ارتش سرخ دات کام

اخبار روزانه

محمدخانی: دربی خاص مقا ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 2 اظهار نظر

-

11 ماه پیش

محمدخانی: دربی خاص مقابل استقلال را هرگز فراموش نمی‌کنم

ارتش سرخ دات کام :
محمدخانی: دربی خاص مقابل استقلال را هرگز فراموش نمی‌کنم
سه شنبه ۲۹ آذرماه قرار است دیدار حساس دو تیم استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شود.

دربی تهران همواره با حساسیت ها و درخشش برخی ستاره ها همراه بوده است. شاید یکی از درخشان ترین ستاره های تاریخ دربی ها " ناصرمحمد خانی" باشد. مهاجم گریزپای پرسپولیس و تیم ملی در خردادماه سال ۱۳۶۵ یک تنه تیمش را برابر استقلال برنده از زمین خارج کرد.

تیم پرسپولیس در دیداری مهم در سال ۶۵ برابر استقلال ۳-۰ برنده شد. این دیدار در نیمه نهایی مسابقات فوتبال جام باشگاه های تهران سال ۱۳۶۵ برگزار می شد.

در روز ۲۵ خرداد ماه سال ۶۵ یعنی ۳۵ سال قبل همان تیتر تاریخی ثبت شد؛ فرارهای ۸ برای سه گل. در این بازی ناصر محمد خانی یکی از بهترین بازیهای عمر فوتبالش را انجام داد و یک تنه بهترین نتیجه پرسپولیس در دربی را بعد از ۲ برد ۶-۰ و ۴-۱ سالهای ابتدایی دهه ۵۰ ثبت کرد.

پرسپولیس با ترکیب وحید قلیچ، محمد پنجعلی، مرتضی فنونی زاده، محمد حسن انصاری فرد، کاظم سیدعلیخانی، محمد مایلی کهن، حمید درخشان، ضیا عربشاهی، شاهرخ بیانی، فرشاد پیوس و ناصر محمدخانی به میدان آمد و در استقلال نفراتی مثل ناصر حجازی، شاهین بیانی، رضا رجبی، سعید مراغه چیان، جعفر مختاری فر، مجید نامجو مطلق، رضا احدی، بهتاش فریبا، رسول غنی زاده، چنگیز و فتح آبادی حضور داشتند. در طول بازی استقلال بیژن طاهری و پرویز مظلومی را به میدان فرستاد و پرسپولیس از وجود بهروز سلطانی، رحیم یوسفی وعباس کارگر بهره برد، ناصر محمد خانی در نیمه اول یک پنالتی گرفت، شاهرخ بیانی پنالتی را گل کرد، بازی با همین نتیجه به نیمه دوم رسید. در نیمه دوم ناصر محمد خانی ۲ بار دفاع استقلال را به هم زد، یک بار به شاهرخ بیانی پاس داد و یک بار خودش به دفاع زد وهر ۲ بار دروازه استقلال باز شد.

حالا سال ها از آن روز گذشته و ناصر محمدخانی در رابطه با آن دربی می گوید: آن بازی و دربی سال ۱۳۶۵ مقابل استقلال یک روز خاص برای من بود که به اصطلاح بازی ام گرفت و هرگز فراموش نخواهم کرد. آن بازی بهترین خاطره من از دربی ها و بازی با استقلال است. در آن بازی شاهرخ بیانی هم از استقلال به تیم ما آمده بود و در مجموع تیم خیلی خوبی داشتیم. هم شاهرخ و هم بقیه بچه ها عالی بازی کردند و شاید ( با تواضع همیشگی ادامه می دهد) یک مقدار بازی ما هم به چشم آمد.

او ادامه می دهد: البته ما رابطه بسیار خوبی با استقلالی ها داشتیم و دوست بودیم. شاهین بیانی، اصغر حاجیلو، خدابیامرز ناصرحجازی، عبدالعلی چنگیز و ... همگی از دوستان خوب ما بودند. احترام زیادی برای یکدیگر قائل بودیم و خیلی در قید و بند این برد و باخت ها نبودیم. خیلی هم کُری خوانی مُد نبود و همه چیز در همان ۹۰ دقیقه بازی خلاصه می شد. به هر حال برد و باخت همیشه وجود دارد و آنچه مهم است رفاقت و حفظ حرمت هاست.

مهاجم گریزپای اسبق پرسپولیس در خصوص دربی ۲۹ آذرپیش بینی می کند: به نظر من بازی سخت پیش روی هر دو تیم خواهد بود. استقلال و پرسپولیس حدود ۵۰ روز بازی رسمی نداشته اند و لیگ تعطیل بوده است. این تعطیلی لیگ قطعا به ضرر تیم هاست و بازیکنان از شرایط مسابقه دور شده اند. شما هر چقدر هم بازی تدارکاتی انجام بدهید باز مثل بازی رسمی نمی شود و این موضوع می تواند روی عملکرد دو تیم تأثیر گذار باشد. من فکر می کنم دو تیم اول به فکر گل نخوردن باشند چرا که شکست در این دیدار فقط از دست دادن ۳ امتیاز نیست و می تواند روی سرنوشت هر دو تیم در ادامه لیگ مؤثر باشد. هر چند پرسپولیس در حال حاضر صدرنشین لیگ برتر است و با یحیی گل محمدی نتایج خوبی در فصل جاری گرفته است.

ناصرمحمدخانی ضمن اشاره به نقش تجربه در موفقیت دربی، یادآور می شود: یکی از عوامل اصلی موفقیت در دربی تجربه کادرفنی و بازیکنان است. یحیی گل محمدی چند سالی می شود سرمربی پرسپولیس بوده و در گذشته هم به عنوان بازیکن دربی را تجربه کرده است. بنابراین تجربه سرمربی پرسپولیس می تواند به او کمک کند. بازیکنان پرسپولیس نیز تجربه خوبی دارند و امیدوارم به عنوان یک پرسپولیسی شاهد نمایش خوبی از این تیم باشیم و برنده از زمین خارج شویم. هر چند استقلال هم تک مهره های خطرناکی دارد که می توانند در زمین مسابقه خطرناک باشند به ویژه مهدی قایدی و محمد محبی دو وینگر سرعتی و بوشهری آنها باید مهار شوند. مدافعان پرسپولیس نباید از این دو چشم بردارند. البته پرسپولیس هم بازیکنان زهرداری دارد و در مجموع باز امیدوارم بازی جذاب و تماشاگرپسندی شود.

ستاره گریزپای پیشین خط حمله تیم ملی ایران یکی از منتقدان کارلوس کی روش است و در این رابطه می گوید: وقتی یک مربی آن هم از نوع خارجی در ۳ دوره هدایت تیم ملی یک کشور را برعهده دارد اما نمی تواند تیمش را به دور حذفی برساند تکلیف اش معلوم است. من نمی دانم چرا باز دوباره بحث ماندن این مربی مطرح می شود؟ کی روش به اندازه سه، چهار مربی ملی فرصت و زمان کافی در اختیار داشته است. او تاکنون چه کرده است؟ از تیم ملی ایران که همیشه در آسیا به هجومی و تماشاگرپسند بازی کردن شهره بوده یک تیم محتاط و دفاعی ساخته است. من نمی دانم برنامه فدراسیون و مسئولان فوتبال و ورزش ایران برای سرمربی آینده تیم ملی چیست اما این را می دانم اگر بخواهیم با مربی محتاط پرتغالی ادامه بدهیم جام ملت های آسیا را نیز از دست خواهیم داد. الان ژاپن، کره جنوبی، عربستان و استرالیا با فوتبال روز و هجومی خود از ما جلو افتاده اند. ما نمی توانیم با فوتبال کی روشی در آسیا موفق شویم و شک نکنید باز هم حذف شده و به جایی نخواهیم رسید.

محمدخانی در پایان در خصوص فینال آرژانتین و فرانسه در جام جهانی ۲۰۲۲ قطرمی گوید: فرانسه تیم کامل تری است اما آرژانتین لیونل مسی را دارد که در یک لحظه می تواند نتیجه بازی را عوض کند. فوتبال یک جام جهانی به لیونل مسی بدهکاراست دیگر چون او سال هاست فوق ستاره فوتبال جهان است. او فقط همین قهرمانی جام جهانی را در ویترین افتخارات خود کم دارد و با انگیزه های فراوانی پای به فینال می گذارد. همه بازیکنان آرژانتین در زمین می جنگند و می دوند تا لیونل مسی با هنرمندی گل بزند یا گل بسازد. از آن طرف هم فرانسه امباپه و بازیکنانی دارد که در این جام عالی کار کرده اند. البته دیدیه دشان سرمربی فرانسه هم تجربه قهرمانی در جام جهانی را در روسیه دارد و باید ببینیم تقابل او با سرمربی آرژانتین در نهایت چه نتیجه ای در بر خواهد داشت.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/152410
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
قرمز خوزستانی

0

1

11 ماه پیش

فرارهای 8برای سه گل یادش بخیر چه بازیی بود محمد خانی تو میدون در حمله چون پلنگ بود


احمد نوری اسرمی

0

3

11 ماه پیش

دربی چهار بر دو هم خیلی بهمون حال داد

بازی های پرسپولیس

0-0

النصر عربستان

پرسپولیس

دوشنبه, 6 آذر
ساعت 21:30

ورزشگاه : امارات

داور : ما نینگ

نظرسنجی

به نظر شما پرسپولیس موفق به صعود می‌شود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 شهاب زاهدی 4
2 گئورگی گولسیانی 2
3 علی نعمتی 1
4 سعید صادقی 1
5 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
6 یاسین سلمانی 1
7 محمد عمری 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سعید صادقی 2
2 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 11 لیگ برتر

پنج‌شنبه, 02 آذر

استقلال خوزستان 1 - 3 سپاهان 16:45

جمعه, 03 آذر

آلومینیوم 1 - 1 پیکان 15:00
هوادار 0 - 1 ملوان 15:00
مس رفسنجان 0 - 2 صنعت نفت 15:00

شنبه, 04 آذر

شمس آذر 1 - 1 گل گهر 15:00
تراکتور 2 - 0 فولاد 15:00
ذوب آهن 1 - 1 استقلال 17:30

جمعه, 08 دی

پرسپولیس - نساجی 17:30

هفته 5 لیگ قهرمانان آسیا

دوشنبه, 06 آذر

النصر عربستان 0 - 0 پرسپولیس 21:30
الدحیل قطر 2 - 0 استقلال تاجیکستان 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 استقلال 10 9 23
2 ملوان 11 7 19
3 ذوب آهن 11 2 19
4 سپاهان 9 12 18
5 تراکتور 11 5 18
6 پرسپولیس 9 6 17
7 گل گهر 9 5 14
8 مس رفسنجان 11 -2 14
9 آلومینیوم 11 -4 14
10 شمس آذر 10 1 10
11 هوادار 11 -2 10
12 صنعت نفت 10 -7 10
13 پیکان 11 -6 9
14 فولاد 10 -13 9
15 نساجی 9 -5 6
16 استقلال خوزستان 11 -8 4
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 5 6 13
2 پرسپولیس 5 1 8
3 الدحیل قطر 5 -1 4
4 استقلال تاجیکستان 5 -6 2

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال