ارتش سرخ دات کام

اخبار

کنعانی‌زادگان: آقا کریم تمام دندان‌ ...

نویسنده : ارتش سرخ دات کام

-

نظرات : 9 اظهار نظر

-

2 سال پیش

کنعانی‌زادگان: آقا کریم تمام دندان‌هایم را هم بشکند حرفی نخواهم زد

ارتش سرخ دات کام :
کنعانی‌زادگان: آقا کریم تمام دندان‌هایم را هم بشکند حرفی نخواهم زد
تساوی بدون گل دو تیم استقلال و پرسپولیس و نمایش نومید کننده این دو تیم در یک دربی اعصاب خُرد کن، انتقادات فراوانی را به دنبال داشت.
خیلی ها از خود پرسیدند که چرا؟ به راستی چرا دربی با این همه مهره اسمی و پرآوازه باید سطح نازلی داشته باشد؟ پیشکسوتان، کارشناسان و منتقدان بسیاری در این رابطه به صحبت پرداخته و نقطه نظرات خود را مطرح کرده اند. اما شاید بهترین کسی یا کسانی که بتوانند درخصوص این بازی حساس و سنگین صحبت کنند، آنهایی باشند که تجربه حضور در دربی را داشته اند.
یکی از این افراد محمد حسین کنعانی زادگان مدافع فصل گذشته پرسپولیس و ملی پوش کنونی الاهلی قطر است. با او در همین ارتباط و مسائل دیگر گپ و گفتی داشتیم که در زیر از نظرتان می گذرد؛

*دربی را زنده و مستقیم تماشا کردی و اگر این طور است همراه چه کسی بودی؟
حقیقت اش را بخواهید ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه به وقت ایران و همزمان با دربی تمرین داشتیم اما بعد از پایان تمرین وقتی به منزلم رفتم کامل نشستم و بازی را تماشا کردم.

*نتیجه را که می دانستی؟
بله، آن قدر استرس داشتم که باورتان نمی شود به آنالیزور کروات الاهلی گفته بودم هر ۵ دقیقه یک بار به من گزارش لحظه به لحظه بازی را از کنار زمین تمرین و از روی لب تاپ خودش می داد!

*(به شوخی) وسط دربی تو یا دوستت خمیازه نکشیدید؟!
نه، خواهش می کنم شما هم این حرف را نزنید! دربی شرایط خاصی دارد. من خودم آن را تجربه کردم و می دانم چقدر بازی سنگینی است و از طرفی سازماندهی دفاعی دو تیم عالی بود. بلوک دفاعی پرسپولیس و استقلال به قدری مستحکم بود که اجازه خلق موقعیت زیاد هم نداد و در مجموع معتقدم بازی فنی و تاکتیکی بود.

*همان طور که گفتی یکی از بازیکنانی محسوب می شوی که تجربه دربی را داری. به نظرت دلیل اصلی کم گل شدن یا کیفیت پایین این دربی چه بود؟
کیفیت پایین را قبول ندارم اما در دربی اول گل نخوردن مهم است. نکته دیگر رد و بدل شدن گل در نیمه اول یا شروع نیمه دوم است که اگر این اتفاق نیفتد هر چه از زمان مسابقه بگذرد، گل زدن برای هر دو تیم سخت تر خواهد شد. شاید اگر در نیمه اول یا شروع نیمه دوم همین دربی گلی رد و بدل می شد شاهد بازی پرگل و تماشاگرپسندتری بودیم.

*به عنوان بازیکنی که در خط دفاع بازی می کنی به نظرت صحنه برخورد فرشاد فرجی و رودی ژستد پنالتی بود؟
شاید بهترین افرادی که بتوانند در این رابطه نظر بدهند خود فرشاد فرجی و آقای بنیادی فر داور مسابقه باشند اما من می خواهم یک درخواستی از مسئولان داشته باشم. الان من در لیگ قطر بازی می کنم و تأثیر VAR را می بینم. داوران با خیال راحت تر سوت می زنند و مربیان، بازیکنان و تیم ها در آرامش بازی می کنند. لطفا و لطفا این تکنولوژی را به فوتبال ایران وارد کنید. حیف است تیم اول آسیا این حداقل ها را نداشته باشد.

*عملکرد مدافعان دو تیم و به ویژه پرسپولیس را در دربی چطور دیدی؟
مدافعان هر دو تیم خیلی خوب بودند اما دفاع در فوتبال امروز فقط مختص به مدافعان نیست و شامل همه تیم می شود. از خط حمله و هافبک بگیرید تا مدافعان و گلرها که سازماندهی دفاعی یک تیم را تشکیل می دهند. من فکر می کنم مدافعان میانی هر دو تیم عالی بودند و سازماندهی دفاعی هم فوق العاده.

*این دربی بازیکن شاخص داشت؟
سخت است که بخواهم اسمی بیاورم اما دربی به قدری حساس و نفسگیر است که بازی درآن بسیار دشوار می شود. به شخصه بازیکنی که در این دربی شاخص تر از بقیه باشد را ندیدم.

*بی تعارف وقتی دربی را تماشا می کردی دلت برای بازی در این دیدار تنگ نشد یا اینکه خودت را وسط استادیوم آزادی حس نکردی؟
باورکنید قلبم تند تند می زد. خودم را جزو ۱۱ بازیکن پرسپولیس در دربی و وسط استادیوم آزادی می دیدم و خیلی هم استرس داشتم. تازه متوجه شدم هواداران از دست ما بازیکنان زمان تماشای مسابقه چه می کشند؟ با همه احترامی هم که برای تیم استقلال قائلم دوست داشتم تیم خودم می برد ولی می دانستم متأسفانه نتیجه صفر برصفر شده است!

*هنوز هم هواداران پرسپولیس و کارشناسان جای تو را در دربی و تیم پرسپولیس خالی می دانند. خودت فکر می کنی جای چه کسی در دربی اخیر خالی بود؟
همیشه گفتم و باز هم می گویم اسم پرسپولیس از هر کسی بالاتر است. کارشناسان و هواداران همه لطف دارند اما به نظرم بازیکنانی که جانشین من و احمد (نوراللهی) شده اند همگی بازیکنان خوبی هستند و باید به آنها اعتماد کرد. پرسپولیس هم مطمئن باشید با همین بازیکنان خوب و جنگنده روز به روز بهتر خواهد شد.

*جواب بخش دوم سئوال ما را ندادی؟
جای چه کسی خالی بود شامل بازیکنان امروزی می شود یا کل تاریخ پرسپولیس؟

*کل تاریخ پرسپولیس؟
جای علی آقا کریمی خالی بود تا با دریبل هایش همه ما را به وجد بیاورد.

*بیشتر از همه دلت برای چه کسی در پرسپولیس تنگ شده است؟
یکی دو تا نیستند. برای همه دلم تنگ شده اما در جواب سئوال شما باید بگویم آقا سید، آقا یحیی، آقا حمید، آقا کریم و خیلی های دیگر... با آقا سید جلال که هر هفته در ارتباط هستم اما بیشتر از هر کسی دلم برای محمد شریفی تنگ شده است. ما رابطه خوب و رفت و آمد خانوادگی با هم داریم. به شوخی همیشه به او می گویم مثل پسرم است و هوایش را داشته ام. خیلی فوتبالیست با اخلاق و آینده داری است.

*راستی از شجاع خلیل زاده چه خبر؟ وقتی خبر عمل جراحی او را شنیدی چه احساسی پیدا کردی؟
اتفاقا همین دیروز با هم صحبت کردیم. خدا را شکر بهتر است و از یکی دو هفته دیگر استارت می زند.

*پس به بازی ۷ بهمن با عراق خواهد رسید؟
شک نکنید!

*اگر اشتباه نکنیم شما در رده ۱۰ جدول لیگ ستارگان قطر درحالی ایستاده اید که خط دفاع خوبی دارید. فقط ۱۰ گل خورده اید که ۴ گل کمتر از السد است. درست می گوییم؟ اما فقط ۵ گل زده اید که بدترین خط حمله لیگ است؟
ما خط دفاع خیلی خوبی داریم و در خط هافبک و حمله هم جوانگرایی کرده ایم. البته شنیدم در نیم فصل قرار است چند بازیکن خارجی به الاهلی اضافه شوند تا تیم تقویت شود و مطمئن باشید با یکی دو برد چند پله در جدول صعود خواهیم کرد.

*رفتن ژاوی به بارسا چه بازتابی در قطر داشت. آیا السد بدون ژاوی هم قهرمان می شود؟
ژاوی یک چهره شاخص در دنیا و فوتبال قطر است که با توجه به اینکه از اینجا به تیم بزرگ بارسا رفت، این موضوع بازتاب زیادی داشت. السد هم فکر می کنم با وجود جدایی مربی مشهورش باز شانس اول قهرمانی باشد چون ملی پوشان تیم قطر بیشتر از این تیم و الدحیل هستند. از آن گذشته السد ستاره های خارجی فوق العاده ای دارد که همین الان می توانند به راحتی در بهترین لیگ های اروپایی بازی کنند.

*رسانه های قطری لقبی هم به تو داده اند؟
راستش را بخواهید (می خندد و ادامه می دهد) اینجا همه منتظرند گل بزنم و رقص معروفم را اجرا کنم!

*جدا؟!
بله، فیلم بازی و گل ها به ویژه شادی های پس از گل من را همه دیده اند اما در جواب سئوال شما باید بگویم یک گزارشگر قطری به من لقب "بُتن" داد!

*جام جهانی اعراب در قطر را تعقیب می کنی؟
بله، اتفاقا بازی تیم های همگروه ایران را می بینم. به ویژه بازی تیم های امارات و عراق را تماشا و برای خودم آنالیز می کنم تا اگر انشالله به تیم ملی دعوت شدم یا اینکه جلوی این دو تیم بازی کردم بتوانم عملکرد بهتری داشته باشم.

*تیم ملی قطر ۳ گل به عراق زد. نظری نداری؟
قطر قهرمان جام ملت های آسیاست که با ادامه همین روند می تواند قدرت اول قاره شود. من اینجا به چشم خودم می بینم که الاهلی ۴ زمین تمرین عالی در حد استادیوم آزادی دارد. به خدا حیف است و حسرت می خورم ایران با این همه استعداد فقط یک یا دو زمین چمن خوب داشته باشد. ما اگر بتوانیم از لحاظ سخت افزاری خودمان را تقویت کنیم شک نکنید فوتبال ایران می تواند در دنیا هم حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.

*بازی بعدی تیم ملی برابر عراق روز ۷ بهمن برگزار می شود. نوار شکست ناپذیری و بردهای فوق العاده تیم کشورمان حفظ می شود؟
صددرصد همین طوراست اما خواهش من از مسئولان فدراسیون این است که از همین الان به فکر برگزاری بازی در حضور تماشاگران باشند. هواداران تیم ملی یار دوازدهم ما هستند و حضور در استادیوم حق طبیعی آنهاست. دوست داریم جشن صعود را در کنار طرفداران و تماشاگران تیم ملی برگزار کنیم.

*به شخصه دوست داری پس از صعود ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ با کدام تیم مطرح دنیا همگروه شویم؟
تیم ملی فرانسه و آن هم فقط به خاطر امباپه است. فوتبالش را خیلی دوست دارم و حتی فکر می کنم او در حال حاضر و پس از پا به سن گذاشتن مسی و رونالدو بهترین بازیکن جهان است. سرعت و تکنیک وحشتناکی دارد و خیلی دوست دارم روبروی این مهاجم بزرگ و اسمی تیم ملی فرانسه بازی کنم. البته اول باید به جام جهانی صعود کنیم.

*شوخی کریم باقری با خودت در برنامه اینترنتی یازده با اجرای خداداد عزیزی را دیدی؟ گفته ای دندانم را شکستی آقا کریم؟!

بله، دیدم و کلی هم خندیدم! آقا کریم عالی است و از شوخی هایش همیشه لذت برده و می برم. خوشحالم در پرسپولیس مربی من بود و در تیم ملی هم مربی ام است. من نگفتم که آقا کریم شما دندان من را شکستید که! (با خنده ای بلند) بازیکن حریف به صورتم ضربه زده و گفتم دندانم را شکست و آقا کریم شوخی می کرد. (به شوخی ادامه می دهد) البته آقا کریم تمام دندان های من را هم بشکند حرفی نخواهیم زد!


لینک کوتاه : https://arteshesorkh.com/p/146159
نظرت رو بنویس
از حروف انگلیسی استفاده نکن
در حال حاضر فقط کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند میتوانند نظر ثبت کنند.
جهت ثبت نام میتوانید اینجا کلیک نمایید.
روح الله داوری

0

2

2 سال پیش

سلام سالار کری وان پرسپولیس خدا حافظت شما و خانواده ات باشه


احمد نوری اسرمی

0

2

2 سال پیش

صخره و بتن نماد استحکام و مقاومت است واین فقط و فقط برازنده پرسپولیسیهاست درود به ارتش سرخ 👏👏👏👏👏👏👏


سعید یوسفزاده

0

2

2 سال پیش

فدات حسین جان عالی بودی عالی هستید


alifrhbks

0

2

2 سال پیش

خدا پشت پناهت باشد با غیرت


احمد نوری اسرمی

0

3

2 سال پیش

دمت گرم بامرام هر وقت برگشتی بالای سر ما جا داری ولی شجاع حرامی حق برگشت نداره خائنین و دزدان چهارصدهزاردلاری جایی در نیم ما ندارن. برای بازگشتت به پرسپولیس لحظه شماری میکن کنعانی وفادار و باتعصب


ذبیح اله عطار

0

2

2 سال پیش

انشاالله هرباشی سلامت باشی خداییش آخرتعصبی وبتن برازنده تویه عاشقتم ،،،جانبازوطن


محمد امین ملاشاهی

0

2

2 سال پیش

سالاری...بتن


اشکان غلامعلیان

0

2

2 سال پیش

عالی هستی عشق ❤️


امیرحسین

0

5

2 سال پیش

کمپانی با تعص سلطان عشق❤،،یادتونه اپلین حرفش بعد اومدن ب پرسپولیس چ بود.؟گفت میخواهم از دروازه ی پرسپولیس مثل ناموسم دفاع کنم

بازی های پرسپولیس

2-1

پرسپولیس

الدحیل قطر

سه‌شنبه, 14 آذر
ساعت 19:30

ورزشگاه : آزادی

داور : لیدا جامپی

نظرسنجی

به نظر شما یحیی گل‌محمدی در ادامه فصل با پرسپولیس موفق می‌شود؟

گلزنان برتر پرسپولیس
نام بازیکن تعداد گل
1 شهاب زاهدی 4
2 گئورگی گولسیانی 2
3 علی نعمتی 1
4 سعید صادقی 1
5 مرتضی پورعلی‌گنجی 1
6 یاسین سلمانی 1
7 محمد عمری 1
نام بازیکن تعداد گل
1 سعید صادقی 2
2 امید عالیشاه 1
برنامه بازی ها

هفته 12 لیگ برتر

پنج‌شنبه, 16 آذر

گل گهر 0 - 1 تراکتور 15:00

جمعه, 17 آذر

ملوان 0 - 2 شمس آذر 15:00
پیکان 0 - 0 ذوب آهن 15:00
صنعت نفت 1 - 2 آلومینیوم 15:00

شنبه, 18 آذر

نساجی - استقلال خوزستان 15:00
سپاهان - مس رفسنجان 15:00
پرسپولیس - هوادار 15:30
فولاد - استقلال 17:45

هفته 6 لیگ قهرمانان آسیا

سه‌شنبه, 14 آذر

پرسپولیس 1 - 2 الدحیل قطر 19:30
استقلال تاجیکستان 1 - 1 النصر عربستان 21:00
جدول مسابقات
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 استقلال 10 9 23
2 تراکتور 12 6 21
3 ذوب آهن 12 2 20
4 ملوان 12 5 19
5 سپاهان 9 12 18
6 پرسپولیس 9 6 17
7 آلومینیوم 12 -3 17
8 گل گهر 10 4 14
9 مس رفسنجان 11 -2 14
10 شمس آذر 11 3 13
11 هوادار 11 -2 10
12 پیکان 12 -6 10
13 صنعت نفت 11 -8 10
14 فولاد 10 -13 9
15 نساجی 9 -5 6
16 استقلال خوزستان 11 -8 4
رده نام تیم بازی تفاضل امتیاز
1 النصر عربستان 6 6 14
2 پرسپولیس 6 0 8
3 الدحیل قطر 6 0 7
4 استقلال تاجیکستان 6 -6 3

ارتش سرخ

Perspolis

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

هواداران پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس

فوتبال

فوتبال