم مقابل سپاهان انتظار می‌رفت را ارائه دهند، خصوصاً اینکه سپاهان هم مانند پرسپولیس قدرتی فراتر از سایر تیم‌های لیگ برتری ایران دارد، از این رو بازیکنان سپاهان خیلی خوب کار کردند و در طرف مقابل بازیکنان پرسپولیس در حد و اندازه واقعی خودشان ظاهر نشدند و نتیجه بازی را مقابل اصلی‌ترین رقیب خودشان واگذار کردند.

*تعویض‌ها و ارنج یحیی هم با انتقاداتی مقابل سپاهان مواجه شد. به نظرتان این انتقادات درست بود؟
به نظر من هم تعویض‌های یحیی خوب نبود و معلوم نشد دقیقاً بعضی از تعویض‌هایش را سرمربی پرسپولیس با چه هدفی انجام داد و واقعاً قصد برد داشته یا اینکه می‌خواسته بازی را با نتیجه مساوی به پایان برساند که عملاً در هیچ‌کدام از این موارد هم موفق نبود. در هر حال من امیدوارم که پرسپولیس از باخت مقابل سپاهان درس گرفته باشد و در بازی‌های آینده‌اش اشتباهاتی که مقابل سپاهان صورت گرفت دیگر تکرار نشود.

*اما باز هم به نظر می‌رسد بهتر می‌شد شرایط را مدیریت کرد که پرسپولیس نتیجه بگیرد.
بله حتماً می‌شد شرایط را بهتر مدیریت کرد تا پرسپولیس مقابل سپاهان نتیجه خوبی بگیرد و مقابل تماشاگرانش در ورزشگاه آزادی بازنده نباشد. مسائلی که به موارد داخل زمین و بیرون زمین باز می‌گشت تا در نهایت نه تیم داخل زمین خوب کار کند و نه تیم بیرون زمین که شامل نیمکت‌نشین‌ها می‌شدند و روز موفقی را در مقابل سپاهان سپری نکردند.

*قبول دارید که امیری بر خلاف انتقاداتی که از او شده بود شاید بهترین چهره تیمش مقابل سپاهان بود؟
بله به نظرم وحید امیری و بیرانوند بهترین چهره پرسپولیس مقابل سپاهان بودند. این در حالی بود که چهره‌ای مانند ترابی که در بازی‌های قبل از سپاهان اوج گرفته بود دوباره افول کند و به نوعی مقابل سپاهان نتواند تأثیر‌گذاری بازی‌های قبلی را داشته باشد تا ترابی همان ترابی بازی‌های قبلی نباشد.

*نسبت به داوری هم بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس معترض بودند، در این رابطه شما به کادر و بازیکنان پرسپولیس حق می‌دهید؟
شاید اشتباهاتی در نحوه قضاوت وجود داشت و داور در بعضی از اعلام خطاها اشتباهاتی داشت اما به قول علی پروین که همیشه به ما می‌گفت باید آنقدر پر قدرت نتیجه بگیرید که اگر داور هم اشتباهاتی داشت حریف تیم‌تان نشود. در هر حال پرسپولیس باید پرقدرت بازی می‌کرد که عملاً نتوانست مقابل سپاهان اصلاً در حد و قواره واقعی خودش ظاهر شود و در نهایت هم مهمترین بازی فصلش یعنی بازی سال را به سپاهان واگذار کند.

*قبول دارید که دیگر تکلیف قهرمانی دست بازیکنان پرسپولیس نیست؟
بله تکلیف قهرمانی پرسپولیس دیگر دست بازیکنان این تیم نیست و در واقع تا قبل از بازی مقابل سپاهان تکلیف قهرمانی دست خود پرسپولیس بود اما حالا پرسپولیس باید به نتایج سپاهان و تا حدودی استقلال چشم داشته باشد تا ببیند آنها چه نتایجی مقابل حریفان‌شان کسب می‌کنند.

*در رابطه با بازی نکردن عیسی هم خیلی از یحیی انتقاد شد که چرا به جای این بازیکن، سرمربی پرسپولیس پریرا را از ابتدا به زمین فرستاده؟
بله صحبت‌هایی شد که عیسی سرماخوردگی داشته اما من هم فکر می‌کنم در شرایط فعلی عیسی وضعیت خوبی داشت و حتماً حتی اگر کمی سرماخوردگی هم داشت بهتر از پریرا می‌توانست بازی کند و تأثیر‌گذار باشد چه بسا در زمانی هم که به بازی آمد حرکات خوبی داشت و به نظرم اگر بازی می‌کرد حتماً می‌توانست در بازی مقابل سپاهان کارآیی بیشتری نسبت به پریرا که عصبی بود و روز خوبی نداشت، داشته باشد.

*با فاصله امتیازی که بین سپاهان و پرسپولیس به وجود آمد، فکر نمی‌کنید که شانس قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی بیشتر از شانس قهرمانی‌اش در لیگ است؟
بله من هم فکر می‌کنم پرسپولیس بیشتر تمرکزش را باید روی قهرمانی در جام حذفی بگذارد و در لیگ هم سعی داشته باشد بازی‌های قابل قبولی ارائه دهد چون به هر حال این یک حقیقت است که پرسپولیس در جام حذفی بر خلاف لیگ شانس قهرمانی بیشتری دارد.

*فکر نمی‌کنید که در مجموع آنالیز خوبی روی تیم سپاهان صورت نگرفته بود؟
دقیقاً بر خلاف پرسپولیس که کادرش آنالیز خوبی از تیم سپاهان نداشتند، سپاهان خوب تیم پرسپولیس را آنالیز کرده بود و به نوعی با مهار مهره‌ اصلی پرسپولیس که محمــــــــــد عمــــــــری بود زهــــــــر پرسپولیس را در گلزنی گرفته بود.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/153838
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
محمود تاجدینی

-1

2

3 ماه پیش

آقای فتح آبادی عزیز اگر از همین الان بیخیال لیگ بشیم وتمام تمرکز رو روی حذفی بگذاریم شک نکنید اون رو هم از دست خواهیم داد با تمام احترام کاملا با نظر شما مخالفم


تا ابد هواداراتم پرسپولیسم

0

1

3 ماه پیش

سلام..متاسفانه باشگاه به پیشکسوتان احترام و ارزش قائل نیست آقای درویش باشگاه استقلال ببین پرسپولیس به لطف همین ییشکسوتان پرچم واقتدارش بالا رفته وگرنه این جدیدا چکار کردن .چرا از فرشادپیوس.مجتبی محرمی.کرمانی مقدم .بهروز رهبری فرد که نماد تعصب پرسپولیسه چرا ازشون تو باشگاه استفاده نمیشه مگه همینا جونیشون.زندگیشون .ایندشون برای پرسپولیس نداشتن که به لطف همینا الان مشتی بدرد نخور شده همه کاره پرسپولیس واقعا که جای تأسف داره حتی یه تقدیر و تشکر وهابی هم ازشون نمی‌کنین توباشگاه های اروپای با احترام ازشون استفاده میکنن ولی توایران فقط بلدن زیرآب هم بزنن مصاحبه بهروز رهبری فرد خوندن واقعا تاسف باید خورد برای باشگاه که همچین پیشکسوتان داریم ولی حتی یادی ازشون نمی‌کنن


سعیدکرمانی

-1

1

3 ماه پیش

شماهاغلط کردین که میگین پرسپولیس شانس قهرمانی تولیگ رونداره حالا بشین وببین اگه ورق برنگشت شما همه دشمن پرسپولیسین اگرنه این حرفارونمیزدین به وقتش جوابتون رومیدم


محمد طالبی

0

1

3 ماه پیش

امسال هم پرسیولیس جام نمیاره خیالت راحت همین فولادی که ما باختیم دیشب باخت اقای گل محمدی هنوز نمیدون تو یه بازی مهم باید ازهافبک دفاعی استفاده کن نه بادوتا اونم توخونه خودمون


محمد

0

1

3 ماه پیش

کوانالیزهمش باخت وباخت حیاکن رهاکن بریدتارتاربیارید


Mamad.perspolisi

0

1

3 ماه پیش

بعضی از پیسکسوتا واقعا زر مفت زیاد میزنن


mehrali

-1

1

3 ماه پیش

اتفاقا در باد نرفته بودند یحیی و خیلی از بازیکنها ترسیده بودن حتی نمی فهمیدن چکار کنن،جز سه تا چهار نفر باقی رنگشان زرد شده بود از ترس


فرشاد شیخ الاسلامی

0

1

3 ماه پیش

با آقای فتح آبادی که گفته پرسپولیس حریف خود یعنی تیم سپاهان را دست کم گرفته بود موافق نیستم ، پرسپولیس با استرس و با ترس وارد زمین شده بود، ضمن اینکه ترکیب تیم هم جالب نبود و تعویضها هم چنگی به دل نزد ، این بازی هم تمام شد و رفت و سرنوشت قهرمانی در لیگ دیگه دست ما نیست ، شاید اگه کمی شجاعتر و جسورتر ترکیب را میچیدیم و بازی میکردیم نتیجه غیر از این میشد . حیف شد


مرادسلمانی

0

1

3 ماه پیش

آقای فتح آبادی عزیزقبل ازبازی.پیروانی مصاحبه می کنی برعلیه داوربه.این آقابگوتوکه نمیتونی ازحق تیمت دفاع کنی برای چه حرف میزنی.فقط همین رویادگرفته (ماپرسپولیسیم این همه هوادار)تازمانیکه گل محمدی دست ازلج بازی ورنداری روزگارماهمینی .سروش نعمتی یکی یادونفرجوان اینهارامیذاری امثال پریرامیادتو..شمابازی استقلال رادیدی کادرفنیشان ببین.همه ازهمدیگرحمایت می کنند.آنوقت کادرفنی مثل یتیم خانه هست.فقط کارشان شده گیردادن داور.داوربد.داوربرعلیه.تیمش نمیتونی کل بزنی داورمقصری.ماتولیک بامس رفسجان وگل گهربازی.داریم که سرمربیش نکونام هست.توجام حذفی هم میخوریم به استقلال.هیچ امیدی به گل محمدی نیست.پارسال هم همینکار راکرد.هرچه بازیکن بنجول می آرندپرسپولیس.فقط سرشکستی برای ماست.تازه قراربودبعدبازی سپاهان درصورت برددرنشست خبری گولاک کنی.


احمد نوری اسرمی

0

1

3 ماه پیش

باخت پارسال تو تهران به الومینیوم تو جام حذفی رو هرگز فراموش نخواهیم کرد که چه داغی به دل ما گذاشت و سهمیه اسیا پرید


مصطفی نوروزی

0

3

3 ماه پیش

اقای فتح آبادی انگار کلا از قهرمانی لیگ ناامید شدن وبااین حرفشون فقط دارن روحیه هواداران رو خراب می کنن هفت بازی ازلیگ مونده ازالان نباید ناامید باشیم من مطمعنم که لیگ وحذفی مال ماست چون اعتماد دارم به بچها


ع حسین زاده

-2

0

3 ماه پیش

با یحیی پرسپولیس جام حذفی رو هم از دست میده، چون تفکرات اون در حد لیگ یک هم نیست، و همچنین مربی که اونقدر مغرور هست که حتی یکبار برای مسخره کردن هواداران هم شکست های تیم رو گردن نگرفت و عوامل بیرونی و اشتباهات داوری رو عامل از دست دادن امتیازات میدونه، چرا یک مربی بازیکنی مثل پریرا که تو بازی های قبلی بسیار ضعیف بوده رو تو بازی به این مهمی دوباره فیکس بازی میده و ديگر بازیکنان تأثیر گذار رو نیمکت نشین میکنه.

بازی های پرسپولیس

1-2

پرسپولیس

استقلال

چهارشنبه, 10 خرداد
ساعت 19:45

ورزشگاه : آزادی

داور : اشکان خورشیدی

نظرسنجی

بهترین بازیکن بازیکن پرسپولیس برابر استقلال کدام بازیکن بود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 مهدی ترابی 7
2 یورگن لوکادیو 6
3 سعید صادقی 6
4 گئورگی گولسیانی 6
5 محمد عمری 4
6 شیخ دیاباته 3
7 میلاد سرلک 2
8 سینا اسدبیگی 2
9 دانیال اسماعیلی‌فر 2
10 امید عالیشاه 1
11 مهدی عبدی 1
12 وحدت حنانوف 1
13 لئوناردو پریرا 1
14 عیسی آل‌کثیر 1
15 علی نعمتی 1
16 سروش رفیعی 1
نام بازیکن تعداد گل
1 گئورگی گولسیانی 4
2 عیسی آل کثیر 3
3 مهدی ترابی 2
4 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
5 سیامک نعمتی 1
6 وحید امیری 1
7 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 30 لیگ برتر

پنج‌شنبه, 28 اردیبهشت

فولاد 2 - 2 آلومینیوم 18:00
نفت م.س 5 - 1 ملوان 18:00
ذوب آهن 3 - 3 هوادار 18:00
استقلال 7 - 1 تراکتور 18:00
پیکان 1 - 1 مس رفسنجان 18:00
گل گهر 0 - 1 صنعت نفت 18:00
مس کرمان 1 - 2 سپاهان 18:00
نساجی 0 - 4 پرسپولیس 18:00

فینال جام حذفی

چهارشنبه, 10 خرداد

پرسپولیس 2 - 1 استقلال 19:45
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 پرسپولیس 30 33 66
2 سپاهان 30 32 65
3 استقلال 30 30 62
4 تراکتور 30 8 52
5 مس رفسنجان 30 13 47
6 گل گهر 30 4 45
7 آلومینیوم 30 5 40
8 فولاد 30 2 40
9 ذوب آهن 30 1 36
10 هوادار 30 -10 33
11 پیکان 30 -16 28
12 ملوان 30 -19 27
13 نساجی 30 -18 26
14 صنعت نفت 30 -14 25
15 مس کرمان 30 -14 22
16 نفت م.س 30 -37 20

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال