ارتش سرخ دات کام

اخبار روزانه

نگاهی به کارنامه فوتبا ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 6 اظهار نظر

-

1 هفته پیش

نگاهی به کارنامه فوتبالی انصاری‌فرد که صبح دیروز درگذشت
ارتش سرخ دات کام :
نگاهی به کارنامه فوتبالی انصاری‌فرد که صبح دیروز درگذشت
صبح دیروز جامعه ورزش و خانواده فوتبال بار دیگر از شنیدن خبر درگذشت یکی از اعضای خانواده خود شوکه شد. ویروس منحوس کرونا این‌بار به‌سراغ عباس انصاری‌فرد مدیر عامل 3دوره باشگاه پرسپولیس رفت و او را تسلیم سرنوشت کرد. انصاری‌فرد بعد از یک‌هفته حضور در بیمارستان درنهایت ندای حق را لبیک گفت و جامعه ورزش را دچار شوکی دیگر کرد. «فرهیختگان» نگاهی انداخته به سال‌های فعالیت این مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که گزارش آن در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

دومین مدیرعامل درگذشته پرسپولیس بعد از انقلاب
عباس انصاری‌فرد دومین مدیرعامل پرسپولیس پس از انقلاب است که دار فانی را وداع گفته. پیش از او حجت‌الله خطیب بعد از چند سال مبارزه با بیماری سرطان از دنیا رفت. انصاری‌فرد در 3دوره مختلف مدیریت پرسپولیس را برعهده داشت و خطیب یک دوره این وظیفه را برعهده گرفت. جعفر کاشانی رئیس هیات‌مدیره و ابراهیم آشتیانی عضو هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس بودند که هم‌اکنون در جمع اهالی ورزش حضور ندارند و دار فانی را وداع گفته‌اند.

دوره اول پر از قهرمانی
اولین دوره مدیریت انصاری‌فرد با موفقیت‌های زیادی برای پرسپولیس همراه بود. او در سال69 از طرف رئیس وقت سازمان تربیت‌بدنی مدیریت باشگاه را برعهده گرفت و در همان زمان هواداران پرسپولیس شاهد قهرمانی این تیم در بازی‌های باشگاهی تهران و البته بازی‌های جام‌درجام باشگاه‌های آسیا بودند. در سال1990 میلادی پرسپولیس با هدایت علی پروین در فینال این رقابت‌ها تیم المحرق بحرین را با تک‌گل محمدحسن انصاری‌فرد برادر کوچک‌تر عباس شکست داد و جام قهرمانی را بالای سر برد. یک‌سال بعد بازهم پرسپولیس به فینال رسید و این‌بار مقابل نیسان ژاپن قرار گرفت و در دو بازی رفت و برگشت تن به شکست 2 بر یک داد و به‌عنوان نایب‌قهرمانی دست یافت. شاید بتوان گفت شیرین‌ترین اتفاق آسیایی پرسپولیس در زمان مدیریت مرحوم انصاری‌فرد رخ داد.

خاطره خوش سرطلایی
بهترین خاطره خوش از عباس انصاری‌فرد را مرحوم همایون بهزادی داشته است. بهزادی پس از انقلاب به دلایلی اجازه خروج از کشور را نداشت و حتی نمی‌توانست به ورزشگاه برود. انصاری‌فرد در همان زمان از ارتباطاتش استفاده کرد و توانست این مشکل را برطرف کند تا بهزادی از این مشکل بزرگ رها شده و بار دیگر کنار تیم سابقش قرار بگیرد. انصاری‌فرد آن زمان رئیس دفتر ریاست سازمان تربیت‌بدنی بود و در سال1369 مدیریت پرسپولیس را برعهده گرفت.

جنجال سهام
در اواخر سال‌های دهه70 بر سر مالکیت باشگاه پرسپولیس اختلافاتی به وجود آمد و اصطلاح جنگ سهام از همان زمان برسر زبان‌ها افتد. شرکت ملی فولاد ایران باشگاهداری را رها کرد و بحث واگذاری باشگاه به سازمان تبلیغات اسلامی مطرح شد. در همان زمان سازمان تربیت‌بدنی هم وارد ماجرا شد و طی شکایتی توانست مالکیت پرسپولیس را بار دیگر به‌دست بگیرد. در سال1380 برای بار دوم هدایت باشگاه به دست انصاری‌فرد سپرده شد. اما این‌بار شرایط کار کاملا فرق می‌کرد. اختلاف شدید میان سهام‌خواهان باعث شد انصاری‌فرد این‌بار بدون حامی مدیریت پرسپولیس را برعهده بگیرد و استفاده از چک‌های شخصی عملا کار دست این مدیر داد.

اخراج میهمانان انصاری‌فرد
انصاری‌فرد از بازیکنان تیم دعوت کرد در میهمانی او حضور پیدا کنند. فقط تعدادی از سرخپوشان وقت به این میهمانی رفتند که در میان آنها چهره‌های سرشناسی همچون احمدرضا عابدزاده، بهروز رهبری‌فرد و هادی عقیلی حضور داشتند. فردای همان روز این نفرات ازسوی علی پروین اخراج شدند تا اختلاف‌ها علنی‌تر شود. البته بعدا عابدزاده و رهبری‌فرد به تمرینات بازگشتند اما عقیلی جوان مجبور به ترک تیم و بعدها تبدیل به ستاره سپاهان شد. البته بازگشت عابدزاده چندان کمکی به او نکرد و این بازیکن مجبور شد پرسپولیس را به مقصد سایپا ترک کند!

ترانسفر 800 هزار مارکی
هرچند در زمان مدیریت امیر عابدینی مسیر ترانسفر شدن ستاره‌های پرسپولیس به لیگ اروپا باز شده بود اما در زمان مدیریت دوم انصاری‌فرد یک ترانسفر موفق صورت گرفت که برای پرسپولیس و فوتبال ایران ماندگار شد. انصاری‌فرد در آن زمان توانست با تمدید قرارداد مهدی مهدوی‌کیا که به آلمان رفته بود او را راهی تیم هامبورگ آلمان کرده و مبلغ 800هزار مارک عاید پرسپولیس کند. مبلغی که آن زمان کل هزینه‌های پرسپولیس را تامین می‌کرد. البته در همان زمان مهدی فائقی معاون وقت سازمان تربیت‌بدنی حکم مدیریت باشگاه پرسپولیس را به‌نام علی پروین صادر کرد تا مدیریت انصاری‌فرد بدون دریافت پول به پایان برسد. همان چک‌های شخصی که آن زمان انصاری‌فرد پرداخت کرده بود بعدا دردسرهای زیادی را برایش فراهم کرد تا خاطره بدی از دومین دوره مدیرعاملی‌اش در پرسپولیس برایش باقی بماند.

اولین اسپانسر و دعوا با صداوسیما
اولین اسپانسر فوتبالی ایران پس از انقلاب در دوره مدیریت انصاری‌فرد به وجود آمد. او برای تهیه هزینه‌های حضور پرسپولیس در مسابقات جام‌درجام آسیا با یک شرکت تولیدی لاستیک به توافق رسید و نام این شرکت را روی پیراهن پرسپولیس حک کرد. اما همان سال صداوسیما به باشگاه اعلام کرد بازی این تیم را پخش نخواهد کرد. ظاهرا بحث‌هایی برسر مبلغ این تبلیغ به وجود آمده بود و باعث اختلاف صداوسیما و باشگاه شد. برای همین قهرمانی پرسپولیس از تلویزیون پخش نشد!

رفتن علی کریمی و دلخوری هواداران
در دوره سوم مدیریت انصاری‌فرد یارگیری پرسپولیس با حاشیه‌های زیادی همراه شد. او که توانسته بود پای هوار ملامحمد عراقی را به تیم باز کند و اشپیتیم آرفی آقای‌گل لیگ را به خدمت بگیرد برسر مذاکره با علی کریمی به بن‌بست خورد و هواداران این باشگاه با نگرانی تا لحظه آخر نقل‌وانتقالات اخبار مربوط به شماره8 فراموش‌نشدنی تیم‌شان را دنبال می‌کردند. درنهایت کریمی به استیل‌آذین رفت تا هواداران از انصاری‌فرد دلخور شوند. همان ناراحتی آغازی بود بر یک‌سری مسائل که درنهایت منجر به جدایی انصاری‌فرد شد.

اتفاقات سالن فوتسال آزادی
آخرین فصل حضور انصاری‌فرد در پرسپولیس و البته کلا فوتبال اتفاقات عجیبی روی سکوهای ورزشگاه آزادی رقم خورده بود. از همان دقیقه یک شروع بازی‌ها استادیوم یکپارچه علیه انصاری‌فرد شعار می‌داد. گاهی این شعار دادن‌ها حتی قبل از شروع بازی آغاز می‌شد. هواداران عصبانی و خواستار جدایی مدیر تیم‌شان بودند. این اتفاق در یکی از بازی‌های فوتسال در ورزشگاه آزادی تیر خلاص را به مدیریت انصاری‌فرد زد. در روزی که علی سعیدلو رئیس وقت سازمان تربیت‌بدنی در ورزشگاه حاضر بود درست پس از ورود انصاری‌فرد به سالن شعارها علیه او آغاز شد تا رسما مدیریت او به پایان برسد.

40 روز تنهایی
سال‌ها بعد و در دوران مدیریت علی‌اکبر طاهری شکایتی علیه عباس انصاری‌فرد مطرح شد. شکایت مربوط بود به آکادمی که معاون انصاری‌فرد به‌نام پرسپولیس در دبی ایجاد کرده بود و همه‌چیزش به‌نام همان معاون شده بود. اما چون این اتفاق در دوران مدیریت انصاری‌فرد رخ داده بود شکایت از او صورت گرفت و این مدیر به مدت 40روز تحت بازداشت بود. درنهایت هم حکم آزادی‌اش صادر شد تا این مدیر با خاطرات حضورش در این باشگاه به‌طور کامل از فوتبال خداحافظی کند.

پیش‌بینی درست
در آخرین مصاحبه با عباس انصاری‌فرد این مدیر قدیمی گفت خیلی زود اعلام می‌شود که مدیرعامل کنونی پرسپولیس یعنی جعفر سمیعی که خودش بخشی از بدهی‌های پرسپولیس را پرداخت کرده حالا خودش برای باشگاه پرسپولیس بدهی برجا گذاشته است. حالا که دست او از دنیا کوتاه شده همه می‌بینند که سمیعی بعد از پرداخت خیلی از بدهی‌های پرسپولیس حالا درحالی پرسپولیس را ترک کرده که کوهی از بدهی را برای مدیران جدید برجا گذاشته است.


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/144124
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن

نام و نام خانوادگی

ایمیل یا شماره موبایل

مبیناامیری

0

0

1 هفته پیش

خدا رحمتش کنه کااش از این مدیرا بیشتر توی پرسپولیس ب چشم بخوره و مدیرای جدید مرحوم انصاری فرد رو الگوی خودشون بدونن


احمد نوری اسرمی

0

0

1 هفته پیش

برعکس برادرش خودش ادم خوبی بود


maysam

0

0

1 هفته پیش

مامردە پرستیم براستی تاوقتی پیشمونن قدرشون هیچی کە نمیدونیم پشت سرشونم بدی میگیم طوری که اصلا برامون مهم نیس چه شخصی باشه


پیمان داوری

0

0

1 هفته پیش

خدا رحمتش کنه این مرد سرخ دل رو


علی بارانی

0

2

1 هفته پیش

خدابیامرزدش یادش گرامی خداماتش رو فراموش نمیکنیم


عیسی اسدی

0

2

1 هفته پیش

با سلام _ خدا رحمت کند حاج عباس انصاری فرد _ اولین قهرمانی پرسپولیس در آسیا در مدیریت ایشان بود _ایشان در زمان خودش زحمت کشیده و هوادارن خونگرم پرسپولیس تسلیت دارند خدمت خانواده ایشان و اسطوره پرسپولیس حاج محمد حسن انصاری فرد _ عیسی اسدی شهرستان قیروکارزین استان فارس

بازی های پرسپولیس

1-0

استقلال

پرسپولیس

سه شنبه, 23 شهریور
ساعت 19:30

ورزشگاه : جمهوری

داور : هیریوکی کیمورا

نظرسنجی

بهترین خرید پرسپولیس در لیگ بیست و یکم؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 احمد نورالهی 10
2 مهدی عبدی 9
3 سیدجلال حسینی 4
4 مهدی ترابی 4
5 شهریار مغانلو 4
6 عیسی آل کثیر 3
7 وحید امیری 3
8 میلاد سرلک 2
9 امید عالیشاه 2
10 سیامک نعمتی 2
11 مهدی عبدی 2
12 محمدحسین کنعانی زادگان 1
13 مهدی شیری 1
14 کمال کامیابی نیا 1
نام بازیکن تعداد گل
1 امید عالیشاه 2
2 مهدی عبدی 2
3 مهدی ترابی 1
4 احمد نورالهی 1
5 کمال کامیابی نیا 1
نام بازیکن تعداد گل
1 شهریار مغانلو 4
2 مهدی ترابی 3
3 عیسی آل کثیر 2
4 کمال کامیابی نیا 2
5 سیدجلال حسینی 2
6 محمدحسین کنعانی زادگان 1
7 احسان پهلوان 1
برنامه بازی ها

هفته 30 لیگ برتر

جمعه, 08 مرداد

پیکان 0 - 2 پرسپولیس 21:15
استقلال 1 - 2 سپاهان 21:15
تراکتور 5 - 1 سایپا 21:15
پدیده 0 - 0 فولاد 21:15
گل گهر 2 - 2 نساجی 21:15
ذوب آهن 0 - 1 مس رفسنجان 21:15
آلمینیوم 0 - 1 نفت م.س 21:15
صنعت نفت 2 - 1 ماشین سازی 21:15

یک شانزدهم جام حذفی

سه شنبه, 01 تیر

پرسپولیس - استقلال تعویق

گروه A لیگ قهرمانان آسیا

چهارشنبه, 25 فروردین

پرسپولیس 1 - 0 الوحده امارات 19:00
گوا 0 - 0 الریان قطر 21:30
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 پرسپولیس 30 33 67
2 سپاهان 30 29 65
3 استقلال 30 17 56
4 تراکتور 30 6 45
5 گل گهر 30 1 45
6 فولاد 30 9 44
7 پیکان 30 2 40
8 مس رفسنجان 30 -5 39
9 پدیده 30 -5 38
10 صنعت نفت 30 -5 37
11 آلمینیوم 30 -8 37
12 نساجی 30 -7 33
13 نفت م.س 30 -8 31
14 ذوب آهن 30 -11 26
15 سایپا 30 -15 26
16 ماشین سازی 30 -33 14
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 پرسپولیس 7 10 18
2 الوحده امارات 6 4 13
3 گوا 6 -7 3
4 الریان قطر 6 -6 2
5 استقلال 1 -1 0

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال